Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Marko Mihkelson: 1979 oli Venemaa jaoks saatuseaasta
25.01.2011
Riigikogu liige ja poliitik Marko Mihkelson avaldas eelmise aasta lõpus raamatu “Venemaa: valguses ja varjus”, mis annab ülevaate viimase kolmekümne aasta pöördelistest sündmustest Venemaal.
 
Mihkelsoni sõnul sündis raamatu algne idee juba paar aastat tagasi. “Kui ma 90ndate aastate keskpaigas töötasin Postimehe ajakirjanikuna Moskvas, siis sellest ajast kogunes päris palju materjali. Nii see, mis ilmus Postimehes, kui ka see, mis oli mälupiltidena meeles. Venemaa on olnud mul ülikoolist alates huviobjekt. Nüüd jõudis see aeg kätte, kus oli väike võimalus, kirjastus Varraku huvi ja nii see raamat eelmisel aastal kokku sai kirjutatud.”
 
Huvitavaks ja põnevaks saatuseaastaks Venemaa jaoks peab Mihkelson 1979. aastat. “Siis said alguse mitmed nii maailmapoliitilised kui ka Venemaad puudutavad sündmused. Olgu selleks siis Afganistani sõda, Ameerika Ühendriikides esile tõusnud poliitik Ronald Reagan või Margaret Thatcher Inglismaal,” loetles Mihkelson mõningaid näiteid.
 
Raamatut soovitab autor kõigile, kellel huvi Venemaa poliitilise ajaloo vastu. “See annab ülevaate küll viimasest kolmekümnest aastast, aga läheb viidetes tagasi kaugele minevikku näidates, kus Venemaa olulisem poliitiline traditsioon nagu autoritaarsus või võimu tsentraliseeritus või ka teatud vägivalla mehhanismid alguse said,” lisas Mihkelson.
Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Priit Rand

SOOVIDE AEG

Top 3
1 Mina Ka Nublu feat. Reket
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap