Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised 23.nädal
06.06.2011
Järvis hakkab ETV saatejuhiks

12. juunist algab ETVs Euroopa kultuuripealinna Tallinna sündmusi ja ideid kajastav saade «2011» Piret Järvise juhtimisel. Kaamera ja mikrofoni ette satuvad nii kõrgelennuliste kultuuripreemiate laureaadid kui ka süütud inimesed tänaval - seega tuleb Tallinnas kõndides valvel olla igaühel, kelle silmis sädeleb kultuur. Kõige muu huvipakkuva hulgas tutvustatakse kultuuritempleid ja kultuurikuure, mis kultuuripealinlaste tallinlastegi jaoks üllatavad on. Igas saates kõlab elav muusika. Mõnus pühapäevaõhtune saatesari kõigile, kes tahavad 2011. aasta kultuurisuvega kursis olla ning tunda rõõmu sellest, et Eesti ja siin toimuv on sel aastal Euroopa keskpunktiks, vahendab Elu 24.

Henri Tali tegi suveloo

Henri Talil valmis uus ja suvine laulu “Suvine tee”. Laulu autor on Madis Ligi ning kõneleb suvega seotud nähtustest – rand, päikesepaiste, romantika, armunud inimesed. Meeste endi sõnul on laulu stiiliks romantiline disko reggae, milles on ka ohtralt nostalgilist 90-ndate hõngu. Just 90-ndate stiilis loo tegemine on olnud Henri kauaaegseks unistuseks, mis nüüd ellu sai viidud.

Krieger tegi uue tantsulise loo

Pühapäeva hommikul andis Raadios Elmar intervjuu legendaarne laulumees Erich Krieger. Mees rõõmustab oma talendiaustajaid uue suvise lauluga, mis on töötlus ühest vanast loost, mida esitanud ka vennad Urbid. Võrreldes varasemaga on saanud laul aga täiesti uue ja teistsuguse, tantsulise kuue. “Musta pori näkku” sai innustust ka Mihkel Raua raamatust. Aastaid see laul Erichit ei huvitanud, ent tekstis on väga suurt väge, mille mõistmisel just Raua raamat suuresti abiks oli.

Hanson muutis stiili

Hedvig Hanson on värskelt välja andnud uue albumi “Tants kestab veel”, mis on üllatuslikult tantsuline ja kannab endas 70-ndate retro hõngu. “See on mulle päris suur stiilimuutus, kuna tempot on päris kõvasti juurde kruvitud,” rääkis lauljatar. “Inimene ei taha iseendale ja teistele igavaks muutuda ja ma tundsin, et mul on elu lõpuni aega mõtlikke lugusid laulda. Tegelikult on tantsulisus minu sees alati olnud, aga seni pole see plaadi näol veel väljendunud,” põhjendas Hanson stiilimuutust. Uuel albumil on Hansoni versioonid Eesti levimuusika 70-ndate ja 80-ndate paremikust. “Näiteks Apelsini ja Rock-Hoteli repertuaarist on lugusid. Aga on ka uuemad lood, mis on minu enda kirjutatud. Helikeeleliselt ongi mind sellise aja muusika kõige rohkem mõjutanud ja mul on hea meel. 90-ndate muusika on selles osas minust täiesti mööda läinu,” rääkis Hanson. Ka tänapäevase poppmuusika osas on Hanson kriitiline. “Meie taotlus uute versioonide osas oli mitte olla moodne, selle sõna halvas tähenduses. Ma pean ütlema, et tänapäeva muusika kõlab minu jaoks ühehülbaliselt. See energia, mis vanades lugudes oli, on ka minu versioonides samasugusena säilinud, ma usun,” lisas Hanson. Ainus duett, mis uuel plaadil on, on ka esimese singlina välja antud. See on Hansoni enda kirjutatud laul, mis 2002. aasta Eurolaulu valimisel jäi teisele kohale. Toona kandis see pealkirja “When We’re Flying High” ning oli esitatud koos Mac McFalliga. Uus versioon kõlab eesti keeles “Kõrgele et lennata” ja on esitatud koos Uku Suvistega.

Hannah tutvustab oma uut singlit

Alles hiljuti uue projektiga HMC (Hannah & Miami Calling) tantsumuusika austajaid rõõmustanud lauljatar Hannah on valmis saanud oma uue soolosingli, vahendab publik.ee.
Lugu kannab pealkirja “Call My Name” ning esimesi remix’e tutvustab lauljatar oma Facebook’i lehel. Seoses singli ilmumise ning HMC eduga ootab Hannah’it ees töine suvi. Esinemised on planeeritud nii Euroopas kui USA’s. Juba 11. juunil esineb ta Hispaanias, juulis ootab aga klubituur USA’s. Ka kodupublikule on lauljataril sel suvel üks üllatus varuks. Augustis ootab lauljatari Prantsusmaa ning septembris võtab ta ette pikema USA tuuri, mille avapauk toimub New York’is.

Padarile mõeldi laps välja

Muusik Tanel Padari ellu tekkis läinud aastal "virtuaalne kallim”, kes varjas oma nime, kuid oli varmas kinnitama, et kasvatab kodus Padari tütart nimega Taisi. Salapärane naine pidas mõnda aega suisa blogi. Taneli “virtuaalne lapse ema” oli enda sõnul lähedastes sõbrasuhetes Padari bändikaaslastega. Nii oli tema blogis juttu näiteks Tarvo Valmist ja tolle elukaaslasest Ingast ning bändi tollasest trummarist Borkast. Neid kõiki ühendavat kõva pidutsemine. Padari austajanna läks veelgi detailsemaks. Ta kirjeldas blogis enda ja Taneli voodielu ning ka lavatagust melu. Lisaks kirjutas naine, et kui ta läheb Tanel Padari ja The Suni kontserdile, jätab ta lapse Rolfi hoida (kas ta pidas silmas Rolf Juniori?). Publikule kommenteeris Tanel Padar kõnealust fänni järgmiselt: "Tegemist oli natuke ebastabiilse inimesega. Sellel samal tütarlapsel oli lapsi ka teiste kuulsustega, kaasa arvatud minu enda bändikaaslastega. Kokku oleks see olnud üks suur lasteaiarühm."

Wu-Tang Clani soojendab A-Rühm

Juba teisipäeval Rock Cafes esinevat legendi, hiphop muusika mõjukaimat alustala Wu-Tang Clani soojendab Eesti hip-hopi tuntuim rühmitus A-Rühm. Kaarel "Kozy" Kose sõnul on suurimate iidolitega lava jagamine absoluutne privileeg. "Meie jaoks on Wu-Tang Clan olnud üks suuremaid eeskujusid. Nendega ühel laval olemine on suurim au. Kui me ei oleks saanud võimalust neid soojendada, oleksime kõik kontserdil kohal olnud nagu üks mees," ütles Kose. Kose lisas, et võimalus näha Eestis esinemas tervet Wu-Tang Clani tundub senini uskumatu. "See on võimalus, mida ei tohi mööda lasta," rääkis Kose. "Tegemist on siiski ühe mõjuvõimsama grupeeringuga läbi aegade."

Sander tegi „Trololost“ oma versiooni

Eelmisel aastal jõudis youtube`i kaudu avalikkuseni 1966. aastal Nõukogude helilooja Arkadi Ostrovski poolt kirjutatud „Vokaliis“, pikema nimega „Olen õnnelik, et taaskord olen koju jõudnud“. Tänaseks on youtube’s sadu eri versioone, paroodiaid ja variatsioone, mida on kokku vaadatud üle saja miljoni korra. Oma paroodiad on loost teinud mitmed kuulsad artistid, teiste hulgas Tarantino viimase filmiga „Inglorious Bastards“ maailmatuntuks saanud näitleja Christoph Waltz. Seda on lauldud Superstaarisaadetes Hiinast Kanadani; American Pop Idoli zhürii vaatas laulu otse-eetris sadade miljonite televaatajate ees ning olid sellest vaimustuses. Eestis on seda hitti seni kasutatud peamiselt teles: sarja „ENSV“ muusikana ja TV3 filmitutvustuste taustana. Kuid laiemat tuntust pole see siin saavutanud. Nüüd aga on laulust tehtud ka oma, eestikeelne versioon. Mart Sander ja Bel-Etage swingorkester salvestasid laulu video enne Superstaari big-bandi vooru otse-eetrit televisioonis, rezhissööripuldis oli Jaanus Nõgisto, vahendab publik.ee.

Eestis alustas uus muusikakanal

1. juunil alustas tegevust tuliuus telekanal, mis toob ainsana Eestis ekraanile hetkel kuumad muusikavideod. Musakanali nimi leitakse avanädalal toimuval nimekonkursil. Hetkel on kanal eetris Starmani võrkudes üle Eesti, vahendab Elu24. Musakanalil eetrisse tulevad muusikavideod on värsked, moodsad ja energilised. Musakanali peamine sihtrühm on eestlased vanuses 18-25. Musakanalil ei ole saatekava: parim muusika mängib Musakanalis ööpäevaringselt.

Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Top 3
1 Sinule Uudo Sepp
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Mina ka Nublu feat. Reket