Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Aasta seiklejateks valiti “Arktika-Antarktika 2010” ekspeditsioon
16.02.2011
Go Reisiajakirja ja Matkaspordi ühine žürii andis eelmise aasta seikluse eest peaauhinna ekspeditsioonile “Arktika-Antarktika 2010”. Reisi liige Peeter Vähi rääkis hommikuprogrammis, et seikluse faktori püüdsid nad reisil siiski nullilähedale viia.
 
“Panime kodus marsruudi paika nii geograafilises mõttes kui ka ajaliselt lausa päevade kaupa. Paraku, kui läbida selliseid piirkondi, mägesid , kõrbeid, vihmametsasid, pampasid, jäävälju, siis tuleb ette kõikvõimalikke sekluseid,” rääkis Vähi.
 
Kui võiks arvata, et kõige ekstreemsem hetk on saabumine Antarktikasse, siis Vähi hinnangul oli see teatud määral hoopiski kõige turistlikum. “Kõige rohkem seikluseid pakkus Kesk-Ameerika. Piirkonnad alates Yucatani poolsaarest kuni Peruu narkoparunite võimu all olevate aladeni. Need on piirkonnad, kus tuleb kõige rohkem ette üleujutusi ja maalihkeid. Mõnikord tuli sõita poolemeetrises vees, sest päris tee oli ära uhutud. Kuritegelikest piirkondadest rääkides polegi Kolumbia kõige hullem. Palju hullemad olukorrad on näiteks Guatemalas El Salvadoris ja mõnedes Peruu piirkondades.”
 
Peeter Vähi rääkis, et tema eesmärk sellel ekspeditsioonil oli otsida seoseid põlisameeriklaste ja Siberi rahvaste vahel. “Eksisteerib hüpotees, mis on suhteliselt veenvalt tõestatud, et kunagi eksisteeris Ameerika ja Aasia mandri vahel nn maasild, umbes 13 000 aastat tagasi ja et põlisameeriklased on üldse pärit Aasiast. Me püüdsime vaadata kuivõrd on võimalik tänapäeval kas muusikas või mingis muus kultuuris näha ühiseid jooni. Ma arvan, et me ka üht-teist leidsime.”
 
Vähi rääkis, et sellel ekspeditisioonil nähtu põhjal süvenes tal häbitunne. “Häbi olla valge, häbi olla eurooplane. Sest see, mida meie, eurooplased, mitte küll eestlased, oleme korda saatnud sel mandril, see tähendab hävitanud suures osas põlisameeriklaste kultuuri ja ka lausa mõned rahvad, sellepärast ei saa ma end eurooplasena uhkelt tunda. Kogu aeg oli tahtmine indiaanlastelt andeks paluda, aga kahjuks ei tea kellelt ja kuidas ja vaevalt see midagi heastaks,” lisas Vähi.
 
Peeter Vähi on reisikaaslastega varasemalt läbinud Aasias oleva Siiditee. Juba liiguvad mõtted ka järgmise suurema reisi osas. “Juhul kui tõepoolest midagi sarnast me veel teeme, siis saab see olema Aafrika. Kui näiteks teha ring ümber Aafrika ja vahepeal ka kuhugi sisemaale sisse põigata, oleks see hoopis teine nägemus Aafrikast. Ega planeedil Maa väga palju rohkem sellise mastaabiga ettevõtmisi teha ei saagi. Võib olla oleks järgmine tase sõita kahe džiibiga ring ümber Kuu?” naeris Vähi.
 
Ekspeditsioonist valmis Aivo Spitsonoki käe all ka video, mis peaks veel sel aastal jõudma teleekraanile.
Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

ELMARI TANTSUÕHTU

Top 3
1 Sinule Uudo Sepp
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Mina ka Nublu feat. Reket