Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised 49.nädal
13.12.2010

Mia osaleb „Eesti Laulul"

Elmaril käis külas Mia ja tutvustas oma tuliuut laulu. Looga “Ingel mu kõrval” Raadio Elmar edetabeli vallutanud noor lauljatar plaanib osaleda konkursil “Eesti laul”. „Väga raske on teha valikut, oleme vahepeal valmis saanud kolm uut lugu ja kohe on valmimas veel üks. Keeruline on ka see, et kas võtta aluseks Eesti laul selle tähenduses või see, et lugu peab ka Eurovisioonil läbi lööma,” selgitas Mia. „Mitmed fännid on uurinud, et miks ma “Ingel mu kõrval” lugu ei saada, kuid seda ei luba reeglid, sest lugu kõlas avalikkusele vaid paar päeva enne esimest septembrit,“ täiendab ta. Nimelt näeb regelement ette, et laulu sõnad ega muusika ei tohi olla avalikustatud enne 01.09.2010. Mia tõi raadiosse uue loo “Veel üks päev”, mis on plaanitud lükata “Eesti Laulu” võistlustulle. Loo on kirjutanud Vahur Valgmaa, kes tegi ka loo “Ingel mu kõrval”.

Maltised olid Padaorus lumevangis

Neljapäeval Padaorus lumevangi jäänud Mait Maltise auto tõmmati reede õhtul lumehangest välja ning muusik sõitis kodu poole. „Lõppude lõpuks saime lumest välja," rõõmustas Maltis, kes veetis koos oma poegadega terve öö autos, kirjutab Õhtuleht. „Auto tõmmati kella poole kuue paiku lumehangest välja ning sõidame nüüd autokolonnis kodu poole, hetkel oleme Kuusalu kandis," selgitas Maltis. Vaatamata sellele, et selja taga on piinarikas ja magamata öö, ei hirmutanud muusikut lumevangi jäämine. „Kui on vaja sõita, siis sõidan ka teine kord," lubas Maltis.

Hannahi kontsert Jõhvis jäi ära

"Kahjuks oleme sunnitud teatama, et ka kõige parema tahtmise juures me oma kontserdiga täna Jõhvi lihtsalt ei pääse," teatas lauljatar Hannah reedel. Lauljatar ütles, et sõit Rakvere Kolmainu kirikust Tallinnasse oli ohtlik, enneolematu ja raske. "Kuna ilmajaam ja päästeamet hoiatab väga raskete teeolude eest, mida isiklikult öösel läbi elasin, sõites Rakverest Tallinnasse neli ja pool tundi, ­ pean kahetsusega teatama, et kogu oma meeskonna turvalisuse ning teiste liiklejate huvides ei saa seda teekonda Jõhvi kontserdiks praegu ette võtta. Kontsert on edasi lükatud ning ootan teid kaunile kirikuõhtule kohe kui torm vaibub." Hannah lubab, et proovib veel sel aastal leida Jõhvi kontserdiks uue kuupäeva, aga täna ei tea seda veel öelda. Piletilevi ja Piletimaailm ostavad kõik 10. detsembri Hannahi kontserdi piletid tagasi. "Tänaseks toimunud kaheksa kontserti on olnud võrratud, tänan publiku sooja vastuvõtu eest," lisas Hannah.

Suri Mart Sork

10. detsembri hommikul suri ansambli Compromise Blue liige Mart Sork. Ootamatu terviserike tabas 45-aastast muusikut tema kodus Tallinnas. Tunnustatud tromboonimängijana jõudis Sork kaasa teha Estonian Dream Big Bandi, Mart Sanderi Bell-Etage orkestri ning Politsei- ja Piirivalve Orkestri Big Bandi koosseisudes. Lisaks osales Mart Sork ka paljudes jazz-projektides. "Mart jääb alati minu südamesse. Muusika, mida Sa inimestele kinkisid on ja jääb suureks rõõmuks. On suur au olnud mängida Sinuga seda muusikat!" meenutab Sorki bändikaaslane Emil Rutiku. Ansambel Compromise Blue mälestab bändikaaslast ja võrratut tromboonimängijat Mart Sorki ning avaldab sügavat kaastunnet lähedastele. "Mart jääb igavesti meie muusikasse!"

Piret Järvis nühib taas koolipinki

Piret Järvis (26) oli sel suvel tõsise valiku ees - kas minna sügisest õppima Tartu Ülikooli ajakirjandust ja suhtekorraldust või asuda tudeerima semiootikat. Ehkki ta sai mõlemale erialale sisse, otsustas Piret praktilistel kaalutlustel siiski esimese kasuks, kirjutab Kroonika Online. Järvisele, kes töötab igapäevaselt majandus- ja kommunikatsiooni ministeeriumis avalike suhete peaspetsialistina, kuluvad uued tarkuseterad töös kindlasti ära. Piret on ajakirjandust ja suhtekorraldust ka varasemalt Concordia ülikoolis õppinud, kuid seal jäi haridustee Vanilla Ninjaga mööda maailma ringi tuuritamise tõttu pooleli. „ Asusin kohe pärast keskkooli lõpetamist suhtekorraldust õppima, kuid kuna tulid ajad, mil olin palju Eestist eemal, olin sunnitud õpingud teise aasta peal pooleli jätma,“ räägib ta.

Esietendub muusikal „Võlur Oz“

Nokia kontserdisaalis etendub uus koguperemuusikal “Võlur Oz”, kus peaosalist Dorothyt kehastab Marilyn Jurman. Alles lõpetas ta etendused muusikaliga “Nukitsamees”. Uurisime hommikuprogrammis kas Marilynist ongi saanud nüüd muusikalinäitleja. “See on natukene ootamatu asjade kulg. Ma ise arvan, et ei ole, aga praegu on kuidagi nii läinud jah,” naeris Marilyn. Muusikal “Võlur Oz” põhineb 30ndatest pärit samanimelisel filmil ja räägib loo väikesest tüdrukust Dorothyst, kelle keeristorm kannab salapärasele Võlumaale, mille nimi on Oz. Siin saab ta endale heaks sõbraks rääkiva Hernehirmutise (Kristo Ukanis), koliseva Plekkmehe (Madis Milling) ja argpüksist Lõviga (Tõnu Kilgas). Koos asuvad nad teele Smaragdlinna, et leida üles Võlur Oz, kes peaks täitma kõik nende soovid. Marilyni sõnul pole nad muusikali versioonis väga palju muudatusi tehtud. “Seal on mõningaid stseene, mida filmis ei ole, kuna ka filmis oli üht-teist kärbitud, mida meie jällegi taas sisse võtsime. Ja samas on ka mõningaid stseene, mida meie pole ära jätnud,” selgitas ta. Näiteseltskonna kohta jagus Marilynil vaid kiidusõnu. “Väga lahe on tutvuda uute inimestega, kes on palju kogenenumad kui sina. Kihvt on vaadata ja šnitti võtta nende pealt,” rääkis ta. Üheks kaasnäitlejaks on tal ka koer. “Ma ei tea, kust lavastaja Ivo Eensalu koera leidis, aga ta on väga kuulekas ja tohutult rahulik ja armas koer. Temaga läheb väga lihtsalt,” rääkis Marilyn.

Kui filmis kandis Dorothy Totot kogu aeg käes, siis etenduses püüab Marilyn ta ka vahepeal maha panna. “Ma olen proovides märganud, et kui ta on mul süles ja näiteks aevastab või köhatab väga nunnult, siis ma ei saa mitte midagi teha, kui see ajab mind tohutult naerma,” rääkis Marilyn. Koguperemuusikal “Võlur Oz” esietendub 18. detsembril.

Sadam leidis LA plaadipoest veski plaadi

Laulumees Marek Sadam, kes taas USAs Los Angeleses loomingut teeb, sai neil päevil huvitava üllatuse osaliseks. Nimelt leidis ta ühest suvalisest LA pisipoest meie armastatud superstaari Anne Veski plaadi, kirjutab Naisteleht. Album oli küll venekeelne, aga Sadama sõnul tegi südame soojaks ikkagi. Veski usub, et tema plaat on müügile sattunud vene kuulajaskonna kaudu. “Mis mul saab selle vastu olla, kui nad seal mu plaate müüvad — puhas rõõm!” on Anne rahul.

Merlyni ja Cool D laul lööb Youtube rekordeid

Hetke kuumima naisartisti Merlyn Uusküla debüütplaadilt “Ihuüksi” on tõeliseks hitiks tõusnud Merlyni ja Cool D duett “Miks alles nüüd”. Lugu on kogunud  Youtube'is erinevate linkide kaudu juba enam kui 220 000 kuulamist. Buduaar vahendab, et laulu edu pole Merlynile üllatuseks ning räppariga duetti laulda oli tema  teadlik soov. “Kui mul tekkis mõte, et tahaks räppariga koos lugu teha, oli kohe esimene kandidaat Cool D”, räägib Merlyn, kes sai Cool D-lt nõusoleku juba pärast esimest kõnet. Laulusõnad valmisid kahe tunnustatud ja kogenud muusiku koostöös. “Tema tegi oma riimid, mina refrääni sõnad ja viisi," räägib Merlyn. "Alguses plaanisime teha loo armukolmnurgast, aga siis läksid sõnad hoopis uue teema peale.”

„Eesti Laulu“ juhivad Sepp ja Avandi

26. veebruaril Nokia Kontserdimajas toimuva Eesti Laulu finaalkontserdi õhtujuhid on valitud! Taas näeb laval populaarset tandemit Märt Avandit ja Ott Seppa, kes särasid selles rollis ka eelmisel aastal. „Tähtsaima kodumaise lauluvõistluse korraldusmeeskonnal on hea meel teatada, et finaalsaate juhtimine on usaldatud kindlatesse kätesse. Rõõm on seda suurem, et Märt ja Ott on siinses muusikamaailmas ka ise läbi löönud. Kustumatu märk ajalukku jäeti eelmise aasta EESTI LAUL 2010 saatest sündinud lugudega, millest on valminud kõrgekvaliteediline muusikaalbum,“ räägib ETV meelelahutussaadete toimetuse juhataja Mart Normet. Vast valitud saatejuhid ise on oma kommentaarides konkreetsed. „Eelmisel aastal osaks saanud tähelepanuga ei jäänud päriselt rahule, nii et proovime korra veel," nendib Ott. „Tore on!“ lisab Märt. Parim laul selgitatakse välja suurejoonelises finaalsaates 26. veebruaril 2011 Nokia Kontserdimajas, kuhu oodatakse nii muusikasõpru kui Märdi ja Oti talendi austajad. Nokia Kontserdimaja juhataja Aivar Sirelpuu sõnul on piletid müügil alates 9. detsembrist. „Kuni aasta lõpuni on pääsmed müügil soodushinnaga. Soetada saab neid Ticketpro ja Piletilevi müügipunktidest üle Eesti,“ lisab Sirelpuu ja lubab, et finaal saab olema suursündmuse vääriline.

Ajakava:
13. detsember 2010 kell 15:00 heliteoste edastamise lõpp aeg
16. detsember 2010 Žürii poolt valitud 20 parima laulu avalikustamine

12. veebruar 2011 Esimene poolfinaal telemajas
19. veebruar 2011 Teine poolfinaal telemajas
26. veebruar 2011 Finaal Nokia Kontserdimajas

Eesti Laul 2011 võitja esindab Eestit Eurovisiooni Laulukonkursil, mis aastal 2011 toimub Saksamaal, Düsseldorfis, Esprit Arenal.
Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Egon Pentjärv

Ö

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar