Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised 6.nädal
07.02.2011
Hanson kritiseerib hindamissüsteemi

"Tore, et sellisel poppmuusikaüritusel, nagu Eesti Muusikaauhinnad, on mõeldud ka parimate jazzartistide tunnustamisele. Kahjuks, vaadates tänavusi nominente selles kategoorias, on selge, et süsteemil, kus suur žürii hindab erinevaid muusikastiile, on oma puudujäägid," leiab Hedvig Hanson, kes on ise kolmel korral pälvinud Aasta jazzartisti tiitli. Hanson leiab, et nii Liisi Koikson kui ka ansambel Mahavok on kindlasti head omas žanris ja rahva jaoks armastatud artistid, aga jazzist on siiski nad kaugel, vahendab Delfi. "Koiksoni viimane plaat ning tema laulmismaneer kuuluvad kindlasti rohkem hea popi valdkonda. Mahavok sobituks rohkem elektroonika või popproki alla. Teades, kui kõrgetasemelisi jazzplaate eelmisel aastal ilmus, tekib tahes tahtmata tunne, et sõelale jäävad liialt popid nimed, mis jazzis ei ole sugugi peamine," räägib Hanson. Hanson soovib ka nimetada neid jazzmuusikuid, kes vääriksid tema meelest märkimist. "Eelmise aasta plaatide põhjal - kindlasti üks markantsemaid, Eesti jazzis lausa ajalooline plaat ilmus kontrabassist Peedu Kass 005 kollektiivil ja maailmatasemega jazzpianistil Kristjan Randalul ilmus eelmisel aastal koguni kolm suurepärast plaati - koos Tallinna Kammerorkestriga, samuti ühes Vaiko Eplikuga ja Siiri Sisaskiga. Kitarriduo Agan - Pissarenko, samuti Erki Pärnoja projektid, kõik särasid!" loetleb Hanson. Ta jätkab: "Suurepärane "Elletuse" plaat aga jäi hoopis kõikidest kategooriatest välja, nähtavasti on korraldajatelgi raske vahel muusikat stiilidesse jaotada. Usun, et parema tulemuse saaks siiski siis, kui jazzi (ja ka teisi muusikastiile või videokunsti) hindaksid oma ala asjatundjad, siis oleks lootust, et tunnustust saaks tõesti väärt tegijad. Usun, et ka korraldajad otsivad võimalusi, et tulemus saaks objektiivsem ja õiglasem."

Respekti uue laulu tegi DJ Whirl

Elmaris käis laupäeval külas ansambel Respekt. Kerdo ja Jane aitasid isegi soovisaadet teha ning samas tutvustasid kuulajatele oma uut laulu “Vastan siis kui tean”. Loo tegi bändi jaoks DJ Whirl alias Gunnar Viibus, kes varemgi bändiga koostööd on teinud. Nimelt on mees teinud remiksi Respekti loost “Kaugel”. Uus laul oli aga valmis mõeldud juba mõnda aega tagasi ja see sobivat just esitamiseks duole, mida ansambel Respekt ka on. Bändiliikmed rääkisid Elmaris, et loodavad ladusat koostööd Whirliga jätkata.
 
Rebane ei luba Abrahami auhinnagalale esinema

Eesti Muusikaauhindade nominent räppar Abraham ei ole ise mainitud peole oodatud. Põhjuseks on mehe viimane singel "Miski on LILLA". Meelelahutusärimees Peeter Rebane põhjendas Õhtulehele, et tema hinnangul on tegemist kunsti ja sõnavabaduse piire ületava loominguga. "Põhjus selleks on lihtne: kuna minu hinnangul on tegemist kunsti ja sõnavabaduse piire ületava loominguga, kus otseselt õhutatakse vihavaenu ühiskonnas, solvatakse ning ähvardatakse üks inimene, keda ma ka isiklikult tunnen, lausa ära tappa, ei ole see nagu minu meelest ühiskonnas sallitav käitumine," ütles Rebane ja lisas, et see on siiski vaid esinemiskeeld ja külastajana võib Lennart BDG korraldatavatest üritustest siiski osa võtta. Vastutasuks keelas Abraham (Lennart Lundve) ära üritusel oma piltide ja muusika kasutamise.
 
Laks tähistab juubelit

Tänavu aasta alguses tähistas oma 50. aasta juubelit Henry Laks ja selpuhul tehakse kolmapäeval 9. veebruaril Rock Cafes kummardus juubilari lauludele. Üle pika aja on laval Henry Laks ise.Henry Laks on olnud läbi aegade Eesti muusikamaastiku üks olulisemaid tegijaid. Tunnustus tuli ansamblitega Reval, Zaltus Lumel, Kuues Meel, Seitsmes Meel. Lisaks on värske juubilar tegelenud maalimise ja luuletamisega, paraku on ta nüüdseks erinevatel põhjustel suurtelt kontserdilavadelt eemale jäänud. 9. veebruaril teevad kummarduse Henry Laksi loomingule Lenna Kuurma, Kaire Vilgats, Mikk Tammepõld, Ewert Sundja ja paljud teised. Esitamisele tulevad laulud alates ansambli Seitsmes Meel repertuaarist kuni hilisema loominguni.
 
Juhkentalil sai kollasest meediast kõrini

Näib, et Malcolm Lincolni lauljal Robin Juhkentalil sai staariks olemise karikas täis, vahendab Delfi. "Mul on idiootsustest kopp ees, tänasest ei anna ma enam ühtki intervjuud kollasele meediale," teatas Juhkental Facebookis. "Ja ei ole ülbeks läinud, lihtsalt väsinud lugemast valesti toimetatud teksti ainsa eesmärgiga minust mingi täielik douche teha, et saaks ikka klikke ja sapiseid kommentaare," kirjutas mees. "Sellist kogenematut noort lolli nagu mina oli hea lüpsta." Kas viimaseks piisaks osutus piilupiltniku töövõit Artises? See on ju staaride igapäev!

Rutiku hakkas küünlameistriks

Muusik Emil Rutiku (47) on juba aasta jagu päevi uhke käsitööline olnud. Ühel hommikul torkas talle pähe mõte - hakkan küünlaid valmistama - ja hakkaski, kirjutab Naisteleht. «Mulle meeldivad inimesed, kes oskavad midagi oma kätega teha,» põhjendab mees küünlameistriks hakkamist. Käsitööarmastus on muusiku hinges ja südames juba ammustaegu oodanud, et Emil ta lõpuks välja laseks. «Mulle nii meeldib seda teha: mätserdan savi, lõikan liistaka valmis, keeran kokku ja pistan ahju küpsema. Siis sulatan vaha ja valan vormi.» Emilile on väga tähtis ka see, et tema looming läheks küünlasaajale hinge ja tunduks lahe. Seni on ta teinud vaid väikeseid koguseid, teades enamasti, kellele tema käte vahel valmivad küünlad kuuluma hakkavad. Seepärast on ta küünlasse enda sõnul sulatanud ka häid mõtteid. «Ma nimetan neid infotedastavateks valgustiteks.» Kohe-kohe on Emilil Tallinna külje all valmimas ka töökoda, kuhu võivad tulla inimesed, et ise endale küünlaid meisterdada. Ta loodab südamest, et ilusa asja valmistamine omaenda kätega pakub teistelegi sama suurt rahuldust nagu talle.
 
Jurman andis esimese soolokontserdi

Näitleja ja „Eesti Laulu“ poolfinalist Marilyn Jurman andis 2. veebruaril Eesti Rahvusraamatukogu teatrisaalis oma esimese soolokontserdi. Elmari hommikuprogrammis rääkis Marilyn, et kontserdiks valmistas ta ette laulud, mida ta on varem teinud koos oma bändi Matragoraga ja laulud, mida ta on laulnud lõkkeõhtutel üksinda oma kitarriga. Kuigi näitleja on viimasel ajal rohkem muusikale keskendunud, see tema põhitööd ehk näitlemist segama ei ole hakanud. “Tööd on täpselt nii nagu hetkel on. Vanad tükid on endiselt mängukavas ja tulemas on ka uusi. Samamoodi käivad “Kättemaksukontori” võtted. Ma ei tunne küll, et näitlemine oleks tahaplaanile jäänud,” rääkis Jurman. „Eesti Laulu“ esimeses poolfinaalis astub Marilyn Jurman lavale esimesena. “Esimese hooga ütleks, et see hirmutab natukene. Teisest küljest hakkan mõtlema, et äkki ongi just lõbus, et oled esimene,” naeris ta. Laval lubab ta keskenduda laulule. “Kuna mul on sinna kaasatatud kostüümide osas väga hea sõbranna ja moekunstnik Triin Randveer ja 5 tantsivat lauljat, kes on samuti minu sõbrannad, siis ma loodan sellele, et see energia, mis laval saab olema, on väga sõbralik ja kokkuhoidev,” rääkis Jurman. Edasipääsuvõimalusi Jurman väga suureks ise ei hinda. “Kui ma sain teada, kes minuga koos poolfinaalis veel on, siis ma tundsin, et võimalused läksid üsna väikseks,” naeris Jurman. “Nii palju kui ma olen internetihääletusi vaadanud, siis enamus on suuremad konkurendid,” vastas Jurman naerdes. „Eesti Laulu“ esimene poolfinaal toimub juba 12. veebruaril.
 
Ojamets kiskus ekskaasa taas kohtusse

Kantrilaulja Airi Ojamets (33) teatas mullu märtsis mehest lahku minnes, et muu hulgas loobus ta ka ühiselt soetatud korterist. Paraku on Airi esitanud nüüd kohtusse oma eksmehe ja lapse isa Indreku vastu hagi - ühise kaasomandi lõpetamise viisi määramise nõudes. Lahtiseletatuna soovib Airi kohtu vahendusel talle ja Indrekule kuuluva korteri kaasomandi lõpetamist nii, et korter jääks talle, aga temalt nõutaks Indreku kasuks välja rahaline hüvitis - Indrekule kuuluva korteri mõttelise osa katteks, vahendab Kroonika. Airi hagist kuuleb Indrek esmakordselt Kroonikalt. "Ma väga tänan teid selle vihje eest. Ma teadsin, et selline asi on tulemas, aga mul polnud õrna aimugi, et juba nüüd. Tundub, et ta siis ikka ei loobunud sellest ning millestki on tal vajaka jäänud. Eks mingeid pretensioone tal on, jah, selle korteri osas olnud, aga ma täpselt enam ei mäleta." Airit, kes seikleb praegu Indias, ei õnnestunud tabada. Tänaseks päevaks on aga lahenduse saanud nende eelmine kohtutaplus, kus vaieldi poja hooldusõiguse eest. "See asi on, jah, ilusti meil lahendatud," sõnab Indrek, kes lapse heaolu nimel teemal pikemalt ei peatu.
 
Kihnu Virve saab teenetemärgi

"See on uskumatu, issand jumal!" rõõmustab Kihnu Virve teenetemärgi üle. "Ma olen väga õnnelik, et minule niisugune suur au on antud, aga ma mõtlen, et ma olen nii vana ju!" 30. jaanuaril sai Kihnu Virve, isikut tõendavatel dokumentidel Virve-Elfriide Köster, 83aastaseks. Pere kinkis Virvele laupäeval peo Kihnu kultuurimajas, kirjutab Õhtuleht. "Pidu oli suurepärane: pillid mängisid, tantsu sai visatud!" meenutab ta. "Ma ei oskagi midagi halvasti ütelda, kõik asi oli väga FM-värk!" "FM-värk" on Virve väljend asjade kohta, mis talle väga meeldivad. Ja kindlasti oli seda sünnipäev, mis algas laupäeval, veeres pühapäeva "ja esmaspäeval oli veel kah takkajärgi natukene. Nüüd on ta ametlikult läbi pühitsetud ja aasta pärast, siis tuleb teine kärts veel kord!"
 
Ithaka valib Tomi soovitusel

Ithaka Maria Rahula tunnistas, et kuigi pole poliitikaga väga kursis, kavatseb ta riigikogu valimistele kindlasti minna, vahendab Delfi. "Ma valin seda, mida Tomi ütleb," kinnitas Ithaka Maria, et usaldab abikaasa poliitilist eelistust. Küsimusele, kas lauljatar on plaaninud ka poliitikasse suunduda, vastas Ithaka Maria TV3 saates "Kolmeraudne", et talle on kunagi selline tagasihoidlik pakkumine isegi tehtud. "Ma oleksin selle äärepealt isegi vastu võtnud," tunnistas saate "Tantsud tähtedega" üks finalistidest, et oleks võib-olla praegu hoopiski ise riigikokku kandideerimas. Asi jäi tookord aga ambitsiooni puudumise taha.
Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Ö

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar