Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised 22.nädal
30.05.2011
Tätte poeg põrutas Portugali

Eesti armastatud muusiku Jaan Tätte poeg Jaan Tätte juunior sõitis Portugali filmifestivalile, kus osaleb ka tema film "Ninja". Balti Filmi- ja Meediakool valis oma õppurite seast erinevate kategooriate parimaid tehtuid loomingulisi töid. Lisaks sellele, et Jaani film "Ninja" võitis Tudengifilm 2010, sai see ka tema enda koolis "Best of 2010" tiitli. Sellega seoses sõitiski Tätte Portugali, et osaleda 8-ndal rahvusvahelisel üliõpilaste filmifestivalil (MICEF), kirjutab Buduaar. Festivalil osaleb ligi 60 filmi kümnest erinevast riigist, Jaan nende seas. "Mul on hea meel, et mu film koolikaaslastele meeldis!" kommenteerib Jaan, kelle jaoks oli suureks tunnustuseks juba oma koolis auhinna võitmine. Kuigi filmi "Ninja" jaoks see esimene tunnustus pole, siis Jaani jaoks on see esimene välisfestivalile sõitmine küll.

4 Tankisti & Rebane tähistab sünnipäeva

Pühapäeval rääkisime Raadios elmar Reinuga. Sunshine Company endiste ja praeguste liikmete poolt kokku toodud orkester tähistab oma esimest sünnipäeva. Bändis laulab Peeter Veltmann, laulab ja mängib kitarri Rein T. Rebane, laulab ja mängib bassi Vahur Kivaste, trummi mängib Kert Talistu. Tuldi kokku kuna Sunshine Company on hetkel puhkusel, kuid jätkab peagi taas. 4 Tankisti & Rebane bändiga esitatakse vanu häid eestimaiseid lugusid kantri ja rokenrolli stiilis, sekka ka värsket omaloomingut. Sünnipäeva tähistatakse uue lauluga “Uus päike”, mille muusika kirjutas Rein T. Rebane ja omas võtmes sõnad tegi Ivan Makarov. Lähem info bändi tegemiste kohta nende Facebook’i lehelt.

Smilers tegi video


Smilersil tuli hiljaaegu välja uus hitt "Halloo kosmos" ning lõpuks saab näha ka sellest loost muusikavideot. Kuigi maailmalõppu ennustati 21. maiks, arvavad mehed, et just nende video ilmumine suutis seekord maailma hävingust päästa, kirjutab publik.ee. Video leiab portaalist Youtube.

Stig loodab müügist plaadikulud tagasi saada

Talvel "Eesti laulu" võistlusel komeedina muusikamaailma tõusnud Outloudzil on valminud debüütalbum. Bändi laulja ja juhtfiguur Stig Rästa jääb tagasihoidlikuks ning sõnab, et on rahul, kui plaadiga kuludega nulli tulevad. Stig rääkis "Ringvaates", et kulude tasategemiseks peaks müüma 1000-1500 plaati. Kuigi Outloudz sai tuntuks alles "Eesti laulu" konkursil, oleks Stigi sõnul plaat antud välja nagunii. ""Eesti laulu" edu oli üllatav, aga plaat oleks tulnud ka ilma selleta. Ilmselt oleks see valminud siis sügiseks." Stig rääkis ka sellest, et oma vana bändi Trafficut pole ta hüljanud ning just alles käis ta esinemas. Vaikselt valmivad ka Trafficu uued lood ning valmistutakse uue plaadi väljaandmiseks, kirjutab Delfi.

Singer Vingeri plaat võib tulla sügisel

Singer Vingeri solist Hardi Volmer ütles, et seoses juubeliaastaga tuleb uute lugudega plaat tõenäoliselt hilissügisel, kirjutab Elu24. Kas kunagi tuleb mõni Singer Vingeri kontsert, kus näeme sind laval spikrita, ilma raamatuta? „Kahel korral olen tulnud, siis saab kätega igasugu liigutusi teha... Spikker peab olema, videomonitori näol kasvõi. Esimest sõna igast salmist peab nägema. Ühest otsast sundus, kuna pole nii vinge mälu, teisalt väljakujunenud lavaimmits.“

Van Eede kaverdas Paradoksi loo

Juunis Eestis kontserti andev Suurbritannia rokkansambli Cutting Crew liider Nick Van Eede andis koostöös Eesti tipptegijatega välja uue singli "Hurricane". Lugu on tehtud Paide rokkbändi Paradoks kaheksakümnendate menuloo "Ära möödu must lähedalt" põhjal spetsiaalselt 03. juunil Käsmus toimuva kaheksakümnendate suurkontserdi tarbeks, kus astuvad enda repertuaari vanade hittidega lavale ka Tõnis Mägi, Marju Länik ja Hardi Volmer. Loole andis ingliskeelse tõlke Piret Järvis; sissemäng: Raul Vaigla, Ain Varts, Andrus Lillepea, Tarmo Sillaots; produtseeris Moonwalk Studio, vahendab Delfi.

Dagö läheb suvetuurile

Selle aasta juulikuus annab ansambel Dagö üheskoos Bonzo ja Tõuniga üheksa kontserti Eesti suuremates linnades. Kontserttuur kannab nime „Plaan D“ viitega mõlema esineja viimastele albumitele: Dagö kevadel ilmunud plaadile „Plaan Delta“ ning Bonzo ja Tõuni kogumikule „Diip“. Esinejad lubasid kokku panna sumedasse suveõhtusse sobiva kava oma uutest ja vanadest lööklauludest, sekka ka üllatusi. Tavaliselt kahekesi esinevad Bonzo ja Tõun on tuuril koos bändiga, kuhu kuuluvad ka Argo Toomel basskitarril ja Rein Joasoo löökpillidel. Dagöga esinetakse suvistel lavadel igal õhtul korraga ja kordamööda, traditsiooniliselt esitab kumbki ansambel spetsiaalselt tuuri jaoks loodud seade teise bändi loomingust.
Kontsertid toimuvad:
22.07.11- Türi Laululava
23.07.11- Pärnu Vallikäär
24.07.11- Haapsalu Piiskopilinnuse õu
26.07.11- Pirita Kloostri varemed
27.07.11- Rakvere Linnus
28.07.11- Tartu Laululava
29.07.11- Võru-Kubija Laululava
30.07.11- Kuressaare Lossihoov
31.07.11- Rapla Laululava

Koit ja Getter tegid ühissingli

Getter Jaani ja Koit Toome on valmis saanud suvise dueti pealkirjaga “Valged ööd”. Uurisime Raadio Elmar hommikuprogrammis, kuidas laul sündis.
Kes kelle üles otsis, et koos lugu teha?
Koit: me täpselt ei mäleta neid detaile, et kes kellele helistas. Sellest sai räägitud juba mõni aeg tagasi. Kui oli Aastahiti valimine, oli juttu, et Getter hakkab uut plaati tegema ja siis rääkisime Sven Lõhmusega, et võiksime midagi koos proovida. Läksime stuudiosse ja tegime ühe suvise, hoogsa ja tempoka loo.
Getter, sa oled varem öelnud, et Koit on sinu suur lemmik juba varem olnud. Kas nüüd on sinu unistus täitunud?
Getter: Muidugi on. Kui sa oled kedagi juba väikesest saadik fännanud ja nüüd tuleb võimalus temaga duett teha, siis see on väga vinge.
Koit: (naerab) Ma tunnen end praegu nagu noor pensionär, kui te sellist juttu ajate….
Kas laulu tehes mõlkus juba mõttes, et sellest võiks saada tulavase suve üks suuremaid hitte?
Getter: Ja, mul küll oli.
Koit: Meil oli mõttes, et tahaks teha ühe suvise ja tempoka loo, mis sobiks suveks. See oli stuudios jumala lahe aeg. Ka Sveniga (Lõhmus) koostööd teha oli väga lahe, sest me alustasime temaga 17 aastat tagasi koos muusika tegemist ja oleme rääkinud, et võiks midagi koos teha.
Kas teete ehk veel miskit koos?
Koit: no eks me kumbki ajame omi asju ikka edasi. Mina hakkan oma uut plaati tegema ja võimalik, et teen selle koos Sven Lõhmusega. Plaanis on igatahes aasta lõpuks enda uus plaat valmis saada. Aga me läheme Getteriga koos ka juunis tuurile, nii et meid saab koos ka laval näha.
Mis teil üldse suvised plaanid on?
Koit: mina esinen terve suve. Juunis ja juulis vabu päevi polegi. Juunis astume koos Getteriga üles superstaari-tuuril, juulis tuleb Anne Veski suur juubelituur, kus ma ka üles astun ja lisaks veel vahele “Mälestuste” lisakontserdid juulis. Suvi tulebki sõites mööda Eestit ja kontserte andes.
Getter: mul on palju esinemisi. Superstaari-tuur, klubides väikesed tuurikesed. Aga ma üritan ka palju sõprade ja perega koos olla.

Lauljad hakkavad noori koolitama

Von Krahli Teater, TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia, ning konsultatsioonifirma PW Partners kutsuvad noori, koole ja noortekeskusi osalema kogukonnakunstiprojekti MIMO (Moving In! Moving On!) raames toimuvas muusikaloome ning -turunduse alases koolitusprogrammis, vahendab Elu24. MIMO on mitmekülgseim ja vahetuimat tagasisidet pakkuv koolitus bändidele, mis Eestis toimunud. Selle käigus lahatakse üksipulgi kõiki muusikaloome ja -turunduse tahke ning algajail bändidel ja tulevastel muusikatööstuse niiditõmbajatel on võimalus reaalajas osaleda põletavais aruteludes ning oma tegemistele hinnangut saada. Koolitus annab vastused järgmistele küsimustele: Milline on muusikamaastik? Kuidas seal elu käib? Millised on artisti võimalused end seal mugavalt pikaks ajaks sisse seada? Mida selleks teha tuleks? MIMO õpitubade töös osalevad juhendajatena inimesed, kel jagub jagamiseks kogemusi. Oma panuse annavad teiste seas Metsatöllu trummar ja mänedžer Marko Atso, Iirise, Ewert & The Two Dragonsi ning Bedwettersi mänedžer Toomas Olljum, Tallinn Music Weeki ning kümnete teiste kontsertide korraldaja Helen Sildna ja Eesti stabiilseima pop-rokk ansambli Smilersi liider Hendrik Sal-Saller jt. Viiest sessioonist koosneva õpitubade sarja käigus käsitletakse paneeldiskussioonide ning töötubade ja kodutööde vormis kõike, millega tuleb kokku puutuda alustaval artistil. Registreeru siin: http://mimo.vonkrahl.ee/registreerimine/

Stig osaleb jaburate sõidukite võistlusel

Stig Rästa lubas anda Watergate'il meeleoluka kontserdi ja lüüa kaasa traditsioonilisel jaburate veesõidukite rallil, mis on üks ammuseid traditsioone Pärnu veefestivalil, vahendab Delfi. Jaburate veesõidukite võistluse tarvis ehitab Pärnus tegutsev meeskond Stigile paati. Tegevuses on puusepp Viljar Viik, disainer ja purjetaja Marit Murd ning restauraator Ena Kõrv. Töökojaks kohandatud angaaris on kavandite põhjal valmis juba osa aluse kerest. Stig mainis "Ringvaates", et osaleb kunstnike kavandatud projektis piloodina, ehk Stigina. Outloudzi liider jättis täpsustamata, kas sõidus osaledes kannab ta ka „Top Gear” saates kurikuulsa anonüümse kiirusrekordite meistri ehk Stigi kiivrit. Kas kuulus laulja on uue plaadi kõrval saanud ka jala ukse vahele BBC saate katsepiloodina, jäi kavala naeratuse saatel vastamata. Hiljuti vabastatud endise Stigi koht vajab ju täitmist. Stigile saab kaasa elada võistlusel 17. juunil kell 18 Vallikääru veealal ja Stigiga samal üritusel saavad osaleda kõik huvilised, kes registreerivad end www.watergate.ee kodulehel ja kasutavad fantaasiat, valmistades endale sõiduki, mille ainsaks tingimuseks on püsimine vee peal. Sellest vaimukast võistlusest on aastate jooksul kujunenud vaatajate lemmik - vees on nähtud Flintstonide auto koopiat, siniseid haikalu, mis sageli põhjaminekust ei pääse.

Sadama lemmik on Veski

N-Euro laulja Marek Sadam, kes tihtipeale mööda ilma ringi rändab, peab oma lemmikuks Anne Veskit. "Kõik, mis Anne Veskiga seostub on alati positiivne," räägib Sadam Gossip.ee-le. "Ütlen ausalt, et kui vahel tuju ära läheb ja jõudu vaja, mõtlen Anne heatujulisusele ja ostekohesusele ning tuleb tahtmine taas julgelt lavale astuda. Ta on mulle suureks eeskujuks, kuidas üks artist end üleval peab pidama. Minu muusikaline maitse on seinast seina. Süüa tehes (eriti kooke), kuulan valdavalt klassikalist muusikat. Ei teagi miks. Üldiselt hindan tänapäeva artiste siiski lavalise oleku ja sõnumi järgi. Hindan just vanemaid artiste. Neilt on rohkem õppida."

Eurovisioon toimub Bakuus

Aserbaidžaani riigitelevisioon teatas 2012. aasta Eurovisiooni toimumise aja. Poolfinaalid leiavad aset 22. ja 24. mail ning finaal 26. mail, edastab lenta.ru. Lauluvõistlus viiakse läbi Aserbaidžaani pealinnas Bakuus. Samas aga ei täpsustatud toimumise kohta. Sellel aastal toimus Eurovisiooni lauluvõistlus Saksamaal Düsseldorfis 10. – 14. maini. 14. mail toimunud finaali võitis Aserbaidžaani duo Ell & Nikki (Eldar Kasimov ja Nigyar Djamal) lauluga «Running Scared». Võidulaul kogus 221 punkti. Eurovisiooni lauluvõistluse reeglite kohaselt korraldab järgneva võistluse võitjaks tulnud riik.

Ithaka-Maria kritiseeris Getterit

"Ausalt öeldes imestasin, et Getter üldse finaali pääses. Minu poolest pange pealkirjaks kas või "hapud viinamarjad", aga vabandage väga - väita, et Eestil läks lauluvõistlusel hästi, on pehmelt öeldes naeruväärne! Eesti jaoks oleks "Hopa'pa-rei!"olnud maailma laul, Eurovisioonist rääkimata," rääkis lauljatar Ithaka Maria pärast seda, kui Getter Jaani Eurovisioonilt tagasi tuli. Naisteleht kirjutab, et meedia asemel haaras piitsa enda kätte Getter Jaanist neliteist aastat vanem ja kogenum lauljatar Ithaka Maria. Ithaka Maria lõi Getteri oma avaldustega lausa sõnatuks. "Aga teda tuleb ikkagi tunnustada, et ta ei teinud seda anonüümselt nagu paljud kommenteerijad, vaid ikka oma nime alt," muigab Getteri ema Katre.

Sallo päästis etenduse

Juunis Hüüru mõisas etenduvas tükis «Head ööd, ema» Ines Aru asemel mängiv Helgi Sallo kinnitab: näidend on nii võimas, et selles mänginuna võib rahulikult surragi. Pulitzeri preemia pälvinud Marsha Normani «Head ööd, ema» esietendus nihkub 1. juunilt 5. juunile, sest Ines Aru loobus ootamatult, ent sügavalt isiklikel põhjustel enesetapust kõnelevas tükis kaasa löömast. Näitemängu idee algataja Anne Veesaar tegi seepeale kõne Helgi Sallole, kas ta ehk on nõus avantüüri vastu võtma ja mõne päevaga rolli selgeks õppima. «Aitäh usalduse eest,» vastanud Sallo Veesaarele, ise veel teadmata, millise väljakutse ta vastu võtnud on. «See näitab inimese suurust,» leiab Veesaar.

Kairit soovitab pea ees suhtesse tormata

"Minu jaoks on see normaalne, et vabad inimesed ilmuvad iga paari kuu tagant seltskonda uue inimesega, tunnistades, et see eelmine polnud õige. Ta polnud see, keda nad otsisid," räägib saate "Peremees otsib perenaist" värske saatejuht Kairit Tuhkanen (31) suhetest. Kairiti meelest peavad inimesed selleks, et teineteist tundma õppida, koos aega veetma: "Kui sa kohtud nädalalõpul korra või käid kaks korda kinos, ei saa inimesest mingit õiget pilti. Isegi kõige hullem inimene võib ennast üheks õhtuks kokku võtta ja näida normaalsena. Inimese tegelik olek ja kõik muu tuleb välja koos elades ning selle jaoks on lihtsalt vaja koos olla," jutustab Tuhkanen ajakirjas Naised. Kairit usub ja teab omast käest, et kooselu ei pea olema kannatus. "Mina ei pea imelikuks, et inimesed kohe tutvuse järel koos hakkavad elama, ega imesta, kuidas küll suhted nii kiiresti arenevad," arutleb mitmeid suhteid läbi proovinud Kairit. Lõpetuseks soovitab Kairit minna suhtesse pea ees ja mitte venitada.

Merlyn töötab ilma mänedžerita

Endine Nexuse liige Merlyn töötab ilma mänedžerita ning usub, et Eestis saab nii väga hästi hakkama. "Ma arvan, et Eestis tegutsedes ei ole mänedžeri vaja, sest turg on üsna väike ja tegelikkuses saab väga kenasti kõigega hakkama, kui tahta," räägib Merca Buduaarile. "Mulle meeldib ise asju ajada, siis ma tean, et vastutan toimuva eest ja on ülevaade kõigest. Väljaspool Eestit peab olema muidugi manager, seal on juba muud reeglid ja asjaolud, mis mängivad rolli," arvab ta.

Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Liana Kolodinskaja

Õhtusumin

Top 3
1 Mina Ka Nublu feat. Reket
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap