Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised 1.nädal
03.01.2011
Iff plaanib uusi plaate

Nädalavahetusel rääkisime Elmaris Ivo Linnaga, kes võttis uue aasta vastu lähemate sõprade ja lähedaste seltsis Muhumaal. Lumevangi jäämisest päästis vaid agar labidatöö, mis Iffi sõnul hoiab tervise korras ja kenasti vormis. Uue aasta plaanidest rääkides mainis Linna kahe plaadi tegemise soovi. Üks neist on kantrisugemetega, sest kantrimuusika on mehel samuti väga hinges. Esimene stiilinäide on ka juba Elmarisse jõudnud laul “Amanda”.

Parim uustulnuk on Ott

Elmari kodulehel olnud küsitluse tulemusena selgus, kes on kuulajate arvates parim uus tulija Eesti muusikas aastal 2010. Kokku hääletati 3765 korral ning ülekaaluka võidu teenis eelmise hooaja superstaarisaate võitja Ott Lepland. Ott tänas kõiki, kes tema poolt hääletasid ning rääkis, et loodab uuel aastal veelgi paremini jätkata. “See aasta on olnud tõesti kiire ja teguderohke. Ma olen selle aastaga väga rahul ja paremat oleks raske soovida. Kuigi ma ise tunnen, et alati saaks paremini. Lendan kaheks nädalaks Austraaliasse kontserti andma kohalikele eestlastele. Seal saab ühendada nii puhkuse kui ka töö,” rääkis laulja. Ott lisas, et meeskonnaga on ka juba uueks aastaks plaanid paika pandud. “Üritame aina paremini,” lisas ta. Kogu tabel:
1. Ott Lepland (2017)
2. Mia (526)
3. Birgit Varjun (375)
4. Aiki (363)
5. Getter Jaani (133)
6. Anis Arumets (82)
7. Mari (81)
8. Kene Vernik (61)
9. Malcolm Lincoln (41)
10. August Hunt (38)
11. Marten Kuningas (24)
12. Anne Arrak (22)

Kes teenis kontsertitega kõige enam?

Lõppeva aasta enimteeninud bänd on Bon Jovi, mille kontserdipileteid on müüdud 150 miljoni euro eest. Bon Jovi järel on teise koha välja teeninud AC/DC 134 miljoni euroga ja kolmanda koha U2 120 miljoniga, vahendab Reuters. U2 pidi oma suurejoonelise show esialgu ka Tallinnasse tooma, aga majanduslikud kalkulatsioonid viisid hoopis teise Helsingi-kontserdi toimumisele. Neljanda koha võtab vägagi aktiivne Lady Gaga, kes edestas viiendat enimteeninud artisti Metallicat. Väga huvitav statistika on aga antud kontsertide arv. Kui enim pappi kokku ajanud Bon Jovi tegi 2010 aastal 80 kontserti, siis AC/DC tegi poole vähem - 40 kontserti ning U2 vaid 32.

Kõmublogija kritiseerib Kerlit

Hiljuti sai Eesti lauljatar Kerli Kõiv valmis oma uue loo video "Army Of Love". Maailmakuulus kõmublogija Perez Hilton nimetab videot aga läbikukkumiseks. "This is like a bad joke! FAIL!" kirjutas Perez oma Facebooki kontol. Siinkohal võib jääda lootma ütlusele, et igasugune reklaam on reklaam. Kui arvestada, et ligi 200 inimest on Perezi postitusele reageerinud, siis Kerli on muusikamaailmas endale juba arvestava nime teinud.

Maarja Kivi kasvatab tütart Los Angeleses

"Ma tahan, et minu tütar kasvaks ikkagi eesti-meelseks. Kodus räägime peamiselt ainult eesti keeles," rääkis Ameerikas elav Maarja Kivi, kes esineb nime all Marya Roxx ja andis äsja välja oma esimese kauamängiva "Payback Time". Ansambliga Vanilla Ninja kuulsaks saanud Maarja elab koos mänedžerist abikaasa Renee Meriste ja tütre Dora-Liisaga juba neli aastat Ameerikas. Los Angeles on ideaalne paik, kus laps saab üles kasvada. "Tal on mõnus looduslapse elu. Kliima on nii suurepärane, et saadan ta kerge särgi või kleidi väel õue mängima, " kiitis Maarja. Lauljatari tütar räägib soravalt nii eesti kui ka inglise keelt. Praegu käib Dora-Liisa juba teist aastat eelkoolis ning aasta pärast läheb esimesse klassi. Maarja ütles, et esimestel aastatel ta Los Angeleses eestlasi ei kohanud. Kuid täna on perekonnal eestlastest sõpru. "Ma tahan, et minu tütar kasvaks ikkagi eesti-meelseks," nentis Maarja.

Merlyn oli aasta uudistatuim

Elmari Muusikauudiste kõige populaarsem ja kõige enam kordi mainitud artistiks osutus 2010. aastal Merlyn Uusküla. Merlyn rääkis meile antud intervjuus, et vajab tihtilugu ka üksiolemist. Suur tähelepanu pole alati võimalik. Möödunud aastat peab lauljatar väga edukaks ja seda eeskätt oma sooloalbumi ilmumise tõttu. Uuelt aastalt ootab Merlyn uusi väljakutseid ja arenguid muusikuna.

Miks 2 Quick Start productions ei osale „Eesti Laulul“?

Menubänd 2 Quick Start, kes oma tiimiga “Eesti Laulul” tavaliselt esindatud on olnud, otsustas sel korral loobuda. Miks? "Meil oli vaja oma plaat valmis saada. Sellega oli päris palju probleeme, nii et “Eesti Lauluks” ei jäänud hetkegi aega," kommenteeris Pearu Paulus Kroonikale. Pauluse sõnul ei tulnud neid osalemisplaan isegi kordagi jutuks. "Selleks, et konkursile lugu kirjutada, peab sul olema väga hea artist, kellele seda teha ning kellesse uskuda. Kindlasti neid artiste Eestis ka on, aga hetkel polnud aega sellele mõelda."

Reet Kromel elab Londonis

Raadiol Elmar õnnestus üles leida laulja Reet Kromel. Džässilauljatar Reet Kromel on juba pikki aastaid olnud Eestimaa jaoks kadunud. Raadiol Elmar õnnestus ta üles leida Londonist ning saime teada, et ta on seal elanud juba alates aastast 1997. Jaanuaris 1996 suundus Reet laulja-tööle Jaapanisse ning sealt juba edasi Londonisse. Praeguse nimega Reet Kromel-Williams töötab hetkel nn cocktail-pianistina ning on ka Londoni Eesti Seltsi segakoori dirigent ja kontsertmeister. Samuti on ta õppinud psühholoogiat ja psühholoogilist nõustamist, mis on aidanud tal raskete kodust eemalolemise aastatega toime tulla. Reedal on 2 last, kes räägivad ka eesti keelt ja on suured Eesti-fännid. Lauljatar on enda sõnul jätkuvalt väga heas vokaalses vormis ja plaanib lähiajal välja anda ka oma albumi, mis võtab kokku kogu senise loomingu.

Kollane Allveelaev G on tagasi

90ndatel kokku pandud menubänd Kollane Allveelaev G, mis eestindas 60ndate aastate kuulsaid hitte, on aastal 2010 tagasi verivärske albumiga “Sa oled mul peos”. Varasemast koosseisust on alles vaid 4 liiget, ent väga palju on juures uusi muusikuid. “Alles on Ivo Linna, mina, Jaan Karp ja Tiit Kõrvits,” rääkis Meelis Punder. “Uutest liikmetest on juures Toomas Vanem, Antti Kammiste, Kaire Vilgats ja Dagmar Oja,” lisas ta. Naiste koosseisu võtmist põhjendas Punder 60ndate muusikaga. “Tolleaegne muusika põhines mitmehäälse laulu peal. Et mitmehäälsus oleks värvikas, siis naishääled annavad palju juurde.” Punder rääkis, et lugude valiku puhul tehti bändis isegi hääletus. “Sel ajal tehti tõesti palju muusikat, mis lõid rekordeid ja mahtusid edetabelitesse. Seetõttu tuli teha valik lugudest, mis midagi kellelegi tähendavad. Lisaks tahtsime, et plaat oleks mitmekesine.” Tuleviku osas on bändliikmed juba mõtteid vahetanud Eesti 60ndate osas. “Võib olla peaks käima selle põhjalikult läbi ja saaks sealt jälle plaadikese kokku, sest tol ajal ei saanud paraku kaugeltki kõike salvestada stuudios. Kultuurimajades tehti proove, pandi makk käima ja lihtsalt lindistati üles ja see kvaliteet on nagu ta on,” rääkis Punder. Punder tunnistas, et kuna Kollane Allveelaev G koosneb muusikutest, kellel ka palju muid muusikalisi projekte, on isegi prooviaegu väga raske leida, rääkimata ühistest esinemistest. “Praegu oleme ikkagi bänd mitte projekt. Aga kui meid ikka kutsutakse ja kuulata tahetakse, leiame ikka mingi kompromissi.” Ta lisas, et uue aasta alguses on Allveelaeval juba 3 esinemist kirjas.
Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Top 3
1 Mina Ka Nublu feat. Reket
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap