Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised 19.nädal
09.05.2011
HU? Esitleb albumit Facebookis

Esmaspäeval, 9. mail kell 15:00 on kõigil võimalus saada osa ansambli «HU?» uue plaadi «Läbi Öö» esmaesitlusest A. Le Coqi Facebooki fännilehe spetsiaalsel alamlehel «Live». Tegemist on esimese Facebooki live plaadiesitlusega Eestis, kus tuleb ettekandmisele ansambli neli uut lugu. «HU?» uuel plaadil «Läbi Öö» on ühtekokku 9 lugu, millest kaheksa on ansambli repertuaaris varem kõlamata ning üks lugu tuntud «Elupõletaja».
Filosoofia, anatoomia
Kui lähedal on kaugel?
Torpeedo
Sügis
Vaadake, ma pildistan seent!
Läbi öö
Unistuste tapjad
Unistuste maja
Bonustrack: Elupõletaja

Mia esitleb uut singlit Raadio Elmar üritusel
 
Loo “Hey” viisi autor on Vahur Valgmaa ning sõnad on teinud Liis Lass. Loole andis viimase lihvi Brian Gardner, kes on väga mitmetes mainekates projektides kaasa löönud ning koostööd teinud tuntud artistidega nagu Eminem, 50 Cent, Alice Cooper, The Black Eyed Peas, Cher, Elton John, Enrique Iglesias, Eric Clapton, Gwen Stefani, Mariah Carey, Michael
Jackson, Timbaland, Christina Aguilera jt. Oma uut singlit esitleb Mia 20. mail Raadio Elmar üritusel “Eesti Disko”, mis toimub esmakordselt Valgas klubis Exotica. Priipääsmeid üritusele loosime Raadio Elmar soovisaadetes ja raadioürituste veebikodus starmusic.ee.
 
HND tähistas sünnipäeva

Reedel, 6. mail tähistas klubis Rock Cafe oma 5. sünnipäeva täitumist ansambel HND. Sel puhul sai laval näha HND'd tavapärases võtmes, kui ka esmakordselt Tallinnas HND unplugged kava. HND debüüt jääb aastasse 2006, kui bänd oma esiksingliga "Vaevu hingan" jõudis Eesti raadiote ja telejaamade pleilistidesse, püsides nii mõneski tabelis nädalaid ja nädalaid. Bändi debüütalbum nägi ilmavalgust 2007. aasta aprillis, raamatu kujul ilmunud 12 peatükiga plaat "PaturaamaT" sai hea vastukaja meedias ja rokisõprade seas. Aasta hiljem ilmunud duubelalbumiga "Aivaravai" (CD+DVD) tegi HND ajalugu sellega, et esimese bändina Eestis jagati plaat ära täiesti tasuta. 2009. aasta 9. oktoobril ilmus kolmas kauamängiv "Päikesepilkajad". Albumilt pärinevad hitid "Kõverpeegli rahvas", "Päikesepilkajad" ja "Langenud inglite maal". HND on oma vahetu esinemise ja lavalt inimesteni jõudva energiaga leidnud omale väga palju poolehoijaid. Aktiivsemad fännid on koondunud "Patuklubi" nime alla. 2010. aastal tegi bändi vokalist Tarvo Mölder kaasa Eesti ühes populaarsemas seriaalis "Kättemaksukontor" (sarja ainetel valmis ka video "Langenud inglite maal"), kirjutab Delfi.
 
Ilmus Getteri album
 
Päev enne Eesti Eurovisiooni tiimi ärasõitu Saksamaale ilmus Getter Jaani uus album “Rockefeller street”. Albumil on kaksteist lugu, mille on produtseerinud Sven Lõhmus, vahendab Delfi. Külalisartistidena löövad plaadil kaasa Koit Toome ja Mihkel Raud. Albumi stiiliks on peamiselt kaasaegselt produtseeritud poppmuusika, kuid sealt leiab ka klassikalisi ballaade. Esimese singli ja „Eesti Laulu“ võiduloo “Rockefeller Street” leiab plaadilt kahes erinevas versioonis, “Valged ööd” on duett Koit Toomega, mis ei ole ballaad, vaid hoopis moodne klubilugu, “Me kõik jääme vanaks” loos mängib kitarri Mihkel Raud. Album ilmub nii CD plaadil kui digitaalselt. Mp3 formaadis on album saadaval kõikides olulisemates internetikeskkondades üle maailma, teiste seas ITunes, Amazon, Spotify ja Rhapsody.
 
Getterile eurolava väga meeldib
 
Eurovisiooni fänniportaal esctoday.com intervjueeris Eestit esindavat Getter Jaanit ja tema taustatantsijaid-lauljaid. Getteri arust on lava võrratu. Mitmed kihlveoportaalid peavad Getterit üheks suurfavoriidiks, kuid favoriidi koorem noort lauljatari ei heiduta ning Getter tunneb ennast rahulikult.
 
Owe sõidab Eurovisioonile
 
Mitte küll Eestit esindama, aga Elmarit küll. Lavale ta seekord ise ei lähe, aga lava taga luusib korralikult ringi ja hoiab meidki kõige olulise ja põnevaga kursis. Owe on Saksamaal terve nädala ja jutuajamisi otse Saksamaalt saab siis kuulatagi juba Elmarist. Eurovisiooni esimene poolfinaal toimub 10-ndal, teine poolfinaal 12-ndal ja finaal 14-ndal mail Saksamaal Düsseldorfis. Eestit esindav Getter Jaani astub lavale teise poolfinaali 15-nda esinejana.
 
Respekt lõpetab
 
Raadio Elmar päevaprogrammis uurisime meieni jõudnud kuulujuttude paikapidavust. Helistasime Respekti juhtfiguurile Kerdole, et pärida bändi võimaliku tegevuse lõpetamise kohta. Selgus, et bänd paneb tõepoolest pillid kotti ja naissolist Jane enam ei leia bändi tegemiseks ei energiat ega ka aega. Fännide lohutuseks rääkis Kerdo aga varuplaanist, mille kohaselt võib pärst mõningast pausi Respekt tegevust jätkata, ent siis juba uue lauljatariga. Läbirääkimised käivat ühe tuntud ja eduka lauljaga, kelle nime Kerdo avaldada veel ei soovinud.
 
Kadri Savva ilmutas albumi

Raadios Elmar käis laupäeval külas Kadri Savva, kes ilmutas uue albumi “Tantsud tähesajus”. See plaat on arengusamm kõrgema kvaliteedi suunas ja toob šlaagrite juurde loodetavasti ka rohkem noori muusikasõpru. Tartu neiu vastvalminud plaadil on kokku 13 lugu. Suurem osa lauludest on hoogsad tantsulood.
 
Borka lahkus The Sunist
 
Ansambel Tanel Padar & The Sun teatas oma Facebooki lehel, et viimastel aastatel ansambli trummariks olnud Boris "Borka" Hrebtukov ei kuulu enam bändi ridadesse. Põhjuseks toob bänd süvenenud erimeelsused ülejäänud liikmete ja Borka vahel. "Selle asjaga on nii, et bändi siseasjad las jäävadki bändi siseasjadeks, musta pesu pesema ei tahaks ajakirjanduse vahendusel hakata. Minu vastus on sama, mis pressiteates: kui inimesed ikkagi ei saa omavahel enam läbi, tuleb lahku minna," kommenteerib The Suni mänedžer ning bassimees Danel Pandre Õhtulehele. Borka hääl kostab telefonis lausa rõõmsameelsena, kuid peale ansamblist lahkumise fakti kinnitamise ei soostu temagi paljude Tanel Padar & The Suni noortest neidudest fännide südant kurvastanud uudise kohta midagi enamat ütlema. "Võib-olla kunagi hiljem, kui aega on mööda läinud," poetab ta.
 
Ergo teeb plaati
 
Pärnu muusik Ergo avaldas üle kahe aasta uue singli pealkirjaga "Mu juurde sa jäid". Sõnad ja laulu meloodia on kirjutanud muusik Ergo Korp ise. Laulu kokkumiksi eest hoolitses Audru Jõelaevanduse Pundist pärit muusik Rivo Kajo ning lõppviimistluse andis Glen Pilvre. Laulu teeb eriliseks see, et kõik intstrumendid, mis laulus kõlavad, on sisse mängitud naturaalpillidega. Ühtlasi on Ergo alustanud ka oma uue CD salvestamist ja see peaks ilmavalgust nägema suve lõpus. Rohkem infot: www.ergotheband.com.
Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Top 3
1 Mina Ka Nublu feat. Reket
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap