Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Metsloomade olukord on lume tõttu täbar
28.12.2010
Maha sadanud lumi on teinud keeruliseks ka metsloomade olukorra, kellel on väga raske liikuda ja toitu leida. “Kõige raskem on liikuda metskitsedel,” rääkis Eesti Jahimeeste Seltsi tegevjuht Hegne Lump.
 
Kitsede seis on Lumpi sõnul ka seetõttu kõige ohtlikum, et lumi kannab juba ilvest, mis teeb kitsedest neile lihtsa saagi. “Teiseks, on metskits loom, kes ei tohiks lume peal magada, kuna haigused, sealhulgas ka kopsupõletik, on kerged tulema,” lisas Lump.
 
Kõige parem viis loomade abistamiseks oleks Lumpi sõnul metsasihtide ja –teede lumest lahti lükkamine. “Need aitaksid loomadel päris palju praeguses lumerohkes metsas toime tulla,” rääkis ta.
 
Lisaks saaks loomi abistada söögiga. “Lisasöötmine, mis aitaks loomadel talve üle elada, on rohkem jaanuari lõpus veebruari alguses üles kerkiv probleem, aga sel aastal on olukord ilmselt keerulisem ja seda just eriti metskitsedel. Kes tahaksid just neid aidata, siis oleks mõistlik pöörduda kohaliku jahiseltsi poole, sest loomadel on kindlad söötmiskohad. Kui söök jätta suvalisse kraaviperve, siis loomad seda nii kergelt üles ei leia, lisas Lump.
Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Liana Kolodinskaja

Õhtusumin

Top 3
1 Sinule Uudo Sepp
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Mina ka Nublu feat. Reket