Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised 14.nädal
05.04.2011
Kerli on Billboardi tabeli esikümnes

Kerli lugu "Army of Love" tõuseb järjekindlalt Billboardi Hot 100 Dance Club Play edetabelis - nüüd on jõutud juba 6. positsioonile. Edetabeli esikümnes on Kerli kõrval Rihanna, Jennifer Lopez ja Pitbull, Katy Perry, Lady GaGa ja Britney Spears. Kaks nädalat tagasi oli Hannah koguni 5. positsioonil ning Kerli 18. kohal, vahendab Delfi. Loodame, et Kerlist ja Hannahist saavad tõesti esimesed Eesti artistid, kes maailmas läbi löövad. Hoiame pöialt!

Awe avaldas oma esimese laulu “Ootan”

Raplamaalt pärit Awe on puutunud laulmisega kokku lapsepõlvest saati. Sahtlisse on kirjutatud juba omajagu laule, kuid nüüd sai valmis tehtud esimene laul ka stuudios. Awe leidis YouTube keskkonnast muusikaprodutsent Siim Pohlak, kes kutsus neiu stuudiosse hääleproovi tegema ja nii loo tegemine stuudios võimalikuks saigi. Esimene ja dub-stiilis laul “Ootaja” on Awe enda kirjutatud ja loo teksti kirjutamisel sai neiu inspiratsiooni oma enda elust. Lugu räägib oma armastatu ootamisest. Stuudiotöö jätkub ning praegu valmistatakse Awe teist laulu.

The Suni kitarrist sai isaks

Menubändis Tanel Padar & The Sun kitarri mängiv Tarvo Valm (35) ja tema abikaasa Inga (32) said pisitütre vanemateks. Paari ühise sõbra sõnul on väikesele ilmakodanikule ka nimi välja valitud - Emma. Tarvo ja Inga abiellusid möödunud aasta oktoobris ning nende pulmapidu peeti uhkelt viikingite stiilis. Väike Emma on paari esimene ühine laps. Kodus rõõmustab õe sünni üle Inga poeg Mihkel (10) varasemast kooselust.

Malcolm Lincoln tegi laulule video

Verivärske Malcolm Lincolni muusikavideo "I Wanna" on üles võetud Tallinna Kristiine Gümnaasiumi fotoringi poolt, mille juhendajaks on kontsertfotograaf ja Malcolm Lincolni debüütalbumi “Loaded With Zoul” kaanepildi autor Aron Urb. Videomaterjali salvestamine toimus fotode kujul ning on kokku pandud nn stop-motion stiilis. Võtete tarvis püstitasid fotoringi noored klassiruumi fotostuudio, et jäädvustada Robin Juhkentali tantsusamme ja laulusuud, vahendab Delfi.

Rästa timmib Terminaatori uut plaati

13. mail ilmub Terminaatori uus album «Rakett», mille valmimisele aitab kaasa ka Stig Rästa. «Esimest korda elus on meil produtsent ja see ei ole keegi muu kui Stig Rästa,» vahendab Elu24 Jaagup Kreemi sõnu. «Me kutsusime Stigi, lasime talle muusikat ja siis küsisime, mis ta arvab. Ja ta andis soovitusi, mida võiks muuta. Tundub, et koostöö sujub. Ta teeb asju huvitavalt.» lisas Kreem. Terminaatori uuele plaadile antakse viimast lihvi. «Materjal on koos. Osad lood on ka need, mida me oleme kontsertidel tegelikult mänginud. Näiteks «Ballad Jimmyst». Ma arvan, et plaat saab olema selline hea, mõnus ja positiivne rokiplaat, » sõnas Kreem. Uuenduste kohta räägib muusik järgmist: «Eks ikka me üritame helidega mängida ja tänapäevastada. Ma arvan, et mõned asjad ei pea iga moevooluga kaasa jooksma.»

Kihnu Virve tuuri korraldaja vaidlustas trahvi

Pärnu maakohtus autoritasude maksmata jätmises süüdi mõistetud ja rahalise karistusega karistatud Kihnu Virve suvetuuri korraldaja Urmas Varris vaidlustas otsuse Tallinna ringkonnakohtus. Süüdistuse kohaselt polnud osaühingul Ferdinand Eesti Autorite Ühingu luba 2008. ja 2009. aasta suvetuuridel kõlanud teoste esitamiseks, vahendab Õhtuleht. Urmas Varrist füüsilise isikuna süüdistati firma nimel ilma autoriõiguste valdaja loata kontsertide korraldamises. Samuti jättis firma Pärnu Postimehe teatel tasumata Eesti Autorite Ühingule tuuril kõlanud teoste esitamise eest autoritasud. Pärnu maakohus mõistis mullu Varrisele 8000 ja firmale 50 000 krooni trahvi.

Lenna töö- ja eraelu on sassis

Laulja ja näitleja Lenna Kuurmaa (25) tunnistas ajakirjale Naised, et päris- ja tööelu on tal natukene segamini läinud. «Aga arvan, et nii on paljudel, kes oma tööd väga armastavad. Samas pean tõdema, ja usun, et paljud jäävad minuga nõusse, et elu on kõik, mis meie ümber on. Pere, sõbrad ja samuti töö, seega üks ei välista teist. Ma püüan kõigeks ja kõigiks aega leida ning olen otsustanud, et ei vaeva pead, kuidas neid omavahel lahus hoida,» selgitas Lenna. Laulja rääkis, et tema tööpäevad võivad olla väga erinevad - sageli on need lausa 14-tunnised, aga võivad olla ka pikemad. Kuid see-eest kasutab Lenna maksimaalselt ära oma vaba aja: magab, vaatab filme, sööb, pikutab, käib jalutamas, trennis, suhtleb sõprade ja perega ning puhkab nii palju kui võimalik.

Vaiksoo ei ihka saledamat figuuri

“Ma ei muretse oma keha pärast — mis siin ikka, selline ma olen,” räägib 27aastane lauljatar Nele-Liis Vaiksoo, kes poseerib Anne&Stiili kampaania “Olen ilus, loomulikult!” raames alasti. Nele-Liis räägib, et ei igatse sihvakamaid jalgu ega suuremat rinda, vahendab Delfi. “Võib-olla ei saakski ma nii häid rolle, kui oleksin pikem?” mõtiskleb ta. Nele lisab, et oma pepu üle on ta uhke — selle päris ta emalt. Vaiksoo jutustab, et tema keha on pidanud vastu kõiksugu katusmustele. “Nagu seitse aastat tagasi, kui mu elu sai uue tähenduse, sest sündis poeg Ron. Olin siis 20aastane ja kõik käis imekiiresti, ma ei olnud veel rasedust õieti tunnetadagi jõudnud, kui ühtäkki olin haiglas seitsmendal raseduskuul sündinud beebiga, kes võitles oma elu eest.” Nele-Liis võttis nende haiglakuudega alla 10 kilo. “Sellised elusündmused panevad väärtushinnangud päris kiiresti paika: elu on habras ja me peame olema õnnelikud nii, nagu oleme.”

Õllesummeri peaesineja on The Cranberries

Õllesummer 2011 kõrghetk on üks kauaoodatumaid comeback´e tänapäeva rokkmuusikas – The Cranberries. 1990. aastate tuntuimaid hitimeistreid on maailma suurimatel lavadel tagasi pärast kaheksa-aastast pausi. The Cranberries esineb festivalil regiooni eksklusiivse kontserdiga reedel, 8. juulil. Äsja stuudiosse naasnud The Cranberries on terve põlvkonna eestlaste südamesse jäänud superhittidega „Zombie“, „Linger“, „Dreams“, „Ode To My Family“, „When Youre Gone“ ning paljude teiste 1990-ndate aastate pop-ja rokkmuusika tipplugudega. Kauaoodatud uus album näeb ilmavalgust sel aastal ning plaadi esimene singel peaks bändi sõnul väljas olema suveks.

TMW oli publikurohke

Üle Tallinna linna toimunud Tallinn Music Week festival ja muusikatööstuse konverents tõi Eestisse 200 väliskülalist, kolme õhtu jooksul astus 16 laval üles 147 esinejat 10 riigist ja kontserte külastas 7600 muusikasõpra, kirjutab Delfi. Tallinn Music Week konverentsi, mis tõi sel aastal Nordic Hotel Forumi konverentsisaali 423 osalejat üle Euroopa, avas inspireeriva kõnega president Toomas Hendrik Ilves. Konverents jätkus aruteluga loome ja kultuuri olulisuse üle riigi tutvustamisel ja turundamisel, keskendudes kahe järgneva päeva vältel teemadele, kuidas arendada loomet läbi efektiivsete ja uuenduslike ettevõtlusmudelite. „Tänavune festival oli teatud mõttes murranguline,“ kommenteerib peakorraldaja Helen Sildna. „Seoses kultuuripealinna tiitliaastaga oleme olnud tugevalt rahvusvahelise pressi huviorbiidis ning kahe eelmiste aasta töö on vilja kandnud ka Eesti muusikavaldkonna siseselt. Konverentsil osales enam Eesti muusikaettevõtjaid kui iial varem ning festivalist osa võtnud artistide ettevalmistus oli senisest märksa põhjalikum. Publiku huvi hea Eesti muusika vastu kasvab iga aastaga. See kõik kokku arendabki meie muusikaturgu nii Eesti siseselt kui ekspordi suunal.“

Heategevuskontsert toob lavale tippmuusikud

9. aprillil kell 18 toimub Tallinnas Nokia kontserdimajas heategevuslik kontsert „Heli Puudutus“. Erivajadustega laste teraapiate toetuseks astuvad lavale mitmed tuntud muusikud, teiste hulgas ansambel Mahavok, vahendab Delfi. Hea tahte korras astub üles hulk tuntud muusikuid: Raivo Tafenau oma bändiga, Laura Põldvere, Helin-Mari Arder ja Sergio Bastos. Kontserdi teise osa sisustab tervikuna ansambel Mahavok oma värske plaadi „Galaktikad“ materjaliga. Ansambel Mahavok liidri Heini Vaikmaa sõnul ei mõelnud bänd kaua, kas kontserdi ideega kaasa tulla. „Oleme heategevusprojektide raames üles astunud ka varem ja see on alati väga hea tunne kui saame lisaks oma kuulajatele muusikaelamuse pakkumisele ka teistmoodi kasulikud olla.“ 9. aprilli kontsert on sellel kevadel Mahavoki ainus ülesastumine Tallinnas.


Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Liana Kolodinskaja

Õhtusumin

Top 3
1 Mina Ka Nublu feat. Reket
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap