Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Kollane Allveelaev G on tagasi uue albumiga
29.12.2010
90ndatel kokku pandud menubänd Kollane Allveelaev G, mis eestindas 60ndate aastate kuulsaid hitte, on aastal 2010 tagasi verivärske albumiga “Sa oled mul peos”. Varasemast koosseisust on alles vaid 4 liiget, ent väga palju on juures uusi muusikuid.
 
“Alles on Ivo Linna, mina, Jaan Karp ja Tiit Kõrvits,” rääkis Meelis Punder. “Uutest liikmetest on juures Toomas Vanem, Antti Kammiste, Kaire Vilgats ja Dagmar Oja,” lisas ta.
 
Naiste koosseisu võtmist põhjendas Punder 60ndate muusikaga. “Tolleaegne muusika põhines mitmehäälse laulu peal. Et mitmehäälsus oleks värvikas, siis naishääled annavad palju juurde.”
 
Punder rääkis, et lugude valiku puhul tehti bändis isegi hääletus. “Sel ajal tehti tõesti palju muusikat, mis lõid rekordeid ja mahtusid edetabelitesse. Seetõttu tuli teha valik lugudest, mis midagi kellelegi tähendavad. Lisaks tahtsime, et plaat oleks mitmekesine.”
 
Tuleviku osas on bändliikmed juba mõtteid vahetanud Eesti 60ndate osas. “Võib olla peaks käima selle põhjalikult läbi ja saaks sealt jälle plaadikese kokku, sest tol ajal ei saanud paraku kaugeltki kõike salvestada stuudios. Kultuurimajades tehti proove, pandi makk käima ja lihtsalt lindistati üles ja see kvaliteet on nagu ta on,” rääkis Punder.
 
Punder tunnistas, et kuna Kollane Allveelaev G koosneb muusikutest, kellel ka palju muid muusikalisi projekte, on isegi prooviaegu väga raske leida, rääkimata ühistest esinemistest. “Praegu oleme ikkagi bänd mitte projekt. Aga kui meid ikka kutsutakse ja kuulata tahetakse, leiame ikka mingi kompromissi.” Ta lisas, et uue aasta alguses on Allveelaeval juba 3 esinemist kirjas.
Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Egon Pentjärv

Ö

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar