Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised 26.nädal
27.06.2011
Gretel ilmus uus suvelaul

Grete Klein avaldas järjekordse suveloo, mis on ilus jätk eelmise suve laulule “Südasuvel”. Loo sõnad ja muusika on kirjutanud taaskord Kalmer Neidla ja oma ideede-mõtetega on ka Grete kaasa aidanud. Grete ise lubas Raadios Elmar antud intervjuus, et “Suveöö on see” on kõigest esimene selle suve laul ja kindlasti tuleb midagi peagi veel.

Boogie Company avaldas Soomes albumi

Raadio Elmar Muusikauudistele andis intervjuu Andrus Kasesalu. Rockabilly stiili viljelev Boogie Company esineb tihti Soomes, kus selle stiili austajaskond on väga suur. Sestap pole ime, et just Soomes avaldati oma järjekordne album. Eesti turu jaoks avaldati aga paralleelselt uus eestikeelne laul “Täitsa täis ma akud laen”. Tõnu Oja kirjutas lõbusad sõnad. Suurimat eeskuju oma lugude tegemisel on võetud Ameerikast, kus omal ajal Elvis tegutses ja üleilmse tuntuse saavutas. Välise ilme loomisel on paljus mõjutanud Inglismaa, kus soengud püsti säeti ja kõrge tallaga kingi kanti. Boogie Company on võtnud oma missiooniks selle stiili propageerimise Eestis.

Bad Orange teeb plaati

Kalmer Neidla käis laupäeval Raadios Elmar ja proovis raadio tegemise tööd. Rääkisime ka Bad Orange plaanidest. Kuna Kalmer teeb laule ka Grete Kleinile, siis enda bändi laulud on tahaplaanile jäänud. Siiski on plaan juba lähinädalatel raadiosse anda uus laul. Juba sügisel peaks aga ilmavalgust nägema Bad Orange uus plaat.

Lenna annab suvel palju kontserte
"Jah, kiire suvi on, aga mõnus. Pole midagi paremat kui mööda ilusaid Eesti paikasid ringi sõita ja kontserte anda," rääkis lauljatar Lenna Kuurmaa oma suveplaanidest Publikule. Vanilla Ninja portaal vahendab, et Lenna Kuurmaal on algav suvi esinemisi tihedalt täis pikitud. Ta osaleb kolmel suvetuuril, lisaks mõistagi muud etteasted ja töö teise sooloalbumi kallal. Jaanipäeva nautis Lenna Hiiumaal. Aga kohe pärast jaani ehk siis 25ndal esines Lenna juba Rannapungerjal Peipsi ääres Tuletorni festivalil."

Laks kutsub napsitajaid korrale

"Ma olen talle andestanud. Ta sai seaduse poolt karistatud ning ma ei pea pikka viha," ütleb Henry Laks (50) Publikule. Ta elas 2004. aastal juhiloata roolijoodiku süül läbi ränga liiklusõnnetuse, oli kaks aastat voodis ja trauma annab tänaseni tunda. Mäo risti lähedal toimunud laupkokkupõrge oli sedavõrd tugev, et Laksi juhitud BMW paiskus kraavi kummuli ning ta sai üliraskelt vigastada. Laksi mäletamist mööda juhtus kõik sekundi murdosa jooksul – äkki sööstis vastusõitev Mercedes tema autole otsa, raksatas õudne löök, BMW lendas kraavi ja tema kaotas teadvuse. Laks meenutab: "Mul oli vasaku jala reie lahtine murd, sääreluu lahtine murd, tugevad põrutused. Ja veel palju probleeme ... Olin kaks aastat pikali. Perekond aitas mind. Taastumine võttis väga kaua aega." Muusik ütleb, et täna teeb ta taas aktiivselt tööd. "Kuid vanad traumad annavad tunda. Minu põlved on nõrgad. Minu teraapia on jalgratas, sõidan tihti." Laks ütleb, et mööda Eestit kontserte andes ja ringi sõites kihvatab tal peaaegu alati, kui inimesed kihutavad või teevad ohtlikke manöövreid. "See, kes pole sellist traumat üle elanud, ei tea, mida tähendab laupkokkupõrge. Ärge istuge napsisena rooli. Ja peatage oma sõbrad, kes seda teha soovivad."

Iff käis õlaoperatsioonil

Publikuni jõudis informatsioon armastatud laulja Ivo Linna õlaoperatsioonist, mis olla toimunud talle lähedalseisvate allikate sõnul paar nädalat tagasi. Ivo Linna kinnitas Publikule, et operatsioon läks hästi ning temaga on hetkel kõik korras. “Suur tänu küsimast, aga isiklikel teemadel ma teiega, kaunitar, rääkida ei taha,” oli ta haiglas käigu koha pealt üsna napisõnaline. “Ma ütlen ainult nii palju, et see operatsioon toimus ja kõik läks väga hästi. Suurimad tänud minu pärast muretsemast,” kinnitas Linna. Ivo Linna lisas, et operatsioon ei sega tema tänavusuviseid tegemisi ning kõik jätkub samas vaimus nagu plaanitud. “Ma lihtsalt hoian oma eraelu tööst väga eraldi ja oma isiklike asjade koha pealt sõna võtta ei armasta.” Kõikidele fännidele kordas ta aga, et tema pärast ei tasu muretseda ning õlg on taas korras.“Ilusat privaatset elu teile kõigile!” lisas ta sõbralikult lõppu.

Ruja ei tule enam kunagi lavale

"Ruja andis oma viimase, Estonia hukkumisest ajendatud kontserdi 12. oktoobril 1994, kus ütlesime selgelt välja, et Ruja on esimest ja viimast korda laval ilma Urmas Alendrita," rõhutas Jaanus Nõgisto Õhtulehele. "Hiljem pole seda kokkulepet meist keegi murdnud ja Ruja ei tule enam kunagi kokku," kinnitas Nõgisto. Seega, Pärnu veefestivali "Watergate" lõppkontserdil "Teisel pool vett" ei astu üles Ruja, vaid rokk-bänd, kus teevad kaasa mõned Ruja liikmed. Nõgisto toonitab, et vähemalt tema puhul ei tule Ruja nime kasutamine laval mitte kunagi isegi kõne alla. "See on noorte inimeste pühenduskontsert Rujale ja punkt, sellest võtavad osa mõned Ruja liikmed erikülalistena."

Liitmaa hoiab pöialt Ilvesele

Lauljatar Lea Liitmaa hoiab presidendivalimistel pöialt praegusele presidendile Toomas Hendrik Ilvesele. "Ma olen kord Ilvese poolt juba olnud ja olen jätkuvalt. President on riigi visiitkaart ja peab tekitama usaldust, Toomas Hendrik Ilves sobib selleks väga hästi," räägib Lea Naistelehele. "Kuigi tegelikult mulle meeldiks hoopis politoloog Rein Taagepera. 1992. aastal, kui ta kandideeris koos Lennart Meri ja Arnold Rüütliga, siis olin tema poolt. Aga nüüd on ta selleks vist juba liiga eakas."

Kerli esines taas geiparaadil

Kerli Kõiv astus sel üles San Francisco geiparaadil. Lauljatar esines pühapäeval. Kerli jaoks on tegemist juba teise geiparaadil toimuva kontserdiga sel kuul - 4. juunil esines ta Detroiti "Motor City Pride'il". 41. korda toimunud San Francisco geiparaadi juhtisid kirjanikust aktivist Chaz Bono, näitlejatar Olympia Dukakis ja staarkokk Yigit Pura, vahendab Publik Gaycities portaali.

Maril ilmus kolmas laul

Mari-Liis Loos, artistinimega Mari, on valmis saanud järjekordse singli, vahendab Publik. Eesti Kunstiakadeemias moestilistikat tudeeriva motohuvilisest lauljatari uue singli nimi on suviselt lendlev - „Liblikas“. Kui Mari debüütsingel "Täielik suvi" rääkis maasikatest, vahukoorest ja surfilaagrist ning lugu "Väike valge vale" oli Eesti vaadatuima teleseriaali "Pilvede all" tunnuslooks, siis kolmas singel "Liblikas" räägib suvest, armastusest ja mälestustest.


Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Mari-Liis Männik

EESTI LUGUDE
EDETABEL

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Kingitus Inga ja Toomas Lunge