Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised 35.nädal
28.08.2011
Liis Lemsalu mängib Omar El Ghazaly kõrval naispeaosa Egiptuse filmis

Egiptuse filmitootjad alustasid Tallinnas 18. augustil filmi “Mina olen egiptlane” võtteid.
Tõsielul põhinev linateos jutustab loo Egiptuse tippsportlasest, kes läbi rohkete tõusude ja mõõnade on valinud koos oma parima sõbraga ühise tee eduka sportlasekarjääri saavutamisel. Jagades samu unistusi ja püstitatud eesmärke on sõbrad teineteisele läbi aastate tugevaks toeks. Seda emotsionaalsemaks kujuneb aga vahejuhtum, kus Omari sõber Egiptuse revolutsiooni käigus kokkupõrkes politseinikega hukkub. Kõrged eesmärgid langevad nüüd ainuüksi Omari õlgadele ja ta on suundumas 2012. aasta Londoni olümpiamängudele, kuhu tema ka reaalses elus jõudmas on.

Liis täidab armastava tüdruksõbra rolli, olles mehele jäägitult toeks nii Omari sõbra surma, kui ka teiste elu keerdkäikude ajal. Siiski ei puudu suhtest hõõrdumised ja kokkupõrked , mis on peamiselt tingitud nende erinevatest taustadest. Egiptuse režissöör Karim Ali Ismail valis Liisi sellesse rolli, olles kaalunud ka teisi eesti näitlejaid ja lauljaid.

Jana Kask tahab teha Eesti muusikas revolutsiooni

Lauljatar Jaana Kask salvestab Riias uut muusikat, millega ta siseneb tantsumuusika maailma. «Ma proovisin siin kaks aastat muusikat teha ja ma ei saanud seda õiget kvaliteeti!» ütles Jana Kask Õhtulehele.
«Ütlen nii nagu ütlen – ma tahan teha Eesti muusikas revolutsiooni! See, mis siin toimub... Me oleme noor põlvkond, miks peaksime vaikima? Mulle on antud hääl ja välimus, ma lihtsalt pean seda tegema!» lausub lauljatar Jana Kask. «Elus on palju kurba, nii et muusika peab olema positiivne ja energiline! Olen juba ammu mõelnud, et mis ma ikka ballaade laulan – peaks hoopis tantsumuusikat tegema, see müüb praegu nii hästi. Ja kui kogu Euroopa ka seda teeb, miks siis mitte?! Mul on praegu suured plaanid – olin väga kaua areenilt väljas, aga muutsin suunda ja enam ma ei vaiki!»

Laulupealinna osalejad

TV3 on avalikustanud sügise suurprojekti «Laulupealinn» saatejuhid Teele Viira ja Marten Kuninga, kuid kõigi osaliste ridades pole veel kindlat selgust. Juba on teada, et üle-eestilises võidulaulmises astuvad rahva ette Tanja Mihhailova ja Ott Lepland ning ka Birgit Õigemeel ja Marju Länik. Tõenäoliselt esindab Ott saari ja Tanja Ida-Virumaad. Raplamaa esindajaks on aga ilmselt Birgit Õigemeel ning Lõuna-Eestit esindab Marju Länik. Harjumaa ja Tallinna au kaitseb hõbekõri Koit Toome ning Tartumaad ooperilaulja Taivo Toomast.
Selle saate võitja selgub juba novembrikuus

Janne esikaanel

Lõppeval nädalal jõuadis poelettidele Allan Keiani uus romaan «Puhtsüdamlik ülestunnistus», mille kaanel on Ameerikas muusikukarjääri tegev lauljatar Janne Saar. See on raamat suurtest soovidest, siirastest unistustest ning elu karmist reaalsusest.
Teos räägib noorest eesti tüdrukust Maria Vougelist, kes kolib võltsdokumendiga Ameerikasse õnne otsima. Maria räägib oma tormilisest elust New Yorgi kõrgseltskonnas, hullumeelsetest pidudest Miamis ning sadadesse miljonitesse dollaritesse küündivast pettusest börsil.
"Janne Saar on enda imekauni välimusega raamatukangelanna täpne koopia. Samuti langeb kokku seegi, et ta on Eesti tüdruk, kes elab Los Angeleses, kus toimub romaani sündmustik. Janne ise lisas, et võib temaga paralleele küll tõmmata ja ta on sama hulljulge, kui raamatu peategelane," rääkis Allan Keian Gossip.ee-le, lisades, et raamatus on nii tõde, kui ka väljamõeldut. Mõlemat kuhjaga!

Kired "Vabaduse Laulu" ümber

Eesti iseseisvuse taastamise 20. aastapäeva auks korraldatud kontsertpidustusele «Vabaduse laul» kogunes 20. augustil ligi 70 000 pealtvaatajat.
Selle aasta kontserdil on peaasjalikult esindatud nooremad artistid ja kontsert lõi kired lõõmama… Väga paljud inimesed ei saanud seda, mida ootasid ja on nüüd pahased. Elmari Lemmiklaulja Ivo Linna ütles portaalile publik.ee, et tema arvates ei mõelnud ürituse korraldajad publiku peale ja ta soovib teada, kelle vahel jagati ära 4,5 miljonit krooni.
"Ma ei mõista, miks "Vabaduse laulul" kõlasid valdavalt inglise keelsed palad? Oleks olnud elementaarne, et taasiseseisvumise päeva puhul oleksid artistid laulnud emakeelseid lugusid. Miks meie artistid laulsid seal inglise keeles? Kellele me poeme?" kritiseeris Ivo Linna.
Kahtlen, kas vanem põlvkond oskab laulda kaasa näiteks Iiris Vesiku lauludele? Inimesed lahkusid sealt ürituselt pika ninaga. Linna sõnul ei saanud korraldajad hästi aru, et kontserdile läinud inimesed ootasid midagi kindlat. "Nad ootasid isamaalisi laule, millele kaasa laulda. Inimene tahab, et kui ta läheb laulupeole, siis ta teab, mis teda seal ees ootab. Sama on Eesti iseseisvuspäeva peoga, eriti kui sellest möödub 20 aastat." Laulja ütleb, et õhtujuhtidest piisas tema meelest täiesti Anu Välbast, kes on alati soliidne. "See inglise keeles kõnelev Välba partner mõjus lausa hüsteeriliselt." Linna leiab, et korraldajad peaksid selgitama, kuhu nii suur summa läks.
Seevastu Reet Linna muljetas publikule nii: "Kerli Kõiv tõi mulle "Vabaduse Laulul" pisarad silma. Ma saan täiesti aru, miks ta on staar. Ma ei arva, et ilmtingimata oleks pidanud "Vabaduse Laulul" esinema vanameistrid Tõnis Mägi ja Ivo Linna”.Ta lisab, et "Vabaduse Laulul" oleks võinud olla rohkem rütmikamaid kooslusi, sest kohati oli kontsert aeglane. "Ma oleks tahtnud seal näha Tanel Padarit või Metsatöllu. Midagi, mis oleks elu sisse toonud."

Tõnis Mägi suhtumise võtab portaal Elu24 kokku nii: meil, vanadel, on aeg anda koht noorematele. « Uued tulevad ju peale ja ei saa kivistunult vanade asjade küljes kinni olla,» rääkis Mägi.
Laulja ise vaatas «Vabaduse laulu» interneti vahendusel ja jäi nähtuga väga rahule. Enda sõnul ta siiski pisut mõistab inimeste pettumust, sest kõik suured rahvakogunemised meenutavad eestlastele ikka laulupidusid. Paljud inimesed lihtsalt ei vaevunud kontserdi eelinfosse süvenema ja tulid kohale inertsist, arvab Mägi, lisades, et laulupidusid võiks Eestis iseenesest ka rohkem toimuda. Suurejoonelisest reklaamikampaaniast hoolimata arvab Mägi, et publiku teavitus oleks võinud parem olla ja anda selgema pildi sellest, mida oodata.
Helilooja Ivar Musta arvates ei peaks tänavuse "Vabaduse laulu" korraldajaid nii palju kritiseerima. "Las uued inimesed teevad teistmoodi," ütles Must Publikuga vesteldes. Siiski pole Ivar Must taasiseseisvumise aastapäeval pühendatud kontserdiga päris rahul. "See ei olnud piisavalt patriootiline," arvab Must.
Tema arvates oleks pidanud "Vabaduse laulul" kõlama paremad lood läbi kahe aastakümne - alustatud aastast 1991 ning välja jõutud käeolevasse aastasse. Samuti oleks võinud Ivar Musta arvates olla kontserdil esinejate valik laiem. "Ei peaks olema ainult Viljandi kool," vihjab Must sellele, et kontsert oli liiga folgihõnguline.
Niipalju “Vabaduse Laulust”. No üks on tõesti selge – rahvas ei saanud seda, mida ta ootas! Mis ei tähenda seda, et kontsert oleks olnud halb.

Merle Lilje teeb jätkuvalt käsitööd

Merle rääkis portaalile gossip.ee, et kuulab muusikat, mis parasjagu meeleoluga sobib. Salaarmastus on dixiländi ja vene rahvalike laulude vastu. Esimene loob erakordselt kerge ja positiivse olemise ja teine taas tirib hingest kurbuse välja. Ei tunne ühegi laulja vastu jäägitut kiindumust, avastan uusi ja vanu - hiljaaegu kuulasin plaadilt soome lauljat Katri Helenat, tema esituses Soome eurovisioonilaulu TULE LUO. Väga ilus! Meeldib väga ka jõuline Tina Turner, Queen on lemmik... Merle Lilje rääkis ka, et kuivõrd Eesti on nii väike, et kõikidele artistidele lihtsalt ei jätku niipalju tööd, et see oleks põhiline sissetulekuallikas, siis tegeleb ta jätkuvalt ka mitmete lisategevustega. “Ma olen loonud ja juhin ka üht väga huvitavat käsitööle spetsialiseerunud huvikooli - Rewilli Huvikool, kus meie Rewilli käsitöömeistrid annavad huvilistele oma oskusi edasi ja eelmisest aastast tegutseb ka puutööklass, kus käivad isegi tüdrukud puidust mitmesuguseid esemeid valmistamas. Igatahes tunnen omategevustest rõõmu!”, jutustas Merle.

Siiri Sisask tarbib mõistlikult

Sisask rääkis aga Õhtulehele oma tarbimisharjumustest: "Ma kohe ei taha poodi minna, sest mul tekib siis stress! Olen vähenõudlik ja käin poes harva," ütles. Tema riidekapist eriti palju asju ei leia ja suurem osa rõivastest on kogu aeg kasutusel. "Mu ema on öelnud, et ega kõik ilusad asjad alati minule ei pea kuuluma," räägib Siiri, et tema ema on ostlemise koha pealt hästi terve mõtlemisega. Väga kallisse poodi ka Siiri ei lähe. "Ma ei pane oma raha hakkama mingi tohutult kalli rõiva peale," kirjeldab lauljatar, et näiteks teksaste eest ta mitut tuhandet endist Eesti krooni välja ei käiks. Kasutult seisvad asjad viib ta aga enamasti taaskasutuskeskusse, müüb need maha ja annetab raha heategevuseks.

Jaak Joala kohtus dalai-laamaga

Endine laulja ja laulupedagoog Jaak Joala eirab küll kõiksugu kutseid, eelistades eraklikku elu, kuid tema pühaduse dalai-laama visiidi puhul tegi ta erandi, vahendab Kroonika.
Kõrge usukülalise visiidi eest hoolt kandnud helilooja ja Eesti Budismi Instituudi juhi Sven Grünbergi sõnul kutsuti Jaak ühes teiste õnnelikega Budismi Insti-tuudi üritusele. «Tunneme Jaaguga teineteist juba üle neljakümne aasta ja oleme olnud läbi aegade ühenduses,» räägib Grünberg. «Viimastel aastatel on ta elanud pigem eraklikku eluviisi, kuid kaks aastat tagasi oli meil pikk vestlus, mille käigus Jaak avaldas mulle, et ta on hakanud huvituma eksistentsiaalsetest asjadest. Minu silmis on Jaagul olnud alati huvi tegeleda enda vaimse poolega.»
Jaagu juttu silmas pidades tegigi Grünberg talle ettepaneku tulla kohtumisele tema pühadusega.
«Jaak ütles, et see oleks talle suur au,» sõnab Grünberg. Ta lisab veel, et kui eelnevalt oli juttu, et ilmselt vähestel õnnestub tema pühadusega eraviisiliselt vestelda, siis kostis Jaak, et ka paljalt samas ruumis viibimine on tema jaoks piisav!

Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

ELMARI TANTSUÕHTU

Top 3
1 Sinule Uudo Sepp
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Mina ka Nublu feat. Reket