Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised 50.nädal
19.12.2010
Grete esitles plaati

Käisime oma mikrofoniga Grete plaadiesitlusel. Grete Kleini esimest plaati esitleti Tartumaal Ülenurmel. Nii sõnad, kui ka muusika on kirjutanud ansamblist Bad Orange tuntust kogunud Kalmer Neidla, kes sõnade kirjutamiseks katsus endast üles leida selle naiseliku mõtlemisoskuse. Kalmer Neidla: „Jah, see nõuab ikka pingutust. Muusika suhtes see polegi nii raske, aga see, kuidas ma sõnu sean ja kuidas see Gretele kõik esitamiseks sobiks..., seda ma pean loomulikult silmas. Ja ma pean olema kergelt ka näitleja. Ennast natuke ümber kehastama naiseks.“ Grete Klein: „Kuna Kalmeri näol on tegu väga andeka inimesega, siis saab ta sellega ülimalt hästi hakkama. Loomulikult panen ka mina oma panuse. Muudan alati laulu, viisi ja sõnu. Teen selle alati omanäoliseks.“ Grete Kleini esikplaadil on kokku kümme lugu, osa neist ka karaokeversioonid ja remiksid.

Lenna aastavahetus on veel lahtine

Lenna Kuurmaa kontserdigraafik on jõulukuul tihe nagu trammiliiklus enne lumetormi.
"Päris palju on esinemisi. Mõnikord ka kaks korda päevas. Õnneks ei pea ma lavatehnikaga tegelema," rääkis Lenna, kes tuuritab „Pühad on saabunud linna" kontsertsarja raames koos Ott Leplandi ja Tallinna Poistekooriga. Aastavahetus on lauljal aga siiani lahtine. "Aastavahetus on küsimärgi all. Võimalik, et olen siis Tallinnas," arvas Lenna. "Jõulude ja suve ajal on kõige rohkem kontserte. Puhkamine käib nii nagu ise tahan. Lihtsalt ühel ajal ei võta ühtegi kontserti vastu ja kõik. Hetkel pole ma puhkust planeerinud ja jaanuariks on juba mitu esinemist lubatud."

Anni on oktoobrini broneeritud

Eesti ühel edukamal lauljal Toomas Annil on esinemisi broneeritud kuni 2011. aasta oktoobrini. Et vaid ihu vastu peaks! Detsembris tuleb mehel kontserte anda praktiliselt iga päev. "Eks see tamp raske ole jah, aga ma olen aastatega oma piirid paika saanud," tunnistas mees Publikule. Hetkel on lauljal tulevikuks paika pandud 63 kontserti. Tehke järele! Aga, kas selline tamp tervisele ei hakka? "Viimasel ajal on probleeme tervisega olnud küll. Viirused on sellised kummalised, et põed läbi ja ühe-kahe päeva pärast on uus pauk! Nüüd on tarvitusele võetud head kodukootud ravimid ning arsti juures ka häälepaelad ära kontrollitud," kiitis Anni. Üheks reegliks on ta võtnud ka selle, et kuus ühe nädalavahetuse puhkab. Kontserdipaikadesse viib teda neljaveoline maastur. "Lumetorm Monika ajal võitlesin Läänemaal lumevaaludega ja lülitasin tagarattad sisse, tavalise masinaga poleks kohale jõudnudki. Paras jändamine oli, aga kohale jõudsin ja kontsert sai tehtud!" Aastavahetusel esineb Anni Saaremaal Veski Trahteris, kus ta loodab ka ise uue saabumist tähistada. "Eelnevalt vajab töö muidugi ära tegemist," tõdes laulja. Lavaesine publik on mehe sõnul vanuses 18-70 ja häbelikult laua taha ei kipu keegi jääma. "Põhisuund on minuga samaealistele, aga enamasti ikka kõik tantsivad!"

Kerli uus laul on kuulamiseks veebis

Kuigi Kerli Kõivu uue loo video ei ole veel päris valmis, saab värsket singlit "Army Of Love" veebis juba kuulata. Kerli usub, et eestlastel on tema uut videot vaadates kindlasi uhke tunne. "Hakkame ehitama armastusearmeed, mis saab alguse Eestist," kergitas ta natukene saladuskatet. Video salvestati Eestis ning suure osa dekoratsioonidest hankis või valmistas noor lauljatar ise. Eriti lahedaks leiutiseks võib lugeda gaasimaskiga mängukaru. Video nägemiseks tuleb veel natuke kannatust varuda, kuid lugu ise on veebis kuulamiseks juba olemas.

Mahavokil ilmus album

Ilmunud on uus Mahavoki kogumikalbum pealkirjaga “Galaktikad”, mis sisaldab 17 uut ja seniavaldamata instrumentaalpala ning lisaks lugusid “Selgeltnägija” ning “Ever So Blue”.
“Galaktikad” koondab endas Heini Vaikmaa kirjutatud lugusid, millest mõned ulatuvad juba 70ndate lõppu. Sellest ka kogumikalbumi nimetus. “Kõige vanem on seal tõesti 70ndatest, mõned asjad 80ndatest, aga valdavalt on ikka kõik uued lood,” tutvustas Vaikmaa. Lood on siiski kõik uuesti salvestatud. “Sellepärast tegimegi instrumentaalalbumi, et vanemate, Tartu levimuusika-aegsete asjade kvaliteet polnud enam nii hea,” lisas ta. Plaadi nimi viitab kosmilistele saundidele. “Uuemad lood kisuvad küll sinnapoole,” rääkis Vaikmaa. “Soojal suveööl lamamistoolil pilk taevasse ja sealt see inspiratsioon tuleb,” kirjeldas muusik.
Endiselt on Mahavokil õhus idee anda välja ka lauludega uus album. “Kare Kauksil on sel aastal olnud tervisega probleeme, aga ta kosub ja paraneb praegu, nii et sellepärast kasutasimegi selle aja ära ja tegime instrumentaalplaadi valmis. Jõudu-mööda läheme aga nüüd ikka uute lauludega edasi. See protsess võib muidugi aasta-kaks veel aega võtta,” lisas Vaikmaa.

Selgusid „Eesti Laulu“ poolfinalistid

Neljapäeval selgitas muusikaasjatundjatest koosnev žürii välja 20 parimat, kes pääsevad konkursi „Eesti Laul 2011“ poolfinaalidesse. ETV saates Ringvaade välja kuulutatud lood valis hommikul kokku tulnud žürii, kes kuulas läbi kõik võistlusele kvalifitseerunud 135 pala. Lõpliku otsuse põhjal jätkavad võistlusel järgmised muusikud:
All & Now — esitab Rolf Roosalu, autorid Rolf Roosalu, Liis Lass
Baby Had You — esitab Victoria, autorid Viktoriya Suslova, Stanislav Bulganin
Be My Saturday Night — esitab Noorkuu, autor Mart Vainu
Don’t Want Anything — esitab Jana Kask, autor Jakko Maltis, Jana Kask
Hoppa-pa-rei! — esitab Ithaka Maria, autorid Ithaka Maria Rahula, Peeter Pruuli
I Wanna Meet Bob Dylan — esitab Outloudz, autorid Stig Rästa, Fred Krieger
Ilusad inimesed — esitab Laika Virgin ft Fredy Schmidt, autorid Andero Nimmer, Indrek Ups, Jarek Kasar, Fredy Schmidt
Jagatud öö — esitab Uku Suviste, autorid Rein Rannap, Indrek Hirv
Kes ei tantsi, on politsei — esitab Elmayonesa, autorid Nicolas Behler, Nora Reitel, Helen Heinmäe
Lapsed ja lennukid — esitab Ans. Andur, autorid Madis Aesma, Mihkel Kirss, Gert Pajuväli, Madis Kirss
Lubadus — esitab Kait Tamra, autor Kait Tamra
Meeting The Wolf — esitab Janne Saar, autor Janne Saar, Carola Madis
My Melody — esitab Sofia Rubina, autorid Sofia Rubina, Talis Paide
Rahu, ainult rahu, esitavad Sõpruse puiestee ja Merili Varik, autorid Allan Vainola, Mait Vaik
Rockefeller Street — esitab Getter Jaani, autor Sven Lõhmus
Smile — esitab MID, autor Markus Robam
St. Cabah — esitaja Shirubi Ikazuchi, autor Silvi Pilt
The Storm — esitab Mimicry, autorid Paul Lepasson, Timmo Linnas, Kene Vernik, Jaanus Telvar
Valss — esitab Jaan Pehk, autor Jaan Pehk
Veel on aega — esitavad Marilyn Jurman, Karl Kanter, autorid Marilyn Jurman, Karl Kanter
Tänavu valiti esmakordselt konkursi ajaloos välja 20 parimat, kes astuvad üles kahes poolfinaalis. Varasematel aastatel on žürii otsuse põhjal selgunud kohe finalistid. Veebruaris otsustab kolmes telesaates paremusjärjekorra sarnaselt eelmisele aastale nii rahva kui žürii arvamus. „Eesti Laul 2011“ finaalkontsert toimub Nokia Kontserdimajas 26. veebruaril. Kontserdi õhtujuhtideks on Märt Avandi ja Ott Sepp. Ajakava:
12. veebruar 2011. Esimene poolfinaal telemajas
19. veebruar 2011. Teine poolfinaal telemajas
26. veebruar 2011. Finaal Nokia Kontserdimajas

Janne muutis laulu sõnu

Väidetavalt on Janne Saare tänavune "Eesti Laulul" kandideeriv lugu "Meeting The Wolf", mille ta Carola Madisega kahasse kirjutas, olnud nii videoportaalis YouTube kui Facebookis üleval juba kesksuvel, ent nüüdseks on see eemaldatud. Janne sõnul kirjutab ta aga alati oma lugudest mitu versiooni, ja just teistsugune versioon olevatki see, mis internetilehtedelt suvel kättesaadav oli. "Kui kirjutan muusikat, teen loost alati mitu versiooni. Sama kehtib ka laulu kohta "Meeting The Wolf", mis „Eesti Laulu“ poolfinaali valiti," kommenteerib Saar oma Facebooki lehel. Janne ütleb, et muutis konkursi jaoks nii laulu meloodiat, sõnu kui ka ülesehitust. "Ma loodan, et see vahejuhtum ei mõjuta minu osalemist konkursil."

Lenna tahab maale elama

Viimasel ajal käivad sahinad, et poplaulja Lenna Kuurmaa plaanib uuel aastal taas kodumaa tolmu jalgadelt pühkida ja laia maailma minna. Elumuutuste kohta pärides jääb Lenna kavalalt tasa ja ütleb Naistele: "Ei me ette tea, mis uus aasta tuua võib!" Lauljatar lisab, et kodumaa hülgamise plaane tal praegu siiski ei ole. "Pigem olen jõudnud oma eemalolemistega ja otsimistega välismaal sinna punkti, et tahaks olla Eestis ja arendada siinset kultuurielu," ütleb ta. Lenna loeb end pigem nende hulka, kes hea meelega lähiajal linnast maale koliks. "Ma mõistan neid inimesi väga hästi, kes seda teevad. Kõik oma võimaliku vaba aja veedaksin ma parema meelega juba nüüd metsade ja laante vahel ...". Ta tunnistab, et igatseb ka endale kord porgandipõldu, suurt hoovi ja kohta, kus aeg selga ei trügi.

Tanja maandab pingeid karjudes

Elmaril külas käinud Tanja Mihhailovale meeldib pigem oma emotsioone välja- kui sissepoole elada. Selleks on lauljannal väga vabastav retsept — ta karjub end elumuredest tühjaks. "Kui mul on suur stress ja tunnen end ikka väga halvasti, siis lähen autosse, panen uksed lukku ja karjun täiest kõrist," räägib Tanja Naistelehele. "Olen kuulnud, et Jaapanis müüakse lausa eraldi serviise, mida vihahoo maandamiseks lõhkuda. Mina lõhkuda ei taha, mulle meeldib karjuda," avaldab ta oma stressimaandamisnipi ka teistele katsetamiseks. "Ja kui vaja, nutan ma patja ka!" lisab ta.
Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Kingitus Inga ja Toomas Lunge