Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Aasta 2010 keskkonnategija on Evelin Ilves
07.01.2011

 

7.jaanuari hommikuprogrammis ajasime juttu Evelin Ilvesega, kelle Eesti Keskkonnaühenduste Koda valis 2010. aasta keskkonnategijaks.

Evelin rääkis, et toidus sisalduvate lisaainete osas on oluline juhtida tähelepanu sellele, mida inimesed söövad ja neil on ka õigus teada, mida nad söövad.
Samuti ütles presidendiproua, et hindab väga kohalikku toitu ja mahetoodangut, mida tema ise saab naabertalunikelt ja muidugi oma keldrist ka.
Evelin ütles, et hommikusöögiks armastab ta valmistada näiteks omletti kukeseente ja sibulaga ning erinevaid putrusid. President Toomas Henrik Ilvesele aga pidi maitsma metslooma liha, ka armastab ta väga piima juua ja palju kooke süüa, eriti šokolaadikooki, mille valmistamist õppis Evelin 8 aastat:).
Juttu oli ka kingitustest riigi külalistele, mille hulgas on mitmeid mahetooteid, aga ka lihtsalt häid kohalikke toiduaineid.

Küsimusele, kas Evelin pole mitte liiga palju “pildis”, vastas esimene leedi nii: “Seda ma üldse ei arva. See on iga inimese enda arvata, mida on tema jaoks liiga palju või liiga vähe, aga enda arvates olen ma täiesti tavaline inimene, kellel on täiesti tavaline hulk hobisid. Millegi tõttu see lihtsalt mõningaid väljaandeid erutab.”Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

ELMARI TANTSUÕHTU

Top 3
1 Sinule Uudo Sepp
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Mina ka Nublu feat. Reket