Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised 16.nädal
18.04.2011
Kanter ja Triisa tegid bändi

Superstaari saatest tuntud Keit Triisa ja muusik Karl Kanter („Eesti Laul 2011“ osalenud loo "Veel On Aega" autor) tulid välja uue bändiga Nion. Nende esimene singel "Minema Lendan" jõudis äsja raadiotesse. Keit Triisa, kes on viimasel ajal teada kui Lenna ja Outloadzi taustalaulja, on nüüd solist tantsumuusikat viljelevas bändis Nion. "Leian, et Keit on väga võimekas laulja, keda eesti rahvas on liiga vähe kuulnud. Seega tuli idee teha koos temaga tantsumuusika bänd" räägib loo autor Karl Kanter. "Minema lendan" teksti autor on Marilyn Jurman. Nion lubab esimesi live kontserte maikuuks, vahendab Delfi.

Tähtedelaul tõi tulevikutähed Eestisse

„Tähtede Laulu“ galakontserdil 16. aprilli õhtul Nokia Kontserdimajas selgitati välja festivali raames aset leidnud konkursi võitjad. Galakontsert oli lavastatud kui reis ühest riigist teise, alustades Eestist, käies läbi Lätist, Leedust, Valgevenest, Poolast, Bulgaariast, Rootsist, rännates Maltale ja Hiina ning jõudes lõpuks koju tagasi. Lavastuslikult külastati isegi Aafrikat. Õhtujuhid Laura Põldvere ja Venno Loosaar vaatlesid lavalt tähti ning reisisid erinevaid liikumisvahendeid kasutades festivalil osalenud riikidesse, küll hääletades, küll erinevate rataste ja isegi ujumisrõnga abiga. Ühe loo esitas ka festivali patroon Laura Põldvere ise. Kahes osas toimunud kontserdi üheks oodatuimaks hetkeks oli võitjate väljakuulutamine. Solistide seas saavutas esikoha 18-aastane David Johansson Rootsist Örebro kultuurikoolist, teise koha sai 17-aastane Karmen Rõivassepp Ülenurme Laulustuudiost ja kolmanda koha 14-aastane Juunior Eurovisiooni finalist Daniil Kozlov Valgevenest. Võistluse grand prix jäi välja andmata. Karmen Rõivassepp on pärit Valgast, kuid praegu on tal käsil Tartus gümnaasiumi lõpetamine. Muusikaõpinguid alustas Karmen 5-aastaselt Valga Muusikakoolis klaveri erialal. Finaali jõudsid eestlastest veel Pille-Rite Rei ja Liis Reisner. Ansamblite kategoorias viis võidu koju Pekšni Lätist, teisele kohale jäi laulustuudio Keberiokst Leedust ja kolmandale Beciaki Poolast. Festivalil osalenud vanema vanuserühma soliste ja ansambleid hindas žürii koosseisus Dave Benton (žürii esimees), James Werts, Bengt Geiron Rootsist, Victoria Kasumova Venemaalt ja Kadri Voorand.
Palju õnne võitjaile! „Tähtede Laul“ tänab kõiki osalejaid ja toetajaid. Kohtume uuesti aastal 2013!

Sander toetab Veerpalut

"Miks näiteks Eurovisioonil osalejaid ei testita? Oleks ju üsna lõbus olnud, kui Soome „Lordi“ oleks pidanud pärast võitu purki pissima ja siis oleks öeldud: "Rokkarite verest leiti viina ja mõnuainete jälgi," millele oleks järgnenud suur üldrahvalik häbistamine," ütleb Mart Sander Publikule. Ta on liikumise "Usun Andrus Veerpalusse" toetaja. Sanderi arust pole üldse võimalik, et ükskõik mis alal tippu pürgiv inimene ei teeks absoluutselt kõike, et sinna jõuda. "On arusaadav, et tippu on raske jõuda ilma abivahenditeta. Mis hetkel lähevad toidulisandid ja turgutusvahendid üle keelatud materjaliks – see on ilmselt hämar piir. Minu meelest on ebaõiglane, et ainult sportlased peavad justnagu moe pärast olema "puhtakesed". Sander nendib, et see on umbes sama mentaliteet, kui saja aasta eest pidi sport olema „gentlemenide“ hobi – kui tuli välja, et olümpiavõitja või maalimameister on kunagi spordi eest raha saanud, siis häbistati ta maa põhja ja võeti medalid ära. "Toona oli spordipoliitikale kasulik, et alam- ja töölisklasside noored ei trügiks härrasmeeste ridadesse. Nüüd on poliitika muutunud, aga mingitele instantsidele on ikka tähtis, et näiteks Veerpalu oleks „näidisena“ häbipostis."

Getter õppis modellidelt nippe

Getter Jaani jaoks on maikuu murranguline - ees on tähtis ülesastumine Eurovisiooni lauluvõistlusel, samuti näeb ilmavalgust tema esimene plaat. Neil päevil tehtigi debüütalbumi jaoks fotosid. Getter, kes fotokaamera ees end väga vabalt tundis, tunnistas ETV reporterile "Ringvaates", et "Ameerika supermodelle" vaadates on ikka mõned poosid meelde jäänud. Samuti rääkis Getter, et mõnikord on ta ka kodus peegli ees harjutanud, kuidas kõige paremini pildile jääda. Getterile õmmeldakse Eurovisiooni tarbeks ka uus kleit, mille autoriks on Karolin Kuusik - see tuleb roosa ning mustade pagunitega. Kleidi krae on tehtud väga nutikalt kiletatud kangast, et seda oleks lihtne puhastada. Uue lihvi saavad ka tantsupoisid ja taustalauljad, vahendab Delfi.

Samuel treenib neli korda nädalas

Evelin Samuel (35) teeb neli korda nädalas jooksu- ja suusatrenni. "Tunnen end treenides palju energilisemana ja paremas vormis kui varem," ütleb endine lauljatar. Evelin tunnistab Õhtulehele, et on oma väljanägemise pärast muret tundnud lapsest peale ning et täielikult pole ta oma kehaga siiani leppinud. Evelin on ilmale toonud kaks last. "Sünnitused on jätnud oma jälje, aga me saame oma kehaga kenasti hakkama. Ma ei tahakski olla noorem kui 30, sest umbes nii vanalt ja esimese lapse sünniga kadusid ära igasugused identiteediprobleemid – muud elulised asjad muutusid tähtsamaks," räägib Evelin, ent lisab, et hea vorm ja välimus on muidugi endiselt olulised. Ons Evelin lõppude lõpuks oma kehas õnnelik ja kehaga rahu sõlminud? "Mitte veel päris, meil kestavad jälle uued läbirääkimised. Aga täiskasvanuks olemise aeg on selle võrra meeldivam, et aktsepteerin iseennast järjest enam," vastab Evelin.

Uusküla leidis uue ameti

Merlyn Uusküla (27) on suur loomaarmastaja ning nüüd leidis võimaluse ka neid aidata - nimelt tegeleb ta kodutute loomade abistamisega. Merlyn on viimased nädalad olnud uues "ametis" MTÜ AUH patroonina, kirjutab Buduaar. "Minu eesmärgiks on loomade ja varjupaikade temaatikat viia inimesteni, ühtlasi kutsuda inimesi üles koduta loomadest hoolima. Veel on soov kaasata abilisi üle-Eestilistele varjupaikade heakorra päevadele, kus näiteks vaja kuute parandada ja muud sellist vajalikku teha." Merlyn ütleb, et ta on väga suur loomaarmastaja ja nüüd on tal ka võimalus neid aidata. "Mul on olnud koer ja hetkel on kass, aga tulevikus tulevad minu loomad kindasti varjupaigast, sest sellega teed ühe hinge taas väga rõõmsaks. Sest täidad ühe loomaksese unistuse - saada omale peremees!" lisab ta.


Kammiste tegi põlluteel avarii

Kokkupõrkesse võib sattuda ka põlluteel, nagu see juhtus laulja, klahvpillimängija ja telenäo Antti Kammistega (44). Paari nädala eest sõideti tema Toyota maasturile tagant sisse just täiesti ohutuna näival põlluteel - katki ja mõlkis on nii auto tagumine külg kui ka parem rattakoobas, kirjutab Kroonika. Õnnetus juhtus abikaasade Antti ja Lilian Kammiste (39) kodu lähedal Rae vallas. Kuna kiirused olid väiksed, siis õnneks keegi vigastada ei saanud. «Tuisune ilm oli ning nähtavus halb,» leiab Kammiste avarii põhjuseks. Kahjud kannab kindlustus. «Teine autojuht võttis süü omaks, nii et mingeid sekeldusi õnneks polnud,» ütleb Antti ning avaldab lootust, et auto peagi korda saab.

Sunrise Avenue tuleb taas Eestisse

Soome praeguse aja suurimad muusikaekspordiartiklid Sunrise Avenue ja Von Hertzen Brothers annavad 12. mail Tallinnas Rock Cafes ainulaadse ühiskontserdi, vahendab Delfi. Kohalikel roki fännidel on võimalik kohtuda meie põhjanaabrite muusikamaailma praeguse momendi suurimate nimedega. Bände ühendab ja toob Eestisse Univeral Music ja kontserdile lisab ainulaadsust otseülekanne, mis on nähtav nii Elioni digiTV-s kui ka EMT klientide mobiilides. "Meil on väga hea meel tuua Eestisse ühed praeguse pop-rock muusika tipud. Sunrise Avenue hitid on eestlased juba ammu väga soojalt vastu võtnud ja nüüd on siinsel publikul võimalik nautida ka omanäolist ja kaasahaaravat supergruppi Von Hertzen Brothers, kes alustas maailmavallutust selle aasta veebruaris Londonist," rääkis Universal Music Finland Balticsi tegevjuht Jarkko Nordlund. "Üks meie eesmärke on hoida ka tugevat sidet Eesti ja Soome muusikute vahel ja sellepärast on Soome tippartiste võimalik näha Tallinnas Rock Cafe kontserdi õhtul," lisas Nordlund. Erikülalistena astuvad Rock Cafes üles "Eesti otsib superstaari" saate finalistid. Saate võitjal avaneb võimalus avaldada debüütalbum, mille annab välja kontserdi korraldaja Universal Music.

Winny Puhh tähistab onudepäeva

23. aprillil tähistavad ansamblid Winny Puhh, Kurjam ja Öökülm esmakordselt Eestis ja kogu põhjapoolkeral rahvusvahelist onudepäeva. Läbi aastatuhandete on just onud olnud ühiskonnas edasiviivaks jõuks, kuid nende saavutused ja ponnistused on tihtilugu jäänud tähelepanuta. Võigas onudepäeva horror leiab aset klubis Rock Café. Maru enesehävituspataljon Winny Puhh on esinenud rippudes lae all, samuti 360 kraadisel laval, mäsleva fännidehordi sees ja ees, kuid nüüd on esmakordselt plaanis esinemine läbipaistval laval! Selleks püstitatakse Rock Cafesse rahva kohale erakordne läbipaistev klaasist lava. Kontserdikülastajatel on võimalus esimest korda näha vahvaid instru- ja muid mentaliste ka altpoolt. Rahvameditsiinist on ammu teada, et parima muusikaelamuse saab just pea kuklas kontserti jälgides! Öökülm ja Kurjam tõsiseltvõetavale muusikagurmaanile loomulikult mingit tutvustamist ei vaja. Ettekandmisele tulevad senikuulmatud laulud, tüüned remiksid ja ekstraordinaarsed mürajadad. Toimub aasta onu tiitli üleandmine, avatud on Onu Bella nimeline karaokebaar. Esinevad poeedid, võimalus on osaleda armulaual ja kannatada pihitoolis. Onu kostüümis sissepääs pooleteisekordse hinnaga, vahendab Delfi.

Metsatöll teeb koostööd Rahvusmeeskoori ja Sisaskiga

Reedel, 20. mail astuvad Rock Cafe lavale Metsatöll, Eesti Rahvusmeeskoor ja Siiri Sisask.
Suurejooneline kontsert on Metsatöllu ja Siiri Sisaski esimene loominguline kokkusaamine, käesoleva aasta ainus etteaste RAMiga ning väärikas punkt klubikontsertide hooajale. Metsatöllu trummari Marko Atso kinnitusel on tegemist tehniliselt keeruliseima ja pikima kontserdiga sel aastal, kirjutab Delfi. "Oleme erinevate esinemiste läbi oma vigadest õppinud ja täiustanud helipoolt ideaalilähedaseks. Siiri Sisask on meie hinnangul kõigi aegade üks omanäolisematest ja lahedamatest lauljataridest, kellega musitseerimine on puhas rõõm," rääkis Atso. Metsatöll ja RAM alustasid koostööd aga 2006. aastal, mil salvestati "Raua needmise" DVD. "RAM on ainulaadne professionaalne meeskoor maailmas - usaldasime nende hooleks kogu meie viimase albumi taustalaulud," ütles Atso. Ka Siiri Sisaskil jagub koostööle vaid kiidusõnu. "Meie varasemad koostööpüüdlused on erinevatel põhjustel jooksnud liiva, nüüd on aga seda parem meel, et tuleme välja oluliselt mahukama sündmusega ja kindlasti saab see olema huvitav nii meile kui ka meie publikule. Kuigi meie poolt viljeletud muusikastiilid on erinevad, on sõnum või õigemini ekspressiivsus olnud sarnased," sõnas Sisask. Kontserdil lubab Sisask esitada nii Metsatöllu vahetut ja otsekohest kui enda vanemat, aga ka päris uut loomingut. Atso sõnul saab kontsert olema täiuslik muusikaelamus nii publikule kui esinejaile.

Wacken müüdi välja

4.-6. augustini toimub juba 22. korda Euroopa üks suurim vabaõhu raskemuusika festival Wacken. Pisikene Saksamaa külake Wacken täitub nädalalõpuks ligi 70 000 ühte hingava rokkariga. Selle aasta festivalile annavad peaesinejatena tooni vana kooli hevibändid nagu Ozzy Osbourne, Judas Priest, Motörhead jt. Samas on esinejate nimekiri väga mitmekesine. Seal leidub ka selliseid tuntud tegijaid nagu Helloween, Kreator, Sepultura, Onslaught jt, kes kõik on ka Eestis käinud. Põhjanaabrite poolt lisab festivalile kontrasti unustamatu Eläkeläiset. Huvi peaksid kindlasti tekitama ka sellised nimed nagu Morbid Angel, Airbourne, Suicidal Tendencies, Sodom, As I Lay Dying, Cradle Of Filth, Primal Fear, Trivium jt. Wacken ei ole mitte ainult muusikafestival, vaid sisaldab endas kümneid ja kümneid sündmusi, mis iga-aastase festivali unikaalseks muudavad. Nendeks unikaalseteks sündmusteks on näiteks showmaadlus, viikingiküla, supermarketi mõõtu metal-market, keskaegne viikingiküla koos oma olustikuga jne. 2010. aasta Wackenil esines esimese Eesti bändina ka Metsatöll. Sel aastal Eesti bände nimekirjas teadaolevalt pole. Wackeni traditsiooni elujõulisust ilmestab asjaolu, et festival on välja müüdud juba kuuendat korda järjest ja seda pool aastat ette, vahendab Delfi. Viimased festivalipassid on saadaval veel kohalike reisikorraldajate käest, sh Eestist kontsertreisi korraldava Metal Travel Agecy (http://www.metaltravel.net/wp/?p=336) poolt.

The Tuberkuloited tähistas sünnipäeva Sindis

Oma kodulinnas Sindis pidas suurejooneliselt 20. aastapäeva Eesti muusika üks legende, ansambel The Tuberkuloited. Korraldajate teatel kogunes üheks õhtuks taas kokku tulnud bändi Sindi seltsimajja vaatama pea 700 igas vanuses tulihingelist fänni, kes said kontserdi kogu raha eest. Lisaks tegid fännidele tänukummarduse muusikud ja ansamblid, kes on olnud Tuberkuloitediga seotud. Nii esinesid kontserdil veel Sõpruse Puiestee, Ivo Orav ehk Belka, vahendab Elu24.

Sõpruse Puiestee tähistas sünnipäeva


Reedel tähistas klubis Rock Cafe oma 10. sünnipäeva Sõpruse Puiestee, kel ilmub dekaadi täitumise puhul uus album "Planeetidegi vahel kehtib raskus". Sõpruse Puiestee võtab tegutsemisperioodi kokku CD-kogumikuga, millel on kokku 16 laulu. Pooled lugudest on valikmaterjal Sõpruse Puiestee nüüdseks läbi müüdud kolmelt kauamängivalt plaadilt ning ülejäänud täiesti uued laulud. Uue loomingu hulgast on plaadil "Planeetidegi vahel kehtib raskus", "Rahu, ainult rahu", "Eestimaa", "Jää hüvasti mu hipist sõber”. Vanematest lugudest on albumil esindatud "1905", "Mustale Merele", "2 meest", "Ma olen õnnelik, et inimesed on nii ilusad ja head", "Krambid", "Armastuse vajadus”. Albumiesitlus toimub ka 23. aprillil Tartus Gen klubis.

Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

ELMARI TANTSUÕHTU

Top 3
1 Sinule Uudo Sepp
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Mina ka Nublu feat. Reket