Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised 18.nädal
02.05.2011
Laasil on salajane kirg teatri vastu

Silver Laas andis intervjuu Raadio Elmar päevaprogrammis. Mees rääkis oma salajasest kirest teatri ja näitlemise vastu, mistõttu naudib ta iga muusikali “Libahunt” etendust, kus Laasil tuleb esitada mitu soololaulu. Silver arvab, et vaevalt teda draamaetendustesse usaldataks, mistõttu just muusikaližanr on võimalus tema jaoks teatrilavale saada. Oma Trafficu bändikaaslase Stig Rästa Outloudzi projektist rääkides arvas Laas, et see projekt Trafficu tegemisi ei sega. Bänd välisturule ei pressi ja lauldakse jätkuvalt eesti keeles. Valmis on uus laul, mis kannab nime “Leidmatu”. Lugu on kolmas singel suve lõpus või sügise alguses ilmuvalt albumilt.

Toimus Tudengilaul 2011

Tartus klubi PlinkPlonk täitus kolmepäeval, 27. aprillil muusikasõpradega, kes tulid nautima „Tudengilaul 2011“ seitset parimat kollektiivi. Konkursi võitis emakeelset pärimuslikku poppi maailmamuusikat viljelev kollektiiv Eneseimetlejate Klubi, kes kirjeldab ennast kui sotsiaalaktuaalset imetlust. Võitjale kuuluvad tiitel "Tudengilaul 2011" ja IS Music Teami kinkekaart väärtusega 650 €. Finaalkontserdil hindasid esinenud kollektiive Kadri Voorand, Ants Johanson, Lauri Hermann, Viviane Kallaste ja Loit Linnamägi. "Võitis kollektiiv, kes oli vaimukas, filosoofiline ja heade sõnadega," ütles Ants Johanson. Lauri Hermanni sõnul oli Eneseimetlejate Klubi esitus hea diktsiooni, sisu ning meisterliku teostusega nagu draama-show. Žürii leidis, et võitjad olid suurepärase lauluoskusega, tudenglikud ja tõmbasid publiku kaasa. Lisaks „Tudengilaul 2011“ peaauhinnale võitis Eneseimetlejate Klubi ülekaalukalt ka publiku südamed. Žürii valis veel välja parima vokalisti ja instrumentalisti ning andis ka erikategooria. Vokaalsete võimete poolest oli parim ansambli Ketikoerad laulja Kaspar-Ikevald Rannap. Parima instrumentalisti tiitli pälvis saksofonist Pille-Rite Rei. Žürii premeeris erikategooriaga lavalise oleku eest muretut ja positiivset indie-poppi viljelevat koosseisu Domino Duo. Lisaks oli eriauhind, tasuta muusikavideo M Studio Grupilt, mille võitis Maris Aljaste Group.

Borka vigastas jalgpalliväljakul jalga

"Väänasin jala välja paar nädalat tagasi, aga see paranes õnneks viie päevaga ära ja nüüd on kõik korras. Eelmisel nädalal ei saanud trenni minna, kuid täna lähen," ütles The Suni trummar Boris Hrebtukov ehk Borka, kes on viimasel ajal suureks jalgpallifänniks hakanud. "Jalgpall on nii tore, huvitav ja raske mäng! See sobib mulle kõige paremini - saab joosta, trenni teha, ja reeglite järgi palli mängida on ju põnev!" seletab Borka Õhtulehele. "Ma ikka pole üsna pikalt mänginud, aga nüüd hakkasin uuesti trennis käima - Kotka spordihallis käime muusikute liigaga harjutamas kolmapäeviti," räägib Borka ja lisab, et esialgu teevad nad seda oma lõbuks. Muusikute liigas mängivad veel paar inimest bändidest No Big Silence, Pedigree ja Compromise Blue.

Vainola esitles raamatut

Neljapäeval toimus eeskätt ansamblitest Vennaskond, Metro Luminal ja Sõpruse Puiestee tuntud muusiku Allan Vainola raamatu „Inventuur“ esitlus, vahendab Delfi. Telliskivi loomelinnaku F-hoones toimunud üritusele olid tulnud paljud Eesti alternatiivse muusika tegijad, nagu Villu Tamme, Ivo Uukkivi, Freddy, ansambli Kosmikute liikmed ja teised. Kohal oli ka Mait Vaik, kellega Vainola on teinud aastaid koostööd. Seni viimaseks üllitiseks on Sõpruse Puiesteel paar nädalat tagasi ilmunud album „Planeetidegi vahel kehtib raskus“. Lisaks raamatu uudistamisele sai F-hoones kuulata ka muusikat, sest üles astus eelmise sajandi 80-ndatel tegutsenud bänd Ajutine Valitsus. Raamatus „Inventuur“ teeb Vainola oma elust ja ajastust omalaadse inventuuri, meenutades sündmusi, mis jäävad põhiliselt aastaisse 1980-2001. See ei ole ajajärgu täpne dokument, pigem on kirjas eredamad sähvatused, mis on ajaproovile vastu pidanud. Punk ja nõukogude aeg; muretu kulgemine kuldses kolmnurgas Moskva, Varblane, Pegasus; Vennaskond, Metro Luminal, Sõpruse Puiestee ja teised bändid; hullumaja ja põgenemine Soome; seiklused Venemaal ja armastus. Autor on köitvalt portreteerinud ka omaaegseid värvikaid tegelasi, kellest nii mõnegi saatus oli traagiline.

Kairit hakkab telesaadet juhtima

Kanal 2 otsib vallalisi mehi, kes soovivad osaleda uues romantilises saatesarjas «Peremees otsib perenaist». Saadet juhib lauljatar ning endine ilmatüdruk Kairit Tuhkanen. Eestis on väga palju üksikuid inimesi, kes igatsevad oma ellu armastust. Neli aastat tagasi võitis vaatajate südamed Kanal 2 hittsaade «Maamees otsib naist» ja aasta hiljem «Üksikvanem otsib kaaslast». Seekord hakkavad endale elukaaslast otsima vallalised peremehed, kes tunnevad end oma linnamajas või maatalus üksikuna. «Osaleda võivad kõik mehed, vanus ja elukoht pole oluline. Olgu sul siis oma aiaga linnamaja või elad hoopis talus põldude keskel - kui otsid enda kõrvale armastavat naist, siis tule kindlasti meie saatesse. See on sinu võimalus oma elule täiesti uus suund anda!» julgustab saatejuht Kairit Tuhkanen. Mehed saavad saatesse registreeruda aadressil kairit@kanal2.ee.

Kerli tõusis tabeli tippu

Kerli singel «Army Of Love» tõusis Billboardi tantsu- ja klubimuusika tabelis teiselt kohalt esimeseks, vahendab Elu24. «Army Of Love» on tabelis olnud üksteist nädalat ja see edestab näiteks Britney Spearsi hitti «Till The World Ends» ja Katy Perry singlit «E.T.».
Esikümme näeb välja järgmine:
1. Kerli «Army Of Love»
2. Kat DeLuna «Dancing Tonight»
3. Chris Brown ft Benny Benassi «Beautiful People»
4. Ultra Nate «Turn It Up»
5. Jennifer Hudson «Where You At»
6. Britney Spears «Till The World Ends»
7. Snoop Dogg «Sweat»
8. Katy Perry «E.T.»
9. Lady Gaga «Born This Way»
10. Rico Bernasconi vs Vaya Con Dios «Hey (Nah Neh Nah)»
«Billboardi tabelis kümne hulka jõudmine on väga suur tunnustus,» rääkis Margus Varusk plaadifirmast Universal ajalehele Postimees. «Veel parem oleks, kui ta oleks päris singli-tabelis kümnendal kohal, aga ka see on väga suur asi. Samas, tantsumuusikatabelist päris singli-tabelisse ei ole enam väga pikk maa. Kerli karjäärile tähendab see suurt plussi, sest näha on, et ta pole pildilt kadunud. Sellisel tasemel DJde äramärkimine on kõva sõna ja siit on väga hea edasi minna.» Tantsu- ja klubimuusika alamtabelit ei koostata müüginumbrite alusel, vaid valitud DJde ja klubide esitlusloendite põhjal.

Kerli esineb Lollapaloozal

Tänavusel Lollapalooza muusikafestivalil esineb lisaks maailmakuulsatele artistidele Eesti lauljatar Kerli. Kolmepäevane muusikapidu leiab aset 5.-7. augustini Chicago Grand Parkis, vahendab Chicago Sun-Times. Esinejate hulgas on näiteks Eminem, Coldplay, Cee-Lo Green, Muse, Deadmau5, A Perfect Circle ja Arctic Monkeys. Lollapalooza on iga-aastane muusikafestival, kus esinevad tuntud ja vähemtuntud hevimetal-, alternatiiv-, punkrokk- ja hiphopbändid. Festival on aidanud populariseerida artiste nagu Lady Gaga, Red Hot Chili Peppers, Pearl Jam, The Cure, The Killers, Rage Against the Machine, Arcade Fire, Nine Inch Nails, The Smashing Pumpkins, Muse, Alice in Chains, Tool, Hole, 30 Seconds to Mars, The Strokes ja Green Day, vahendab Elu24.

Uku küttis volbriöö kuumaks

Üle pika aja toimus Raadio Elmar menuüritus “Eesti Disko” tudengilinnas Tartus. Volbriööl ootasime kõiki nõiakesi ja võluripoisse aasta kõige müstilisemat ööd tähistama klubis AHI! Laval võlus maagiline Uku Suviste, kellega oli sel peol võimalik ka koos poseerida ja mälestuseks pilti teha. Pildimaterjali leiab meie raadioürituste veebikodust starmusic.ee. Ukul valmib neil päevil ka uus laul, mis on tehtud koostöös Violinaga. Lisaks sellele on oodata lähikuudel ka ühislaulu Anne Veskiga.

Wu-Tang Clan tuleb Eestisse

7. juunil annab Eestis kontserdi tõeline legend, hiphop muusika üks suurimatest alustaladest - Wu-Tang Clan. Peaaegu kakskümmend aastat kultusbändi staatuses püsinud Wu-Tang Clani jaoks on see esimene kontsert nii Eestis kui Baltimaades tervikuna.

Juunis toimub Sõru Jazz

18. – 19. juunini toimub Hiiumaal juba neljandat aastat suve oodatuim jazz-festival Sõru Jazz, kus kokku enam kui kümnel kontserdil astuvad teiste seas üles näiteks Els Himma, Riho Sibul ja Tõnis Mägi, vahendab Delfi. „Tänaseks on Sõrul oma esinemiseks nõusoleku andnud ligi 50 jazzmuusikut,“ rääkis Sõru Jazzi eestvedaja Guido Kangur. „Võrreldes varasemate aastatega on nende hulgas oluliselt suurem hulk jazzvokaliste – näiteks vanemale põlvkonnale kindlasti hästi tuntud Els Himma, kes üle mitmete aastate taas lavale naasis, samuti publiku poolt väga oodatud noored lauljad Kadri Voorand, Hedvig Hanson ja just äsja uue plaadiga välja tulnud Rebecca Kontus.“

Ines käis Saksamaal

Ines andis intervjuu Raadio Elmar “Päevapüüdjas”. Kuna aasta algus on olnud väga toimekas, otsustas lauljatar ennast mõneks ajaks “tuulutama minna”. Miks just Hamburg? Aga sellepärast, et Inesel on seal sõber. Saksamaal pidavat olema sel ajal suurepärane suvine kevad ja lauljatari puhkus on läinud täie ette. Saksamaal toimuvale Eurovisioonile elab lauljatar väga kaasa ja loodab, et Getteril seal hästi läheb. Lauljatar ei välistanud ka võimalust, et ise järgmisel aastal eurovisioonikarussellis kaasa lööb. Nüüd on valmis saanud aga Inese uus ja suvemeeleolus laul “Tule tule”. Laul on pärit just valmis saanud uuelt albumilt. Tuuriplaanidest lubas lauljatar rääkida lähemalt suve alguses.

Pihlapil kasvasid Eestis pinged üle pea

"Olen Eesti muusikaäris olnud juba päris kaua aega, küll Soul Militiaga ja hiljem mõni aasta ka üksinda, jooksmas on 13. aasta – mu vanuse kohta päris pikk aeg," räägib laulja Lauri Pihlap, kellele möödunud aasta lõpp kujunes emotsionaalselt keeruliseks ja ta põrutas kolmeks kuuks Taisse. "Aeg-ajalt on tunne, et inimesteni jõudmine – ma ei ole täpselt kindel, millistel põhjustel – on kuidagi keeruline," lausub 29aastane Lauri Õhtulehele, et Eestis oma muusikaga rahvani jõudmine on osutunud raskeks. Lauri sõnul hakkaski eelkõige muusikaga tegelemine tal üle pea kasvama. "Muusika ju ongi kokkuvõttes minu elu – kogu muusika tegemine ja artistielu elamine – kuidas kellelegi – on pidev pingutamine. Hästi raske on oma aju välja lülitada ja kas või hästi magada, sest midagi on kogu aeg hingel. Olgu see siis uus lugu, mingisugune uus idee, mida on vaja kindlasti realiseerida, plaadi fotosessioon või mis tahes."

Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Ö

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar