Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised 29.nädal
16.07.2011
Ansambel Noorkuu andis välja singli “Spordilaul”
 
Elmari muusikauudiste toimetus võttis ühendust Noorkuu liikmega Rein Kahro. Rein rääkis, et muusika ja sport on alati käinud käsikäes ja tema valmistub hetkel triatloniks. Ettevalmistused on läinud tõusude ja mõõnadega, sest Eesti ilm on heitlik, aga üldiselt üritab Rein olla tubli. Rein lisas: “Algselt pidid kõik Noorkuu poisid triatlonist osa võtma, kuid ühele ei sobinud üks ja teisele teine ala ning jäigi see mõte soikku. Spordivaim on meis kõigis säilinud ja “Spordilaul” just seetõttu sündiski”. Sel nädalal kirjutati ka sellest, et ansambel Noorkuu on Inkasso võlgnikenimekirjas. Rein kommenteeris teemat nii: “Arvan, et tegelikult on võlg juba kustutatud. Teema on pikk ja keeruline. Meile ollakse võlgu ja tänu sellele oleme ka meie mingusugused arved natukene üle tähtaja lasknud.”
 
Kaspar-Ikevald Rannapil on kõrini, et tema karjääri pidevalt isa omaga võrreldakse.
 
Buduaar rääkis Ikevaldiga pisut pikemalt ja muuhulgas selgus, et kuigi oma isa Rein Rannapit austab ta väga, on pojal siiski kõrini, et tema karjääri pidevalt isa omaga võrreldakse. Ikevald rääkis: Kahjuks või õnneks on elu vorpinud mind selliseks, et lepin vaid parimaga - nii et tippude tippu! Meelelahutus on kindlasti see valdkond, kus tunnen end koduselt, kuid nagu öeldakse - ei või kunagi teada!”Mu isa on väga tore ja andekas muusik. Olen ka väga tänulik kõige eest, mida ta on mulle õpetanud ja edasi andnud. Olen harjunud, et mind pidevalt seostatakse temaga. Samas, kui päris aus olla, siis mul on kõrini sellest, et intervjuudes küsitakse küsimusi pigem tema kohta. Teisest küljest mõistan inimeste huvi selle teema vastu. Kuid... mulle ei meeldi, et mu karjääri pidevalt võrreldakse tema omaga. Aetakse kui tikutulega seoseid taga. Me oleme isa ja poeg ning tegeleme mõlemad muusikaga, kuid teeme siiski erinevaid asju. Lisaks ei meeldi mulle, et minu perekonnanime kuuldes muutub inimestel suhtumine minusse.” Küsimusele, mis on su ambitsioonid muusikas? Vastas Ikevald: “
 
Liis Lemsalu võttis aja maha
 
Kindlasti olete märganud, et meie värske superstaar Liis Lemsalu on kuhugi kadunud. Õhtuleht otsis ta üles ning saime teada, et Liis on võtnud aja maha ning ehitab oma karjääri tasa ja targu. Kui eelmisel aastal oli Ott Leplandi laul juba järgmisel päeval raadiotes, siis Liis võtab asja väga rahulikult. Hetkel naudib suve ja kogub mõtteid. Ta ütleb, et plaadi pärast ei pea fännid eriti muretsema, sest reaalne visioon, milline esikplaat ja peagi ilmuv singel tulema peaks, on tal ideena juba valmis. "Visioon on olemas, aga kas see kõik ka minu esimesele plaadile jõuab, selgub töö käigus. Läbirääkimised koostööks on toimunud Robin Juhkentali, Vaiko Epliku ja Jarek Kasari ehk Chalice’iga." teatab ta. Liisi esimene plaat peaks tüdruku sõnul jõudma kuulajate ja fännideni sügisel. Mida on Liis aga teinud saatevõiduga kaasnenud rahahunnikuga? "Raha on küll tõepoolest olemas, kuid midagi märkimisväärset pole sellega korda saatnud," jääb ta napisõnaliseks.
 
Stig Rästa langes 4 km.
 
Stig sooritas esimese langevarjuhüppe Pärnu lennuvälja kohal koos tandemimeister Toomas Taltsiga, kelle arvel juba üle 1700 hüppe. Juhtnöörid sai Stig kätte kohapeal. "Selleks ei kulunud rohkem aega kui viis minutit," meenutab ta Õhtulehele. Kõhklus ei pugenud talle lennukist alla vaadates kordagi naha vahele: "Valitses kuidagi väga mõnus õhkkond ja kõik ümberringi olid väga heas meeleolus." Maandumist pole Stigi sõnul mõtet peljata, temal sujus see väga pehmelt. Ettevõtmise juures oli vaid üks probleem: "Hüpe sai läbi liiga ruttu. Kohe, kui see kõik läbi oli, hakkasin mõtlema, et tahaks veel hüpata, et seda lendamist täpsemalt tajuda." Muusik kavatseb taevast laskumist kindlasti korrata ning soovitab seda ka kõigile teistele, kel vähegi võimalust ja tahtmist.

Ansambel Nion tuli välja oma teise singliga

 
Just sel nädalal ilmus laul “Mustad jooned”. Nioni eestvedajateks on muusik Karl Kanter ja lauljanna Keit Triisa. Keit rääkis raadiole Elmar antud intervjuus, et uuele laulule on tulnud päris head vastukaja ning talle endale meeldib uus laul rohkem kui esimene lugu “Minema lendan”. “See laul kirjeldab meie muusikat palju paremini kui esimene singel!” rääkis Keit. Sõnad kirjutas Marilyn Jurman ning muusika väljus Karl Kanteri sulest. Küsimusele, kuidas teie kolm (Keit, Marilyn ja Karl) kokku sattusid, vastas Keit: “Kuidagi me kolmekesi oleme kokku sattunud. Ei oskagi täpselt öelda... see ei alanud muusika tegemisega. Mingid teised asjad viisid meid kokku ja see trio töötab meil väga hästi.” Edasistest plaanidest nii palju, et salvestatud on veel kaks lugu ning üritatakse sügiseks välja anda plaat ja ansambel Nion plaanib hakata andma LIVE-kontserte.

Kerli kirjutas Demi Lovato loo "Skyscraper"
 
USA popstaaril ja näitlejannal Demi Lovatol ilmus uus singel "Skyscraper", mille kaasautor on Eesti lauljatar Kerli Kõiv. Kuigi lugu oli esialgu mõeldud Kerli uue albumi tarbeks, otsustati see anda Demile, lootuses, et ta teeb sellest midagi head. "Ja ta tegi," kommenteerib Kerli. Inspiratsiooni leidis ta selleks ühest pildist. «Võtsin ette pildi pilvelõhkujast, mis seisis keset varemeis maailma. See oli kujutis apokalüpsisest ja me kirjutasimegi loo pildi järgi. Tumedatest pilvedest paistsid esimesed päikesekiired. See kõik rääkis uuest algusest,» seletas Kerli Formspringis.
 
Birgit Varjunil kallim?
 
Veel maikuus ütles 24aastane Birgit Varjun Buduaarile, et ei igatse praegu enda kõrvale kedagi ning on oma eluga väga rahul nii, nagu see on. Õllesummeril aga liikus just seesama Supersaatrisaate eelmisest hooajast tuntuks saanud Birgit käsikäes kaaslasega, kelleks osutus temast 11 aastat vanem Jaak Rotka. Allika sõnul särtsus Birgiti ja Jaagu vahel juba kolme aasta eest.
 
Teele Viira eelistab kanget alkoholi
 
Kui superstaar Liis Lemsalust pole suurt midagi kuula, on paljud portaalid täis erinevaid artikleid Teele Viirast. Sel nädalal saime tänu Naistelehele teada, et Viira eelistab lahjale alkoholile kanget. Veel saime teada Teele kõige piinlikumast olukorrast ning see leidis aset konkursil «Eesti laul», kus noor naine Getter Jaani võiduloole tausta laulis. Pärast võitja teatavaks tegemist tuli «Rockefeller Street» kordamisele ning hasardis Viira läks tantsuga hoogu. Lavalt tulles avastas, et retuuside sees oli kannika peal suur auk. “Õnneks kordusest vaadates midagi aru saada polnud, aga kaamerameestel oli nalja nabani.» ning Buduaar kirjutas sellest, et lauljatar Teele Viira armastab nii pöörast meiki kui ka loomulikult puhast olekut ja, et meiginippe jagavad talle aga sõbrannad.

Bonzo on end peaaegu leidnud
 
Augustis suundub muusik, laulja ja laululooja Bonzo Eesti tuurile, et tutvustada publikule tõde, mille lähedale ta on peaaegu jõudnud. Korraldajate teatel on Bonzo maha käinud umbes 20 aasta pikkuse teekonna ja kogu selle aja on muusik olnud oma näo ja käekirja otsingutel. Nii on ta katsetanud eri žanre, alates bluusist ja rokist kuni kantri ja folgini, esitades teiste kirjutatud laule ja põhiliselt inglise keeles. Viimase viie aastaga on Bonzo aga jõudnud oma otsingutes üsna tõe lähedale. On oma muusika, enda loodud ja emakeeles. Kontserttuuril “End otsides” esitab Bonzo laule oma viimastelt heliplaatidelt ja täiesti uut materjali, mis ei ole veel ühegi ketta peale jõudnud. Mõni lugu on koguni nii värske, et selle kohta võiks öelda maailma esiettekanne.

Eesti DJ murdis maailmakuulsale tantsumuusika kogumikule!
 
Juba eelmisest kümnendist Euroopa üks müüdavamaid tantsumuusika kogumikke VIVA Club Rotation andis välja uue plaadi, kus on ka meie kodumaise produtsendi Cityflash remix Jason Borni loole "Grenade". Samalt kogumikult leiab tantsumuusika maailmastaare nagu Scooter, ATB jt. Cityflash on Club Visioni resident DJ ja tuntud rohkem eestis, kui DJ Melboom nime all.
Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

ELMARI TANTSUÕHTU

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar