Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised 2.nädal
10.01.2011
Getter on taas vaba

Superstaari saatest tuntud laulja Getter Jaani (17) ja Eghert-Söreni armastus sai otsa. Pärast pooleaastast suhet otsustasid noored lahku minna. Getteri ja temast aasta noorema noormehe armastus lõi lõkkele suvel. Nüüd aga naudib vähemalt Getter taas vaba ja vallalise elu, kirjutab Kroonika. "Eks see elu ongi selline, ja meil paraku läks ta nii," filosofeerib Getter. Kuigi noored teevad ka koostööd, peab neiu üheks lahkumineku põhjuseks siiski ka enda ja poisi töögraafikut, mis ei võimaldanud piisavalt tihedalt koos viibida.

Lennal on aastaks suured plaanid

"Eesti Laulul esinemine oli eelmisel aastal küll oluline, kuid olen ka varem seal osalenud ja korra isegi Eurovisioonil käinud," vaatas Lenna Kuurmaa möödunud aastale tagasi. Lauljatari suurimaks saavutuseks oli sooloplaadi ilmumine. 2011. aastalt ootab Lenna juba järgmist plaati ja jätkuvat koostööd Vaiko Eplikuga, vahendab Delfi.

Varjun on lapse isaga tülis

Lauljatar Birgit Varjun tahab endise elukaaslase Raen Vaikese pojast ilma jätta. Isa ja poeg Andero on õnnetud, sest nad saavad hästi läbi ja soovivad koos olla. Olukord on sedavõrd pingeline, et asja lahendamiseks võeti appi advokaadid. Birgiti (24) eksmees Raen (31) räägib Kroonikale, et lahku mindi siis, kui naisel tekkis suhe endast 11 aastat vanema pereisaga, kel kodus naine ning tütar ja poeg. "Inimestel hakkas minust lõpuks kahju. Kuna armastasin ja usaldasin Birgitit kogu südamest, ei suutnud ma alguses muidugi seda uskuda," ütleb tol aja Soomes töötanud Raen. "Olin kodualevikus praktiliselt ainuke, kes nende suhtest midagi ei teadnud. Ega ka sellest, mis meie ühiselt ehitatud kodus toimus, kui mind Eestis polnud." Raen räägib, et sellal, kui ta perele raha teenis, peeti nende kodus Birgiti eestvedamisel pööraseid pidusid. Läbustati nii majas kui aias. Asi olevat olnud sedavõrd käest ära, et aianurk, kus Andero mängida armastas, saanud piduliste urineerimiskohaks. 2009. aasta septembris kolis Birgit ühisest kodust lõplikult välja. Sama aasta sügisel läks Birgit superstaarisaatesse, mistõttu oli ta mitu kuud Tallinnas. Vanemad leppisid kokku, et Andero jääb maale elama. Sel ajal, kui Raen Soomes oli, vaatas poisi järele tema ema, kes hoidis ka kodu korras ja söötis loomi. Vahepeal võttis Anderot hoida Birgiti ema Marina. Kui Raen kodus oli, veetis ta iga hetke pojaga. 2010. aasta kevadeni saadi varem sõlmitud kokkulepete alusel lapse jagamisega siiski hakkama. Olukord läks kriitiliseks siis, kui Birgit otsustas Raeniga eelnevalt läbi rääkimata Andero ende juurde Tallinna elama viia. "Kui ma Birgitilt aru pärisin, siis oli tema suhtumine umbes selline, et mida sina ka lapse kasvatamisest tead, sa oled ju kogu aeg ära. Kuid ma olen ära ju seetõttu, et perele raha teenida! Ka siis, kui olime juba lahus, toetasin ma lisaks pojale ka Birgitit rahaliselt," räägib Raen. Möödunud sügisest on olukord veelgi halvenenud. Birgit palkas advokaadi, et saada endale poja ainuhooldusõigus. Ka Raen oli sunnitud endale advokaadi võtma. Omavahel nad enam rahumeelselt asju ajada ei oska. Teineteisega suheldakse minimaalselt, vaid last puudutavates küsimustes.

Renate käis Elmaril külas

Elmaril käisid külas Renate ja tema produtsent Lauri. Saime teada, et Lauri tegeleb ka Lenny Lavida projektiga, mille raames tegi mees populaarse tantsuversiooni Koit Toome loost “Mälestused”. Renate muusikat nimetavad asjaosalised aga elektrooniliseks tantsumuusikaks, mis on tänaseks päevaks muutunud palju mahedamaks ja raadiosõbralikumaks. Uus laul “Tugevam” on valminud meeskonnatööna ja annab vihje plaanitava debüütplaadi laulude stiili kohta.

Ott väisab Austraaliat

Ott Lepland seletas, et on seal tuuril - täpsemalt Sõrve suvepäevade 50. aastapäeval. See on üritus, kus sealsed eestlased kohtuvad ja suhtlevad, vahendab Õhtuleht. Lisaks Leplandile väisavad Austraaliat ka Eda-Ines Etti ja Summer ehk Indrek Raadik.

Elmari Aastahitt on “Mälestused”

Raadio Elmar selgitas traditsiooniliselt aastahiti nende laulude hulgast, mis lõppenud aastal edetabeli esikohal kõige kauem vastu pidasid. Interneti- ja sõnumihääletusel osales kokku 5297 kuulajat. Tulemuste põhjal jõudis nagu paljudes teisteski raadiojaamades võimsalt esikohale Koit Toome esitatud “Mälestused”. Lugu kogus 1201 häält. Koit ütles raadiole Elmar antud intervjuus, et selline tiitlite saak tundub talle täiesti uskumatu ja tal on loomulikult väga hea meel selle üle. Samuti tuletas ta meelde, et raadiost Elmar küsiti seda laulu juba oluliselt varem kui singel üldse avaldatud sai, laul hakkas justkui oma elu elama. Lugu “Mälestused” on Koidu arvates kindlalt tema senise karjääri parim laul üldse.
Teisele kohale jõudis kandidaatlugudest värskeim: Ott Leplandi ja Lenna Kuurmaa duett “Sinuni”. Kolmanda koha saavutas Dave Bentoni “Kui jaamast lahkub rong”. Kõrge, neljanda koha sai veel 1 “mitte-eestlane” – Lauris Reiniks looga “Ma jooksen”. Kogu esikümme sai alljärgnev:
1. Koit Toome "Mälestused" 1201 häält (22,67%)
2. Ott Lepland ja Lenna Kuurmaa "Sinuni" 719 häält (13,57%)
3. Dave Benton "Kui jaamast lahkub rong" 665 häält (12,55%)
4. Lauris Reiniks "Ma jooksen" 515 häält (9,72%)
5. Shanon "Murtud" 465 häält (8,78%)
6. Laura "Südasuve rohtunud teed" 424 häält (8,00%)
7. Ott Lepland "Otsides ma pean sind jälle leidma" 415 häält (7,83%)
8. Violina featuring Genka ja Kene Vernik "Toakärbes" 406 häält (7,67%)
9. Club 96 "Ma elan seda elu esimest korda" 353 häält (6,68%)
10. Ott Lepland "Kohtume jälle" 134 häält (2,53%)

Cool D Ja Kozy tegid uue video

2008. aastal tegi Lelle Alternatiivi tänulike kuulajate ees oma debüüdi bänd nimega Dr. Hell Hambaravi. Hella doktori taga seisavad sellised tegijad nagu Kaarel "Kozy" Kose ja Priit "Cool D" Kolsar. Hiljuti ilmus netiavarustesse bändi uus live-video "Vägivaldne". Suhteliselt vähetuntud bändi kohta veel nii palju, et see pidavat uudse külje pealt lähenema thrash metali žanrile. Kozy mängib bändis kitarri ja laulab, Cool D on trummide taga.

Jäääär peab juubelit

Jäääärel on ilus ümmargune number käes ja publiku rõõmuks astutakse selleks puhuks lavale suisa kaks korda. Juubeliga seoses tuleb üle pika aja taas lavalaudadele ansambli teenekas solist ja laululooja Andrus "inBoil" Rootsmäe. Samuti tulevad külla head sõbrad Riho Sibul, Indrek Kalda jt. Sünnipäeva puhuks salvestab Jäääär ka uue plaadi, millel on värsked seaded vanadest lugudest. Jääääre juubelikontsertid toimuvad:
21. jaanuaril, kell 19:00 Tartus, Athena Kultuurikeskuses
24. jaanuaril, kell 19:00 Tallinnas, Vene Teatris
Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Kingitus Inga ja Toomas Lunge