Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised 25.nädal
20.06.2011
Taavi Immato käis Elmaris saadet tegemas

Laupäeval käis Raadios Elmar külas Taavi Immato ansamblist Shanon. Mees rääkis oma kauaaegsest kirest raadiotöö vastu ning oma päris esimese katsetuse saigi Taavi teha laupäevases soovisaates, kus intervjueerimine ja suhtlemine kuulajatega kukkus väga kenasti välja ning leidis head vastukaja kuulajate poolt. Shanoni tegemistest rääkides rõhutas Taavi pideva arengu ja eksperimenteerimise vajadust. Kindel Shanoni omapära saadab kõiki laule, ent miskit on ka alati uut. Seda uut saab taas avastada juba lähinädalatel, mil raadiotesse antakse uus laul, millest bändimehed ise loodavad suurt suvehitti.

Marco tegi uue laulu

Jüri Homenjale uue loo stuudios produtseerinud Marco sai üle pika aja valmis ka oma enda laulu, mille nimi on “Deemon”. Suurem osa ajast läheb Marcol pereasjadeks ja teistele artistidele laulude tegemiseks. Pikalt planeeritud laulu tegemine võttis kaua aega, seda enam, et mees ise ennast suureks tekstide kirjutajaks ei pea. Siiski, ka sõnad on sedapuhku Marco enda sulest ja laul räägib nii armastusest kui kannatusest kui valust.

Homenja teeb koostööd Margnaga

Jüri Homenja suve-eelne aeg on väga töiseks kujunenud ja esinemisi jagub mitte ainult nädalavahetustele, vaid ka arginädala õhtutele. Sestap tuleb uute laulude tegemise tarbeks pidevalt sülearvutit kaasas kanda ja uusi ideid kirja panna. Uue laulu “Elu kiirteel” viisi kirjutas mees ise ning sõnade kirjutamise palvega pöördus Sulliwani poole. Kuna enda mõtted olevat kõik juba vanemates lauludes ära kasutatud, siis tihtilugu just Sulliwan aitabki sõnadega. Lugu salvestati Marko Margna stuudios ning see on Jüri esimene koostööprojekt Markoga.

Liisi eesmärk oli finaali jõuda

Saate “Eesti otsib Superstaari” 4. hooaja võitja on Liis Lemsalu! Meie reporteril portaalist Elu24 Martal õnnestus värske võitjaga pärast saadet ka pisut juttu ajada.

Mis tunne oli, kui sinu nimi ümbrikust välja tuli?

See kõik on nii emotsiooniderohke. Kõik need kuud, mis on möödunud. Ükskõik, mis nimi oleks ümbrikust tulnud, mul oli sisimas väga hea. Mu eesmärk oli jõuda finaali ja ma olin õnnelik, et me Artjomiga olime koos selle teekonna läbinud.

Kuidas sulle suurel laval esineda meeldis?

Ma tundsin ennast veidi vabamalt. Tänu sellele, et inimesi oli rohkem, oli ka energia suurem. See, kuidas nad seal kiljusid ja karjusid, see andis ilmselt meile mõlemale jõudu juurde.

Raadiotesse jõudis ka värske singel “Kõnnime seda teed”. Kes on autor ja millest see räägib?

See on meile Artjomiga väga aktuaalne laul. Tee, mida meie oleme läbinud ja ka teised artistid on pidanud läbima, et jõuda kulminatsiooni ehk superfinaali. Aapo Ilves kirjutas laulule sõnad ja meloodia autor on Tarvo Valm.

Oled sa juba mõelnud, kes Eesti autoritest võiks sulle laulu kirjutada?

Eesti mastaabis ei ole mul esile kerkinud ühtegi sellist inimest. Võib olla pole ma sellesse veel süvenenud. Hetkel jään vastuse võlgu.

Mis sind nüüd ees ootab?

Mind saab näha Superstaaride Live-tuuril.

Artjom on teise kohaga rahul

Artjom on õnnelik, et sai sellise saates osalemise kogemuse ja teine koht kokkuvõttes on tema arvates ikkagi suur võit. Palju tuntakse teda juba tänaval ära ja nimi on tuttavam kui kunagi varem. Ka esinemisi on juba pakutud. Artjom lubas Elmarile antud intervjuus, et kirjutab pidevalt uusi laule ja kui maretjali kogunenud piisavalt, võib mõelda ka plaadi välja andmise peale. Ühiselt koos Liis Lemsaluga on salvestatud duett “Kõnnime seda teed”. Artjomile meeldib eriti selle laulu tekst ja näeb selles palju sarnasusi enda kogetuga.

Lea ei osale suvefestivalidel

"Mind ei näe ei Rabarocki ega Watergate'i lava peal, taga ega ees," rääkis muusik Lea Liitmaa Publikule. Põhjuseks on tähelepanu nõudvad väikesed lapsed ning ettevalmistus augustikuiseks kontserdiks. "Rabarockil vaataks Pendulumi küll, aga kuidas sa lähed sinna kahe väikese beebiga? Silver (Silver Ulvik) on samal ajal Watergate'iga seotud, nii et seal läheks väga raskeks," tõdes ansambli Blacky liider. Muidu meeldib talle hoopis Õllesummer. "Viis minutit sõitu ja oledki kohal," kiitis ta festivali lähedust. "Aga üritustel ma eriti niisama ei osale, mida ma ikka üritan," naeris Liitmaa. Erand kinnitab reeglit ja eelpool mainitud kontsert saab toimuma 12. augustil Käsmus Viru Folgil. "See on hästi mõnus koht ja hästi mõnus aeg. Kontsert algab keskööl ning on akustiline. Praegu tegelengi lugude arranžeeringuga, sest kõik tuleb ju ümber teha," lisas naine.

Sal-Saller: tüdrukud pole enam nii naiselikud

Laulja Hendrik Sal-Saller (45) rääkis ajakirjale Mood antud usutluses, mida ta arvab tänaste noorte riietumisstiilist ning nentis, et mood lubab praegu pea kõike. «Mulle tundub, et pilt siin Tallinnas on läinud rohkem Helsingiks, tüdrukud ei ole enam nii naiselikud kui võib-olla mõned aastad tagasi,» ütles Sal-Saller noorte riietumise kohta, kuigi väga pingsalt ei pidavat ta seda ka jälgima. «Minu arust on oluline, et inimene enne kodust väljaminemist ennast ikka korra peeglist vaatab, ja kui see, mida ta näeb, talle endale meeldib, siis peaks asjad korras olema,» arvas mees. «Mood lubab ju praegu nii palju, keelatud pole justkui midagi.» Peamiseks peab laulja siiski, et oldaks «mina ise». «Ei saa lasta massidel – või mis veel hullem, brändidel – oma elu juhtida. Tuleb ikka ise otsustada, mida selge ja pähe panna,» soovitas ta.

Mord Fustang vallutab välismaad

Enamikele eestlastele ei ütle Mord Fustangi nimi ilmselt midagi. See pole ka ime, sest see mees jättis Eesti lihtsalt vahele ja tõttas otse välismaale... Pole palju artiste, kes suudaks vaid paari kuuga nullist rahvusvahelise muusikaedetabeli tippu tõusta. Mord Fustang on üks nendest kodumaistest artistidest, kelle lood püsisid maailma suurima elektroonilise muusika online poe Beatport, electro müügiedetabeli esikohal ning üleüldises top 10's mitmeid kuid. See saavutus tõi talle kaasa rahvusvahelise menu ja kuulsuse. Mord Fustangil on omanäoline ja väga mahe akordide ja meloodiate progressioon, mis miksituna tantsubiidi ja erinevate sämplitega moodustabki tema isikupärase saundi. See saund ei jäänud märkamata maailmas kõrgelt hinnatud electro leibelile Plasmapool, kes Mord Fustangiga koheselt lepingu sõlmis ning tema lood maailma suurimas elektroonilise muusika onlinepoes Beatport välja andis. Mord Fustangi loomingut toetavad sellised välismaa suurartistid nagu Benny Benassy, Tiesto, Moguai, Morgan Page ja paljud teised, vahendab Elu24.

Riisalu ülendati kapteniks

President Toomas Hendrik Ilves jagas kaitseväe juhataja ettepanekul sõjaväelisi auastmeid.
Teiste hulgas sai kapteniks ülendatud riigikogu liige Aivar Riisalu. Eesti kaitseväes tähendab kapten kõige kõrgema nooremohvitseri auastet, vahendab publik.ee.

Respekt avaldas suvesingli

"Elu parool" on Respekti uue laulu pealkiri. Laulu meloodia pärineb Venemaa muusikult Valeri Meladze ja sõnad Respekti meessolisti, Kerdo Mölder sulest. Nagu eelmiselgi aastal, võib ka sellel aastal ansamblit Respekt, täiendatud kooseisus, näha ka suvelavadel, vahendab Delfi. Respekt paneb sellel aastal suvele punkti ning läheb koos oma väga paljude sõpradega suvetuurile. Suvetuur toimub suve viimasel kuul augustis! Respekti soovitus kõigile, nautige suve täiel rindel ja nagu laulus öeldakse, Elu Parool on naeratada ka siis kui sa võitjaks ei jää!
Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Priit Rand

SOOVIDE AEG

Top 3
1 Mina Ka Nublu feat. Reket
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap