Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised 9. nädal
28.02.2011

Padaril taas uus roll

Mitmekülgne lauljatar Gerli Padar, kes võitnud televaatajate südameid nii peo- kui ka jäätantsijana, teeb oma esimese seriaalirolli kodumaises krimisarjas "Kättemaksukontor". Gerli kehastab seriaalis tuntud ärimehe sekretäri, kelle boss mõrvatakse, kirjutab ajakiri Naised. Just Gerli särasilmsus ja pealehakkamine jäid silma seriaali režissöörile Ain Prosale, mistõttu ta saigi pakkumise hooaja avaosas kaasa teha. "Võttele tulles Gerli ikka pabistas - ta on enda suhtes ülinõudlik, kuid tulemus oli parem kui paljudel episoodilisi osi kehastavatel lavaka lõpetajatel," kiidab Gerli näitlejatööd "Kättemaksukontori" produtsent Kädi Rammula.

Eurovisioonile sõidab Getter

56. Eurovisiooni lauluvõistlusel Düsseldorfis esindab Eestit Getter Jaani looga «Rockefeller Street». Valik kümne võistluslaulu vahel tehti kahes voorus. Esimeses liideti žürii poolt ja telefonihääletusel antud punktid, nende põhjal pääsesid edasi Getter Jaani looga «Rockefeller Street» ja Outloudz looga «I Wanna Meet Bob Dylan». Võitja selgus teises voorus telefonihääletuse tulemusel, vahendab Elu24. Nokia Kontserdimajas võistlust jälginud žürii lemmik oli Orelipoiss looga «Valss», punktid kümnepallisüsteemis jagunesid järgmiselt:

Orelipoiss - 10 punkti
Outloudz - 9
Jana Kask - 8
Getter Jaani - 7
Rolf Roosalu - 6
MID - 5
Victoria - 4
Ithaka Maria - 3
Mimicry - 2
Noorkuu - 1

Esimeses voorus helistasid televaatajad kokku 63 190 korral ja kõige enam anti hääli Getter Jaani poolt.

Getter Jaani - 15679 häält - 10 punkti
Ithaka Maria - 12069 - 9
Outloudz - 10747 - 8
Victoria - 7072 - 7
Orelipoiss - 5441 - 6
Jana Kask - 3364 - 5
MID - 3264 - 4
Noorkuu - 3121 - 3
Rolf Roosalu - 1548 - 2
Mimicry - 885 - 1

Teise vooru pääsesid edasi mõlemad 17 punktiga Getter Jaani ja Outloudz. Teises voorus helistati 45 325 korral, võitis Getter Jaani, kogudes 62 protsenti telefonihäältest.

Samuel katkestas maratoni

“Ma tundsin juba esimestel kilomeetritel, et jõudu kuidagi üldse ei ole — ma ei jaksa lükata ei käte ega jalgadega,” räägib lauljatar ja ajakirja Tervis Pluss peatoimetaja Evelin Samuel, miks tal sõit poole distantsi pealt katki jäi. Evelin osales Tartu maratoni naistesõidul, mille pikkuseks oli 16 kilomeetrit, kirjutab Õhtuleht. “Asi polnud libisemises ega milleski muus, ma jõudsin distantsi keskele palavikuga. Ja siis ma tulin maha. Löristasin natuke nutta ja mõtlesin mitu päeva, et äkki ma oleks ikka jõudnud — ma nii kohutavalt ootasin seda sõitu ja see oli minu jaoks ikka päris suur löök, et ma pidin rajalt maha tulema,” ohkab Evelin.

Kairit ilmutas uue loo

"Hoolimata sellest, et väljas möllavad krõbedad külmakraadid, on minul hea meel anda välja oma järgmine, sooja südamega kirjutatud singel - "Tema ja ta õde". Loodan, et lugu mõjub kui kauaaegse sõbraga kohtumine ja leiab koha teie playlistides," teatas Kairit Tuhkanen. ""Tema ja ta õde" on lugu tingimusteta sõprusest, ajatutest unelmatest ja igapäevastest kiusatustest. Loo sõnum on lihtne, kuid piisavalt sügav, et võimaldada igaühel kuulda just seda, mida nad ise on valmis kuulama...," lisas lauljatar. Kairit on loobunud kõikidest vahendajatest ja promootoritest ning ajab oma asja ise. Delfi teatel on Kairitilt oodata ka uut plaati ja iga ilmuv singel olevatki sammuke selle poole...

Kõmuleht intervjueeris Kerlit

Ameerika üks populaarsemaid kõmulehti „Popeater“ avaldas intervjuu meie enda staari Kerliga, kes juba neli aastat Los Angeleses elab. Intervjuus räägib Kerli, et kõige enam ehmatas teda Ameerikasse kolides suur tarbimishullus. Kõige rohkem meeldib talle jänkides aga julgus unistada. Kerli kiidab intervjuus Eesti kultuuri, millest ta inspiratsiooni ammutab. "Mu esivanemad olid paganad, loodusega tihedas kontaktis." Muusika kohta ütleb laulja, et nooremana ta palju Eesti muusikat ei kuulanud, sest seda lihtsalt ei olnud palju, vahendab Delfi.

Veski tähistab juubelit suvetuuriga

Pühapäeval oma 55-nda aasta juubelit pidanud Anne Veski tähistab sünnipäeva suvetuuriga erinevates Eestimaa linnades. Juubilari jaoks on tegu esimese suvise soolotuuriga koos live-bändiga. Anne Veski sõnul sai ta idee Ivo Linnalt. „Osalesin Iffi juubelituuril ja sain toreda elamuse osaliseks. Pärast seda tuuri tuli aga mõte, et peaks midagi sama head või veelgi paremat rahvale ja iseendale pakkuma,“ rääkis armastatud lauljatar. „Nagu heale kontserdile kohane, ei puudu ka üllatused. Olen kutsunud endaga koos esinema kolm salapärast noormeest, kes kõik Eesti meeslauljate paremikku kuuluvad. Meeste nimed jätan aga praegu saladuseks.“ Tuuri peakorraldaja Mirko Miilitsa sõnul on Anne Veski juubelikontsertide ettevalmistused täies hoos ja juulis on rahval oodata vaatemängulist ja kaasahaaravat show’d.
„Tegemist on Anne Veski esimese suvetuuriga Eestis, kus lauljanna kannab peaesineja rolli ja teda saadab live-bänd. Lisaks Veskile astuvad juubelituuril üles mitmed teised tuntud lauljad,“ ütles Miilits Delfile. Anne Veski suvetuur toimub 14. - 24. juulini üle Eesti:
N 14.07 Põlva Intsikurmu laululava
R 15.07 Tartu laululava
L 16.07 Pärnu Vallikäär
P 17.07 Türi laululava
N 21.07 Tallinna laululava
R 22.07 Haapsalu Piiskopilinnuse suur õu
L 23.07 Rakvere laululava
P 24.07 Rapla Tammemäe laululava

Ultima Thule avaldab albumi

4. märtsil esitleb Eesti legendaarsemaid rokkansambleid, äsja aasta ansambli ja parima rokkartisti tiitlitega pärjatud Ultima Thule oma kaheksandat, aasta albumiks nimetatud plaati "Jälgede jälgedes". Kontserdiga tähistavad muusikud ka ansambli 24. sünnipäeva. Kaheksandal stuudioalbumil on 11 uut lugu, millest enamiku on kirjutanud Riho Sibul ja Raul Vaigla, kuid oma heliloomingulise panuse on andnud ka trummar Toomas Rull ja kitarrist Kalle Vilpuu. Viiside sõnad pärinevad tunnustatud poeetidelt nagu Ott Arder, Villu Kangur, Jüri Leesment ja Peep Ilmet. Album salvestati Tallinnas Linnahalli Matrix stuudios, helirezhissööriks Elmu Värk. "Erinevalt digitaalselt tehtud eelmisest plaadist "Ingel ja suli", on "Jälgede jälgedes" sisse mängitud vana analoogtehnikaga ja saundide vahe on ilmne," kinnitab Raul Vaigla Delfile. Kontserdil Rock Cafes tähistatakse traditsiooniliselt ka bändi sünnipäeva, seekord siis juba 24ndat. "Tunnustus kolme kaaluka auhinna näol Eesti Muusikaauhindade galal teeb kogu bändi meele rõõmsaks ja on meile suur au. Ootame kõiki sünnipäeva- ja plaadiesitluskontserdile, kus esitame lugusid nii aasta albumiks kuulutatud kauamängivalt "Jälgede jälgedes", kui ka kindlasti Ultima Thule klassikat," lubab Vaigla. Ultima Thule tegutseb 1987. aastast, liidriks Riho Sibul. Läbi aegade on bändis laulnud ka Tõnis Mägi ja Silvi Vrait. Ultima Thule tuntusele pandi alus laulva revolutsiooni aegadel, mil esitati patriootilisi ning iroonilisi laule, mis eestlaste toonase hingelaadiga väga hästi sobisid. Kaheksakümnendate lõpus oli Ultima Thule üks Eesti olulisemaid ja mõjukamaid rokk-bände ning on selle positsiooni säilitanud tänaseni. Ultima Thule eelmine album "Ingel ja suli" ilmus 2005. aastal.

Filter tuleb Rabarockile

17. – 18. juunil Järvakandis toimuv festival Rabarock on saanud järgmise peaesineja – USA alternatiivroki bänd Filter saabub esmakordselt Eestisse. Ansambli Filter liider on endine Nine Inch Nailsi kitarrist Richard Patrick, kes 90ndatel NINist lahkus. Muuhulgas on Richard Patrick koos Stone Temple Pilotsi põhiliikmete Dean DeLeo ja Robert DeLeoga ning Ray Luzieriga Kornist olnud California supergrupi Army of Anyone solist ja juhtfiguur. 2010. a. augustis ilmus Filtril järjekorras viies stuudioalbum „The Trouble with Angels“, millelt pärineb ka lugu „The Inevitable Relapse“. Ansambli seni suurimateks hittideks on aga „Hey Man, Nice Shot“ (1995), "Take a Picture" (1999) ning "Where Do We Go From Here?" (2002). Eklektika on see, mis iseloomustab Filtrit ja Richard Patrickut. Viimane on viljakas multiinstrumentalist, kes kasutab oma loomingus omapäraseid ja sisukaid narratiive, luues seeläbi arvukaid industriaalseid interpretatsioone, tuues esile madalaid basshelisid ja mütsuvaid akorde ning ammutades samaaegselt inspiratsiooni rokist, metalist ja grungest. Filter usub, et nende publik on sama mitmekihiline ja erivaateline kui bändi looming. Kui inimestele meeldib nii Radiohead kui Pantera, võivad nad seda samaaegselt kuulata ka ühes bändis. Lisaks Filtrile esineb tänavusel Rabarockil Austraalia päritolu kiire tähelennuga drum ’n’ bassi ja elektroonilise roki bänd Pendulum. Peatselt lisandub kavasse veel veerandsada artisti, vahendab Delfi.

Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

ELMARI TANTSUÕHTU

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar