Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised 21.nädal
23.05.2011
Uusküla teeb koostööd tuntud saksa produtsendiga

Eestis laineid löönud Saksamaa produtsent Marc Van Linden ja lauljatar Merlyn Uusküla on valmis saanud ühise looga “2Night”. “Marc Van Lindenil on hea käekiri ning uued koostööd on alati ägedad ja pakuvad väljakutseid,“ ütleb Merlyn, kelle jaoks on selle loo näol tegemist esimese projektiga väljaspoolt Eestit. “Juba loo salvestamine ja koos kirjutamine oli lõbus protsess!” Loole on plaanis salvestada ka video. “2Night” loo viisi on kirjutanud Merlyn Uusküla, sõnad Shaun Baker. Kas Merka hakkab maailma vallutama?

Regatt jätkab uue koosseisuga

Laupäeval käis Raadios Elmar külas ansambel Regatt koosseisus Mattias, Marek ja Silver. Viimati nimetatu on bändis uueks trummimeheks. Lisaks Silverile on uus ansamblis ka klahvpillimängija Kaarel. Süntesaatorihelide suurem sisse toomine on midagi uut selle bändi loomingus. 80-ndatest tuntud retrolugude kaveritega tuntuks saanud bändi uueks suunaks on uued päris enda laulud, mille ideede genereerimise eest hoolitseb suuresti just Mattias. Selle tõestuseks on valmis tehtud uus laul “Suvepäev”, millest loodetakse suurt suvehitti.

Grapsi Karika võitis Aak

Õismäel toimunud Gunnar Grapsi karikal, kus Eesti staarid said kartidega võidu sõita, sai naiste seas esimese koha Angela Aak. "Ma esialgu ei saanud üldse aru, et ma võitsin. Ma hakkasin juba ära minema, kui Jaak hüüdis, et ma tagasi tuleks ja tulemusi ka kuulaks," jutustab Angela õnnelikult Publikule. "See üritus on ikka iga aasta nii tore! Ma olen kindel, et Gunnar oleks ka hea meelega meiega seal ringi rallinud, talle meeldisid väga sellised asjad," räägib Angela Gunnarit meenutades. "Ma eelmine aasta osalesin ka, aga siis kahjuks mingit auhinnalist kohta ei saanud, samas eelmine aasta oli ka veidike rohkem osalejaid. Põhivennad olid siiski ka see aasta kohal." "Eriti lahe oli see, et päris ralliässad olid ka kohal!" kiidab Aak.

Lenna läheb talupidajaks

Alles see oli, kui Lenna Kuurmaa, ainus meie kolmest maailmatasemel plaate müünud ninjatarist, kes pole end veel ühegi riigiametiga sidunud, pihtis, et tahab maale elama minna. "Ei me ette tea, mida uus aasta tuua võib!" paiskas Lenna detsembrikuus vihje õhku, vahendab Delfi. Toona rääkis avalikkuses säraja, et veedaks kogu oma vaba aja parema meelega metsade ja põldude vahel, kirjutab ajakiri Naised. Nüüdseks on näitsik oma unistuse täide viinud ja kopsaka rahasumma Võrumaa laante vahel asuvasse kinnistusse paigutanud. Küsimust kuuldes on Lenna ettevaatlik. "Ah, sellest tahategi rääkida? Jah, see vastab tõele, rohkem kommenteerida ma ei tahaks!"

Outloudz sai kolmanda koha

Outloudz sai kolmanda koha lauluvõistluse International Songwriting Competition 2010 Pop/Top 40 kategoorias. Laul «I Wanna Meet Bob Dylan» saavutas Pop/Top 40 kategoorias kolmanda koha. Konkurents popmuusika kategoorias oli suur. Outloudzi laulud «It Was You» ja «I Wanna Meet Bob Dylan» valiti välja enam kui 15 000 osaleja seast üle maailma. Tuhandete lugude seast pääses edasi viisteist finalisti, vahendab Elu24. Laule hindasid sellised maailmanimed nagu Rihanna, Peter Gabriel, Jerry Lee Lewis, Kings Of Leon, Tom Waits, Timbaland, Robbie Williams, DJ Tiesto jpt. Lisaks maailmakuulsatele muusikutele kuuluvad žüriisse mitmed muusikaettevõtjad ja plaadifirmade esindajad. Lauluvõistlust on korraldatud 2002. aastast.

Sanderil on Eurovisiooni vandenõuteooria

Mart Sander tutvustas saates «Kolmeraudne» oma teooriat, et Eurovisiooni lauluvõistluse võitja otsustatakse kuskil ülevaltpool sõltumata sellest, mida esinejad laval teevad, vahendab elu24. «Mina tõesti keeldun uskumast, et niivõrd pompöösne üritus nagu Eurovisioon on koht, kus midagi jäetakse saatuse hooleks. See on Euroopa riikidele premeerimise või natuke varjulhoidmise ülim väljund,» rääkis Sander. «Eesti ja Läti, uued Euroopa Liidu liikmed, võitsime järjestikku. Kas tõesti olid meie lood nii palju paremad kõigest muust?» Sander avaldas arvamust, et Eurovisioon oli kontsertaktus Osama Bin Ladeni mälestuseks. «Kristliku Euroopa ja moslemimaade vastasseis on väga terav ja sellise ilusa žestiga anda võit maale, mis ei kuulu kuskilt otsast Euroopa piiridesse ja on kaugeim moslemimaa. Sellega näidati kõigile Euroopa moslemitele, et me siiski näeme islamimaades ka muud kui ohtu ja terrorismi,» seletas ta.

Joalal oli infarkt

Öösel vastu teisipäeva viidi laulja Jaak Joala infarktiga Põhja-Eesti Regionaalhaigla kardioloogia südame- ja veresoonkonna haiguste intensiivosakonda. Jaak Joala sõber kinnitas Elu24-le, et lauljale jõuti õigel ajal appi ning juba on juba kõik hästi.

Riho rõõmus hoiatab muusikuid

"See on väga muserdav uudis! Siin on mõtlemiskoht Eesti pillimeestele," rääkis Jaak Joala infarktist kuulnud Tallinna lauluväljaku direktor Riho Rõõmus Õhtulehele. "Ma ei tea, kui palju pillimehed tänapäeval alkoholi tarbivad, aga eks omal ajal tarbiti seda ikka ohtralt. Lisaks suits, vale toitumine, stress," loetles Rõõmus riskitegureid.

Eimel tervitab kevadet uue singliga

Eimelil on ilmunud uus singel nimega "Sinuga koos on mul hea". Lugu räägib kõigile meile tuttavast kaunist päikesekiirest, mis peaks kõigile meie elus sooja andma ja näitama õiget teed. Singliloo valmimisele aitasid kaasa Tamur Marjasoo, Kalle Tetsmann ja Ain Rosenstok. Nii viisi kui sõnade autor on Eimel ise, vahendab Delfi. Lugu salvestati just sellel salapärasel kevadel Tallinna Linnahalli helistuudios koostöös Indrek Pattega. Enne suvealgust annab Eimel oma bändiga 27. mai õhtul kontserdi klubis Rockstars, Eimeliga koos astub lavale Paidest pärit Stora Magnara.


Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Egon Pentjärv

Ö

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar