Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised 28.nädal
10.07.2011
Hannaliisast sai magister
 
Lauljatar Hannaliisa Uusmaa head koolitulemused lükkavad ümber küünilise väite, et lauljad ei oskagi muud teha kui laulda. Neiu lõpetas edukalt Tallinna Ülikooli magistriõppe ning ei välista sedagi, et tulevikus saab teda doktoriks kutsuda, kirjutas Naisteleht. «Kindlasti mitte sel aastal. Ma puhkan natuke ja tegelen eriala, sotsioloogiaga ja siis vaatan edasi,» ütles laulja.
 
Eesti lauljad esitavad filmiklassikat

Laupäeval andis raadios Elmar intervjuu Lauri Liiv. Kontsert Kuujõgi on omamoodi mõtteline jätk eelmisel suvel väga menukalt läinud kontsertile Suveõhtu romantika. Kui eelmisel aastal sai kuulata ainult Eesti teatri- ja filmimuusikat, siis sellel korral on repertuaar veelgi laiem - kõlavad lood kogu maailma filmimuusika paremikust. Ettekandele tulevad igihaljad palad nagu näiteks Kuujõgi (Moon River) filmist Hommikusöök Tiffany juures, Kuskil teiselpool vikerkaart (Somewhere Over The Rainbow) filmist Võlur Oz, Jään sind ootama filmist Cherbourgi vihmavarjud, Kabaree samanimelisest filmist, I Will Always Love You filmist Ihukaitsja, Muinaslugu muusikas filmist Need vanad armastuskirjad, Mõtisklus filmist Vallatud kurvid ja paljud teised tuntud ning armastatud laulud nii Eesti kui ka terve maailma kinoklassikast. Sellel kaunil ja pisut nostalgilisel kontsertil astuvad üles Nele-Liis Vaiksoo (laul), Lauri Liiv (laul) ning Alen Veziko (laul ja kitarr). Kuna klaveril saadab kõiki lugusid ka sellel aastal maestro Olav Ehala, siis võib päris kindel olla, et saab kuulda ka laule Eesti filmimuusika kroonimata kuninga enda sulest. Kontsert on ca 1 tund ja 30 minutit. Tuuri kava:

12.07 kl 20 Väätsa Mõis * (piletid müügil ainult kohapeal)
13.07 kl 20 Viimsi Püha Jaakobi kirik
17.07 kl 20 Tartu Hansa Hoov
19.07 kl 20 Ammende Villa
21.07 kl 20 Padise Mõisa Hoov
23.07 kl 20 Otepää kirik
25.07 kl 20 Lohusalu Sadam
28.07 kl 20 Haapsalu Kuursaal
29.07 kl 20 Kadrina Laululava
 
Portsmuth avaldas sooloplaadi
 
Äsja lõppenud Noorte Laulupeo kunstiline juht Veronika Portsmuth tutvustas Solarise Keskuses toimunud esitlusel oma esimest sooloplaati “Kõikide järvede kuu”, kus ta astub kuulaja ette mitte dirigendi vaid lauljana, vahendab publik.ee. Portsmuthi esikplaadil "Kõikide järvede kuu" kõlav muusika on mõnus omalaadne mahemuusika. Noored professionaalsed muusikud on töödelnud helilooja Lembit Veevo (1926-2000, kel täitub sel aastal 85. sünniaastapäev) koorimuusikat, värvides neid fantaasiarohke instrumentide kasutusega. Hääle roll antud soololauludes on napp ja mahedalt põhjamaine. “Tegemist pole klassikaliste ja laiemalt järgi proovitud jazz-seadetega, vaid Kristo Matsoni poolt tehtud seadetes on püütud säilitada võimalikult palju originaalmuusika harmooniaterohket helipilti ning kujundada sellele ideeliselt toetav ning mitmedimensiooniline heliruum, eeskujuks Põhjamaade muusika ja Eesti pärimus,” ütles Veronika Portsmuth oma esikplaadi esitlusel. “Selline lähenemine koorimuusikale on Eestis kindlasti erakordne ja arvatavasti ka üle maailma suhteliselt harv nähtus,” arvab Portsmuth. Vastupidist praktikat on kasutatud märkimisväärselt rohkem. Kuna Veevo koorimuusika on nii mõjus, siis antud seadete kaudu võimendub veelgi tema muusika ilu ja võlu ning laulude ajatu temaatika.
 
Järvis vahetas töökohta
 
Poolteist aastat tagasi kandideeris muusik Piret Järvis (27) majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi pressinõuniku kohale ja asus tööle riigiametnikuna. Mõne aja eest pani Piret avalduse lauale ja lahkus ministreeriumist. Teda tõmbas ikka meelelehutuslikumasse sfääri - Piret liitus suve algul ETV tööka kollektiiviga, kirjutab Naisteleht. Juunist alates juhib ta projektipõhiselt kultuurisaadet "2011". "Ta on nii armas, tark ja ilus saatejuht, et uuest hooajast tahame kindlasti temaga koostööd jätkata," kinnitab ETV pressiesindaja Tiina Leedu.
 
Gerli Padar asub dollareid jahtima
 
Septembris Jaltas algaval Krimmi rahvusvahelisel muusikafestivalil hakkab $100 000 peaauhinda jahtima ka Eesti lauljatar Gerli Padar, vahendab ekspress.ee. Vene meedia kirjutab, et lauljatar, kes on oma raudse tahte ja iseloomu tõttu ära teeninud hüüdnime «Зубы и когти» (Hambad ja küüned), valiti 20 prestiižikal Crimea Music Festil esineva artisti sekka. Iga osaleja on oma kodumaal juba väga kuulus, mõnes riigis tuli aga parimatest parima väljaselgitamiseks korraldada konkurss. Festivali kunstiline juht Alla Pugatšova hindas isiklikult muusikat, mida festivali korraldajatele saadeti üle maailma. Legendaarse lauljatari sõnul hiilgab tänavune festival stiilide ja žanride mitmekesisusega. Iga laulja peab festivalil esitama ühe loo etnopopi stiilis ja ühe tuntud hiti omapärase töötluse. Võitja selgitab rahvusvaheline žürii avaliku hääletamise käigus. Grand Prix auhind on 100 000, 1. preemia 50 000, 2. preemia 30 000 ja 3. preemia 20 000 dollarit, lisaks panevad preemiad välja ürituse sponsorid.
 
Hip-hop festival toimub taas
 
19.-20. augustil toimub Elvas juba viies Eesti Hip Hop Festival, vahendab publik.ee. Peaesinejaeks on sedakorda Afu-Ra (Perverted Monks, Gang Starr Foundation) ja Mr. Lif (Def Jux). Festivali esinejate nimekiri on pikk, sisaldades üle 35 artisti. Lisaks toimuvad Simpel Graffiti Jam, Artis Hip Hop kino, EHHF 3vs3 kossuvõistlus, laupäevane luulenurk ning loomulikult EHHF tantsu-battle!
 
Winny Puhh läks omavahel tülli
 
Õllesummeri pealaval esinenud Winny Puhh tegi seda bändimeeste sõnul vähendatud koosseisuga. Pärast Rabarockil esinemist tekkis kollektiivis suur vastuseis ning üks liige oli sunnitud bändist praktiliselt välja astuma, vahendab Elu24. Winny Puhh peab hakkama saama ilme Rolandita ning ansambli koosseisu kuulub nüüd vaid viis liiget.
 
Artjom hülgas oma bändi
 
"Noisebleedi muusika oli 95% minu looming. Kahe kuu jooksul, mis ma ära olin, ei suutnud poisid ühtki uut ideed välja laduda – ei muusikalises mõttes, ei tulevikuplaanide suhtes," räägib Artjom Savitski Õhtulehele, miks tema senisel bändil nüüdseks kriips peal on. Staarisaates uhkeks minemise kuulujutte tahab Artjom ümber lükata. "Pigem laiendasin oma muusikalist silmaringi ja nüüd on soov panna ennast proovile uute väljakutsetega," põrutab Savitski, et uhkusel pole bändi laialiminekuga midagi pistmist. Üheks uueks väljakutseks on Artjomil uus punt, kellega ta on enda sõnul ohtralt uut materjali kirjutanud ning plaat loodetakse juba sel aastal välja anda.
 
Urbid korraldavad indiaanilaagreid

Kirjanik Kerttu Rakke tunnistas Buduaarile, et ta tunneb end pärast vendade Urbide korraldatavat indiaanilaagrit parema ja puhtama inimesena. "Suhtun alati igasugu vaimu- ja esoteerikalaagritesse suure skepsisega," räägib Kerttu oma eelarvamustest. "Mu hea sõbranna Hella Urb, kes on indiaanilaagri ühe korraldaja Tarmo Urbi tütar, kutsus mind mitu aastat laagrisse, kuni 2007. aastal lõpuks nõustusin ja ei pidanud pettuma." Pärast seda on Kerttu alati võimaluse korral indiaanilaagrist osa võtnud, sest see andvat hea enesetunde. Ärinaine ja modell Beatrice on indiaanilaagriga lähemalt seotud, sest tema elukaaslane Priit Kuusik on üks laagri korraldajatest. "Alates 1999. aastast olen alati laagris kohal olnud, välja arvatud 2005. aastal, mil sündis meie tütar Uma," rääkis Beatrice. "Käin indiaanilaagrites, sest olen lummuses nendest toredatest, elurõõmsatest ja tarkadest indiaaniinimestest, kes Eestisse laagrit tegema tulevad. Nendega veedetud aeg on palju väärt". Erilise mälestuse on Beatric'ile jätnud higistamistelgi tseremoonia. "See on iga kord absoluutne elamus, sest on erakordselt puhastav tseremoonia."

Pilt


Ilusat advendiaega!

Tiiu Sommer ja
Lauri Hermann

ÄRKA, KAUNIS MAA!

Top 3
1 Loomade farm Terminaator
2 Tükike taevast Tanel Padar
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap
Küsetlus

Missugune koht kodus vajab remonti?