Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised 32.nädal
08.08.2011
Sadam põrutab taas Ameerikasse

Laupäeval käis Raadios Elmar külas ja aitas soovisaadet teha Marek Sadam alias N-Euro. Marek rääkis, et N-Euroga tuleb ka väga harva ette esinemisi vanade aegade meenutamiseks. Bändikaaslane Kalev on hetkel ametis ka Parvepoistega. Marek ise aga teeb uusi N-Euro laule sooloprojektina välismaal. Uue materjali salvestab ta Ameerikas. Peamine eesmärk ongi salvestada uusi laule N-Euro repertuaari tarbeks. Siiski leiab Marek aega ka rahulikuma muusika jaoks. Augustis annab ta kontserte koos Tõnu Laikrega. “Ärkamise aeg” kontsertid toimuvad: 18. augustil kell 19 Rõuges, 19. augustil kell 19 Viiratsis, 20. augustil kell 7:30 Iisakul, 20. augustil kell 18 Kohtla-Nõmmel ja kell 21 Rakveres.

Tammesalu teeb sooloprojekti

Ansamblist Club 96 tuule tiibadesse saanud Timo Tammesalu andis Raadios Elmar intervjuu ja teeb nüüd soololaule nagu ka endine bändikaaslane Triin Niitoja. Club 96 on nüüd täielikult ajalugu. Timo esimene soolosingel kannab nime “Mesinädal”. Timo kohtus mehega, kelle produtsendinimi on Rick Rusk ja tema Timole selle loo välja pakkuski. Tegu on poppmuusikaga, mida tegijad ise teevad enda tunde järgi, et lood hästi kõlaksid.

Untsakad ilmutasid uue plaadi

Raadios Elmar andis intervjuu Margus Põldsepp. Untsakate uue plaadi nimi on “Meie küla pidu”. Bändil läheb paremini kui eelmisel aastal ja terve suvi on esinemisi täis. Eelmine rahvaliku muusikaga plaat ilmus muide 2002. aastal, mil Untsakad said 10. aastaseks. Viimatine temaatiline metsavendade plaat ilmus aga 2006. aastal. Eesti rahvaluule kogudest on leitud materjalid lugude tegemiseks.

Sandra pühendub lapsele

"Ta on mu esimene laps ja ma tahan talle kogu aeg olemas olla," ütleb Urban Symphony solist Sandra Nurmsalu, kes pärast tütre sündi on muusikarindel aja peaaegu maha võtnud ja eksib lapsepuhkuse kõrvalt lavale haruharva, vahendab Õhtuleht. "Me oleme praegu puhkusel ja igaüks tegeleb oma asjadega. Mina ise olen olnud lapsega kodus ja teistel liikmetel oli juba varem palju tegemisi: kool ja muud esinemised," selgitab Sandra. Tema sõnul jätkab Urban Symphony kindlasti tegutsemist, kui tekivad aeg ja võimalus. Tärmineid ta aga välja käima ei tõtta: "Inimesed ikka küsivad aeg-ajalt meie tegemiste kohta, aga ma ei oska öelda mingit aega, millal meil näiteks uus lugu välja tuleb. Eks me näe."

Elumees avaldas suvise kaveri

Raadios Elmar käis laupäeval külas Jürmo Jurtom, kes on ansambli Elumees esilaulja. Tema isa oli ''Kormoranide'' filmi näitleja Enn Klooren, kes pärast filmi esilinastust suri. Kuna Jürmo on laval ainus mees kahe naistaustalauljaga, siis sellest tuleneb ka tema bändi nimi - Elumees. Noormees on bändi teinud juba 12 aastat. Tema sõber, DJ Simon Hill aitab stuudiotöös ning ühiselt on valmis tehtud uus suvine kaver, mis kannab pealkirja “Suvi algab siin”. Lugu järgib häid Elumehe traditsioone ning kutsub rahvast tantsima ja suve meenutama olenemata aastaajast.

Robert Vaigla soetas talu

Vanemad on mu tegemistesse mõistlikult suhtunud. Olukorda, kus paugutaksin uksi ja saadaksin kõik kuradile, pole olnud," ütleb Lenna ja Trafficu kitarrist Robert Vaigla. Tema isa, Ultima Thule bassimees Raul Vaigla noogutab kiitvalt takka. Läti piiri lähedal Häädemeeste kandis, kahe looduskaitseala vahel asub Rauli (49) ja Roberti (25) mängumaa. Taluhäärber, nagu nad ise seda kutsuvad, sai soetatud kaks aastat tagasi hilissügisel Roberti eestvedamisel. Tema õde Marie Margarite (16), ema Leila (48) ja Raul on ostuga väga rahul. "Ütleme nii, et peremees on pigem Robi," sõnab Raul. "Ilma isata poleks ma saanud seda ette võtta," lausub Robi. Meestel käed sügelevad – tahaks juba lammutada, üles ehitada ja restaureerida.

Augustibluusiga toetatakse Punast Risti

Haapsalus reedel alanud festivalil Augustibluus koguti muuhulgas annetusi kohaliku Punase Risti Seltsi laste ja koolinoorte esmaabi õppe läbiviimiseks, vahendab Publik. Haapsalu Piiskopilinnuse õue ülesseatud telgis oli festivali külalistel võimalik vajadusel saada esmaabi ning annetada raha kohalikule Punase Ristile, toetamaks tasuta esmaabi õpet koolides ja lasteaedades. Kogutud raha eest soetatakse esmaabi õpetamiseks vajaminevaid vahendeid nagu sidumismaterjalid, külmakotid ja antiseptikud. Eesti Punase Risti noorsootöö- ja teabeprogrammide koordinaatori Indrek Simiskeri sõnul esineb just noorte hulgas enim riskikäitumist ning seetõttu on oluline, et just noored inimesed oskaksid ennast ja oma kaaslasi aidata, kui midagi peaks juhtuma. “Kuigi Punane Rist koolitab noori tasuta, on sellega seotud mitmed kulutused. Seetõttu on Augustibluusi poolne initsiatiiv igati tervitatav ning loodame koguda arvestatava summa, mille abiga saame juba sügisel suurele hulgale noortele esmaabialased põhiteadmised anda.” ütles Simisker. Eesti Punase Risti Läänemaa Seltsi sekretäri Eugenia Luidalepp lisas, et ühe tasuta koolituse läbiviimiseks kulub umbkaudselt 225 eurot. Esmaabialased põhiteadmised saavad sellisel kursusel kuni 16 noort. Augustibluusi korraldajatel tekkis mõte heategevusliku korjanduse läbiviimiseks talvel, mil Haapsalus toimunud väikelastekodu põleng nõudis 10 inimohvrit. Festival Augustibluus toimus 5. ja 6. augustil Haapsalus. Kahe päeva jooksul astus kuuel laval üles 20 artisti Eestist, USAst, Brasiiliast, Soomest, Hispaaniast, Venemaalt ja Austraalias.

Kerli kirjutas Lovatole laulu

Eesti laulja ja laulukirjutaja Kerli rääkis väljaandele Seventeen, mis inspireeris teda kirjutama Demi Lovato värsket singlit «Skyscraper», kirjutab Elu24. „Kirjutasime selle apokalüpsist kujutava pildi põhjal. Maailm oli varemeis ja rusude keskel seisis üks pilvelõhkuja. Vihma tibutas ja tihedate suitsupilvede vahelt paistsid esimesed päikesekiired. Tundsin end suurepäraselt, kui seda laulu kirjutasin. See tuli väga võimsast kohast.“

Hannah leinab oma lemmikut

Peamiselt Inglismaal resideeruv Hannah kirjutas oma Facebooki kontol, et tema südames on lein, sest suri üks tema suurimaid lemmikuid. "Pikk võitlus alalõua luuvähiga. Alternatiivravi toimis hästi.... Oleks me vaid varem alustanud... Jääme oma südames sind alati armastama... Puhka rahus, mu väike," vahendab ajakiri Naised Hannahi kommentaari Facebookis. Suri nimelt tema lemmikkass Lapu, kes oli Hannahi enda sõnul üks südamlikumaid ja erilisemaid olendeid. "Täna öösel võtab Lapu ette põnevad retked koos oma venna Triibuga paradiisi parimate põõsaste all. Ja tegelikult sai elu kassina lihtsalt mööda... Lapul on suuremad väljakutsed!" lisab Hannah lemmikut mälestavas tekstis. Hannah on tuntud kui suur loomade sõber, kodutute loomade abistamisega on artist tegelenud kaheksa aastat, aidates näiteks kaasa loomade hooldekodude projektile. Lauljataril on neli tänavalt korjatud kiisut ning kaks koera.

Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Top 3
1 Mina Ka Nublu feat. Reket
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap