Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised 24.nädal
13.06.2011
Saate «Eesti otsib superstaari» võitis Liis Lemsalu

Superstaari-hooaeg sai läbi! Televaatajate hääletuse põhjal võitis superstaaritiitli ja 10 000 eurose plaadilepingu Universal Musicuga Liis Lemsalu. Hääletati kokku pea 90000 korda, Liis Lemsalu kogus 51 protsenti häältest.
Liis Lemsalu on sündinud aastal 1992 ja õpib Tallinna Nõmme Gümnaasiumis.
Tema isa on jalgpallur Marek Lemsalu, kes saate järel kiitis väga ka teist superfinalisti - Artjom Savitskit- ning oli rõõmus selle üle kui sõbralikud ja toetavad olid kõik saates osalenud noored.
Võiduloona esitas Liis saate superfinaalis Beyoncé repertuaarist tuntud loo «Crazy In Love».

Lowry avaldas suveloo

Lauri Pihlab ehk Lowry andis intervjuu laupäevases Raadio Elmar hommikuprogrammis. Kevadel märtsikuus Taist Eestisse tagasi tulnud Lowry on maha saanud mõnusa suvelooga, mille pealkiri on - üllatus-üllatus - "Suvi (Maailma serv, kus puhata)". Pärnu rannast jutustav rütmikas lugu on mõnus rannas kuulamise laul. Suveinimeseks ennast kutsuv Lowry tutvus juba paari aasta eest noore produtsendiga, kelle nimi on Kulg ja kes soovis koostööd teha. Tol ajal oli valmis meloodiajupp ja tekst ning appi võttes noore produtsendi saigi selleks suveks lugu valmis tehtud. Laulu saab kuulata loomulikult Youtube.com keskkonnas.

Toimus Punklaulupidu

Laupäeval toimus Rakvere Vallimäel teine punklaulupidu «Anarchy in the E.U!», kus osales pea 2000 lauljat. Punklaulupeol osales 92 koori 2000 lauljaga. Eesti ja teadaolevalt ka maailma esimene Punklaulupidu I toimus Rakveres 7. juunil 2008. Toona esitas 1700 koorilauljat peamiselt Eesti pungiklassikat umbes 8000 pealtvaatajale. Punklaulupidu I lõpuloona kõlas pungiklassika Sex Pistolsi Anarhy in the UK.

Vägilased annavad viimase kontserdi

Enam kui kümnendi eesti pärimusmuusikas ilma teinud ansambel Vägilased annab juulis Viljandi pärimusmuusika festivalil viimase kontserdi. Omaaegsest Viljandi Kultuurikolledžist alguse saanud ja 11 aastat tegutsenud ansambel Vägilased on otsustanud tegevuse lõpetada ning kutsub kõiki oma sõpru osa saama viimasest kolmest kontserdist, mis leiavad aset 23. juunil Avinurme Tünnilaadal, 2. juulil Uuemõisas festivalil Kokkutulek ning 29. juulil Viljandi pärimusmuusika festivalil. „Nagu elus ikka, on kõige jaoks oma aeg. Vägilaste jaoks on aeg siduda otsad kokku ning liikuda edasi mööda teisi radu. Need 11 aastat on olnud hindamatud, eriti mõeldes kõikidele teile, kes te olete meid kuulamas ja vaatamas käinud ning kellega oleme saanud koos muusikat teha,“ ütlevad bändi liikmed värskes pöördumises. Ansambli liikmed lubavad viimastel kontsertidel esitada lugusid kõikidelt oma plaatidelt ning kutsuvad sõpru üles oma lemmiklugudest kollektiivi Facebook`i lehel teada andma. „Ärge olge kurvad, olge rõõmsad - elu on ilus,“ võtavad muusikud oma pöördumise kokku. Lõviosa Vägilaste repertuaarist on moodustanud regilaulud, laulumängud ja tantsulood, mis on saanud uue hingamise läbi kaasaegse harmoonia ja rütmika. Eesti ja muu maailma pärimusmuusika mustritest on olnud kantud ka kollektiivi omalooming. Vägilased alustas tegevust 2000. aastal Viljandi Kultuuriakadeemia kursuseansamblina ja kuulub vaieldamatult Eesti kõige tuntumate ja tunnustatumate pärimusmuusika kollektiivide sekka. Selle liikmete ampluaasse kuuluvad nii pärimus-, rokk-, pop- kui jazzmuusika. Tänases Vägilaste koosseisus mängivad ja laulavad Meelika Hainsoo (viiul, laul), Cätlin Jaago (torupill, flööt, viled, parmupill), Jan Viileberg (kitarr), Tiit Kikas (elektriviiul), Marti Tärn (basskitarr), Reigo Ahven (löökpillid), vahendab publik.ee.

Karisma loobus hispaania kurkidest

Riigikogu liige Katrin Karisma loobus kolibakterihirmus Hispaani kurkidest. Karisma sõnul mõjub kolibakteripaanika Eestile väga positiivselt, sest Eesti talumeeste ja aiapidajate kaup läheb sellises olukorras paremini. "Inimestel tekib hirm, nad tarbivad eestimaist toodangut, mis on nagunii väärtuslikum ja maitsvam," räägib Karisma ajakirjale Naised. "Pärast seda, kui bakterilugu ilmsiks tuli, tahtsin poest osta Hispaania kurki, aga mõtlesin ikkagi ümber. Ilmselt siis see lugu mõjus," tunnistab Karisma. "Kuna ma ise pean end täiesti tavaliseks eestlaseks, siis ma usun, et paljud mõtlevadki nüüd: mis siis, et ma maksan natuke rohkem, ma võtan ikka Eesti köögivilja."

Nõgisto sai ETV-st kinga

"Ma ei leia, et peaksin teadma kõike kurgede rännuteedest või konnade suguelust, minu asi on saatele vorm anda," pahandab ERRi saate "Osoon" režissööritoolilt lahkuv Jaanus Nõgisto. Üheks põhjenduseks, miks vabatmehest Nõgisto lepingut ei pikendatud, olnud see, et mees ei pühendunud sajaprotsendiliselt oma aega ja hinge "Osoonile", kirjutab Õhtuleht. "Ma tean, et pean endast andma kõik ja seda ma ka tegin," ohkab Nõgisto, kel iseenesele kui režissöörile etteheitekübetki ei ole. "Osooni" toimetaja-produtsent Õie Arusoo, kes Nõgistole teada andis, et mehe 31. maini kehtivat töölepingut uue hooajal ei pikendata, sõnab, et ehkki pühendumisteemale pakkus Nõgisto Postimehes irooniliseks illuistratsiooniks fraasi "et küllap toimetaja-produtsent tahab enda kõrvale inimest, kes on hommikust õhtuni temaga koos", pole see kaugelt nii. "Kui inimene on sellise saate režissöör, mis on eetris prime time’il, siis peab ta olema sellele saatele ka pühendunud," heidab Arusoo Nõgistole ette vähest huvi saate vastu.

Gerli suvi on väga töine

Gerli Padar andis intervjuu Raadios Elmar. Pühapäeval startis juba teist hooaega saade “Lauluga maale”, mille saatejuhid on taas Gerli Padar ja Jüri Aarma. Ka sel suvel seikleb Jüri küla peal ringi ja toob vaatajani just selle paikkonna eripära ja inimesed ning Gerli haarab ohjad rahvapeol ning on eeslauljaks kõigile peole tulijatele koos Antti Kammiste bändiga. Gerli rääkis hommikuprogrammis, et eelmisest hooajast on tal ainult positiivsed mälestused. “Ma olen kogu aasta oodanud uusi salvestusi, sest inimesed, kes eelmisel aastal käisid salvestustel, jätsid mulle kustumatu mulje. Nad olid nii vahvad, siirad, ehedad.” Ise ootab ta kõige enam Uhtna külaplatsil toimuvat salvestust. “Esimesed kaheksa eluaastat elasin ma Uhtnas, nii et ma ootan seda väga. Ja topeltrõõm on see, et ma lähen sinna koos Anne Veskiga, kellega on alati rõõm koos laval olla.” Lisaks Anne Veskile astuvad külalissolistidena selle suve jooksul üles veel Marju Länik, Nele-Liis Vaiksoo, Uku Suviste, Airi Allvee, Ithaka Maria Rahula, Jansa, Koit Toome, Jassi Zahharov ning Mait, Jakko ja Mikko Maltis. Saadete salvestused kestavad 14. augustini ja esimene saade läheb eetrisse juba 18. juunil. Gerli suvi tuleb aga pööraselt kiire. Hetkel on ta Vanemuises seotud ABBA kontsertetenduste ning koeratüdruk Lotte kehastamisega, sügisest lisanduvad taas muusikali “Sugar” etendused. “Lisaks tuleb veel üks väga vahva muusikal, kus ma olen peaosas, aga kuna ma pole paberile veel alla kirjutanud, siis ei saa sellest päris täpselt veel rääkida,” muigas Gerli. Lisaks treenib Gerli Pühajärvel toimuvaks triatloniks. “Treeningud on seni veidi kesised olnud, aga mõne päeva eest sain endale maanteeratta, mille peal ma veel püsti ei püsinud, aga hakkan täna juba harjutama ja katsun kolme päevaga Lõuna-Eestis treenides sellega hakkama saada,” rääkis lauljatar. Ka ujumistreeningud algasid. “Proovisin just kalipsot selga ja vaatasin, et oooo…äge,” naeris Gerli. Start triatloniks on 6. augustil. Ja veel tegeleb Gerli hetkel uue muusikaprojektiga. “Teeme seda Õllesummeri raames ja selle nimi on, üllatus-üllatus, Gerli Padar & The Moon,” naeris ta. “Me teeme Eesti 90ndate diskohitte lounge’i või bossa võtmes. Ma loodan, et sellest tuleb pikemaajaline projekt,” lisas Gerli.

Dagmar Oja jaoks pole nädalavahetusi

Eesti ühe tuntuma taustalaulja Dagmar Oja töö ei sõltu tihtipeale nädalapäevast ega kellaajast. Argipäeva kui sellist tema elus tavamõistena ei eksisteeri. "Mu töö toimub olenemata päevast ja vahel isegi ajast. Kõik, mis tööajast üle jääb, on minu puhkus," räägib Dagmar Buduaarile. "Mul ei ole sellist asja, et nädal aega rabelen ja siis puhkan, mul ei ole see võimalik. Vahel on nii, et tean – puhata ja välja magada saan end alles ülejärgmise nädala teisel poolel ja siis tulebki selleni pingutada," kirjeldab Dagmar Oja Buduaarile oma töögraafikut. Tööst ja argipäevamuredest ta ennast väga välja lülitada ei saa, on nii-öleda "stand by" peal. "Minu töö on põhimõtteliselt kogu aeg... Argipäev – ma eriti ei tea selle tähendust," muigab Oja. Siiski jätkub Dagmaril kiire elutempo juures aega ka puhkuseks. Õnneks ta palju ei vaja – vahel piisab paarist päevast kiire perioodi jooksul, et korra hinge tõmmata ja energiat koguda. "Kuu aega korraga – ma ei tea, ma väsiks siis vist puhkamisest ära... Selline nädalane puhkus on kõige toredam!"

Sõnajalad taotlevad kopteripilootide litsentsi

Sõnajalgade firma Estwind Energy OÜ taotleb lennuametilt litsentsi kopteripilootide koolitamiseks. “Daamidel on veel vaja kool ära lõpetada, meie saime oma koolitusega ühele poole, neil võtab see arusaadavalt pisut rohkem aega. Neile on piloodiks olemine veel suurem väljakutse kui meestele,” viitas Andres Sõnajalg abikaasa Siirile ja vennanaisele Viivile, kellel seni osa riiklikke eksameid veel sooritamata, kirjutas Saarte Hääl. “Avalikku koolitusorganisatsiooni me ei tee, meil on kopter rohkem teistel eesmärkidel,” kinnitas Sõnajalg, lisades, et ei mäletagi, millal nad viimati autoga Tallinnas käisid, lendavad ainult kopteriga.

Cool D leidis uue kallima

Kevad ja suvi on armumiste aeg. Menuka hip-hop bändi A-Rühm räppar Cool D, kodanikunimega Priit Kolsar (34), kes muidu hoiab lavaväliselt madalat profiili, on juba suve hakul leidnud endale uue silmarõõmu! Priidu väljavalitu on temast üksteist aastat noorem võluv brünett Grete (23). Priitu ja Gretet nähi hiljuti isekeskis õrnusi jagamas ühes Tallinna ööklubis, kus Priit oli õhtujuhiks iludusvõistlusele, kirjutab Kroonika. Kui Priit just parasjagu laval polnud, jagus paaril klubis silmi ja õrnu embusi vaid teineteisele. Cool D jääb enda ja Grete teemal diskreetseks. Samuti selles osas, mis on saanud tema varasemast suhtest Võrust pärit kaunitariga, kellega ta jagas ühist kodu, eramut Tallinna lähistel Kosel.

Veski tegi uue dueti

Juulis toimuvaks juubelituuriks valmistuv Anne Veski andis koos Uku Suvistega välja dueti. Tegu on eestikeelse versiooniga Dean Martini poolt tuntuks lauldud loost „Sway“. „Nagu enamik inimeste südameid võitnud lugudest räägib ka see naise ja mehe vastastikkusest tõmbest, mis seekord saab alguse tantsupõrandal. See on hea laul, mis on mind alati kummitanud,“ räägib Veski uuesti singlist. Kuigi tegu on muusikapalaga, mida on esitanud paljud erinevad artistid, leiab Anne Veski, et heast asjast ei saa kunagi küllalt. „Head laulu võib igavesti laulda, eriti kui on nii tore laulupartner Uku näol,“ kiidab Veski lugu ja oma laulupartnerit. "Loo valisime seetõttu, et seda pole ammu lauldud ja samas on pala kõigi jaoks väga tuntud ning olemas on suurepärane eestikeelne tõlge. Kuigi originaal ei ole duett, soovisin seda just Annega esitada," lisab Uku Suviste. Küsimusele, kas tegu on ühekordse projektiga või pikema koostööga ütleb Anne, et hetkel on seda raske ennustada. „Ega ma aasta tagasi ei teadnud, et Ukuga avaneb võimalus laulda, aga nüüd on lugu valmis. Täna on muidugi esmatähis juulis toimuv juubelituur, kus meid mõlemaid saab näha ja kuulata. Kui raadiojaamad puistatakse üle soovidega meie esituses veel mõnda duetti kuulda, siis teeme veel,“ ütleb Veski publik.ee-le.


Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Priit Rand

ÕHTUSUMIN

Top 3
1 Mina Ka Nublu feat. Reket
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap