Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised 15.nädal
11.04.2011
Mimicry keelas oma lood Tallinna TV-s

Võitlus Tallinna TV vastu on läinud juba nii kaugele, et mõned artistid on keelanud oma materjali esitamise linna telekanali eetris. "Jah, me oleme tõesti keelanud enda lugude kasutamise!" kinnitas Mimicry üks liige Paul Lepasson Õhtulehele. Mees tõdes, et tema arvates on telekanal täielik linna raha raiskamine ja vaid mõne inimese hobi. "Seda kanalit pole tegelikult vaja!" jäi Lepasson kindlaks. Ise on ta enda sõnul näinud vaid mõningaid Tallinna TV saateid ja reklaame.

Släm avaldas uue loo

Raadios Elmar käis külas Jaanika ansamblist Släm. Bändist pole kaua midagi kuulda olnud. Sügisel üllitati küll üks ingliskeelne laul, mis paraku palju kajastust ei leidnud. Ju siis oodatakse bändilt ikka laule emakeeles. Viimati tehti eestikeelne laul enam kui aasta tagasi. Nüüd on valmis saadud aga päris uue lauluga, mis kannab nime “Hei tšikid”. Tegu on Rihanna ja David Guetta hiti eestimaise töötlusega. Just kevade saabumine ja suve lähenemine ongi peamine ajend, miks praegu Släm varjusurmast välja toodi – see pidavat olema juba ansambli jaoks reeglipärane. Jaanika on oma produtsendi Meelis Eskolaga käsile võtnud ka päris uue projekti Yanni. Selle eesmärgiks on teha lugusid välisturu tarbeks.

Caater tähistab kosmonautikapäeva

Raadio Elmar ja Venus Club kutsuvad kosmonautikapäeva tähistama! Juba sel reedel (15.04.11.) viime Sind koos ansambliga Caater kosmilistesse kaugustesse. Bänd saavutas Kalle Kuke ja Markku Tiidumaa eestvedamisel tuntust mitte ainult Eestis, vaid ka piiri taga, eeskätt Soomes. Suurimat tähelendu on tehtud singlitega „O Si Nene“, „Phantom“ ja „Dance with you“. Koos bändiga astub lavale ka võrratu Astra ning esitab oma suurimad hitid „Südame võin anda“ ja „Lend“. "Eesti Disko" tähesadu juhib Lauri Hermann. Dresscode: alien, kosmos, taevatähed, „Star Wars“. Kaasa lendavad greenmagic.ee ja MV Spordiklubi. Tule reedel planeedile Venus ja naudi universumi parimat Eesti stiilikat! Priipääsmeid loosime Raadio Elmar soovisaadetes ja raadioürituste veebikodust starmusic.ee.

Hannah toetab Andrust

Veerpalu dopinguskandaal on liigutanud ka palju muusikainimesi. "Andrus Veerpalu on terve oma elu töötanud, treeninud, pingutanud, saavutanud. Oma kodumaale au ja kuulsust toonud. Kõik me oleme koos temaga rõõmustanud!" kirjutab lauljatar Hannah oma Facebooki kontol dopinguskandaali sattunud Andrus Veerpalu kohta, vahendab Delfi. Ta jätkab: "Ja selline on siis tasu – mingi üles keerutatud jama? Üks sümpaatsemaid ja tublimaid sportlasi meie väikeses riigis – oleme uhked, et meil on Andrus Veerpalu ja näitame välja oma toetust!"

Ewerti bänd on Lätis popim kui Eestis


5. aprillil ilmus poelettidele Ewert Sundja and The Two Dragonsi uus plaat, mis kannab nime “Good Man Down”. Lisaks Eestile võib uut kauamängivat leida ka Lätist, kus poisid samuti menukad on. “Me oleme Lätis veel populaarsemad kui Eestis,” kommenteeris Sundja, kelle sõnul kiiksuga muusika austajaid tuleb samm-sammult ka Eestisse juurde. Uue plaadi juures inspireeris poisse elu ise — päike, sõbrad, lumi, pori ja vihm, kirjutab Delfi.

Kolumbus Kris tähistab sünnipäeva

Eesti rokiveteran Kolumbus Kris tähistab aprillis 24. sünnipäeva mitmete kontsertidega. Raadio Elmar hommikuprogrammis uurisime bändi bassimehelt Jaanus Raudkatsilt, kuidas neil on õnnestunud nii kaua koos püsida. “Me oleme sarnased inimesed ja meil on ühised huvid. Meil on, millest pikkadel kontsertreisidel omavahel rääkida. See on kõige tähtsam. See on nagu abielus,” selgitas Raudkats põhjuseid. Viimastel aastatel on bänd Raudkatsi sõnul püüdnud oma sünnipäevi suurejoonelisemalt tähistada. Kolumbus Krisi viimane kogumikalbum ilmus aastal 2008. Uue plaadi mõtted on meestel aga juba ammu peas. “Vaikselt punume uusi lugusid ja tegelikult on uue albumi jagu neid ka valmis. Kontserdil me neid ka mängime ja ju me selle ikka plaadile ka ära keevitame, aga natukene peab veel kosuma,” rääkis Raudkats.

Tallinn tahab Pärdile anda vapimärgi

Tallinna linnavalitsus otsustas teha linnavolikogule ettepaneku anda tänavu vapimärk kui Tallinna linna kõrgeim tunnustus mullu 75. sünnipäeva tähistanud maailmakuulsale heliloojale Arvo Pärdile, vahendab Delfi. Eesti tuntuima helilooja Arvo Pärdi mitmekülgne looming on talletatud rohkem kui 80-le laserplaadile ning on kõigi väljapaistvate interpreetide ning muusikakollektiivide repertuaaris, teatas Raepress. Pärdi teosed kõnelevad helilooja kõrgendatud kodanikutundest, looja vaimsusest ning sügavast maailmatunnetusest. Tallinna vapimärk antakse füüsilistele isikutele linnapoolse erilise austusavaldusena. Vapimärgi annavad autasustatavale kätte linnavolikogu esimees ja linnapea Tallinna päeval, 15. mail linna aukodanike pidulikul koosviibimisel Tallinna raekojas.

Rolf proovis baarmani ametit

Elmarisse on jõudnud Rolf Roosalu värske laul “Külmkõrbend”. Rolf ütles hommikuintervjuus laulu pealkirjast rääkides, et ta ei tea päris täpselt isegi, mida see tähendab. “Sellist sõna pole ju tegelikult olemas ja laulul pole ka tegelikult ühest mõtet. Ma arvan, et igal inimesel tekib loos olevate sõnadega isiklik seos,” rääkis Rolf. Rolfi eelmine plaat ilmus veel Rolf Juniori nime alt, kuid viimased singlid kannavad Rolf Roosalu nime. “Suurt vahet ju ei ole, aga järgmisel aastal hakkab mu vanusele 3 ette kukkuma ja Juniorit on veidi kentsakas endaga kaasas kanda. Rolf olen ma niikuinii, olgu see siis Junior või Roosalu,” ütles laulja. Küsimusele, kas värske laul annab aimu ka uuest plaadist, ütles Rolf, et kindlat midagi lubada ta ei saa. “Plaadi jaoks peavad olema väga head lood ja inimesed võiksid neid laule juba enne plaadi ilmumist teada. Ma arvan, et ma veel mõnigi aeg annan välja lihtsalt singleid, nii et kui plaat ilmub, teavad inimesed juba umbes 70% sellel olevaid lugusid.” Aasta suuremad plaanid on Rolfil juba paigas. “Hetkel töötame ühe suurema show kallal koos Semiiri tantsutrupiga. Lisaks osalevad veel lauljad Susan Lilleväli, Marilin Kongo ja ilmselt ka Lauri Pihlap. Teeme seda kruiisilaeval Silja Festival, mis sõidab Riia ja Stockholmi vahet. Juuni lõpus ootab mind omaloomingukonkurss Tenerifel ja septembris on minu läbi aegade suurim konkurss tulemas Gruusias,” valgustas Rolf oma plaane. Rolf tunnistas, et kuigi aasta tuleb tegus, oli tal vahepeal tunne, et äkki tuleb endale mõni lisatöö otsida. “Ma proovisin hiljaaegu baarmani ametit ja mulle väga meeldis. Kavatsen nüüd kursuseid võtta, sest mine tea, kunagi võib äkki tarvis minna,” naeris laulja. Eestis saab Rolfi näha peagi George Michaeli tribüütkontserdil, mis toimub 23. aprillil Tartus.

Getter saab emaga hästi läbi


"Saame väga hästi läbi. Getter on pigem mind kasvatanud kui mina teda. Mina olen temperamentsem kui Getter," räägib Katre Jaani, kes sai 19aastaslt Getteri emaks.
"Getteril oli selline komme, et kui ta oli mõne sigadusega hakkama saanud, kirjutas ja joonistas ta mulle armsaid kirjakesi, et riidlemist ennetada," räägib ema Naistelehe Nipiraamatule. Katre meenutab naeruga hetki, kui vaid paariaastane tütar talle mõnel piinlikul hetkel teatas: "Ära väljaspool kodu seda tee!" Mida ema täpsemalt tegi, jääb saladuseks. "Olen vabakasvatuse poolt, kuid ka sellel on piirid," ütleb ta.

Tüdrukud Stigile ligi ei aja

Outloudzi laulja Stig Rästa tunnistab, et arvatavasti tänu oma ülbele näole talle naljalt kontsertidel külge lööma ei tulda. "Üldiselt ei lööda mulle külge kontsertidel, sest esiteks ei satu ma pärast kontserti rahva sekka ja ma vist olen mingi ülbe näoga, et ega keegi eriti jutustama ei kipu tulema minuga. Ja mulle vist sobib ka see variant," räägib Stig Buduaarile. Stigile meenub ka üks huvitav seik, seoses külgeajamisega. "Üks naljakaid seiku oli, kui üks n-ö groupie järgnes meie bändi afterpartyle ja küsis ukse juures meie helimehe naiselt "Kes sa oled?", mille peale vastati "Aga kes sa üldse oled?"" meenutab Stig.

Iiris esineb Brightonis

12. mail annab Iiris kaks kontserti Euroopa ühel juhtivamal showcase festivalil Great Escape. 12. – 14. maini Brightonis toimuv Great Escape sai alguse 2006. aastal ning selle raames on üles astunud artistid nagu Hurts, Bat For Lashes, Klaxons, Glasvegas, Mumford & Sons, Kasabian, The xx, Tinie Tempah, Ellie Goulding jpt. Tänavusest esinejatenimekirjast leiab bändid nagu Little Dragon, Friendly Fires, Yuck ja ka 4. mail Tallinnas üles astuv The Vaccines. Üritust külastab rohkem kui 4000 muusikatööstuse delegaati üle maailma. 2010. aasta Tallinn Music Week festivalilt tuule tiibadesse kogunud ja Skype „Go Change The World“ auhinna pälvinud Iirisele pole sarnased festivalid enam võõrad, mullu esines ta bändiga Berliinis mainekal Saksamaa muusikatööstuse messil Popkomm ning Tamperes Soome festivalil „Musiikki & Media“. „See, et Iiris on saanud nendest olulistest üritustest osa võtta, näitab kui hästi toimib Tallinn Music Week ja kui vajalik see kohalikele artistidele on. Nii Popkomm kui ka Musiikki & Media on toonud meile juurde uusi toetajaid, uusi kontakte ning on olnud platvormiks nö järgmisele tasandile,“ selgitas Iirise manager Toomas Olljum. Aasta algul valiti Iiris MTV Iggy blogi nädala artistiks, muuhulgas kirjutati järgmist: "Väga üksikutel artistidel on olemas see "midagi". Kui päris aus olla siis ma ei teadnud enne mida see müstiline "midagi" tähendab, kuni ma kuulasin Iirist. Temas on olemas eklektilisus, innovatsioon, popilik sound ja imearmas imago, mis tähendab vaid seda, et talle on avatud kõik teed saamaks tõelisega megastaariks." Tänavuseks aastaks on IIRIS kinnitatud juba ka mitmetele festivalidele Prantsusmaal, Poolas, Soomes, Venemaal ja Lätis. Järgmine esinemine leiab aset Soome festivalil Jyrock 15. aprillil.

Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Top 3
1 Sinule Uudo Sepp
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Mina ka Nublu feat. Reket