Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Ultima Thule andis oma esimese kontserdi 4000 inimesele
02.03.2011
Ultima Thule tähistab 4. märtsil Rock Cafes oma 24. sünnipäeva. Ühtlasi esitletakse ka värsket albumit “Jälgede jälgedes”.
 
Hommikuprogrammis meenutas bändi bassimees Raul Vaigla, kuidas Ultima Thule omal ajal sündis.
 
“Ultima Thule sündis kahe bändi baasil. Ühte kuulusime mina, Riho Sibul, Aare Põder ja Slavka Kobrin ehk siis Jaak Joala saateansambel Lainer ja teisest bändist, Muusik Seifist, tulid Jaak Ahelik, Tõnis Mägi ja Elmo Värk. Hästi suureks abiks olid toona ka Olav Osolin ja Rein Lang, kes olid toeks, et uut bändi teha,” meenutas Vaigla.
 
“Meil tekkis vastasseis ENSV Riikliku Filharmooniaga, sest Tõnis Mägi oli tol ajal väga oluline artist. Tegi Venemaal palju tööd ja tõi raha sisse. Kui Mäks tegi järsku uue bändi, siis tekkis kahtlus, et mis bänd see ikka on ja hakkab veel ka eesti keeles laulma. Me pidime seetõttu läbi käima mitu kultuurikomisjoni. Mängisime Linnahallis kultuurinõukogule oma repertuaari ette ja siis arutati, et kas see on moraalselt kõlbeline Nõukogude Eestis või mitte. Lõpuks jõuti järeldusele, et bändile tuleb anda teine võimalus ja lasta esineda publikule ning siis selle pealt vaadata,” meenutas Vaigla.
 
“27. veebruaril 1987. aastal andsime Linnahallis oma esimese kontserdi ning saal oli rahvast täis. 4000 inimest tuli meie esimesele kontserdile,” rääkis Vaigla.
 
24 aastat hiljem ootab Ultima Thule kõiki oma vanu ja uusi fänne Rock Cafesse koos sünnipäeva tähistama. Bänd on lubanud teha nii uusi laule oma värskelt albumilt kui meenutada ka bändi paremikku kuuluvat loomingut.
Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Egon Pentjärv

Ö

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar