Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Aleksei Turovski hetkelemmikuteks on pärisinimese noorjärgud
13.01.2011
Eelmise aasta lõpus ilmus Aleksei Turovskilt uus lastele mõldud raamat loomadest pealkirjaga “Aleksei Turovski loomalood”. “Tegelikult on tegemist juba kolmanda laiendatud väljaandega. Algupäraselt oli selle raamatu nimi “Sipelgast vaalani”. Teine oli “Loomad sipelgast vaalani” ja kolmandal pole sipelgatest ja vaaladest juttu vaid on hoopis selline loom nagu Aleksei Turovski,” muigas autor.
 
Uuenenud väljaandes on lisaks varasematele lugudele lisandunud 4 uut. “Sisalikkudest, madudest, minu kallitest kaheksajalgadest ja kirpudest, mis on minu lemmik,” loetles Turovski.
 
Kui eelmised lood olid maha kirjutatud fonogrammi pealt, siis uued 4 lugu tuli autoril paberile kirja panna. “Ma olen rääkija inimene ja kirjutan ma õudsalt aeglaselt ja vaevaliselt. Nelja peatüki kirjutamine võttis mul rohkem aega kui kõikide eelnevate loomalugude jutustamine,” rääkis Turovski.
 
Oma lemmikloomadeks nimetas ta kõik neid, kellest parajasti räägib või kellega suhtleb. “Momendil on minu lemmikud pärisinimese noorjärgud. Pärisinimene on eestikeelne meie liigi normatiivne ja õige nimetus,” lisas autor.
Pilt

Kuula Elmarit, sest siit tuleb kõige mõnusamaid eestikeelseid laule!

Lauri Hermann ja
Tiiu Sommer

ÄRKA KAUNIS MAA!

Top 3
1 Saame kokku Ivo Linna
2 Tahan ma Patune Pool
3 Püüab meid Liis Lemsalu
Küsetlus

Millise neist uusaastalubadustest andsid sina?