Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised 4.nädal
23.01.2011
Vainola kiidab „Eesti Laulu“

Sõpruse Puiestee solisti Allan Vainola sõnul otsustasid nad “Eesti Laulu” konkursil osaleda, sest Eurovisioon on viimasel paaril-kolmel aastal meeldiva mulje jätnud. Mees meenutas, et kunagi oli Eurovisioon tema jaoks pigem sõimusõna. "Konkursi korraldamine “Eesti Laulu” sildi all on hea mõte ja kutsub erinevaid tegijaid osa võtma. Kunagi oli kohalik võistlus justkui vaid kitsas valitute ala, kuhu kedagi ligi ei lastud, ja selle tõttu oli Eurovisioon rohkem sõimusõna. Praegu tunduvad asjad teistmoodi. Selles kontekstis hea - vähemalt enda meelest hea lauluga välja tulemine ei kahjusta mainet, pigem vastupidi", rääkis Vainola ERRile. Võistluslaulu "Rahu, ainult rahu" tekst ja muusika valmisid tema sõnul eraldi, üksteiselt sõltumata ning tükk aega enne seda, kui sündis otsus konkursist osa võtta. Loo teksti autor Mait Vaik rääkis, et see on mõjutatud raamatutest "Sõda ja rahu", "Läänerindel muutusteta" ja "Tatarlaste kõrb". Muusika on kirjutanud Vainola ja meeleolult on see rahulik ning romantiline. Ehk siis kokku ongi sõda ja rahu. "Lugu proovides harjutades tekkiski mõte, et see sobiks oma meloodilisuse ja romantilise laadi poolest hästi ka üldkuulatavaks Eurovisioonilooks. Salvestusel ja miksimisel proovisime nihutada laulu võimalikult palju sellele territooriumile. Palju annab juurde Merili Varik, kelle kutsusime laulma. Teeme temaga koostööd ka meie kevadeks plaanitud uuel plaadil", kirjeldas Vainola laulu sündi.

Sundja bänd avaldas uue laulu

Elmari Muusikauudistele andis intervjuu Ewert Sundja, kelle bändi jaoks Ewert And The Two Dragons on aasta alanud toimekalt bändiproovide ja uute lugude jaoks ideede kogumisega. Kuigi kodumaa pinnal on esinemistesse pisike paus sisse tulnud, on pakkumisi piiri tagant. Just ärja saabus bänd tagasi esinemiselt Lätist. Selle aasta suurimaks ambitsiooniks on teise albumi välja andmine, mis peaks idee kohaselt ilmavalgust nägema oktoobris. Plaadile tahetakse tekitada laule tänaseks endale omaseks saanud tempokas energiat andvas indiepopi stiilis. Eelmine plaat oli rohkem endasse vaatavam ja melanhoolsem, kuid uus plaat tuleb kindlasti elavam ja erksam. Nende uus laul “(In the end) There’s only love” sai kirjutatud Ewerti ja kidramehe Erki ühistööna. Tempos ja sahmimises ununeb tihtilugu tähtsaim – armastus – ent lõpuks jääb ikkagi armastus.

Rannap Nõgistoga enam läbi ei käi

"Põhjus, miks me enam läbi ei käi, on ju selles, et Jaanus teeb oma uut bändi Led R ja ta suhtleb aktiivselt oma uue bändiga," selgitab muusik Rein Rannap Õhtulehes, miks ta kunagise bändikaaslase, Jaanus Nõgistoga enam ei suhtle. "Selge, et see on tema ringkond, ja mitte minu. Seega me ei puutu enam tööalaselt kokku ja meid lihtsalt ei ühenda enam miski," räägib Ruja kunagine üks juhtfiguur, pianist Rein Rannap. Ka Nõgisto ei ole Rannapi tegemistega kursis. Nimelt tuleb suvel Käsmus Ruja 40 aasta juubeli kontsert, kuid Nõgisto laiutab selle koha pealt vaid käsi. "Kahjuks ei tea ma sellest mitte midagi. Võib-olla on see Rannapi üritus."

Randmäe sünnitas poja

Kunagine Nexuse laulja Helen Randmäe (25), kes töötab Tallinna Laste Turvakeskus kommuniktatsioonijuhina, sai emaks. Helen on olnud pikemat aega suhtes Reigoga. Kaunitar on öelnud, et tema arvates on see ainult positiivne, kui sul on inimene kõrval, kellega koguaeg kõike jagada, kirjutab Buduaar. Helenil oli juba raseduse algusest peale "poja" tunne ning nüüd sai noorpaar sellele kinnitust, sest Helen ja Reigo on nüüd noore poisslapse vanemad!

DMS räpib halvast elust Eestis

Vene MC Battle võitjal valmis muusikavideo, mis räägib halvast elust Eestis. Kahekordne MC Battle võitja DMS-i muusikavideos räpitakse «armastusest Eesti vastu», väljarändest ja halvast valitsusest, vahendab Elu24. Video on vaatamiseks portaalis Youtube.

Anis sai peksa

“Ühe hamba närvid on kahjustatud, teisest suur kild väljas,” kurdab saate “Eesti otsib superstaari” viimase hooaja kümne parema sekka jõudnud laulja Anis Arumets ja kergitab saladuskatet — üks noormees oli talle kallale tunginud. Kui kohutava hambavalu käes vaevles Anis veel teisipäeval, siis eile kinnitas noormees, et valu on täiesti üle läinud. "Selle hambavalu tekkimisega on hoopis huvitavam ja sügavam seik, sellest saan kunagi hiljem täpsemalt rääkida, kuni asjad on selgunud – üks noormees tuli mulle nii-öelda kallale ja seetõttu said kaks esihammast viga," räägib Anis Õhtulehele. Ta lisab, et kuna sel lool on mitu tahku, soovib ta hetkel delikaatseks jääda ega saa detailidesse laskuda.

Groundhog Day sai valmis uue loo


Esmaspäeval on Elmaril külas ansambel Groundhog Day. Lõuna – Eesti popim noortebänd on valmis saanud oma viienda singli, mis kannab pealkirja „Ei huvita“. Uue loo sõnade autoriks on ansambli solist Tõnn Tobreluts. Tõnni sõnul peegeldab lugu ansambli liikmete ühist nägemust: “Kunagi ei tasu kahetseda nooruses tehtut, sest ilma oma minevikuta ei oleks me need, kes me oleme!” Groundhog Day uut lugu saab uudistada ka bändi Myspace'i ning Facebooki kontodelt. Bändi seniste suurimate saavutuste hulka võib lugeda pääsemise Eesti Laul 2010 kümne finalisti hulka, esikohad Delfi Noortebändi ja Tudengibändi konkurssidel, vahendab Delfi.

Jagati Leplandi stipendiumid

Fänniraamatu “Lubage mul olla. Ott Lepland.” tuludest läks osa stipendiumifondi, et toetada paari laulu- ja tantsukooli WAF sisse astunud noort, kelle perel õppemaksu tasumisega raskusi. Ott Lepland andis üle stipendiumid õpilastele Helena Timbergile ja Kersti Kukele (Mia), lisaks sai osalise õppemaksutoetuse Kai Anni. Ott Lepand teab omast käest kui oluline on noorel lauljal edasiarenemiseks saada korralikku õpetust ning rõõmustab võimaluse üle fänniraamatuga ka heategevust teha.

Tallinn Music Week saab osavõtusoove välismaalt


Kolmandat aastat aset leidva Tallinn Music Week festivali programmi koostamine on alanud. Kuna festivali vastu on huvi üles näidanud nii suur hulk Eesti kui naaberriikide artiste, pikendasid korraldajad kandideerimise tähtaega 23. jaanuari südaööni. Kokku on oma sooviavaldused saatnud 193 bändi ja artisti, kattes stiililiselt kogu muusikaspektri nüüdisklassikast kuni raskema rokini, vahendab Delfi. Kahe toimumisaastaga on festival kogunud ka rahvusvahelist tuntust ning sooviavaldusi on laekunud lisaks Eestile Soomest, Lätist, Leedust, Venemaalt, Gruusiast, Inglismaalt, Kanadast ning Itaaliast. Festivali prioriteet on keskenduda just Eesti talendile ning vähemalt 70 protsenti Tallinn Music Weeki programmist saab olema just Eesti artistide päralt. Tallinn Music Week 2011 toimub 24.-26. märtsini.

Epordwerk filmis live-video

Electrobänd Epordwerk, kes eelmisel aastal komeedina Eesti muusikataevasse lendas, filmis reedel oma esimese professionaalse live-video. Nendele, kelle kõrvust Epordwerk kuidagiviisi mööda on läinud, võib tutvustuseks mainida, et tegu on elektroonilist klubirokki viljeleva bändiga, mis alustas aktiivset tegevust 2009. aasta lõpus. Epordwerk andis aastal 2010 välja 2 singlit - "From Friday to Sunday" ja "Shutdown", mis mõlemad olid kohalike raadiojaamade top-playlistis,vahendab Elu24. Esineti hulgaliselt üle Eesti erinevates paikades, millega võideti juurde arvukalt fänne. Detsembri lõpus käis bänd ka baltikumi turneel, kus neid üllatavalt hästi vastu võeti. Epordwerk'i eesmärgid aastaks 2011 on oma debüütalbumi väljastamine, videode lindistamine ning välisturule pürgimine just neile omase elektroonilise loominguga.

Meister ja Mari läks konkursile nalja pärast

Koos Jaan Tätte juunioriga „Eesti Laulul“ võistlustulle astuv Mari Meentalo ütles, et nad läksid konkursile nalja pärast. «Mingit plaani küll ei olnud,» tunnistas Meentalo ERRi uudisteportaalile. Seni kuuldud teiste osalejate lauludest meeldivad talle väga Elmayonesa ja Sõpruse Puiestee lood. Samas märkis Meentalo, et ta ei ole Eurovisiooni lauluvõistluse fänn.
«Et aga Eesti rahva silmis on seal osalemine väga tähtis, oleks ka meile muidugi suur tunnustus sinna pääseda,» lisas ta. «Unemati, unemati, tule tuppa, paneme tatti, tatti...» . Selliste sõnadega algab Meister ja Mari laul «Unemati» millega bänd osaleb Eesti Laulu konkursil, kirjutab Elu24.ee.

Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Top 3
1 Sinule Uudo Sepp
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Mina ka Nublu feat. Reket