Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised 12.nädal
21.03.2011
Hannah ja Kerli rokivad Billboard’i tabelis

Hannah’i singel “Sanity” on US Billboard Hot 100 Dance Club Play edetabelis viiendal positsioonil. Kaheksateistkümnendalt kohalt leiab veel teisegi eestlanna - lauljatar Kerli Kõiv on samas tabelis esindatud looga "Army Of Love", vahendab Delfi. Laujatar Hannah jagab esikümmet Kylie Minogue, Britney Spears’i, Florence & The Machine’i, Rihanna, Taio Cruz’i ning paljude teiste maailmanimedega. Viimased kolm aastat peamiselt Inglismaal resideeruv, kuid eelmise aasta lõpus ka eestikeelse ballaadiplaadiga kodupublikut üllatanud lauljatar Hannah, on jõudnud väärt saavutuseni. Tema viimane singel “Sanity” on teel US Billboard edetabeli tippu. Edetabel koostatakse raadiote ja klubide mängitavuse alusel. Seega võib tõdeda, et lauljatari singel on hetkel Ameerika mandril viie populaarsema tantsuloo hulgas. Nii kõrgele pole tähtsas maailma muusikapiiblis nimega Billboard jõudnud veel ükski Eesti laulja.

Grete esines Haapsalus “Eesti Diskol”

Ilmaneiuna teleekraanil tuntust kogunud Grete Klein sai möödunud aasta lõpus valmis oma esimese plaadi “Armastusega” ning esitles reedel materjali Raadio Elmar üritusel Haapsalus. Eesti vanimas ööklubis Africa “Eesti Diskol” esinenud Grete kiitis kohtumist Haapsalu inimeste ja külalistega, kes olid kodumaist muusikat nautima tulnud: “Kui tagasi kutsutakse, tulen kindlasti siia veel!” Nii Grete ise kui ka tema mänedžer Kalmer Neidla näevad Gretet ka tulevikus lauljana lavalaudadel ja mitte vaid teletööl. Kaunitar ise loodab jagada kaks meelistegevust võrdselt – 50/50. Eesti muusika fännid on oodatud järgmisele “Eesti Diskole” juba 15. aprillil.

Jagati Kuldseid Plaate

Tibud on üle loetud ning plaadimüügi edetabelite põhjal valiti välja muusikud, kes said Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis kätte "Kuldne Plaat 2011" auhinnad. Kolmes kategoorias võidutses Jaan Tätte. Jaan kuulutati parimaks meesartistiks, aasta autoriks ning aasta albumiks valiti tema "Tuulevaiksel ööl". Aasta naisartistiks valiti Liisi Koikson ning Zetodest sai aasta ansambel. Kuldne Plaat 2011 auhinnad pälvisid:
AASTA PLAADIFIRMA
HITIVABRIK
AASTA MEESARTIST
JAAN TÄTTE
AASTA NAISARTIST
LIISI KOIKSON
AASTA UUSTULNUK
OTT LEPLAND
AASTA ANSAMBEL
ZETOD
AASTA ALBUM
TUULEVAIKSEL ÖÖL
AASTA RAADIOHITT
„SÜTE PEAL SULANUD JÄÄ” OTT LEPLAND
AASTA ESITAJA
TÕNU RAADIK
AASTA AUTOR
JAAN TÄTTE
PANUS EESTI POPMUUSIKASSE
ELS HIMMA
Music Online eriauhind:
AASTA EDUKAIM ARTIST INTERNETIKESKKONNAS
OTT LEPLAND
Festivali Viru Folk eriauhind:
FOLKMUUSIKA POPULARISEERIMISE EEST
INDIGOLAPSED
Festivali Grillfest eriauhind:
FESTIVALI PARIM SHOWBÄND
LEHMAKOMMIONUD
Konkursi Eesti Koolimiss eriauhind:
AASTA ILUSAIM ARTIST
GETTER JAANI

Aasta ansamblit Zetod ootab tegus aasta

Bändi solist Jalmar Vabarna rääkis Raadio Elmar hommikuprogrammis, et peagi ilmub neil uus singel, kus teevad kaasa Orelipoiss ja Contra. “Lõuna-Eesti glämm on tulistamas,” naeris Vabarna uuest singlist rääkides. “See on ühiskonnakriitilise suunaga hümnine lugu, mis räägib inimeste lollusest ja kevadest. Läbi huumorinurga muidugi. Contra meisterdas sõnad ja ise räpib ka selle singli peal.” Lisaks asuvad Zetod koos Orelipoisiga kevadel ka minituurile. “Kontsertid algavad aprilli lõpus Viljandist. Edasi läheme Tartusse, Tallinnasse ja 5. mail oleme Türil,” rääkis Vabarna. Ka suvised plaanid on bändil juba paigas. “Vanemuisega koostöös lavastub Seto eepos “Peko”, kus meie muusikat mängime,” rääkis Vabarna edasistest plaanidest. “See on suvelavastus, mis etendub juuli algusest Värskas. Selle asja toimumine on mulle isiklikult väga tähtis, sest see eepos on minu vanavanema lauldud,” lisas Vabarna. “Sellest “Pekost” vallandub kindlasti väga palju uut materjali, nii et hoidke alt,” vihjas Vabarna võimalikule uuele plaadile. Pärast “Pekot” esinevad Zetod ka Soomes maailma vanimal festivalil Kaustinenis ja veel ühel festivalil Joankoskil.

Jaagupi tütar teeb näitlejadebüüdi

Lapsed käivad vanemate jälgedes... Muusiku ja muusikaliartisti Jaagup Kreemi (37) tütar Annabel (10) sai osa nukuteatri muusikalis "Libahunt" - ta kehastab libahunt Tiinat väiksena.
"Annabel on rollist väga vaimustatud," lausub Jaagup Kroonikale. "Ma olen igati rahul, et ta selle osa sai. Kindlasti saab Annabel sealt hea lava- ja esinemiskogemuse. Lisaks tuleb igati kasuks tõeliste professionaalidega koos töötamine." Annabel pole varem näitlemisega kokku puututnud, küll aga käivat kodus pidevalt tõsieluline "Vaprate ja ilusate" läbimäng. "Annabelil on hetkel käsil see mina-mina-mina teema. Eks ta ole jäärapäine nagu isagi," naerab Jaagup.

Jaagup sõidab kriisikoldesse

Muusikali "Libahunt" ettevalmistus oli küll nävesööv ja pingeline, aga muusika autor Jaagup Kreem (37) leiab veel jõudu põrutada mototuurile. Sõidan peaaegu kuuks aja motoreporteriga, see tähendab Tanel Talve ja veel mõne mehega Liibanoni, Süüriat, Jordaaniat, Türgit ja seda sektorit läbi sõitma," avaldab Jaagup Naistelehele. Hirmu muusik kriisiolukorras riikidesse sõitmise ees ei tunne. "Mis siin ikka karta!"

KukeProtest avaldas albumi

Raadio Elmar päevaprogrammis andis intervjuu Tanel ansamblist KukeProtest. 9 aasta eest panid pungisõbrad bändile omapärase nime. “Kuke” tuleneb pungilembusest ja “Protest” protestimeelsusest. Suuresti ollakse üks perebänd ja pärit ollakse Lellest Raplamaalt. Praegu ollakse pudenenud laiali üle Eesti, kuid motivatsiooni nn hobiga tegelemiseks leitakse piisavalt tänagi. Iga aastaga on muusika läinud aina kvaliteetsemaks ja valdavalt lauldakse eestikeelseid laule. Vahele on mahtunud ka mõned soome- ja venekeelsed lood. Suurem osa materjalist kirjutatakse ise. Nüüd ilmus juba kuues plaat, mis kannab nime “Ei keegi”. Tegu on unplugged plaadiga ja erineb sellepoolest kõigist eelnevatest.

Cool D on taas vallaline

Priit Kolsari ehk räppar Cool D Facebooki kontol on perekonnaseisu kohta märge "vallaline". Kas peaaegu kümme aastat kestnud kooselu Võrust pärit Ritaga on lõhki? "Ma ei teagi, aga tegelikult ma nendel eraelu teemadel ei tahakski rääkida," ei kipu Priit endiselt Õhtulehes avameelitsema. Praegu naudib räppar täiel rinnal poissmeheelu. "Raha kulub vähem, vaba aega on rohkem – kõik on igati positiivne," toob ta välja.

Koikson ei taha praegu suhet

"Ideaal on, et toetame teineteist nendel hetkedel, kui on vaja. Et mees ei karda olla õrn ja naine ei karda olla tugev," kirjeldab lauljanna Liisi Koikson, milline suhe tal võiks tulevikus olla. Aga hetkel on Liisil enda seltsis nii huvitav, et ta leiab: "Ma ei taha praegu kedagi." Liisi räägib Kroonikale, et tal on iseendaga huvitav olla. "Mul tõesti ei ole igav endaga. Muidugi ma ei tahaks igavesti üksi olla, aga praegu on see mõnus. Mulle meeldib. Pead õppima olema endaga rahul ja lõpuks leidma inimese, kes täiendab seda kuidagi. Et olete küll koos, aga olete ka eraldi täisväärtuslikud. See võib-olla oleks kõige ilusam." Lauljatar räägib, et ta ei vaja kellegi kinnitust, et olla ja tunda end hästi. "Kui sa ise lepid ka oma vigadega või ei võtagi neid enam vigadena, siis alles saad enda jaoks õigele rajale. Mul on muidugi sõpru vaja, aga mitte teiste inimeste heakskiitu," räägib Liisi, et vahepeal on elus lihtsalt selline periood, mil on vaja olla ego ja omapäi.

Trubetsky asutas uue erakonna

Uue erakonna – Vabaduspartei – asutamisest teatanud muusiku ja kirjaniku Tõnu Trubetsky sõnul on tema isiklik poliitiline eesmärk poliitika väljasuretamine. Trubetsky, kes varem on kuulunud roheliste hulka ja seejärel lühikest aega Keskerakonda, ütles ERR-i uudisteportaalile, et tema sooviks on, et poliitika lakkaks olemast. "Küllap te olete kuulnud, et ma olen öelnud, et ma olen anarhist. Siis see on nagu loogiline selles suhtes," rääkis Trubetsky, kelle sõnul näeb ta Vabadusparteid mõneti anarhistliku erakonnana. Trubetsky sõnul tahab Vabaduspartei hakata kindlasti tegelema ajalooliste maakondade, nagu näiteks Revala ja Nurmekund, taastamisega, sest Eesti praegune administratiivne jaotus on tema arvates suvaline.

Brides In Bloom avaldas uue singli

Brides In Bloom avaldas pärast kolmeaastast pausi verivärske singli "Bad and Beautiful". Lugu on avasingel bändi esimeselt täispikalt 28. märtsil ilmuvalt albumilt "Bad and Beautiful", vahendab Delfi. Brides In Bloomi kokkutulemisest sahistati juba eelmise aasta teisel poolel. Tänavuse aasta alguses sai asi hoo sisse, kui bänd alustas uute lugude salvestamist. 28. märtsil ilmub bändi esimene täispikk kogumikalbum, mille esiksingel kannab albumiga sama nime - "Bad and Beautiful". Loo muusika on kirjutanud Brides In Bloom ning sõnad on seadnud bändi vokalist Mikk Tammepõld. Mikk Tammepõllu sõnutsi räägib lugu nii heas kui halvas mõttes hulludest naistest. "Loomulikult on inspiratsiooniks isiklikud kogemused. Kellel meist siis poleks olnud kokkupuuteid hullude naistega," muigab Tammepõld. "Peatselt ilmuva plaadi näol on tegemist justkui tänuvõla tasumisega meie kauaaegsetele fännidele. Soovisime ka ise, et lood oleksid ühel kettal koos ja praegu tundus plaadi avaldamiseks täiesti sobiv aeg." Kogumikalbum "Bad and Beautiful" on bändi esimene täispikk kauamängiv, kuhu on kokku kogutud kõik eelnevate aastate jooksul erinevates stuudiotes salvestatud lood. Lisaks leiab albumilt kolm täiesti uut pala ning ühe kontsertülesvõtte. Brides In Bloom alustas tegevust 2003. aastal. Bänd vallutas publiku südameid lugudega "The Ride", "Another Way", "Love Criminal" ja meeletust energiast pakatavate kontsertitega. Tegemist oli bändiga, kes jättis Eesti muusikasse oma jälje - kindla ja veenva sealjuures. 2007. aastal teatas bänd oma aktiivse tegutsemise lõpetamisest. Albumi ilmumise puhul annab Brides In Bloom ka mõned vähesed kontsertid: 1. aprillil Tallinnas, 2. aprillil Tartus, 8. aprillil Rakveres ja 9. aprilli Viljandis.

Tali sai ERSO direktoriks

Kultuuriminister Laine Jänes kiitis heaks konkursikomisjoni ettepaneku nimetada Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri (ERSO) direktoriks muusikamänedžer ja produtsent Kadri Tali. Ministeeriumi pressiesindaja Katrin Arvisto ütles Delfile, et Kadri Tali asub tööle esmaspäeval, 21. märtsil. Kadri Tali on lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli ja Eesti Muusikaakadeemia. Ta on Põhjamaade sümfooniaorkestri looja, mänedžer ja produtsent alates 1996. aastast, tegutsenud ka kammerorkestri Kremerata Baltica mänedžerina ning töötanud kaheksa aastat Eesti Kontserdis projektijuhina. Kadri Tali algatusel ja eestvedamisel on toimunud kümneid kontserdihooaegu ja –turneesid, teiste seas Põhjamaade sümfooniaorkestri iga-aastased temaatilised kontserdisarjad. Ta on nelja heliplaadi kaasprodutsent ning olnud osaline mitmetes rahvusvahelistes koostööprojektides dokumentaalfilmidest muusikafestivalideni. ERSO direktor vastutab orkestri kui riigi etendusasutuse töö igapäevase ja strateegilise juhtimise eest, pidades silmas ERSO-le pandud kunstilisi ning majanduslikke eesmärke. Oluline ülesanne on ERSO loomingulise ja majandustegevuse lühi- ja pikaajaline planeerimine ning kavandatud tegevuste elluviimine. ERSO direktori konkursile laekusid tähtajaks kaheksa kandidaadi sooviavaldused. Kandidaatide sobivust ametikohale kaalus komisjon, kuhu kuulusid Eesti Muusikanõukogu, ERSO loomenõukogu, ERSO orkestrantide ja kultuuriministeeriumi esindajad. ERSO eelmise direktori Andres Siitani vallandas kultuuriminister Laine Jänes mullu novembris, heites talle ette juhtimisvigu ning finantsdistsipliini rikkumist.

Kadi Toom avas kohviku

Mõne nädala eest avas Kohilas sündinud ja kasvanud lauljatar Kadi Toom (29) oma kodukohas kohviku Omamoodi. Ise toitumishäirete küüsis olnud naine on enda jaoks toiduteemade üle nii palju arutlema pidanud, et oskab nüüd teistelegi tervislikku toitu soovitada ja pakkuda. “Facebookis kohviku fännilehte luues tuli valida söögikoha toidustiil,” räägib Omamoodi vastne perenaine Kadi Toom Naistele. “Märkisin valikuks “hingetoit”, sest nõnda meil ongi — pakume süüa, muusikat ja kunsti. Kohviku avamine oli mu unistus — nagu paljudel lauljatel! — juba pikemat aega,” muigab Kadi. “Kui mu Soomes töötanud tädi koju naasis ja Kohilas hakkasid liikuma jutud, et vabaneb senise kohviku suur pind, oli otsus kindel: teeme ära!” Ideest avamiseni kulus pisut üle poole aasta. Veebruari lõpul avatud söögikohas pakutakse peale tavaliste praadide-suppide näiteks Kadi enda loodud kala-kikerhernepastat ning kooke-torte, mis ei sisalda sünteetilisi lisaaineid.

Iiris tahab saada erakordseks

Noor ja omanäoline lauljatar Iiris Vesik tahab arendada endas lisaks lauluoskusele ka laulude kirjutamise oskust. Seda aga selleks, et saada erakordseks artistiks. "Hetkel on mul eesmärgiks ka ise laule lindistama õppida ja paremaks laulukirjutaks saada. Minu kui laulja-laulukirjutaja eesmärgiks on saada erakordseks artistiks. Üldiselt tahan ma paremini oma maailma luua," vastab 19aastane Iiris Buduaari küsimusele, mis on tema eesmärgid muusikas. Iiris teab, et ta loob terve oma elu. Siiski on ta juba praegu muusikamaailmas arvestatav tegija ning on end mitmelgi korral juba tõestanud. Mingit diskrimineerimist ta oma noore vanuse tõttu ei ole tundnud.

Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Raen Väikene

ELMARI
PÄEVAPÜÜDJA

Top 3
1 Mina Ka Nublu feat. Reket
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap