Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised 20.nädal
16.05.2011
Eesti jäi eelviimaseks

Saksamaal Düsseldorfis laupäeval peetud 56. Eurovisiooni lauluvõistluse finaalis jäi Eesti lauluga "Rockefeller Street" Getter Jaani esituses eelviimasele kohale. Laulukonkursi võitis Aserbaidžaan lauluga "Running Scared", mille esitajaks Ell/Nikki. Teisele kohale tuli Itaalia ja kolmandale Rootsi. 24. kohal lõpetanud Eestile andsid Soome, Leedu ja Iirimaa seitse punkti. Iisraelilt saadi viis, Lätilt neli ning Ukrainalt, Norralt, Taanilt ja Belgialt kaks punkti. Eesti andis maksimumpunktid Rootsile. Soome esindaja Paradise Oskar jäi 21. kohale. Finaalist võttis osa kokku 25 riiki. Iga-aastast suurüritust jälgib igal aastal enam kui 100 miljonit inimest peamiselt Euroopas. Sellega on lauluvõistlus maailmas üks enimvaadatavaid meelelahutusüritusi. Esimesest poolfinaalist jõudsid lõppvõistlusele Serbia, Leedu, Kreeka, Aserbaidžaan, Gruusia, Šveits, Ungari, Soome, Venemaa ja Island. Lisaks Eestile pääsesid teisest poolfinaalist edasi Rumeenia, Moldova, Iirimaa, Bosnia ja Hertsegoviina, Taani, Austria, Ukraina, Sloveenia ja Rootsi. Nii poolfinaalide kui finaali õhtujuhtideks olid saatejuht, muusik ja koomik Stefan Raab, uudisteankur Judith Rakers ja näitleja Anke Engelke. Eestit möödunud aasta Eurovisiooni lauluvõistlusel esindanud Malcolm Lincoln jäi esimeses poolfinaalis 17 riigi seas 14. kohale.

Anke rõõmustas Getteri finaalikoha üle

Neljapäeva hilisõhtul Getter Jaani poolt esitatud lugu "Rockefeller Street" läbis edukalt Düsseldorfis toimunud Eurovisiooni lauluvõistluse teise poolfinaali. Rõõmsameelne saatejuht Anke Engelke näis ka ise väga rõõmustavat kui leidis esimesest finalisti ümbrikust Estonia nime ja laulis fragmendi Getteri loost. Ovatsioonidest võis välja lugeda, et publik oli Ankega sama meelt.

Violina tegi Ukuga uue laulu

Uku Suviste rääkis laupäeval Raadios Elmar uuest loost, mis valmis koos Violinaga. Neiudebändi liikmed ise ei laula ja igas nende loos teeb häält mõni tunnustatud ja tuntud Eesti laulja. Sedakorda on koostööpakkumine tehtud Ukule, kes on ka ise üheks loo autoriks. Produtsenditoolis istus Timo Vendt. Laul sai tehtud soovitult kevadine ja kannab nime “Midagi head”.

Kerli esineks Eurovisioonil

Elu24 vahendab Kerli sõnu, et ta on valmis Eurovisiooni lauluvõistlusel osalema. Fänn uuris lauljatarilt Formspringis, kas ta osaleks kunagi Eurovisioonil. «Osaleksin, kui see tunduks loogiline. Ühel aastal esitan kindlasti oma loo,» vastas Kerli. Kerli lugu «Army Of Love» jõudis hiljuti Billboardi tantsu- ja klubimuusika tabeli tippu. Lauljatar selgitas, et tegemist polnud uue albumi esimese singliga: «See oli kõigest jõulukingitus, mis osutus palju suuremaks, kui me ootasime.»

Kerli näeb edus plaadifirma huvi

"Ega see minu jaoks midagi erilist tähenda. Teen muusikat sellepärast, et ma ei suuda, taha ega oska teistmoodi elada," ütleb Eesti lauljatar Kerli Kõiv, kes on Ameerika Billboardi tantsumuusikaedetabelis olnud 12 nädalat esikümnes ja korra isegi esimene. "Need edetabelid on rohkem tiimi ja plaadifirma motiveerimiseks." Kerli räägib Õhtulehele, et teda huvitab protsess ise. "Kui päeva lõpuks mingi hea looga maha saan – see on võimsam emotsioon kui enda nime kusagil tabelis nägemine," seletab Kerli. Lauljatar usub, et Billboardi tabelis figureerimine avab talle mõne ukse, ent rohkem innustab see plaadifirmade ja promotsiooni tööd. "Plaadifirmale annab energiat teadmine, et artisti muusika järele on nõudlus. See kõik on väga peen poliitiline mäng," lausub ta.

Gerli valmistub triatloniks

Gerli Padari (31) viimased nädalad on olnud superkiired. Meeletu tempoga toimunud ABBA esietenduse proovid katsid kogu ta ajagraafiku. Samas särab noor artist seda kirkamalt, mida rohkem projekte ja tegemisi jagub. Gerli pajatas ajakirjale Naised, et uut energiat ammutab ta spordist ja emaks olemise vahvatest hetkedest. Gerli on viimasel ajal jäänud silma kui tervisliku ja sportliku eluviisi suur pooldaja ja propageerija. Selgubki, et sportimine on noorele artistile praegu vaieldamatu lemmikteema. Vähemalt neljal päeval nädalas võtab ta minimaalselt tunnikese, et joosta, ujuda või jalgrattaga sõita. Seejuures pole saladus, et maksimaalselt pühendub ta hetkel triatloniks valmistumisele.

Raadiku perre sünnivad kaksikud

"Vastab tõele küll, aga sellest on veel praegu vara rääkida," kinnitab ansambli "The Tuberkuiloited" laulja Indrek Raadik, et tema ja abikaasa Kirsti ootavad neljandat kuud kaksikuid. Tore uudis on kena jätk pulmapeole, mille Indrek ja Kirsti pidasid tänavu 5. jaanuaril Austraalias, vahendab Naisteleht. Laulja ei soovi teemat pikemalt kommenteerida, sest mitmikrasedused on tihti kõrgema riskiga. "See kõik ongi ettevaatlikuks teinud," poetab Summer.

Lahkus Sass Vilipere

Öösel vastu reedet kell neli suri insuldi tõttu tuntud trummimees Sass Vilipere, kirjutab publik.ee. Insult tekkis mehel esialgsetel andmetel ravimata kõrge vererõhu tõttu. "Sass oli juba kaks nädalat insuldi tagajärjel koomas olnud ning nüüd lõpus tekkis tal ka veel kopsupõletik, mis ta lõpuks murdis," räägib Lauluväljaku direktor Riho Rõõmus lahkunud sõbrast. Rõõmus nendib, et pillimehe elurežiim on juba kord selline rikutud, et õiget rütmi ja rahu pole. Viimati vestles Rõõmus Viliperega paar kuud tagasi. "Mul käivad kodus vanad pillimehed koos ning kutsusin ka teda ühele üritusele. Sass ütles, et ei saa tulla, sest tal oli mingi perekondlik üritus ees. Ütlesin talle: "Eks siis järgmine kord näeme ..." Sass Vilipere ärasaatmine toimub kolmapäeval 18. mail kell 12 Rahumäel.

Hõbeniit ilmutas esimese loo

Hõbeniit on glamrocki viljelev Eesti ansambel, kes on mõjutatud Rootsi heast elust, säravatest suure lava kostüümidest ning kaunitest töökatest õmblejannadest, vahendab Delfi. Esimene kokkupuude eestikeelse muusikaga tuli vendadel Strømssonidel 1988. aastal Bammarboda rannas hullates ning juhuslikult rannast leitud kassetti kuulates. Sellest saigi alguse ansambel Hõbeniit, koosseisus: Esben Strømsson - vokaal, Axel Strømsson - kitarr, Ørjen Strømsson - bass ning Hansel Strømsson - trummid. Aasta 2010 kevadel naasid kadunud pojad Eestisse. Aeg kodumaa pinnal on möödunud inspiratsiooni ammutades ning selle kauni maa ja inimestega tutvudes. Esimene päris oma lugu sündis õmblustöökojas uusi esinemiskostüüme mõõdistamas käies. "Avastasime üllatusega, et kõige kaunimad naisterahvad viibivad just õmblussalongides", räägib Esben. "Lisaks inspiratsioonile külvasid nad meid üle erinevate uute ja seninägematute ideedega." Hõbeniidi sünnipäevakontsert toimub 4. juunil Tallinnas, klubis Tapper, kuhu on kutsutud esinema erinevad kaunikõlalised muusikakollektiivid ning lavalt ei puudu ka tõelised Eesti rocki-korüfeed.

Borka ei joonud piisavalt

"Kõige suuremad erimeelsused olid vist selles, et ma tarbisin koos bändiga liiga vähe alkoholi, naersin liiga vähe Taneli naljade peale ja ei rääkinud seda, mida teised kuulda tahtsid. Selle eest ma vabandan südamest," lahkab trummar Boris Hrebtukov ehk Borka põhjusi, miks ta Tanel Padari bändist The Sun lahkuma pidi. "Kui palju kordi oli nii, et oled laval ja üks mees sinu ees ei ole absoluutselt adekvaatne," Seda on lihtsalt piinlik kõrvalt vaadata. Ka laval on piinlik olla," kurdab Borka Õhtulehes. Trummar lisab, et pärast esinemist ei julgenud aga mitte keegi artisti ebaadekvaatsest käitumisest rääkida, sest kõik kartsid oma koha pärast.

Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Egon Pentjärv

Ö

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar