Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised 13.nädal
29.03.2011
Aprillis ilmub Ewerti bändi plaat

Raadio Elmar Muusikauudistes andis intervjuu Ewert Sundja, kes on tagasi puhkusreisilt ning nüüd regulaarselt bändikaaslastega prooviruumis. Aktiivne ettevalmistus käib teise plaadi “(In The End) There's Only Love” esitluskontsertiteks, mis toimuvad alates 14. aprillist. Ewert And The Two Dragons’i uus plaat ilmub 5. aprillil ning samal päeval saab seda osta ka hästivarustatud plaadipoodidest üle Eesti. Plaadimaterjal on rõõmsamoeline – on positiivseid jutustusi ja ka endassevaatavaid mõtisklusi. Ka väikse saundimuutusega ollakse väga rahul.

Augustibluusi piletid tulid müüki

Sel aastal 5. – 6. augustini toimuva festivali "Augustibluus" programmis annavad tooni põnevad eriprojektid, milles teevad kaasa näiteks Tõnis Mägi, Ivo Linna, Tanel Padar, Raivo Tafenau ja Raul Vaigla. Festivali üheks peaesinejaks on aga Kirk Fletcher USA-st. Rahvusvaheline bluusifestival „Augustibluus“ toimub sel aastal juba 18. korda. Kokku toimub festivali raames enam kui 20 kontserti ning erinevatel lavadel astuvad üles artistid ja ansamblid vähemalt kümnest riigist.

Roxette’i kontserdi piletid jäävad kehtima

Tallinnas 18. märtsil toimuma pidanud Roxette'i kontsert lükati bändi laulja Marie Fredrikssoni haigestumise tõttu edasi. Uus kontsert toimub 18. juulil Saku Suurhallis.
Kõik 18. märtsi kontserdile ostetud piletid kehtivad ka 18. juuli kontserdil, teatab kontserdi pressiesindaja. Soovi korral ostetakse 18. märtsi kontserdi piletid tagasi nelja nädala jooksul alates 24. märtsist kuni 21. aprillini 2011. aastal.

Juunis toimub Nuude mälestuskontsert

20. märtsil möödus täpselt kümme aastat päevast, mil lahkus meie hulgast estraadiklassik Mati Nuude. Ja kui Mati poleks meie hulgast varakult lahkunud, oleks tal tänavu 70. aasta juubel, kirjutab Delfi. Selle auks toimub juunikuu seitsmendal kuupäeval Käsmus vanameistri suurejooneline meenutuskontsert. Kontsert on suurim Mati Nuude laulude kontsert, mis seni Eestis toimunud. Lavale astuvad Ivo Linna, Mait Maltis, Uno Kaupmees ja ansambel Apelsin. Raadio Elmar peatoimetaja Owe Peterselli sõnul on Mati Nuude endiselt üks raadiokuulajate suuremaid lemmikuid. “Arvestades asjaolu, et Mati Nuude on meie juurest ära juba 10 aastat, on tegelikult hämmastav, et tema laulud elavad inimeste südames edasi. Teisest küljest kui tegemist on mehega, kes jõudis raadio Elmar poolt läbi viidud küsitluses "Lemmiklaulja läbi aegade" teisele kohale, siis pole põhjust imestada. Kahtlemata on jätkuvalt kõige armastatum laul "Seitse inglit", kuid soovisaadetest pole kadunud ka näiteks sellised laulud nagu "Tahan olla sulle hell", "Lola", "Unelmate maa California", "Silmad" või "Tulipunased roosid,” sõnas Petersell. Mati Nuude 70. aasta juubeli auks toimuv suurejooneline meenutuskontsert leiab aset 7. juunil algusega kl 20 Käsmus Ingmani Merelaval.

Halvim video saavutab vaatajarekordeid

Paljud kriitikud on Rebecca Blacki muusikavideot "Friday" vaadates näost valgeks tõmmanud ning nimetanud seda kompotti globaalselt läbi aegade halvimaks lauluks ja videoks.
See ei takista Rebeccal tohutult kuulsust kogumast! YouTube'i kanalis rippuv "Friday" on saanud üle 30 miljoni vaataja. Kurioossel kombel on loo meeldivaks hääletanud vaid 28 000 vaatajat ning ligi 250 000-le pole see sugugi istunud, vahendab Delfi. Numbrid räägivad selget raha- ehk reklaamikeelt ja nii on Rebeccast saanud tihe külaline USA jutusaadetes. Sosistatakse isegi, et neiu võib ka Justin Bieberiga ühele lavale sattuda...

Laika Virgini album ilmub mais

Laika Virgin on valmis saanud uue singli “Tantsid Koit Toomega” ning mais on oodata ka bändi esikalbumit. Raadio Elmar hommikuprogrammis rääkisid bändi saamisloost ja tulevikust Indrek Ups ja uus solist Kristjan Saharov. “2008. aasta lõpus võtsime praeguse klahvkavenna Anderoga (Nimmer) vastu otsuse, et peaks oma elukesega midagi ette võtma ja teine daatum puudub live koosseisu. See tekkis eelmise aasta sügisel,” rääkis Indrek bändi sünnist. Tänaseks on Laika Virgin jõudnud nii kaugele, et mais ilmub nende esikalbum ja varasem solist Fredy Shcmidt on vahetatud Kristjan Saharovi vastu. “Ma tundsin Anderot ja Indrekut juba sellest ajast kui nad Fredyga tutvusid,” meenutas Kristjan enda sattumist Laika Virgini solistiks. “Eelmise aasta sügisel olime Anderoga ühel peol koos ja ta ütles, et nad otsivad uut solisti. Tegin seepeale nö sisseastumiskatsed. Mängisin enda lugusid neile. Õhtuks ütlesid nad, et edasi nad enam ei otsi ja tere tulemast Laika Virginisse.” Uuel albumil astuvad solistidena lisaks Fredy Schmidtile ja Kristjan Saharovile üles ka Marten Kuningas, Kene Vernik, Jarek Kasar, Robin Juhkental, Sergo Vares ja Karoliina Saatpalu. Uue singli osas rääkis Indrek, et kindlasti pole tegemist Koit Toome mõnitamisega. “Pigem fikseerib see laul mingit seisu hetkel Eesti muusikas. Kui see ongi irooniline kellegi suhtes, siis selle loo mina-tegelase suhtes, kes kuskil stuudios õnnetult toimetab,” selgitas Indrek.

Brides in Bloomi prooviruum läks põlema

Soojapuhurist süttis põlema ansamblite Brides In Bloom ja Dramamama prooviruum Tallinnas Telliskivi loomelinnakus. Ruum ja bändi tehnika sai väga tugevalt kahjustatud. Brides In Bloomi kitarristi Taavi Langi sõnutsi on maja küll püsti, kuid ruum on tänu põlengukahjudele mõneks ajaks kasutuskõlbmatu. "Kõik trumminahad, kitarrikeeled ja veel nipetnäpet tuleb välja vahetada. Enne albumiesitluskontserte pole see bändile hea uudis," lisas Langi. "Õnneks on siiski kõik elus ja vaatamata väikesele materiaalsele kaotusele on Brides In Bloom valmis rokkima!" Brides In Bloom ilmutab kohe esimese täispika kogumikalbumi "Bad and Beautiful", kuhu on kokku kogutud kõik eelnevate aastate jooksul erinevates stuudiotes salvestatud lood. Lisaks leiab albumilt kolm täiesti uut pala ning ühe kontsertülesvõtte. Albumi avasingel "Bad and Beautiful" jõudis raadiojaamdesse eelmisel nädalal. Plaadi ilmumise puhul annab Brides In Bloom ka mõned vähesed kontsertid: 1. aprillil Tallinnas, 2. aprillil Tartus, 8. aprillil Rakveres ja 9. aprillil Viljandis. "Bad and Beautiful" on Youtube keskkonnas leitav aadressilt http://www.youtube.com/watch?v=Yc3dCUlgskA

Getter ei saanud Eurovisiooni tõttu muusikalis peaosa

Getter Jaani sai hiljuti kõrvalosa Muusikateatri vampiirimuusikalis "Verelegend", mille autor ja lavastaja on Janika Sillamaa. Kahjuks või õnneks pidi Getter sel korral aga ainult kõrvalosaga piirduma, peaosa noorele kuulsusele ei antud. Janika Sillamaa sõnul oli peamine põhjus just Eurovisioon ning sellega kaasnev melu, sest kuigi finaali jõudmine olnud proovide ajal veel teada, oli juba siis aimata, et Getteril läheb hästi. Nii ei peetudki võimalikuks, et nooruke neiu peaosa saaks, kirjutab Naised.

Kene on pühapäevasuitsetaja

Kene Vernik ütleb, et teeb suitsu haruharva, proovib elada tervislikult ning hoidub narkootilistest ainetest. "Mind võib nimetada n-ö pühapäevasuitsetajaks. Kuna ma teen ainult üliharva suitsu, siis usun, et pole põhjust ka täiesti maha jätmiseks," räägib ta Buduaarile. Alkoholi tarbib lauljatar parajalt ning eelistab kokteile ja siidreid. "Tarvitan alkoholi mõõdukalt ehk noorte mõistes harva. Lemmikud on kokteilid ja naturaalsiidrid." Kene lisab, et tema sõprusringkond narkootikume ei tarvita. "Õnneks ei ole minu sõprade seas erinevad mõnuained levinud. Tartlased pigem tšillivad ja joovad lahjat alkoholi," lisab ta.

Lea meedias oma suhtest enam ei räägi

"Kui sa nagunii pead oma suhtega tegelema, aga oled sealjuures ka ema, artist, koduperenaine, mehenaine ja pead veel kõigest tervele Eestile aru andma, siis see lihtsalt väsitab mingil hetkel ära," räägib laulja Lea Liitmaa ehk Blacky, et ta tahaks edaspidi rahulikult oma elu elada. Hiljuti levis uudis, et tema ja trummar Silver Ulviku suhe on kriisis, kirjutab Õhtuleht. Lea seda enam meedias lahata ei taha – liiga värskelt on meeles, mis kaasnes sellega, kui ta rääkis meedias oma abielust ekskaasa Elmar Liitmaaga.

Kunstnik pühendas näituse Siskale


"Katrin on minu elus sama olulisel kohal kui mu ema," seletab Õhtulehele noor kunstnik Juku ehk Juhan Rodrik, kes avas Tallinnas Lindakivi kultuurikeskuses maja direktrissile Katrin Siskale pühendatud näituse. "Ma ei oskagi lisaks oma emale ühtegi teist inimest välja tuua, kes on mind nii palju kunsti tegemisel aidanud kui Katrin," ütleb Juku ehk Juhan Rodrik (23), kes pole iseõppija, vaid seisab Eesti Kunstiakadeemia hingekirjas, õppides juba neljandat aastat kõrgkooli vabade kunstide osakonnas. Siskast rääkides sõnab Juku: "Ta on nii paljudele inimestele tutvustanud minu maale, viinud mind kättpidi meediasse, tutvustanud mind põnevate inimestega ja aidanud luua vajalikke sidemeid! Katrin on minu jaoks väga oluline sõber." Lindakivi keskuses on Jukul näitus juba neljandat korda: "Väljas on mitukümmend erinevat Katrinile pühendatud teost, sealhulgas esimest korda kollaažid. Katrin Siskat kujutavad maalid on ta ümber joonistanud peamiselt neiust ajakirjanduses ilmunud fotode põhjal.


Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

ELMARI TANTSUÕHTU

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar