Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised 10.nädal
07.03.2011
Aasmäe alustas koostööd Valgmaaga

Raadios Elmar käis külas Mari-Liis Aasmäe, kes on teinud muusikaalal suure muutuse ja alustas koostööd Vahur Valgmaaga. Valminud on uus singel, mis annab väheke märku ka stiilimuutuse sammust popi suunas. Külma talve taustal kevadet oodates valmis lugu nimega "Kevadel". Lisaks originaal versioonile on tehtud ka lühike ja pikk remiks versioon, mille valmimise eest hoolitses Avo Aunapuu aka I.M.T.B. Loo tegemine võttis kogu team’il palju aega, ent nii produtsent kui laulja ise on tulemusega väga rahul. Valgmaa tegi loo valmis Austraalia kohalikus muusikastuudios.

Henri Tali tegi naistepäevaks laulu

Henri Tali rääkis Elmari Muusikauudistes oma uuest loost. “Oli au teha Eesti parimate muusikutega koostööd ja olen valmis saanud uue kevadiselt romantilise singli nimega "Siniliiliatest ääristatud teel". Viis ja sõnad Sulev Võrno poolt, kitarril Ain Varts, bass ja aranžeering Margus Martmaa. Seega kingitus naistele naistepäevaks ja tore tervitus saabuvale kevadele.” Siin on ka link laulu videole: http://www.youtube.com/watch?v=B14G386GMFU

Singer Vinger tähistab juubelit

5. märtsil tähistas Singer Vinger oma 25. sünnipäeva Rock Cafes. Ühtlasi oli see avalöögiks bändi juubeliaastale, mille tippsündmuseks on augustis algav tuur. Bändi solist Hardi Volmer meenutas Elmari hommikuprogrammis, et tegelikult peaksid nad järgmisel aastal tähistama lavaloleku 30. sünnipäeva, kuna Singer Vinger sai alguse ansamblist Turist. “Turist lahknes ja lõhenes 2 aastat hiljem ning keelati ära. Meil lubati kokku tulla uue nime all, nii et mitte midagi tähendav ja täiesti mõttetu nimi Singer Vinger on meie toonaste Nõukogude kultuuriametnike poolt peale surutud nimi,” rääkis Volmer. Seekord tähistatakse siiski Singer Vingeri nime sünnipäeva. Juubeliaasta tipphetkeks nimetas Volmer augusti alguses algavat tuuri. “Seda toetavad lisaks meile veel mõned armastatud artistid. Sellega seoses tegi impresaario Aarne Valmis ettepaneku sidrun lõpuni tühjaks pigistada. Meil on kolm uut laulu juba olemas ja me andsime lubaduse kümmekond veel juurde teha, seega tuleb meie luigelaul ehk meie viimane üllitis ka sel aastal,” rääkis Volmer ka uue plaadi plaanidest.

Metsatöll kandideerib keeleteo tiitlile

Eesti muusika au ja uhkus, 2010. aasta metal-artist Metsatöll kandideerib Keeleteo tiitlile. Ansambli "Metsatöll" repertuaar koosneb täielikult eestikeelsetest lauludest; 2010. aastal andis ansambel 63 kontserti, neist 23 Eestis, 40 välismaal (kuulajaid oli hinnanguliselt 150 000). Ansambel salvestas täispika ja eestikeelse stuudioalbumi "Äio", mida on müüdud üle 20 000 eksemplari. Eestikeelne album jõudis lettidele Ameerikas, Inglismaal, Saksamaal, Prantsusmaal, Hollandis ja teistel suurematel turgudel. "Äio" üllitas maailma juhtiva muusikafirma Universal Music sõsar-label, metal-muusikale spetsialiseerinud Spinefarm Records. Täielikult eestikeelne (ka eesti keele murdeid kasutav) loometegevus on oluliseks eesti keelt väärtustavaks ja järgimisele õhutavaks eeskujuks nii Eestis tegutsevatele ansamblitele kui ka Eesti muusikahuvilistele, sh noortele. Äärmiselt oluline on eestikeelset laulukultuuri propageeriv edukas kontserttegevus välismaal: valdavalt ingliskeelses muusikakeskkonnas näidatakse ka teiste keelte võimalusi, konkreetselt tutvustatakse eestikeelsete laulude kaudu sellekeelset rahvast ja riiki. Oma hääle Keeleteo tiitli valimisel saab anda internetis Keeletegu 2010 kodulehel.

Ultima Thule tähistab sünnipäeva

Ultima Thule tähistas 4. märtsil Rock Cafes oma 24. sünnipäeva. Ühtlasi esitleti ka värsket albumit “Jälgede jälgedes”. Raadio Elmar hommikuprogrammis meenutas bändi bassimees Raul Vaigla, kuidas Ultima Thule omal ajal sündis. “Ultima Thule sündis kahe bändi baasil. Ühte kuulusime mina, Riho Sibul, Aare Põder ja Slavka Kobrin ehk siis Jaak Joala saateansambel Lainer ja teisest bändist, Muusik Seifist, tulid Jaak Ahelik, Tõnis Mägi ja Elmo Värk. Hästi suureks abiks olid toona ka Olav Osolin ja Rein Lang, kes olid toeks, et uut bändi teha,” meenutas Vaigla. “Meil tekkis vastasseis ENSV Riikliku Filharmooniaga, sest Tõnis Mägi oli tol ajal väga oluline artist. Tegi Venemaal palju tööd ja tõi raha sisse. Kui Mäks tegi järsku uue bändi, siis tekkis kahtlus, et mis bänd see ikka on ja hakkab veel ka eesti keeles laulma. Me pidime seetõttu läbi käima mitu kultuurikomisjoni. Mängisime Linnahallis kultuurinõukogule oma repertuaari ette ja siis arutati, et kas see on moraalselt kõlbeline Nõukogude Eestis või mitte. Lõpuks jõuti järeldusele, et bändile tuleb anda teine võimalus ja lasta esineda publikule ning siis selle pealt vaadata,” meenutas Vaigla. “27. veebruaril 1987. aastal andsime Linnahallis oma esimese kontserdi ning saal oli rahvast täis. 4000 inimest tuli meie esimesele kontserdile,” rääkis Vaigla.

Juubilar Riisalu tuuritab

13. märtsil oma 50-nda aasta juubelit tähistav Aivar Riisalu ei hoia loomulikult pidu vaka all, vahendab Delfi. Juubilar esineb koos Meie Mehega oma külalistele kümnel peoõhtul. Juubelituur algas reedel, 4. märtsil, Pärnus. Juubilar on pannud ritta ka soovitatavate sünnipäevakinkide nimekirja:
Lilled (punased),
tort (magus),
klaaskommid (poola),
militaartehnika,
vanad autod.
Aivar Riisalu juubelituuri kontsertid toimuvad:
11.03 Antsla Kultuurimaja
19.03 Tamsalu Kultuurimaja
01.04 Sossi klubi
08.04 Nõmme Kõrts, Raplamaa
09.04 Anija Kultuurikeskus, Kehra
15.04 Amigo
16.04 Madhouse, Võru

Normanni arvates Eestis superstaare pole

Näitleja ja laulja Henrik Normanni arvates tõelisi superstaare Eestis pole. "Ei ole superstaare, on superhonorarid!" arvab mees. Henrik, kes hetkel kirjutab laulutekste ja tegeleb oma plaadiga, ei tee saladust, et tema esimene töökoht oli kojamehe-amet. "Minu esimene amet oli ülikooli ajal – kojamees – majahoidja. Vahepeal on enamalt jaolt olnud rõõm teha raadio- ja telesaateid!" räägib ta Gossipile.

Hannah särab Billboardi tabelis

Lauljatar Hannah’i viimatine singel "Sanity" on jõudnud US Billboard’i Dance Club Play edetabelis auväärsele üheksandale kohale. Tabelinädalaid on kokku kaheksa ja seltskond, kellega Hannah koos figureerib, on väga väärikas - teiste seas leiab sellised nimed nagu Kylie Minogue, Rihanna, Britnery Spears, David Guetta, Florence + Machine ja Taio Cruz. Hannah ütleb Publikule, et on oma edu üle väga rõõmus. “Loomulikult olen ääretult õnnelik, et minu kolmas singel USA’s nii hästi vastu on võetud. Siiani on see Billboard’i tabelis minu jaoks kõrgeim saavutus ning loodan, et lugu liigub veelgi ülespoole." Lauljatar lisab: "Euroopa saab aga juba üsna pea kuulda minu uut singlit - "Taking Over Now", mis peaks sel suvel tantsusaalid kuumaks kütma."

Getter on üliõnnelik

Eestit esindab Getter Jaani mais Düsseldorfis toimuval Eurovisiooni lauluvõistlusel. Sven Lõhmuse lauluga “Rockefeller Street” kogus Getter 62% televaatajate häältest. “See emotsioon, mille ma täna sain, ma pole seda varem kogenud,” rääkis õnnelik Getter pärast võitja välja kuulutamist reporterile portaalist Elu24, Marta Vasarikule. “See on kirjeldamatu. Uskumatu, et ma lähen Eurovisioonile Eestit esindama.” “Ees ootavad nüüd proovid….ja kool,” rääkis Getter plaanidest. Palju õnne Getterile ka Elmari poolt!

Lenna sai Afganistanist fännikirja

"Muusikalt saan ma tuge ja olen üritanud ka teistele seda pakkuda," võtab Lenna Kuurmaa (25) oma muusikaarmastuse ühe lausega kokku. "Olen palju kirju saanud, kus on öeldud, et see või teine lugu on konkreetses olukorras kuulaja päästnud. See on ka üks põhjus, miks ma pean muusikat tegema," räägib Lenna ajakirjas Tervis Pluss. Mõne loo sõnum kaigub suisa tuhandete kilomeetrite kaugusele. Üks Afganistanis teeniv eesti sõdur kuulas lugu "Vabadus valatud verest" ning saatis lauljatarile tänuliku kirja. "Selline kiri annab väga hea tunde, mõjub emotsionaalselt ja tekitab missioonitunnet, soovi anda endast maksimum," räägib Lenna, kes vastas sellele inimesele, et tal on hea meel, et on suutnud oma hääle ja muusikaga teda niimoodi mõjutada.

Vaiksoo peab lastetükki raskeks

Uus Pipi Nele-Liis on rõõmus ja särab nagu väike päike, sest ega lavastaja Andres Dvinjaninovi käe all uude kuude valatud kahe Ülo – Vinteri ja Raudmäe – igihaljas lastemuusikal endas miskit depressiivset kätkegi. «Ma saan alles teise vaatuse lõpus, «Põhjamaa» laulmise ajal, korraks lavalt maha,» tunnistab Nele-Liis Õhtulehele, et maailma muretuima tüdruku mängimine on siiski päris keeruline töö. «Minu meelest on lastetükki isegi keerulisem mängida kui täiskasvanute oma, kuna põnevust tuleb kogu aeg maksimaalselt ülal hoida. Täiskasvanu kannatab ära, kui tal vahepeal igav hakkab. Laps seevastu hakkab kohe nihelema, jutustama ja krabistama, kui etendusest pinge maha läheb.» Lapsed on Pipi osatäitja sõnul kõige raskem, kuid ühtlasi ka kõige ausam publik, kes näitlejaile kitsaskohad kohe kätte näitab.

Kasel on kriimustusjäljed

Lauljatar Jana Kask, kelle kriimuline käsivars on viimasel ajal palju kõneainet andnud, selgitab oma vigastusi kukkumisega — kogenud kiirabitöötaja arvates on tema käel aga kõige tõenäolisemalt küünistusjäljed. Jana, kelle käsivarrel märgati "Eesti laulu" finaalis tugevaid punaseid kriipse ja marrastusi, mida paljud netikommentaatorid on pidanud lõikumisjälgedeks, ei tahtnud esialgu öelda, mis talle veidrad armid põhjustas, kuid poetas siiski, et armid olevat põhjustanud kukkumine Tallinna vanalinnas. Õhtuleht palus Jana Kase vigastusi pildi järgi hinnata 10aastase staažiga kiirabitöötajal, kes ütles, et kukkumine niisuguseid jälgi kindlasti ei jäta: "Kui kukkuda, siis selliseid jälgi võib tekitada ehk ainult põhk kui tugevam kõrreline. Kiirabitöötaja arvab, et Kase käel on küünistusarmid. "Lõikeriist jätaks konkreetsemad haavad, kuid kui seda pilti lähedalt vaatan, siis nahaservad nagu ripendaksid, ja see viitab kas nüri esemega või küüntega kraapimisele," ütleb ta.
Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Egon Pentjärv

Ö

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar