Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised 51.nädal
21.12.2010
Vernik tegi uue bändi

Kene Verniku uuel bändil Jean Dean valmis roadmovie'lik video loole "Steps". Jean Dean on neljaliikmeline Tallinna kollektiiv, kes ei häbene kõlada robustselt ning käsitleda instrumente vahel suisa primitiivselt. Tolmustes keldrites kolades, vanu filme vaadates ning miilide viisi erinevat heliloomet avastades sündinud lood kirjeldavad bändi nägemust tänapäevase läänemaailma aasadest.

„Eesti Laulult“ kõrvaldati laule

"Eesti laul 2011" korraldajad teatavaks veel ühe muudatuse poolfinalistide nimekirjas. Reglemendi punkti vastu, mis keelab avalikustamise enne 1. septembrit 2010, on eksinud Laika Virgin ft Fredy Schmidt looga „Ilusad inimesed“. Eemaldatud pala asemele astub Meister ja Mari looga „Unemati“. Pärast uurimist selgus, et Laika Virgini lugu tehti avalikuks 31. augusti hilisõhtul 2010. Konkreetne ajaline nõue tuleneb otseselt Eurovisiooni rahvusvahelistest reeglitest. Antud seik võimaldab tähtsaimal kodumaisel lauluvõistlusel lavale asuda aga kollektiivil Meister ja Mari, kus astuvad üles Mari Meentalo ja Jaan Tätte jun. Nende pala kannab pealkirja „Unemati“. Artistid on konkursil esimest korda. "Eesti laul 2011" poolfinaalid toimuvad 12. ja 19. veebruaril telemajas ning finaal 26. veebruaril Nokia Kontserdimajas.

Kerli sai video valmis

Lauljatar Kerli Kõiv on valmis saanud kauaoodatud video loole "Army of Love". Pressiteates seisab, et video esilinastus toimus üle-Ameerikalises internetikeskonnas AOL, mis meie regioonis on ligipääsmatu. Eestis on olnud võimalik videot näha alates 23. detsembrist kuu aja jooksul kinodes Coca Cola Plaza, Kosmos, Ekraan ning Astri.

Mamal valmis jõuluks uus laul

Mama on valmis saanud uue laulu, mis on sedapuhkuhoogne tantsulaul. Elmaris külas käisnud Margus ja Mati rääkisid, et laulu on kirjutanud sama mees, kes kirjutas ka laulu “Esimene Lumi”. Mama uue loo “Saarepiiga” autor Jüri Kriisemann kirjutas loo mõeldes ühele konkreetsele neiule. Laul on tervitus saareinimestele.

Veski eelistab praktilisi kinke

"Mina vihkan mõttetuid kingitusi ja asju, millega pole absoluutselt midagi peale hakata ja mis võib pärast panna riiulile tolmu koguma," räägib Anne Veski, et on praktiline inimene. "See uskumatu pudipadi ja triniträni, mida ikka ja jälle tuuakse, on äärmiselt tüütu," räägib Veski ajakirjas Naised. Anne räägib, et tal on aastatega ebatarvilikke asju nii palju kogunenud, et tal pole nendega mitte midagi peale hakata. "Ma tahan asja, mis on asi, olgu see kas või sukkpüksipaar, aga see läheb käiku ja sellest on rõõmu." Siiski on üks erand ja need on asjad, mille on lapselaps oma kätega valmistanud. Kingituste ostmist Anne Veski viimasele päevale kunagi ei jäta, kõik on varakult olemas ning jõuluvana kätte toimetatud.

Võsa esinemisriided õmbleb ema

Hanna-Liina Võsa on harjunud kontserte andes rõivastuma pikka kleiti või seelikusse, mis enamasti valmivad tema ema näputööna. Tavaliselt räägib Hanna-Liina oma ideest emale, kes siis kostüümi või kleidi valmis õmbleb. Emale meeldivad suuremad väljakutsed, nikerdamised ja peen näputöö. Ta jälgib ka moesõusid ja teab rääkida, mis Dioril või Cavallil sel hooajal pakkuda on. "Tema on tõeline moefänn!" räägib Hanna-Liina ajakirja Mood värskes numbris. "Annab mulle alati nõu, et kuule, vaata, teeks nii!" Ise Hanna-Liina end väga moodsaks tüübiks ei pea. Tal pole aega pidevalt jälgida ega uurida, mis on moes, veel vähem endale kõiki neid kõige moodsamaid asju soetada ning igapäevaselt komplekte kombineerida. Mood ja enese rõivastega väljaelamine jääb lavale.

Bombillaz sai plaadi valmis

Raadio Elmar hommikuprogrammis rääkis Kill(Baba)Kaare ansamblist Bombillaz.
Kill Baba juhtimisel loodud ja ligi 4 aastat tegutsenud orkester Bombillaz on saanud valmis oma kaua-tehtud-kaunikese. Esimese albumi valmimine võttis Killi sõnul nii palju aega just seetõttu, et bänd vajas veel küpsemist, aga see võtab kokku läinud aastate tehtud töö ja sellelt leiab Bombillaze seni kuumimad hitid. Bändi kuuluvad Kill Baba, Silver Sepp, Ornu Maharaj, Martin Matt ja Tanel Liiberg. Bombillaze muusika segab endas erinevaid Kariibi, India, Balkani, Jamaika ja Türgi mõjutustega muusikastiile, millele annavad päikeselise kõla väga paljude erinevate eksootiliste löökriistade kasutamine ning lauljate ebatavalised viisid.
Albumi esitluskontsertid saavad Killi sõnul toimuma järgmise aasta veebruaris.
Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Ö

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar