Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised 8.nädal
21.02.2011
Anmatinol valmis uus album

Nädalavahetusel käis raadios Elmar külas ansambel Anmatino ja tutvustas oma uut plaati “Kaks sõpra”. Bänd on enda sõnul jäänud oma vanade liistude juurde pakkudes fännidele eeskätt head tantsumuusikat. Sellele lisaks võib leida ka rahulikke südantlõhestavaid laule plaadi lõpulugude näol. Albumil on ühtekokku 12 laulu. Plaati tutvustatakse üle Eesti ning täpsema esinemisgraafiku leiab vastvalminud veebilehelt www.anmatino.ee.

Lenna võitis neli muusikaauhinda

Lenna Kuurmaa on Eesti Muusikaauhindade galal valitud parimaks popartistiks, parimaks naisartistiks ning tema päralt on ka aasta parima debüütalbumi ja parima laulu kategooria võidud. "Sõnad on otsas," tunnistas õnnelik Lenna lõpuks, vahendab Delfi. Kurta ei tasu ka Ultima Thulel, kes kuulutati parimaks rokkartistiks ja parimaks ansambliks ja ka parima albumi väljaandjaks. Ultima Thulega konkureerisid rokkartisti kategoorias Aides ja Tanel Padar & The Sun. Võitjad tänasid bändi "põhimeistrit" ehk Jüri Leesmenti. Parima ansambli kategoorias tehti ära Metsatöllule ja Tanel Padar & The Sun-ile. Parima albumi kategooria võidust jäid ilma Koit Toome, Lenna, Leslie Da Bass ja Metsatöll. Orelipoisil pole samuti paha saak - mees kuulutati parimaks meesartistiks ning parimaks etno/folkartistiks.
Mees mõtleb nüüd oma esinejanime ümbermuutmisele Orelimeheks. Etno/folkartisti kategoorias vandusid Orelimehele alla Zetod ja Vägilased. Parima meesartisti aukoha pidid suurele mehele loovutama Koit Toome ja Leslie Da Bass. Parimaks muusikavideoks sai tihedas konkurentsis Kerli "Tea Party". USAst telefonitsi tänusõnu puistanud Kerliga konkureerisid eelnevalt suitsused Märt Avandi ja Ott Sepp ning Orelipoiss. Parimaks metallartistiks sai oodatult Metsatöll. Võidu kuulutasid välja veelgi legendaarsemad Kormoranid. Töllu laulja Markus Teeäär tänas plaadifirmat, Eesti konsulaate ning fänne. Võit napsati Talboti ja Winny Puhhi eest. Aasta parimaks jazzartistiks valiti Liisi Koikson, kes kiitis oma bändi kvaliteeti. Kategoorias kandideerisid ka Helin-Mari Arderi Trio ja Mahavok. Aasta parimaks HipHop-artistiks valiti Metsakutsu. "Sa kuraat!" hüüdis kutsu. "Ma ei ole siin ainus, kes arvab, et see võit kuulub kellelegi teisele. Aabraham, respekt!" hüüdis mees. Aasta parimaks naisartistiks kuulutati ka debüütalbumi kategooria kinni pannud Lenna Kuurmaa. Lennaga konkureerisid Liisi Koikson ja Mari Kalkun. Parimaks elektroonikaartistiks osutus Leslie Da Bass, kes jättis selja taha Malcolm Lincolni ja Opium Flirt'i. Da Bass ehk Leslie Laasner lootis, et raamatupidajalt pähe ei saa ning teatas, et võib-olla peaks auhinna ikka Malcolm Lincolnile andma.

Veziko võitis laulukonkursi

Laupäeval käis Raadios Elmar külas Alen Veziko. 14. veebruari 2011 õhtul Tallinnas Nokia Kontserdimajas toimunud Valentinipäeva laulukonkursi lõppkontserdil selgitati välja võistluse võitjad. Žürii kõrgeima hinnangu pälvis laul "Ei ole öeldud lihtsalt tuulde" - viis ja sõnad Alen Veziko, teise koha sai "Kui mu rong on läin´d" - viis Teele Laas, sõnad Liis Kraak, esitajaks Janeli Truus ja kolmanda koha sai laul pealkirjaga "Tee nii, et oleks hea" - viis Tõnu Raadik, sõnad Maria Tenno, esitajaks Anna Darling. Rahvahääletusel kogus enim toetust "Veel on aega" - viis ja sõnad Marilyn Jurman, Karl Kanter, esitajaks Marilyn Jurman. Valentinipäeva laulukonkursi žürii oli koosseisus Juhan Paadam, Aarne Saluveer, Olav Ehala, Ithaka Maria Rahula ja Peeter Rebane. Järgmise aasta “Eesti laulu” konkursiks plaanib ka Alen laulu kirjutada. Sel korral on mehe lemmikuks Ithaka Maria laul.

Getter tahab väga Eurovisioonile

Nooruke Getter Jaani (18) on tõusnud „Eesti Laulu“ favoriidiks. «Kui kuulsin poolfinaalis, et edasipääsejate seas öeldi minu nimi, siis mõtlesin: «Oooohh!»,» on Getter Jaani siiralt rõõmus. Ta on Eurovisioonile pääsust unistanud juba ammu ja nüüd on astunud sellele ka suure sammu võrra lähemale. «Kõige suuremad minu toetajad on mu ema Katre, vanaema Riina ja parim sõbranna Karolin,» pihib lauljatar Naistelehele. Ta tunnistab et tema andunud toetajate kommentaarid on ausad ja teevad vahel isegi meele kurvaks. «Näiteks superstaari saates osalemise ajal kritiseerisid nad minu teleintervjuusid.» Lauljatar on kindel, et just kallid poolehoidjad on need, kes teda kahe jalaga maa peal hoiavad ega lase temaga juhtuda sama, mis juhtus tema kunagise lemmiku Britney Spearsiga. Ka „Eesti Laulule“ läks Getter kõrvus pere soovitus olla lihtsalt särav ja rõõmsameelne. Enne tähtsat nädalavahetust peab lauljatar siiski tähtsaks ka aja mahavõtmist ja lõõgastumist ning on otsustanud minna spaasse, et nautida erinevaid saunasid ja massaaži.

Selgusid “Eesti Laulu” finalistid

Laupäeval toimus konkursi “Eesti Laul 2011” teine poolfinaal, millega selgus finaali koosseis. Žürii lemmikud olid (juhuslikus järjestuses) Orelipoiss, MID, Rolf Roosalu, Mimicry ja Ithaka Maria, vahendab Elu24. Publiku häälte liitmisel selgus, et finaali pääsesid Orelipoiss, Ithaka Maria, MID, Rolf Roosalu ja Mimicry. Finaali olid pääsu kindlustanud juba Victoria, Noorkuu, Jana Kask, Outloudz ja Getter Jaani.


Juhkental osaleb ka sel aastal „Eesti Laulul“

Eelmisel aastal ansambli Malcolm Lincoln koosseisus „Eesti Laulu“ võitnud Robin Juhkental astub seekord üles Orelipoisi loos «Valss» taustalauljana, vahendab Elu24. Peale Robin Juhkentali astub Orelipoisi loos üles ka saate «Eesti talent» võitja Erki-Andres Nuut. Selle aasta konkursi lauludest arvab Robin Juhkental järgmist: «Olen enda jaoks avastanud paar päris head lugu. Poolfinaalide sissetoomine on muutnud valiku meeldivalt laiemaks. Minu hinnangul on tänavune palade valik rohkem tasakaalus kui eelmisel aastal. Iga maitse jaoks on midagi,» kommenteerib Juhkental. Küsimusele, kas artistide jaoks on parem lavale astuda esimese või teise poolfinaali koosseisus, vastab ta, et suurt vahet tõenäoliselt ei ole. «Finaalis võita või kaotada võib lõpuks igasugusest algseisust,» võtab Malcolm Lincolni solist kokku.

Rannap on löödud

„Eesti Laulu“ konkursilt diskvalifitseeriti Uku Suviste lauluga «Jagatud öö», mille sõnu on varem esitanud Indrek Kalda. Rein Rannap, kes on laulu viisi autor ei nõustu tehtud otsusega. «Ma ei oleks mingil juhul teinud meloodiat korduvkasutuses olevatele sõnadele,» ütleb Rein Rannap Õhtulehele. «See on kodusalvestus! Seda pole paljundatud, vaid sellest on tehtud koduarvutis paar koopiat ning seda plaati pole müüdud – teda anti käest kätte,» ütleb Rannap ning lisab: «Indrek Kalda ise kinnitab, et ta pole seda laulu avaldanud. Ta ei kavatsenudki seda lindistada ega avalikkusele kättesaadavaks teha. See oli lihtsalt sõbra luuletus, mida ta kitarri saatel ümises!» Rannap pakkus välja, et nad teevad laulule uued sõnad. «Miks sellest ettepanekust keelduti, ei suuda ma mõista. Loomulikult olen löödud minu meelest ebaõiglasest otsusest. See oleks ilmselt ka paras pähkel juristidele pureda – kas antud juhul oli tegemist teksti varasema avaldamisega?» Uku Suviste «Jagatud öö» viisi autor on Rein Rannap, sõnad on kirjutanud Indrek Hirv.

Mimicril valmis verine video

Muusikavideo uurib inimeste tumedaid saladusi ning selles mängivad peale bändi laulja Kene Verniku veel ka näitlejad Ago Anderson, Marika Barabanstsikova ja Gert Reinberg. Video loojateks on Balti Filmi- ja Meediakolledži teine kursus. Režissööriks on Alise Zarina ja produtsendiks Marleen Roosna, vahendab Delfi.

Music Week avaldas esimesed esinejad

Suurim Eesti muusikat meil ja mujal tutvustav festival Tallinn Music Week annab teada esimesed artistid, kes astuvad üles 24.-26. märtsil üle Tallinna linna toimuval muusikasündmusel. Tänavu kolmandat korda toimuv Tallinn Music Week on ühtlasi üks Euroopa Kultuuripealinn Tallinn 2011 muusikaprogrammi tähtsündmustest, vahendab Delfi. Esimest aastat oli nii Eesti kui välisartistidel võimalus avaldada soovi festivalil üles astumiseks läbi veebipõhise taotlusvormi. Sooviavaldusi laekus festivalile 280 kollektiivilt - neist 212 Eestist, 24 Soomest, 12 Lätist, 7 Leedust, 7 Venemaalt, 6 Ühendkuningriigist, 5 Kanadast, 3 Rootsist, 3 Itaaliast ja 1 Islandilt. Avalikustati Tallinn Music Week 44 programmis osalevat artisti ja 23. veebruaril ülejäänud kava. Nagu tavaks on saanud, toimub TMW festival läbi ühe varakevadise nädalalõpu üle terve Tallinna - Von Krahli Teatrist Mustpeade keldrisaalini, Rotermanni Keskusest Rock Cafe'ni, muusikabaarist „Juuksur" Estonia Kontserdisaali ja Telliskivi Loomelinnaku F-Hooneni. Muusikastiilidest on festivali kavasse kaasatud nii pop, rokk, jazz, folk kui tantsumuusika ja moodne klassika. Täiesti uue suunana on sel aastal festivalikavas ka klassikalise muusika öökontsert Estonia Kontserdisaalis, mis toob rahvusvahelise publiku ette klassikalise muusika tipp-interpreedid. Tallinn Music Week jätkab eelmisel aastal alguse saanud toredat koostööd nüüdisheliloomingu osas festivaliga Eesti Muusika Päevad ja lööb taas käed vanade heade sõpradega Rabarock, Jazzkaar, Viljandi Folk, Maailmaküla, Hea Uus Heli, Odessa Pop, Rampade Org, Hard Rock Laager, Jazzliit, Julm Records, Nailboard Records ja Plektrum Festival. Uute festivalilavadena on programmi kaasatud nii klubi Korter, F-Hoone Telliskivi Loomelinnakus kui Rotermanni Keskus, kus tänavuse festivali raames toimub nii mõndagi põnevat. Senisest mahukama kavaga on sel aastal programmis Tallinna suurim live-muusika klubi Rock Cafe, mis 25. märtsi õhtul kehastub ümber võimsaks kahe lavaga Tuborg Green Club'iks, pakkudes publikule parimat kohalikku elektropoppi, ning 26. märtsil esitleb klubis nii Soome kui Eesti staare mõjuvõimas ülemaailmne plaadifirma Universal Music. Tallinn Music Week toob festivaliks Eestisse ligi 100 muusikatööstuse niiditõmbajat üle Euroopa ja lisaks ulatuslikule festivalile toimub 25. ja 26. märtsil Nordic Hotel Forumis muusikatööstuse tuleviku ja oleviku üle aru pidav konverents, mis keskendub eelkõige just uutele ärimudelitele ja osavale turundusele muusikaäris ning peatub eraldi rõhuasetusega rahvusvahelise muusika-manageri tööspetsiifikal. Koostöös Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ja Eesti Muusika Arenduskeskusega pannakse märtsis alus ka eraldi koolitustsüklile, mis just neid teemasid aastase meistrikursuse näol põhjalikumalt käsitleb. Kavasse kinnitatud esimesed 44 artisti on:
2onONE - Mihkel Mattisen-Rein Rannap
Abraham's Cafe
Age Juurikas
Aides
AMOEBA
Antonina
Badass Yuki
Before The Dawn (FIN)
Cleaning Women (FIN)
Everything is Made in China (RUS)
Ewert & the Two Dragons
Gjangsta
Goran Gora (LV)
Honey Power
Junk Riot
Knihv
Kosmofon
Kreatiivmootor
Lenna
Mari Kalkun & The Band
Metsakutsu
Metsatöll
Mimicry
Mujuice (RUS)
Multiphonic Rodent
Murmansk (FIN)
Nevesis
Okym Riim
Oliver Kuusik
Pageant
Pastacas
Raul Sööt „Deeper Sound"
Reket
Romb
Rouge Madame
Sex Drive Live
Shirubi Ikazuchi
Sigrid Kuulmann
SoundArcade (LV)
Systeam
Zahir
The Colours of Bubbles (LT)
Tiiu Kiik
Öökülm
Festivali kontsertide piletid tulevad müügile esmaspäeval, 28. veebruaril.

Rabarock sai esimese peaesineja

17. – 18. juunini toimuv Rabarock hõikab välja oma esimese peaesineja, kelleks on Austraalia päritolu ja maailmas kiirelt tõusuteed minev drum ’n’ bassi ja elektroonilise roki trio Pendulum, vahendab Delfi. Bänd alustas tegevust 2002. aastal Austraalias ning koosseisu kuuluvad siiani algsed liikmed Rob Swire, Gareth McGrillen ja Paul Harding. Pendulumi läbimurre oli aastal 2008 ilmunud stuudioalbum “In Silencio”, mida müüdi üle maailma rohkem kui üks miljon eksemplari. Praeguseks peetakse Pendulumi üheks kõige innovatiivsemaks ja progressiivsemaks drum´n´bassi bändiks kogu maailmas. Pendulum on loonud omapäraseid helisid ja eklektilisi saunde, miksides alternatiivset rokkmuusikat, heavy metalit, house muusikat ja dubstepi ning viies drum´n´bassi seeläbi uuele tasemele. Bändil on läbi aegade olnud nende oma sõnul missioon, panna kokku erinevaid muusikalisi ideid ja stiile, luues seeläbi uut heli, mis nende arvetes hetkel justkui kaasaegsest muusikast puudu on. Just seetõttu ongi nende looming muutunud aasta aastalt elektroonilisemaks ning liikunud drum ‘n’ bassilt pigem tumemuusika suunas.

Sander meelitas loengule kuulsusi

Ülikoolidevahelise projektina algas Tallinna Ülikoolis Mart Sanderi ettekannete sari, mis keskendub inimhääle rollile poppmuusika arengus. Kolmapäeval kell 16 täitus Tallinna Ülikooli Mare maja Tallinna saal nendest, keda huvitab popptööstuse eilne päev, vahendab Delfi. Kuulajate hulgas oli nii neid kultuuriüliõpilasi, kellele aine on kohustuslik, kui ka vabakuulajaid nii üliõpilaste kui juba professionaalide hulgast. Teiste seas jälgisid ettekannet huviga superstaar Jana Kask ning praegu saates „Eesti otsib superstaari“ võistlev Janek Valgepea. Põnev audiovisuaalne reis viib kuulaja aega, mil esmakordselt tekkis eraldiseisev populaarse muusika maailm oma siiani kehtivate reeglitega. Ettekanded juhivad kuulaja läbi tehniliste ja kunstiliste uuenduste, mis muutsid poppmuusika arengut ja avalikkuse maitset revolutsiooniliselt: heliplaatide areng, heli- ja värvifilmide sünd, elektrisalvestuse kasutuselevõtt, industriaalrevolutsioon, kaks maailmasõda. „Eelkõige tahaksin nende ettekannetega öelda – ei ole midagi uut päikese all,“ ütles Mart Sander Publikule. „Saame teada, miks on tänane poppmuusika just selline, nagu ta on – ning leiame ootamatuid paralleele sellega, mida tehti juba ligi sada aastat tagasi.“ Sander on ainuõige inimene oma teadmisi jagama: ta on aastakümneid kirglikult kogunud kõike sajanditaguse muusikaga seonduvat. Ettekande esimene osa keskendus perioodile 19. sajandi lõpust I Maailmasõjani.

Raadio Elmar toob lavale Hovery Covery

Raadio Elmar ja Venus Club tervitavad Vabariigi Aastapäeva puhul! Meeletu ja meeldejääv eesti muusika superpidu toimub klubis Venus 23. veebruaril! „Eesti Diskot“ teevad Lauri Hermann ja Ahto Kruusmann. Eksklusiivselt laval 90-ndate särav duo Hovery Covery! Bänd on lubanud üles soojendada kogu hitivaramu: „Ära jahtu“, „Kaks me kaks“, „Kaks säravat silma“ jne. Estin ja Hoveri tunnevad suurt rõõmu, et saavad taas koos laval olla. Priipääsmeid loosime raadioürituste veebikodus starmusic.ee. Infot saab ka Facebooki „Eesti Disko“ lehelt.


Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Ö

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar