Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised 34.nädal
22.08.2011
Kerli käis presidendi vastuvõtul

Reedel korraldas president Toomas Hendrik Ilves Kadrioru roosiaias Eesti Vabariigi iseseisvuse taastamise 20. aastapäeva vastuvõtu. Lipsude ja pintsakute vahel tulid aga eriti särtsakalt esile Kerli Kõiv ja tema saatjaskond! Tõesti, ega midagi vähemat, kui lahedat baleriinilikku kostüümi ja särts-siniseid juukseid poleks Kerlilt oodanudki. Lisaks tavapärasele seltskonna-jutlemisele astus meie kuulus laulja ka lavale, vahendab publik.ee.

Kairit valmistab uut plaati

Laupäeval käis Raadios Elmar külas Kairit Tuhkanen ja rääkis oma suvest ja plaadiplaanidest. Puhata on lauljatar pisut ikka saanud, kuigi osa ajast on läinud septembrist Kanal 2 eetris oleva uue saatesarja salvestamiseks. Lisaks on lauljatar valmis saanud ka uue laulu “Sinule”, mis ilmub tema uuel albumil loodetavasti juba detsembrikuuks. Suurema osa lugudest plaanib Kairit plaadi tarbeks ise kirjutada.

Rosanna osaleb duetis

Pühapäeval andis Raadios Elmar intervjuu Rosanna Lints. Selle “Eesti otsib superstaari” hooaja noorim esineja, 15-aastane Rosanna, jõudis superstaari lõppvõistlusele läbi Pärnus toimunud eelvooru. Saavutas saates kolmanda koha. Finaali saadeti tütarlaps kohtunike poolt "tütarlaste nädala" 1. stuudiovoorus, kus ta esitas Christina Aguilera laulu "The Voice Within". Loo juures meeldis kohtunikele Lintsi hääle ja esituse võimsus. Just Aguilerat peabki noor lauljatar oma suurimaks lemmikuks ja eeskujuks. Uus duett “Kui tuled minuga” pole Rosanna jaoks stiililiselt tema eelistus, sest talle meeldiks esitada pigem sõulilikumaid lugusid. Duett sai võimalikuks tänu Lauri Lugu produtsendile Kristjanile, kes Rosannale ettepaneku tegi ja lauljatar oli toreda pakkumisega kõhklemata nõus. Loo muusika on kirjutanud Kristjan Mazurtchak, sõnad Maian Kärmas.

Viira hakkab mängima lavastuses

Saatest "Eesti otsib superstaari" tuntuks saanud laulja Teele Viira (23) sai uue põneva väljakutse - ta hakkab näitlema muusikalises lavastuses "Limpa ja mereröövlid". Kuigi peaosalist Limpat mängib seekord Alo Kurvits, pole Teele roll vähem tähtis - ta etendab mereröövel Linat, kirjutab Naisteleht. "Tegime Teelega aasta eest "High School Musicali" ja ta oli tõeline leid - kuidas üks laulja suunitlusega noor võib ka draamastseenides hästi mängida," kiidab lavastaja Andres Dvinjaninov. Teele ise ütleb, et kõige keerulisem on teatritöö juures sajaprotsendilise usutavusega rolli sisse minek. Kuidas Teelel õnnestub end voodilinaks mängida, saab näha 22.-28.augustini Viimsis Rannarahva Muuseumi hoovis.

Artjomi inspireerib tema neiu

"Muusikaliselt saan samuti tüdrukult väga palju inspiratsiooni. Eriti tundsin seda superstaari eelviimases voorus, kus oli vaja laulda armastuslaulu. Suutsin loosse tänu temale nii hästi sisse elada," õhkab saatest "Eesti otsib superstaari" tuule tiibadesse saanud Artjom Savitski. "Superstaarisaate ajal käis ta igas pühapäevases saates mind vaatamas ning tema oli esimene, kellele saatsin kritiseerimiseks ka uue õpitava loo demo. Saate ajal oli üleüldse raske – mul oli nii kiire, et nägimegi ainult üks kord nädalas pärast pühapäevaseid finaale. Aga see tegi kindlasti meie suhte ainult tugevamaks," arvab Artjom.

Jakko kais rollerimatkal

Muusik Jakko Maltis käis oma sõpradega rollerimatkal Eesti saari avastamas, kirjutab Õhtuleht. Kui muidu sujus kõik hästi, siis võidelda tuli kolme takistusega- rästikute, lammaste ja bensiinikuluga. "Põnevust pakkusid tee peal roomavad rästikud, mõnele neist tekkisid olude sunnil ka uued mustrid," tunnistab Maltis, et matka tõttu kolis nii mõnigi looduskaitse all olev roomaja teise ilma. "Ja loomulikult sai varahommikul ka selle peale ärgatud, et paarkümmend lammast leidsid, et telgi ukse ees on just see kõige parem närimismaterjal." Lisaks sõitis seltskond end Saaremaal bensiinituks, sest Vespade kütusekulu tõusis mõnikord lausa 5,7 liitrini 100 kilomeetri kohta. Rollerimatkajad päästis kohalik päästekomando.

Viira hakkab saatejuhiks

"Otse-eetri kogemus on kahtlemata pisut hirmutav, kuid juba superstaarišõu ajal jälgisin kõrvalt saatejuhte Evelin Pange ja Hele Kõrvet – eks üht-teist on kõrva taha pandud," ei pabista lauljatar Teele Viira kuigivõrd oma saatejuhidebüüdi pärast TV3 uues televõistluses "Laulupealinn". "Kuna esineda ja suhelda mulle meeldib, siis usun, et saan hakkama," on Teele Õhtulehega rääkides optimistlik. Siiski tunnistab ta, et poleks pakkumist nii kindlal meelel vastu võtnud, kui poleks teadnud, et kaassaatejuhiks saab Marten Kuningas: "Tean teda hästi. Hiljuti käisime koos koguni ühel muusikafestivalil (Taanis Roskilde rokifestivalil – K. A.). Ta on väga hea kaaslane ja usun, et toetame teineteist ka eetris."

Loosaar otsib bändi trummarit

Üle ühe kümnendi tegutsenud Cookies otsib seoses nende praeguse trummari lahkumisega välismaale uut trummarit, vahendab Elu24. Peamiselt nu-metalit viljeleva bändi iseloomustavateks joonteks võib pidada ühiskonnakriitikat, karmi imagot ja põnevat lavašõud. Uus trummar valitakse praeguse trummari abiga 23. augustil n-ö casting'ul, kus kandidaadil palutakse ette mängida kolm Cookies'e lugu. Huvilisted võtke ühendust aadressil: otriin@online.ee

Singer Vinger lõi klahvpillimehest lahku

"Tahan täpsustada, et Singer -Vinger ei süüdista Avo Ulvikut bändilt raha varastamises, see on Kroonika ajakirjaniku enda interpretatsioon," teatab Singer Vingeri solist Hardi Volmer. Kroonika kirjutas, et ansamblist Singer Vinger on rahaprobleemide tõttu pidanud lahkuma klahvpillimängija Avo Ulvik, vahendab Õhtuleht. "Ulvik kuritarvitas kaaslaste usaldust selle piirini, kust edasi ei saanud enam koos laval olla," kommenteeris laulja Hardi Volmer Kroonikale. Nüüd aga palub Volmer täpsustada, et tegemist ei olnud raha varastamisega nagu artiklist mulje jäi. "Meie ütlesime Kroonikale selgituseks sellise fraasi nagu "usalduse kuritarvitamine", see ei tähenda aga raha varastamist," kinnitab Volmer.
Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Ö

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar