Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised 17.nädal
25.04.2011
Vaakumi solist kaverdas kevadlaulu

Raadios Elmar käis külas Reido Kangur, kes on muusikaringkonnas tuntud kui ansambli Vaakum solist. Bändiväliselt on mees valmis saanud tuntud kevadlaulu töötlusega, mis internetikeskkondades rohkelt populaarsust võitnud. “Juba linnukesed” punkversiooni teinud Reido olla laulnud seda pala juba Vaakumi algusaegadel oma kolmkümmend aastat tagasi. Alles nüüd sai lugu ka linti lauldud. Reits alias Reido soovib kõigile kuulajatele kena kevadet!

Luisa teeb koostööd Lauris Reiniksiga

Luisa teeb koostööd läti tähe Lauris Reiniksiga, kes meie kuulajatele tuttavaks saanud lauluga “Ma jooksen”. Peagi saab valmis nende video laulule “Linnamuinasjutt”, mis on väga ilus duett ja millest Luisa ise loodab suurt hitti. Sõnad on kirjutanud Leelo Tungal ja lauljatari arvates sobivad selles loos tema ja Laurise hääled imeliselt hästi kokku. Enne selle laulu tegemist Luisa Laurist ei tundnud, ent praegu on kenasti sõpradeks saadud ja koostöö laabub ideaalselt. Sooloartistina on Luisal valmis saanud laul “Aastaring”, mis on spetsiaalselt “Paradiisiaiad” nimelise telesaate jaoks tehtud. Elmar Liitmaa kirjutatud lugu on pisut kantriliku stiiliga ja lauljatar ei eita, et see stiil on talle südamelähedane ja sobib hästi ta häälega.

Birgit Varjun kirjutab uusi laule

Birgiti elu on muutunud võrreldes staarisaate järgse ajaga palju rahulikumaks. Rahulikum on ka aasta algus nagu muusikutele kombeks. Palju on mõelnud lauljatar oma stiili ja suuna leidmise peale. Sahtlisse on kirjutatud mõned laulud, ent kogu kraam pole päris selline, millega lauljatar avalikkuse ette kohe julgeks tulla. Paar uut pala on raadiovalmis ja üks neist räägib armastusest ning teine sallivusest ja inimestest. Sõnad on Birgit kirjutanud oma elu põhjal. Lood tõi lauljatar avalikkuse ette esmakordselt Tartus Athena keskuses oma lugude akustilisel kontserdil.

Aserbaidžaani euroloo video lavastas eestlane

Aserbaidžaani tänavuse Eurovisiooni võistlusloo video režissööriks on eestlane Tarmo Krimm, vahendab Elu24. Youtube'i riputati üles klipp Ell & Nikki «Running Scared» video valmimisprotsessist, milles saab Krimmi päris palju tegevuses näha.

Indigolapsed esinevad taas

Pärast pausi on Indigolapsed jälle koos ja andsid kontserdi 24. aprillil Tallinnas Okupatsioonide Muuseumis. Mängiti nii vanemaid kui ka päris uusi lugusid, mida Tom oma India reisilt kaasa tõi. Külalisesinejaks oli Jaan Tätte juunior oma neiuga ehk Meister ja Mari. Nii Indigolapsed kui Meister ja Mari annavad kontserdi ka augustis Käsmus Viru Folgil. Veebruaris toimunud auhinnagalal „Kuldne Plaat 2011“ pälvisid Indigolapsed Viru Folgi eripreemia folkmuusika populariseerimise eest.

Rebecca avaldas albumi

Lauljatar Rebecca Kontus andis välja kolmanda sooloalbumi, mis tuli esitusele Jazzkaare raames toimuval kontserdil pühapäeval Tallinna Oleviste kirikus. Plaadil on 12 laulu tuntud koraalide varamust. «Valisime plaadile just need koraalid, mis on eestlastele kõige südamelähedasemad,» selgitas Rebecca Kontus Elu24 portaalile. «Vanad kirikukoraalid on salvestatud kaasaegses jazzilikus muusikapildis. Arranžeeringud on tehtud plaadil mänginud muusikute poolt, kes kõik tegid mõned lood – see rikastab albumi kõla ja annab sellele olulise isikupära. Kui eelmisel kahel plaadil oli rohkem eneseotsingut ja küsimusi, siis see plaat pakub vastuseid.» Rebecca Kontus on ühtlasi plaadi kujunduse idee autor. «Minu jaoks on oluline, et plaadi kujundus kannaks endas sama sõnumit, mida muusikagi,» märkis Rebecca Kontus. «Muusika on emotsioon nagu ka pildid, millest täiusliku elamuse saamiseks on vaja terviklikkust. Usun, et oleme suutnud seda ka koos kogu meeskonna ühistööga saavutada.» Plaadi muusikaline meeskond on esinduslik – Ahto Abner – trummid; Peedu Kass – kontrabass; Matis Metsala – klahvid; Marek Talts – kitarr; Rebecca Kontus – vokaal. Erikülalisena teevad kaasa Eivin Toodo – viiul ja Danel Aljo – saksofon. Lauljatar Rebecca Kontus on sündinud Pärnus. Saanud muusikalise hariduse G. Otsa Muusikakoolist, asus Rebecca paralleelselt õppima ka Eesti Kunstiakadeemiasse arhitektuuriteaduskonda, mille on tänaseks lõpetanud. Eelmisel aastal täiendas ta end ka Pariisis, õppides seal jazzklaverit ja –vokaali ning võttes sealt ühe aastaga kaasa ka diplomi. Rebecca Kontus on professionaalne muusik, kes esitab samavõrra veenvalt nii poppi, gospelit, funki, souli, rahvamuusikat kui ka jazzi. Laiemale üldsusele sai Rebecca tuntuks esindades Eestit Eurovisioonil ansambli Suntribe koosseisus. 2008. aasta märtsis osales ta Riias toimunud Sony Jazz Stage’il, kus ta tuli kolmandale kohale. Praeguseks on Rebecca teinud koostööd paljude erinevate muusikarühmadega sh. SKA Faktor, R – Corp, tšellokvartett C – Jam, Estonian Dream Big Band, Tallinna Gospelkoor, Taavo Remmel ja Henri Peipman trio, Marjamaa Bros ning TomTomm kvintett.

Kerli jõudis teisele kohale

Kerli singel «Army Of Love» jätkab tõusuteed Billboardi tantsu- ja klubimuusika tabelis ning on tänaseks jõudnud kolmandalt kohalt teisele, vahendab Elu24. Eelmisel nädalal tabelit juhtinud Katy Perry on langenud seitsmendaks ning Kerliga kolmanda ning neljanda koha pärast tulist võitlust pidanud Lady Gaga kaheksandaks. Kerli lugu on tabelis olnud kümme nädalat ning seda edestab vaid Alexis Jordan looga «Good girl». Top 5 näeb välja järgmine:
1. Alexis Jordan - Good Girl
2. Kerli - Army Of Love
3. Kat DeLuna – Dancing Tonight
4. Chris Brown Featuring Benny Benassi - Beautiful People
5. Sultan & Ned Shepard Featuring Nadia Ali - Call My Name
Hannah tõusus briti tantsutabeli tippu
Hannah teatab Facebooki lehel, et tema uus singel «Taking Over Now» on UK ametliku klubitabeli liider. Hannah kirjutab oma Facebooki fänniküljel: «Minu uus singel «Taking Over Now» HMC (Hannah & Miami Calling) on sel nädalal UK ametliku klubitabeli (Official UK Music Week Upfront Club Chart) liider! Ehk tabelikoht nr. 1! Lihtsalt super!»

Maltis avaldas uue loo

Mait Maltisel on üle nelja aasta väljas uus laul “Muusika ühendab me käed”, mille autoriks on tema poeg Jakko Maltis. “Vahepeal on nii palju toimunud. Enda väiksed lapsed võtavad aja ära ja ei ole mahti olnud stuudiosse sulguda ja vahepeal ei võimaldanud ka finants uusi lugusid ja plaate teha,” põhjendas Maltis väikest loomingulist pausi. Stiililiselt püüab Maltis rõhuda rohkem kantristiilile. “See on mind kogu elu saatnud ja mulle ka rohkem sobinud. Samas pole välistatud, et sekka tuleb ka mõni tänapäevane sähvatus,” rääkis Maltis. Tema sõnul tegutseb Jakko juba kahe järgmise loo kallal, nii et tulevikus võib olla ka plaati oodata. “Plaadi tootmine võtab aega, aga salvestamiseks läheb nüüd küll,” tunnistas laulja. Viimasel ajal on Maltis esinenud koos poegadega, ent plaanid on juba ka sügiseks. “Seoses minu hiljutise juubeliga plaanime sügisel juubelituuri, aga sellest põhjalikult rääkida on veel vara,” lisas laulja.

Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Liana Kolodinskaja

Õhtusumin

Top 3
1 Sinule Uudo Sepp
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Mina ka Nublu feat. Reket