Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Jäääär tähistab 20.sünnipäeva uue plaadiga
21.01.2011
21. jaanuar on Jääääre sünnipäev. Bänd saab 20-aastaseks. Juubelit tähistab bänd mitme kontserdi ning uue albumiga.
 
“See on ikka pikk aeg, kui hakata meenutama kõike, mis meiega juhtunud on ja mis me teinud oleme ja kus käinud oleme. Seda on nii palju, et küllap see pikk aeg ikka on,” kommenteeris bändi liige Tõnu “Tõun” Timm numbrit 20.
 
Jäääärega on alati kaasas käinud nö Tartu hõng. Taaralinnaga pole aga bändil juba ammu enam midagi pistmist, kuna bändi liikmed on suuresti pealinna kolinud. “Meil on 20 aasta tagused mälestused, kui me Tartus alustasime ja Toomemäe nõlval Jaaniga pilli mängisime ja tütarlastele naeratasime ja nemad meile vastu naeratasid ja meid inspireerisid,” rääkis Tõun.
 
20 aastat on olnud bändile väga viljakas kuna ilmunud on suur hulk helikandjaid. Värskeim peaks müügile jõudma lähipäevil. “Kui bänd on elus ja terve, küllap siis ka plaadid tulevad. Sõber, kitarrist, ütles kunagi, et kui sa oled õige muusik, siis aastas peaks vähemalt ühe plaadi ikka tegema,” lisas Tõun.
 
Uus album “Juuuubel” on tagasivaade bändi 20 aastale. “Me ei tahtnud teha siiski tavapärast “Best of” kogumikku. Me ei oskakski seda teha, sest häid lugusid on nii palju ja me oleksime teiste laulude vastu alatud, kui me need oleksime välja jätnud. Seepärast mängisime ühe portsu vanu lugusid uuesti. Just niisuguseid, mis on meie arvates toonaste tehnikaolude tõttu halvasti salve saanud,” kommenteeris Tõun.
 
Sünnipäeva tähistab Jäääär kontsertidega, mis on küll kahjuks juba välja müüdud. Üks võimalus veel siiski Tõuni sõnul on. “Tartlased nutsid ka omale lisakontserdi välja. See toimub 7. veebruaril Athena keskuses, aga luureandmed ütlevad, et ka seal on üle poole saali juba välja müüdud.”
Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Priit Rand

SOOVIDE AEG

Top 3
1 Mina Ka Nublu feat. Reket
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap