Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised 5.nädal
31.01.2011

2 Quick Start avaldas singli

Elmari Muusikauudistele andis intervjuu Pearu Paulus, kes tundis suurt rõõmu lõpuks ilmunud 2 Quick Starti plaadi “2010” üle. Rõõmustavad ka kaua oodanud fännid. Ootamine tasus ennast ära, sest plaadi lood on vanas head 2QS-stiilis. Peamine rõhuasetus on kvaliteetsel mahedal tantsumuusikal. Selle tõestuseks anti välja ka esimene singel uuelt albumilt. Laulu nimi on “Saladus” ning loo sõnad kirjutas Heiti Kender.
 
Metsatöll tähistab tosinat

Elmarile saadetud teates antakse teada, et tänavusel hundikuul saab Metsatöllul esimene tosin eluaastat täis ja seda tähistatakse 23. kuupäeval pubis Rockstar’s koletuma prassinguga. Õhtu jooksul ronivad lavale jalakeerutamiseks lustilugusid mängima ansamblid Slinghunt, Lehmatöll ja Paskar Kolgats ning kui pea veel kannab ja vanatoil jaksu jätkub, ka Metsatöll ise. Toimuvad traditsioonilised tölluoke ja tölluriin, loositakse välja igasugu tölluga seonduvat kola ning üks teatud helimees lubas delikaatselt demonstreerida, kuidas armatseda torupilliga hea maitse piire ületamata. Leidub ka ports tasuta kesvamärga ning ilusaid inimesi.

 
Klas lahkus lennujaamast enne pommiplahvatust
 
"Esmaspäeval helistasid mulle paljud lähedased ja pärisid murelikult, kas ma olen ikka Moskvast ohutult koju jõudnud," tunnistas dirigent Eri Klas Õhtulehele. Nimelt lendas ta esmaspäeval Venemaa pealinnast Tallinna kõigest mõni tund enne traagilist pommiplahvatust. Tõsi, dirigent astus lennukisse õnneks Šeremetjevo, mitte Domodedovo lennujaamas. Jubedast plahvatusest kuulis ta paar tundi pärast kojujõudmist. «Masendav!» ütles Klas terroriteo kohta ja märkis, et 2001. aasta septembris juhtus ta olema USAs, kui lennukid WTC pilvelõhkujaid rammisid. «Teist korda olin seal, kus lähedal on pauk käinud! Muidugi paneb see mõtlema, kui hulluks maailm on läinud,» ohkas ta.
 
Veski Venemaale minna ei karda
 
 
Randmäe pani pojale nime
Kunagine Nexuse laulja Helen Randmäe (25) sai 19. jaanuaril emaks. Värsked vanemad on pisipojale ka sobiva nime leidnud — Roben Thor! Randmäe ja Reigo on paar juba aastaid. Helen on öelnud, et tema arvates on see ainult positiivne kui sul on inimene kõrval, kellega kogu aeg kõike jagada, vahendab Delfi.
 
Samuel valmistub maratoniks
 
Evelin Samuel on viimased kaks ja pool nädalat peaaegu et elanud suuskadel — ta harjutab iga päev Harku metsas 20. veebruaril peetavaks Tartu maratoniks. “Kaalule on see mõjunud laastavalt. “Päästevöö” hakkab keskkohalt ära kaduma, aga energiat olen kõvasti juurde saanud,” räägib õbluke Evelin suusatreeningu tulemustest Õhtulehele. Siiani on ta kahe ja poole nädala jooksul läbi suusatanud umbes 60 kilomeetrit. Tartu maratoni 16 kilomeetri pikkuse naistesõiduni, kus ta sõidu patroonina oma vormi peab näitama, on aega sama palju. Evelini eelmised suusatiirud jäävad paarikümne aasta taha — lapsena suusatas ta kooli ja sealt koju, sest ühissõidukitesse ta tihti lihtsalt ei mahtunud.
 
Selgusid Muusikaauhindade nominendid
 
25. jaanuari õhtul lõpetas oma töö 149-liikmeline žürii, kes valis välja 2011. aasta Eesti Muusikaauhindade nominendid 14 kategoorias. Enim figureerivad nominatsioonides Lenna, Koit Toome ja Orelipoisid, vahendab Delfi. Kokku anti žüriile hinnata 124 eelmise aasta jooksul ilmunud albumit ning 87 muusikavideot. Auhindade 15. kategooria — Panus Eesti Muusikasse võitja, selgub muusikaauhindade taga seisva Eesti Fonogrammitootjate Ühingu liikmete otsusega, mis kuulutatakse välja auhinnatseremoonial. Valiku teinud žürii koosneb muusikatööstuse ja sellega seotud elualade esindajatest. Muuhulgas on esindatud tähtsaimad Eesti kontserdikorraldajad, produtsendid, diskorid, muusikaajakirjanikud. 17. veebruaril toimuvat galakontserti juhivad Nokia Kontserdimajas Maarja-Liis Ilus ja Tanel Padar. Laval esinevad Ott Lepland, Lenna, Koit Toome, The Sun, Ultima Thule jt. Esmakordselt astub külalisesinejana eesti publiku ette skandinaavia juhtivamaid rokkbände Sunrise Avenue, kelle hittsingel “Fairytale Gone Bad” oli paari aasta eest paljude Euroopa raadiote edetabelite tipus. Nominendid on esitatud tähestikulises järjekorras:
Aasta Album  
Koit Toome — Kaugele siit
Lenna — Lenna
Leslie Da Bass — Minu kuningriik
Metsatöll — Äio
Ultima Thule — Jälgede jälgedes
 
Aasta Ansambel  
 
Metsatöll — Äio
Tanel Padar & The Sun    Ring
Ultima Thule    Jälgede jälgedes
 
Aasta Debüütalbum 
 
Lenna — Lenna
Malcolm Lincoln — Loaded With Zoul
Ott Lepland — Ott Lepland
 
Aasta Meesartist   
Koit Toome — Kaugele siit
Leslie Da Bass — Minu kuningriik
Orelipoiss — Õnn
 
Aasta Naisartist   
 
Lenna — Lenna
Liisi Koikson — Ettepoole
Mari Kalkun — Vihmakõnõ
 
Aasta Jazzartist   
 
Helin-Mari Arderi Trio — Avarsinise taeva ja laulude tund
Liisi Koikson — Ettepoole
Mahavok — Galaktikad
 
Aasta Etno/Folkartist  
 
Orelipoiss — Õnn
Zetod — Lätsi sanna
Vägilased — Kes aias
 
Aasta Elektroonikaartist  
Leslie Da Bass — Minu kuningriik
Malcolm Lincoln — Loaded With Zoul
Opium Flirt — Dejavoodoo
 
Aasta HipHopartist   
Abraham — Piffe, plekki ja presidendiks
Metsakutsu — Testament
Öökülm — Head uudised
 
Aasta Metalartist   
Metsatöll — Äio
Talbot — EOS
Winny Puhh — Brääznik
 
Aasta Rockartist   
Aides — Aides
Tanel Padar & The Sun — Ring
Ultima Thule — Jälgede jälgedes
 
Aasta Popartist  
 
HU? — HU2
Koit Toome — Kaugele siit
Lenna — Lenna
 
Aasta Muusikavideo   
Kerli — Tea Party
Märt Avandi ja Ott Sepp — Mr. Sofa & Õieke — Suitsu Ei Tee
Orelipoiss — See alles jääb
 
Aasta Parim Laul  
 
Koit Toome — Mälestused
Lenna — Rapunzel
Orelipoiss — See alles jääb
 
Lenna jahib viit muusikaauhinda
 
"Päris lakke ma rõõmust ei hüpanud, aga muidugi oli seda väga hea meel kuulda, et seda on nii hästi vastu võetud," muigab rõõmuuudist kuulnud Lenna. Lenna pretendeerib aasta albumi, aasta debüütalbumi, aasta naisartisti, aasta popartisti ja parima laulu auhinnale (viimane neist kuulutatakse tänavu välja esimest korda), kirjutab Õhtuleht. Positiivne tähelepanu on seda magusam, et aega ja vaeva kulus plaadi valmimisse omajagu: "Hetkest, kui me Vaikoga lõpuks sinnamaale saime, et hakkasime seda plaati otseselt tegema, läks plaadi valmimiseni ikka pea kolmveerand aastat. Oma aja võttis ka eelperiood: et ma leiaks inimesed, kellega seda teha, eelnev eneseotsimine ja -leidmine. Selle aasta lõpu poole võiks välja tulla järgmine sooloplaat, kuhu ma panustaks rohkem enda loomingut," reedab laulja, kes usub, et just nüüd ongi käes selleks õige aeg.
 
Miks naljavideo auhinnale kandideerib?
 
Avalikustati Eesti Muusikaauhindade nominendid. Suur oli paljude üllatus, leides aasta parimale videole kandideerimas möödunud aasta „Eesti Laulu“ võistluse vaheklippidest nähtud Märt Avandi ja Ott Sepa naljaloo "Suitsu ei tee". Facebookis arenes Eesti muusikute vahel jõudsalt arutelu, kuidas selline lugu üldse valikusse sattus, sest tegu pole päris bändi ega ka mitte päris videoga. Muusikaauhindade pressiesindaja Reno Hekkonensi selgitus on lihtne: kuna algselt telesaate jaoks tehtud videod anti välja eraldi DVD-na, kvalifitseerusid need lood ka videoks. "Just seetõttu kandideerisidki ka kõik Märt Avandi ja Ott Sepa 2010. aastal loodud muusikavideod," ütleb Hekkonens Publikule. "Konkreetse muusikavideo pääsemine nominentide hulka on seotud žürii hääletustulemustega. Nagu selgub, pidasid žüriiliikmed seda muusikavideot sedavõrd oluliseks, et jõuti välja 3 parema sekka. See näitab, et žürii liikmed peavad lugu heast huumorist ja hindavad selle video läbilööki rahva seas (YouTube-is on seda vaadatud üle 100 tuhande korra)," selgitab Hekkonens. Eesti Muusikaauhindade žüriisse kuulub 149 muusikaga seotud inimest. Kokku anti žüriile hinnata 124 eelmise aasta jooksul ilmunud albumit ning 87 muusikavideot.
 
Summer abiellus Austraalias
 
«Mõned aastad tagasi ma ütlesin, et kui ma abiellun, ei tahaks seda teatud põhjustel Eestis teha – siis hakatakse helistama ja pilte küsima ja kõiki selliseid asju. Ja kuna see Austraalia jooksis nagu ise kätte, tegimegi pulmad hoopis seal,» räägib 5. jaanuaril abiellunud laulja Summer ehk Indrek Raadik (35), miks ta oma väljavalitu Kirstiga (32) just Austraalias paari otsustas minna. Selsamal põhjusel keeldub Indrek viisakalt ka palvest mõni pulmapilt saata. «Mu eraelu on juba nii palju lahatud, et las nüüd midagi jääb endale ka,» ütleb ta Õhtulehele. «Oli registreerimine, pärast seda istusime seltskonnaga ühes hästi hubases Itaalia restoranis. Pigem selline rahulikumapoolne, mitte tavaline Eesti pulm, kus kõigepealt pannakse paari, siis istutakse, võetakse hullult sõna ja siis kukutakse niimoodi jooma, et pärast ei mäletatagi, kuidas ja millega tegemist oli,» räägib Summer pulmapeost.
 
Selgusid „Eesti Laulu“ saatejuhid
 
„Eesti Laul 2011“ poolfinaale juhivad tuntud lauljad Piret Järvis ja Lenna Kuurmaa. Mõlemad artistid osalesid laulukonkursil eelmisel aastal, esimene neist grupiga Disko 4000 ja teine omanimelise bändiga. Lenna laul „Rapunzel“ jõudis kahe parema pala sekka ning sellest on saanud viimase aasta üks suurimaid hitte, vahendab Delfi. „Eesti Laul 2011“ poolfinaalide vedamist peavad mõlemad põnevaks väljakutseks. „Olen Vanilla Ninja koosseisus osa võtnud kunagisest „Eurolaulust“ ning mullu oma uue bändiga ka „Eesti Laulust“. Nüüd on hea võimalus ka teisel poolel kaasa lüüa ning panustada tähtsaima kodumaise lauluvõistluse korraldusse,“ räägib Piret. Osalejate nimekiri on tema sõnul mitmekesine ja huvitav ning kahe poolfinaaliga süsteem muudab kogu konkursi põnevamaks. Lenna Kuurmaa sõnul tuli korraldajate pakkumine „Eesti Laul 2011“ saatejuhiks saada meeldiva üllatusena. „Olen meeleldi valmis osalema. Teeme ühes Piretiga poolfinaalid hoogsaks ja heatujuliseks ja aitame 10 parimat lõppkontserdile,“ lubab Lenna. ETV meelelahutustoimetuse juhataja Mart Normet kinnitab, et juba poolfinaalides on televiisori ette asja ka huumorisõpradel, kes ei pea kannatama finaalini. „Kas me just Lennale ja Piretile vuntsid või klounininad ette kleebime, aga lõbusad saavad need saated kindlasti olema,“ sõnab Normet. Lenna Kuurmaa ja Piret Järvis astuvad esmakordselt üles esimeses poolfinaalis 12. veebruaril ETV ekraanil ning uuesti 19. veebruaril teise poolfinaali saatejuhtidena. Nende vedamisel selgitatakse mõlemas saates välja 5 parimat laulu, mis jõuavad 26. veebruaril Nokia Kontserdimajas toimuvasse finaali.
Pilt


Ilusat advendiaega!

Tiiu Sommer ja
Lauri Hermann

ÄRKA, KAUNIS MAA!

Top 3
1 Loomade farm Terminaator
2 Tükike taevast Tanel Padar
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap
Küsetlus

Missugune koht kodus vajab remonti?