Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised 11.nädal
14.03.2011
Outloudz valiti maineka võistluse finaali

Stig Rästa andis intervjuu Raadio Elmar päevaprogrammis. Outloudz valiti kahe looga lauluvõistluse “International Songwriting Competition 2010” finaali, kus laule hakkavad hindama suured staarid: Rihanna, Kings Of Leon, Timbaland, Robbie Williams ja DJ Tiesto jt. Outloudzi laulud «It Was You» ja «I Wanna Meet Bob Dylan» on valitud välja enam kui 15 000 osaleja seast üle maailma. Tuhandete lugude seast pääses edasi viisteist finalisti. Ühtegi artisti Soomest, Lätist ega Leedust edasi ei pääsenud. «It Was You» osaleb elektronmuusika kategoorias ja «I Wanna Meet Bob Dylan» osaleb popmuusika kategoorias, kus konkurents on väga suur. Aprilli lõpus peaksid selguma võitjanimekirjad. Stig sooviks laias maailmas läbi lüüa küll, ent päriselt siit mujale ära kolida pigem ei tahaks.

Hannah tõuseb Billboardi tabelis

Hannah’i singel “Sanity” on US Billboard Hot 100 Dance Club Play edetabelis juba viiendal positsioonil, jagades esikümmet Kylie Minogue’, Britney Spears’i, Florence’i & The Machine’i, Rihanna’, Taio Cruz’i ning paljude teiste maailmanimedega. Viimased kolm aastat peamiselt Inglismaal resideeruv, kuid eelmise aasta lõpus ka eestikeelse ballaadiplaadiga kodupublikut üllatanud lauljatar Hannah, on jõudnud väärt saavutuseni. Tema viimatine singel “Sanity” on teel US Billboard edetabeli tippu. US Billboard Hot tantsu- ja klubitabelis on lugu viiendal tabelikohal. Edetabel koostatakse raadiote ja klubide mängitavuse alusel. Seega võib tõdeda, et lauljatari singel on hetkel Ameerika mandril viie populaarsema tantsuloo hulgas. Nii kõrgele pole tähtsas maailma muusikapiiblis nimega Billboard jõudnud veel ükski Eesti laulja. Lauljatari enda kommentaar uudisele: “ Olen õnnelik, et töö, mida teen, kannab vilja ning tulemused rõõmustavad ka teisi inimesi.” Hannah’i järgmine singel “Taking Over Now”, mis on valminud koostöös Bimbo Jones’iga, jõuab raadiojaamadesse järgmisel nädalal. Vaata lisaks:

http://www.billboard.com/charts#/charts/dance-club-play-songs
http://www.youtube.com/watch?v=ZmRfots6USQ
www.hannahsite.com

Out Of Office avaldas albumi

Ansambel Out Of Office esitles laupäeval Tartus klubis Trehv oma uut albumit "White Collar Blues". Bänd käis Raadios Elmar külas koosseisus Margo Peetsalu ja Urmas Kõrgesaar. Bändi kuuluvad veel Andre Hein ja Aavo Valtna. Nagu bändi nimigi ütleb, on tegu pundi meestega, kes igapäevaselt teevad kontoritööd, ent ootavad rõõmuga tööpäeva lõppu, et käsi pilli ja mikrofoni järele haarata. Suurem osa lauludest on eestikeelsed ja žanriliselt rock’n’blues. Album avaldati kümne tegutsemise aasta tähistamiseks ja pandi kokku kümnendi jooksul tehtud lugudest.

Getter sai muusikalirolli

Eestit Saksamaal Eurovisioonil esindav Getter Jaani teeb kaasa Kaari Sillamaa Noorte Muusikateatri vampiirmuusikalis "Verelegend", mille autor ning ka lavastaja on Kaari tütar Janika Sillamaa. Getter on Kaunite Kunstide Koolis käinud juba 4. klassist alates, mil tema ema Katre nooremate trupi lavastajaks tuli, kirjutab Nädal. Siis hakkas alguses vaikne ja tagasihoidlik Getter lavastustes kaasa tegema, algul episoodilist Peeglivaimu „Lumivalgekeses”, mõne aja pärast aga juba „Tuhkatriinus” nimiosa. Väljamõeldud vampiiriloos tegutseb erinevaid mütoloogilise ja ajaloolise taustaga tegelasi, kelle teid siis autor oma suva järgi ristab. Kreeka mütoloogiast on “vampiiristatud” nii Hekate kui õed moirad, kellest ühte — Lachesist — mängibki Getter Jaani.

Laura hitist valmis klaveriversioon

Detsembris ilmus Laura Põldvere singel „Võid kindel olla", mille leiab ka lauljatari järgmiselt stuudioalbumilt. Nüüd on loost valminud ka klaveriversioon. „Võid kindel olla" muusika ja sõnad on kirjutanud Sven Lõhmus. Laura kolmas album saab olema osaliselt tagasivaade tema senisele edukale lauljakarjäärile, kuid lisaks tuntud raadiolugudele leiab sealt ka uut materjali, vahendab Delfi. Loo videot saab vaadata portaalis Youtube.

Lenna otsib näitlejaandega noori

Lenna Kuurmaa, kes lööb filmitalgute raames kokkupandavas ulme-dokumentaalfilmis kaasa ka tänavu, hakkab Kanal 2 tõsielusaates endale ekraanikaaslasteks otsima värskeid näitlejaandega noori. «Ma olen staar uues Eesti mängufilmis, kuid mul ei ole seal kõige olulisem roll. Me otsime peaosatäitjaid, noormeest ja neidu. See on sinu võimalus päriselt pääseda suurele ekraanile, ausalt, » ütleb Lenna Kuurmaa. Saatesse saavad registreerida kõik neiud ja noormehed vanuses 18–30 eluaastat. Saate eesmärk on üles leida ja Eestimaa pealt kokku koguda kõik andekad, ent seni avastamata näitlejatalendid, kirjutab Õhtuleht. Võitjapaarile – ühele neiule ja ühele noormehele – langebki osaks au Lenna Kuurmaa kõrval mängufilmis peaosi mängida. Huvilised saavad endast 21. märtsini teada anda aadressil www.filmitalgud.ee.

Getter figureerib Eurovisiooni fännilehel

„Eesti Laul 2011“ võitja Getter Jaani «Rockefeller street» on jätkuvalt favoriit ühel Eurovisiooni suurimal fännilehel, edestades ülekaalukalt konkurente. Getter Jaani «Rockefeller street» on kogunud 3988 punkti, teine koht, mis kuulub Poola esitajale Magdalena «TulJestem» on saanud 3578 häält. Naabritest kõige kõrgemal ehk 15. kohal on Soomest Paradise Oskar lauluga «Da da dam». Läti on 19. kohal lauluga «Angle In Disguise», mida esitab Musiqq. Fännide hääled jagunevad viie parema vahel järgnevalt:
1. Getter Jaani «Rockefeller street» 3988 punkti (Eesti)
2. Magdalena «TulJestem» 3578 punkti (Poola)
3. Bosnia & Herzegovina Dino Merlin Love in rewind 3511 punkti (Bosnia-Herzegoviina)
4. Stella Mwangi «Haba haba» 3462 punkti (Norra)
5. Lena Meyer-Landrut «Taken by a stranger» 3355 punkti (Saksamaa)

Hääletatud on 38 laulu vahel, mis astuvad üles Eurovisiooni lauluvõistlusel Saksamaal Düsseldorfis, vahendab Elu24.

Levandi soovib kindlasti veel abielluda

Lauljatar Pirjo Levandil on seljataga juba kaks abielu. Esimest korda abiellus ta 19-aastaselt ja teine abielu lõppes 2009. aastal. Mõlemad olid üürikesed, kestes vaid kolm aastat. “Minu ja mu esimese mehe tutvus koosnes vaid ühistest kinoskäimistest ja jalutuskäikudest, päriselt abiellununa koos elades selgus aga, et ega me eriti ei sobinudki,” rääkis Pirjo Levandi ajakirjale Buduaar Shopping. “Oma roll oli muidugi äial-ämmal, kellega pidime eluaset jagama. Olin veel väljaarenemata isiksus ja me lihtsalt kasvasime lahku. See on ikkagi parem, koos mittekasvamine.” Pirjo sõnul on ta tänaseks aru saanud, et abielu eelduseks ja vundamendiks on ainult tingimusteta armastus — mitte soov kodust lahkuda, iseseisvuda või last saada. “Varem või hiljem kukub selline liivale ehitatud maja ümber.” Oma abielus, leiab Pirjo, et oleks pidanud rohkem enda eest seisma, mitte painutama end teiste soovide ja tujude järgi. “Oma soovid, tunded ja mõtted tuleb selgelt välja öelda.” Siiski tunnistab Pirjo, et soovib kunagi kindlasti uuesti abielluda.

Janne teeb koostööd Laika Virginiga

Owe Petersell helistas Raadio Elmar päevaprogrammis naistepäeval Janne Saarele, kes elab hetkel Los Angeleses, ehk siis Eestist 9000 km kaugusel. Tema naabermajas üle tee elab muide Kerli Kõiv. Lauljatar kirjutab seal muusikat ja lindistab kodus ühtlasi demosid. Enamus lugudes on ingliskeelsed ja peamine eesmärk on läbi lüüa maailmaturul. Janne pole siiski päriseks Ameerikasse ära kolinud ja käib tihti Eestis kodus. Äsja ilmunud uus laul on tehtud aga koostöös Laika Virginiga ja kannab nime “Me näeme veel”.

Heleril valims uus laul

Naistepäeval oli telefoniühendus Raadio Elmar päevaprogrammis “Laulutunni” võitja Heleri Arumetsaga. Lauljatar on kirjutanud uusi laule ning üks neist on saanud ka stuudios valmis. Loo nimi on “Keeristorm” ning Helerile lugu meeldib, sest see on vägagi positiivse kõlaga. Laul ei räägi üldsegi mingist loodusnähtusest, vaid ikka tunnetest.

Sander ostis väga vana klaveri

Mart Sander ostis endale Austria internetioksjonilt enam kui sada aastat vana tiibklaveri. Müüja sõnul on sellel klaveril mänginud lausa legendaarne Ferenc Liszt. "Klaver maksis 352 eurot, transport ja pakendamine 900 eurot ja klaveri taastamine läheb umbes samapalju," teab Mart Kroonikale öelda. Mart Sanderi uue muusikariista näol on tegemist Viini firma Franz Oeser klaveriga. "Seerianumbri alusel on see valmistatud ajavahemikus 1881–1882. Omanik oli juurde lisanud, et sellel klaveril on 1884. aastal mänginud legendaarne Ferenc Liszt – see oli viimane magnet. Kartsin, et klaveri hind läheb müstiliselt kõrgeks, aga kuna see oli ainult Austria-keskne oksjon, ei olnudki pakkujaid eriti palju. Täiesti ootamatult olin oksjoni võitnud ja klaver kuulus mulle praktiliselt võileivahinna eest," räägib Mart Õhtulehele, kuid lisab, et hoopis suurem mure ja rahakulu oli klaveri Eestisse transportimisega. "See oli tõeline Odüsseia! Müüja ei olnud väga vastutulelik ja eeldas, et ma organiseeriksin kõik 1000 kilomeetri kauguselt ise ära. Õnneks firma DSV Transport võttis vaevaks asja ära organiseerida. Klaver toodi ära termotranspordiga, sest just sel ajal oli Euroopas meeletu külmalaine ja kartsin, et pärast võib antiikse pähklispooni taastamine osutuda kallimaks kui õigeaegne tegutsemine. Kokkuvõttes läks transport küll ligi kolm korda kallimaks kui klaver ise, aga sellest hoolimata ei ole hind üldse väga kõrge," seletab ta.

Karl Madis ootab geniaalsemaid noote

Karl Madis, kellele meeldis "Eesti laulu" võistluselt kolm lugu, kartis vahepeal, et võistlusel hakkab muusikaline maitsetus võimust võtma, aga õnneks lahenes kõik kenasti. "Selleks, et muusikat hinnata ei pea ainult kõrvu omama, vaid peaks natuke ka muusikat õppima, et aru saada meloodia liikumisest ja harmoonia põnevusest, fraasist ja meeleolu tekitamisest. Eestis on hakatud hindama kolmest noodist koosnevaid meloodiaid ja need ei ole kaugeltki mitte geniaalsed noodid," rääkis Karl Madis Gossip.ee-le. "Selliseid laule võib iga helilooja panna kirja a’la lugu minutis, aga nad ei tee seda, sest peavad muusikast rohkem lugu. Usun, et professionaalsed heliloojad ja muusikud mõistavad, mida ma mõtlen ja mille pärast südant valutan. Kardan, et Euroopa ei mõistaks meie „huumorit“, nagu aeg on näidanud, vaid peab seda suutmatuseks. Kuigi potentsiaal on tohutu, ei kiputa enam väga kirjutama, sest mis sa kirjutad, kui raadiod ei lase eetrisse ja ootavad ainult hitte. Hitiks saab laul jälle ainult siis, kui raadio sellest hiti teeb. Äri on äri, aga tõeline muusika on midagi muud. Mida küll Raimond Valgre meie päevil teeks?"

Toome soojendab Roxette’i

Juba 18. märtsil esineb Eestis läbi aegade üks menukamaid popp-bände Roxette. Rootsi duot soojendab Tallinna kontserdi eel Koit Toome. Koit Toome sõnul oli tal väga hea meel, kui selline võimalus avanes. «Mäletan hästi, et olin üheksakümnendatel Roxette'i muusika suur fänn. Minu esimesi kassette oligi nende album «Joyride», mis oli üheks vaieldamatuks lemmikumaks plaadiks 90ndate esimeses pooles. Nad tegid sellist mõnusat meloodilist muusikat, mis mulle on alati meeldinud», nostalgitseb Koit. «On suur au olla samal laval selliste poppmuusika gigantidega. Tegemist on ju ühe suurima ja edukaima Rootsi bändiga viimase paarikümne aasta jooksul. Loodan, et suudame neid ja kõiki Roxette'i fänne vääriliselt soojendada». Eelmisel aastal ilmus Koit Toomel üle üheteistkümne aasta uus stuudioalbum «Kaugele siit», mis sisaldab kümmet lugu. «Teeme kava oma parimatest lugudest. Esitusele tulevad lood nii uuelt plaadilt «Kaugele siit», kui ka mõned maiuspalad üheksakümnendatest. Lisaks live-bändile on seekord kaasatud ka Beyond Dance tantsijad», lisab muusik, kes jääb kogu bändiga kindlasti ka ise Roxette'i showd nautima. Rootsi läbi aegade üks menukamaid popp-bände Roxette esineb Tallinnas Saku Suurhallis oma uue maailmaturnee «Charm School – World Tour» raames. Tallinnas lubavad muusikud tõelist hittide paraadi, esitusele tulevad teiste hulgas sellised Roxette'i hitt-lood nagu «Sleeping In My Car», «Dressed For Success», «Wish I Could Fly», «It Must Have Been Love», «How Do You Do!», «Dangerous», «Joyride», «Spending My Time», «The Look» ja «Listen To Your Heart», vahendab Delfi.

Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

ELMARI TANTSUÕHTU

Top 3
1 Sinule Uudo Sepp
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Mina ka Nublu feat. Reket