Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised 27.nädal
04.07.2011
Triin Niitoja proovis raadiotööd

Raadios Elmar käis laupäeval külas superstaarisaates osalenud Triin Niitoja ja proovis raadiotööd, mis talle väga meeldima hakkas. Rõõmsameelne neiu rääkis, et ansambel Club 96 on tänaseks oma tegutsemise lõpetanud ja silme ees on uued sihid. Tuule on tiibadesse andnud “Eesti otsib superstaari” saade ning praegu majandab lauljatar oma enda bändi kallal. Esinetakse nime all Triin Niitoja & John Four. Nende uue laulu nimeks on “Nii on ja jääb”. Triinu peamiseks eesmärgiks on nüüd ja edaspidi teha muusikat, mis talle endale meeldib ja mis tuleb otse tema hingest. Teatavaid sarnasusi on tema uutel lauludel tema lemmiku Pink’i lauludega.
 
Anni palju puhata ei saa

Toomas Anni andis Raadiole Elmar intervjuu, milles rääkis oma suvistest tegemistest ja uuest laulust. Mees oma fenomeni konkreetselt välja ei osanud tuua, kuid arvas, et ju siis inimestele meeldib tema tagasihoidlikkus ja lihtsus. Seda kiirgavat temast ka tema esinemistel, millest just puudust pole ning sel suvisel ajal tuleb esineda tihtilugu ka arginädala keskel. Ka uue looga on Anni hakkama saanud. “Vahel tahaksin joosta” on tehtud koostöös Marko Margnaga ning on ootamatult tantsuline ja modernne, kuid loodetavasti mehe fännid võtavad laulu siiski hästi vastu.
 
Pokinen ja Eplik esinevad koos

Monoteatri Suvepäevade raames annavad esmakordselt ühiskontserdi Mari Pokinen ja Vaiko Eplik, kes astuvad rahva ette 15. juuli õhtul Käsmu Meremuuseumi merelaval, vahendab Elu24. «Mari meeldib mulle väga. Eriti meeldib tema puhul see, et ta laulab väga hästi,» muigas Eplik. «Teine asi, mis mulle tema juures meeldib, on tema debüütalbum. «22», see on nagu ühe nooruse lugu, mis on üles ehitatud päeviku vormis, andes kokku ühe terviku. Sellist siirast ja lihtsat suhtlemist on meil muusikas vähe,» kiitis mees ja lisas, et Käsmu kontserdil mängitakse teineteise lugusid. «Seda on väga huvitav kuulda, kuidas Mari minu lugusid teeb. Ja samas üritan ka ise tema loomingu võlu võimalikult ehedalt edasi anda .» Käsmu ühiskontserdi idee kuulmisel ei pidanud Mari kaua mõtlema – Vaiko on naise jaoks üks inspireerivamaid muusikuid Eestis ning muusikuna alati meeldinud. «Koos Vaikoga loome Käsmu merelaval midagi uut ja erakordset,» lisas Mari.
 
Ines naudib koduperenaise rolli

Ines tunnistab, et laulmine ei paelu teda enam nii nagu varem, ning et ta on hakanud nautima hoopis kodusemat elu. „Muidugi tahan ma ajada oma tööasja, aga samas ma õudselt naudin oma aega kodus — kasvõi perenaine-olemist," räägib hiljuti 30. aasta juubelit pidanud Ines ajakirjale „Kroonika". „Kastan lilli, triigin — tunnen rõõmu sellest, millest ma ei osanud kahekümneselt üldse rõõmu tunda.” Kas see tähendab, et naine kavatseb juba vaikselt pesa punuma hakata? „Ma ei saaks öelda, et ma praegu tahan hullult maha rahuneda. Aga mul ei ole enam nii tohutut ambitsiooni laulja olla," tunnistab naine.
 
Vilgats paneb poja tavakooli

Septembris astub kooliteele muusikutepaari Kaire (35) ja Johannes Lõhmuse (32) vanim poeg Alfred-Aleksander (7). "Meil läks kooli valimine väga valutult. Alfred läheb kodulähedasse Peetri põhikooli," räägib Kaire Naistelehele. Peetri kool oli Lõhmuste esimene ja ainuke valik, sest üleliigset pinget sisseastumiskatsetega pole nende meelest lapsele vaja. "Me ei käinud Tallinna eliitkoolidesse isegi mitte kandideerimas. Alfred saab kodulähedases koolis algteadmised kätte, kui ta soovib, saab alati kuhugi mujale keskkooli minna. Mul pole oma lapsele üüratult suuri plaane," selgitab ema.
 
Lahkus Mahavoki kitarrist Kristjan Kirme
 
Pärast pikaajalist haigust lahkus meie hulgast ansambel Mahavoki algkoosseisu kitarrist Kristjan Kirme. "Alles mõne nädala eest sai temaga Kadriorus pikemalt räägitud," ütleb endine bändikaaslane Heini Vaikmaa Publikule. "Ta oli Mahavoki algkoosseisu liige, kuid viimasel ajal enam lavale ei astunud. Aastaid tagasi mängis ta laevadel. Tervis ei lubanud tal seda palju teha," meenutab Vaikmaa. Viimasel kohtumisel andis Kirme Vaikmaale üle hulga muusikalisi ideid, millest mees vähemalt osa tahab kindlasti realiseerida.
 
Normann eemaldati suvelavastusest

Suvelavastuse "Palun lahkuge lavalt!" proovidest suutis Henrik Normann ette teatamata nii tihti puududa, et tema asendamiseks tehti viimasel hetkel vangerdus. Kuluaarides viidatakse näitleja probleemidele alkoholiga. Kaasnäitleja Rednar Annus ütleb, et Normann on küll kõva artist, aga lavastajal sai seekord mõõt täis, kirjutab Õhtuleht. "Teatris taandub ükskõik kui andekate inimeste puhul lõpuks kõik ikkagi sellele, et tegu on kollektiivse tööga. Normann sundis teisi lihtsalt enda järele ootama ja jättis nad oma kiireloomulistest vahele tulnud tegemistest teavitamata," kõneleb ta. Nii paradoksaalne kui see ka ei näi, lavastus räägib näitlejate napsutamisest...
 
Uusküla peitis video

Kui veel mõned päevad tagasi oli YouTube'ist võimalik Merlyn Uusküla hiti "2Night" videot näha, siis nädalavahetuseks oli video muudetud privaatseks. Merlyn põhjendab video mahavõtmist sellega, et sel tuleb värve natuke muuta. Merlyn Uusküla esimene muusikavideo pidi ilmuma juba juuni algul, kuid nüüd on video valmimine ligi kuu aega edasi lükkunud, kirjutab Õhtuleht. "See hilines minust mitte olenevatel põhjusel, aga nüüdseks on see peaaegu valmis!" kinnitab Merlyn. "Tegelikult oli see korraks juba YouTube'is üleval, aga võtsin selle maha, sest värve peab natuke muutma." Mai algul kinnitas produtsent Marc van Linden Õhtulehele, et lugu "2night" on suunatud ka Poola, Tšehhi, Saksamaa ja Austria meelelahutustööstusele. Praegu aga tunnistab lauljatar Merlyn Uusküla, et see on siiski ainult Eestis ilmunud.
 
PS Troika tegi laheda video

Lugu on saanud inspiratsiooni klubihitist Duck Sauce "Barbra Streisand" ja omaaegsest tantsuhitist Boney M "Gotta Go Home". Tekst on samuti "boniemmipõhine" ja "pardikastmes," nagu kollektiiv ise Publikule väidab. Tegemist on Eestis ilmselt esimese  omalaadse "rääkivad pead" stiilis videoga, ehk siis fotode animeerimisega. "Asi sai alguse meie eelmise klubihiti eestindusega "Otsas on papp"  (orig. "We No Speak Americano" Yolanda Be Cool), mis oli järelhüüdeks aastavahetusel lahkunud rahale, sai "säästuvideo", mis seisnes lihtsalt ühele fotole erinevate efektide rakendamises," ütleb ansambli eestvedaja Allan Sarri. "Barbra Streisandit ei oleks ilmselt jaksanud nagunii palgata, ta on praegu tuntud multikatäht (South Park). Pealegi saab multifilmis suhteliselt lihtsate vahenditega kolada mööda kosmilist ruumi ja erinevaid dimensioone, mis on lahe," arvavad PS Troika mehed. "Aeg on selline kosmiline, 2012 läheneb," ütleb Allan. "Meie publikuks on nii erinevad põlvkonnad ja Barbra on küll persoon, mida nii noored kui vanemad inimesed teavad." Ansambel PS Troika on jõudumööda alati videosid tootnud, alates debüüthitist "Põdrakasvataja" 1987. aastal. "Et meie "koonud" inimestel meelest ära ei läheks ja pealegi on fun, arvutustehnika ju võimaldab seda ise teha," tõmbavad mehed otsad kokku.
 
Roxette palub eestlastelt abi

18. juulil Eestis esinev Rootsi popp-bänd Roxette palub Eesti fännidelt abi Tallinna kontserdil esitatava loo valimisel, vahendab Elu24. Roxette’i uus maailmaturnee «Charm School – World Tour» on alates 2011. aasta algusest viinud bändi maailma eri paikadesse – Euroopasse, Lõuna-Aafrikasse ja Lõuna-Ameerikasse. Paljudes riikides ja linnades on bänd üllatusena ja austusavalduse märgina esitanud ka lõigu «kohalikust» loost – olgu siis tegemist kas rahvaliku või lihtsalt kohalikele väga tuntud looga. Ka Tallinnas on Roxette’l plaan oma toredat traditsiooni jätkata ning muusikud otsustasid parima loo valimisel kaasata Eesti fännide abi. Lugusid saab pakkuda nii FBI Concert Clubi Facebooki leheküljel kui ka erinevates portaalides vastava uudise kommentaarides. Nädala pärast valivad Tallinna kontserdikorraldajad kolm Eesti fännide poolt enim pakutud lugu ja saadavad need bändile edasi.
Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Veiko Soom

Kolmest seitsmeni

Top 3
1 Mina Ka Nublu feat. Reket
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap