Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Elmar oli esindatud tõukekelgutamise MM-l Soomes
15.03.2011
12. märtsil toimus Soomes Multias juba 23. korda tõukekelgutamise MM. Väljas oli nii Eesti meeskond kui naiskond, kuhu kuulus ka meie oma Kristjan Gold.
 
Võistluste lõpus õnnestus Kristjanil veidi juttu ajada mehega, kes on 23 aastat MM-l alati eesotsas olnud ning kes on tänapäevase tõukekelgu uue disaini taga.
 
Hannu Vierikko rääkis intervjuus Elmarile, et uue kelgu idee tingis vajadus. “Algselt olid need võistlused mõeldud külaelu elavdamiseks. Järjekordsed maailmameistrivõistlused, mille poolest soomlased väga tuntud on. Ma olen Helsinkist pärit ja ühel päeval nägime seal tõukekelgu MMi reklaami. Kui sõpradega esimest korda kohale tulime, olime samamoodi hullud ja väga võitlushimulised. Samas tahtsime, et oleks lõbus ka. Nii me alustasimegi vanade puidust kelkudega. Need on head vahendid, aga mida kiiremini sa tõukekelguga liikuda tahad, seda kehvemaks puidust kelgu juhitavus muutub. Seepärast me kelku edasi arendama hakkasimegi,” rääkis Vierikko.
 
“Alguses tegime erinevaid täiendusi, mis on pikk lugu ja mille käigus juhtus igasuguseid naljakaid asju, aga lõpuks tuli mul täiesti uus disainiidee. Vanast tõukekelgust jäi järgi vaid edasi liikumise tehnika. Uuel kelgul, mis sai nimeks Kickspark, on ühtne alumiiniumist raam, mis on oluliselt kergem ja mille lenksude kõrgust saab muuta. Lisaks ei hakka ta kiirelt sõites vänderdama,” tutvustas Vierikko.
 
Tänaseks on tõukekelgutamisest saanud spordiala, mida 1994. aastal tutvustati isegi Lillehammeri taliolümpial.
Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Mari-Liis Männik

EESTI LUGUDE
EDETABEL

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Kingitus Inga ja Toomas Lunge