Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Elmari muusikauudised 36.nädal
05.09.2011
MaMa avaldas uue laulu

Raadios Elmar käis külas ansambel MaMa koosseisus Mati Klamp ja Margus Kastor. Küllatuleku põhjuseks oli uus singel nimega „ Ainult täna.“ „Meie laulud on väga erinevad, seinast seina. Oleme proovinud ballaade, tantsulisi lugusid ja nüüd oleme valmis saanud rokilikuma loo“ rääkis Mati. „Lugu ikka armastusest, nagu tänapäeval põhiteemaks on. Kaks armunut istuvad lõkke ääres ja naudivad üksteise lähedust. Kõik see, mis toimub homme, sellel ei ole tähtsust.“ Laulu sõnad on kirjutanud Mati elukaaslane Kadri Jaaniste, kes on ka muusika poole pealt seekord palju kaasa aidanud. Oma suvetegemiste kohta ütles MaMa, et tööd oli ikka palju ja Margus väitis, et oli vaid üks vaba päev - 5. augustil. Plaati lubatakse kindlasti, aga millal, seda vekslit ei hakatud veel välja käima. „Teeme tasa ja targu. Hetkel kiired ajad, ei ole võimalik väga tihti stuudiotööle keskenduda.“ Mõlemad mehed on muide ka õpetajad. Mati on Lahmuse koolis muusikaõpetaja ja Margus Põltsamaa ametikoolis. Kõik, mis puutub autodesse, see on Marguse õpetada. Ansambli kodulehe aadress on www.arrogant.ee/mama. Sealt leiab kõik info esinemiste kohta ja saab kuulata nii vanu kui ka uusi lugusid. Ja loomulikult oodatakse kõiki fänne liituma MaMaga ka facebookis.

Keity tegi uue loo

“Pilkude mängu” lauluga tuttavaks saanud Keity alias Ketlin on valmis saanud uue laulu. Pala on valminud koostöös Berg Projectiga ning tegu on hoogsa tantsulooga. Sama stiili tahab Keity viljeleda ka tulevikus. Uue laulu nimi on “1 kord veel”. Loo sõnad on kirjutanud Keity ja muusika tegi valmis Berg Project.

Getter esineb jalkapeol

10. septembril korraldab Nõmme Kalju Hiiu staadionil "Kalju Jalgpallifestivali", mille raames annab täispika kontserdi Getter Jaani. Tegemist on suurejoonelise heategevusüritusega lastele ja kõigile huvilistele, mille tulu läheb Kalju noorsportlaste toetuseks. Oma panuse üritusele annavad mitmed Eesti ettevõtted ja erinevad avaliku elu tegelased, seal hulgas noor superstaar Getter Jaani, kelle kontsert jalgpallipäeva kroonib. Jalgpallipäevale on osalema oodata üle 500 lapse nii Nõmme kui ka teiste linnaosade koolidest ning lasteaedadest, kes võistlevad omavahel Adidase auhindadele nii jalgpallis kui jalgpalli fännamises. Lisaks Getter Jaani kontserdile ja laste jalgpallimängimisele on päevakorras ka Meistriliiga põnevuslahing kahe kuldmedali pretendendi Nõmme Kalju ja FC Flora vahel.

Liis muutus Norras

Suvel superstaarisaate neljanda hooaja võitnud Liis Lemsalu (18) rääkis ajakirjale Anne & Stiil antud intervjuus, et jalgpallurist isa Marek Lemsalu töö tõttu Norras elamine muutis teda kindlasti ekstravertsemaks. «Eile oli mul proov, pidin ühe muusikuga kokku saama. Kui temaga telefonis eelnevalt rääkisin, siis ikka nagu vana tuttavaga. Ema uuris, kas ma rääkisin sõbraga, ja ma vastasin: «Ei, esimest korda suhtleme!» Ma arvan, et see teatud soojus ja avatus suhtlemisel on mul just Norrast pärit,» selgitas Liis. Eestis tundub avatus ja sina ise olemine neiu sõnul natuke võõras - siin tuleb näidata end targa ja intelligentsena ega tohi lasta oma vigu välja paista, sest see muudab sind nõrgaks.

Genkast saab telesaatejuht

Oktoobris jõuab TV 3 ekraanile saade pealkirjaga «See ei ole lastesaade», mis valmib videotootmisfirmas Osakond. Nimest hoolimata võivad saadet vaadata nii lapsed kui ka täiskasvanud, aga kõige parem on, kui nad teevad seda koos. Saatetegijad küsisid endalt: «Mis juhtub siis, kui lastele avaneb äkitselt uks ahvatlevasse, põnevasse ja väljakutseid täis täiskasvanute maailma? Mis saab siis, kui tuntud inimeste närvikava pannakse proovile tavapäraseid olmesituatsioone tagurpidi pöörates?» Nende probleemide lahkamisel astub saatejuhi rollis kaamera ette räppmuusik Henry «Genka» Kõrvits.

Lahkus Revo Jõgisalu

„Selle aasta oktoobris oleks Toe Tagil täitunud 15 aastat. 15 uskumatult lahedat aastat, mis olid täis muusikat ja pidu. Isegi asjalikel ja töistel hetkedel ei kadunud huumor ja naer. Muusika ongi lõbu ja nauding ning selle sees ja sellist elada on eelis. Ja seda eelist nautis Revo suurema osa osa oma elust. Terve tee keldrisaalikontsertidest festivalipublikute ette on olnud sõnadega kirjeldamatu lõbusõit, mida meil oli au jagada oma andeka sõbraga. Muusika ja mälestused jäävad kestma, sest neid ei saa ei meilt ega ülejäänud Eestilt keegi ära võtta. Revo oskas elu elada, oli üliustav sõber ja äärmiselt sõbralik ja meeldiv inimene. Me arvame, et me keegi ei usu, et nii hea inimesena elamise hind on selline. Sellepärast soovime kõigile meie sugulastele, lähedastele, sõpradele, fännidele ja kõigile teistele, et oleks rohkem sellist positiivsust nagu seda omas endas Revo. Me jääme Sind igatsema! Puhka rahus, vend!“ Nõnda kirjuavad bändikaaslased meenutades kallist sõpra. Vaid 35-aastane Revo pihtis Publikule poolteist aastat tagasi oma võitlusest nahavähiga. Kui siis oli mees veel positiivselt meelestatud, lootes, et kõik laabub, olid elul omad plaanid. Revo Jõgisalu ärasaatmine toimus laupäeval kell 14.30 Pärnamäe kalmistul.

Sander peatas lennuliikluse

Pentsik lugu juhtus Kärdla lennuväljal, kui õhtune lend Tallinna startis ligi 30 minutit ettenähtud ajast hiljem. Põhjus oli groteskne: Mart Sanderi poolt juhitava "Antiigireporteri" kunstiteosed ei mahtunud lennuki pagasiruumi ära! "Antiigireporter" on suvehooajal eetris olev sari, mille käigus mitmed kunsti- ja antiigieksperdid reisivad ümber Eesti, külastavad inimesi ning korraldavad kokkutulekuid, mille käigus kõik huvilised võivad lasta oma vanavara ja kunsti erapooletult ära hinnata, vahendab Delfi. 18. septembril leiab aset esimene "Antiigireporteri“ oksjon, mille käigus lähevad enampakkumisele need väärtuslikumad teosed, mida inimesed on "Antiigireporterile" pakkunud sooviga nende eest võimalikult head raha saada. „Antiigireporter“ külastas oma viimasel suvisel väljasõidul Kärdlat. Hiiumaa Muuseumi esisele platsile oli vihma trotsides saabunud kenake hulk inimesi. Eksperdid hindasid kokkutoodud lauahõbedat, klaasi, pilte, muusikariistu ja raamatuid ning kui vihmasabin suuremaks läks, pakkus muuseum peavarju.

Lauljate välimust peetakse tähtsaks

17 aastat Austrias elanud ooperilaulja Annely Peebo (39) rääkis ajakirjale Eesti Naine, et niisama tähtsaks kui oskusi hinnatakse tänapäeval ka artisti välimust. "Isegi režissöörid tahavad esmalt näha su pilti, kuulmata häält, seda, kuidas musitseerid..." Lauljannat kurvastab väga, et klassikalise muusika maailmgi on üks suur bisnis. "Sa võid laulda ülihästi, aga kui oled liiga korpulentne või väike või muul moel mitte lavatüüp, siis uksed su ees sulguvad. Kuid tegemist on ikkagi valdkonnaga, kus muusika peaks olema oluline," rõhutab Annely.

Linna sooviks tervislikult toituda

Kuidas tervislikult toituda, kui kõik hinnad on laes? Enim teeb Linnale muret piimatoodete kallinemine. "Kuidas me siis tervislikult toituda saame, kui kõik hinnad nii laes on?" arutleb ta Õhtulehes. Et poeskäik jätab rahakotti varasemast suurema jälje, on märganud ka teletäht Reet Linna. "Ma enne väga ei vaadanud hindu. Ostsin seda, mis vaja oli. Nüüd vaatan ja kui seda toiduainet väga vaja pole, siis jätan ostmata," tõdeb ta. Linna jälgib teraselt ka seda, mis poes on soovitud kaup odavam.

Lemsalu leidis armastuse

Superstaarisaate võitja Liis Lemsalu (18) süda ei ole enam vaba – juulikuus jõudis tema ellu armastus. Liis räägib ajakirjale Kroonika, et ei ole veel kordagi mõelnud sellele, millega armastatu ta ära võlus. “Ma arvan, et võib-olla ta võitis sellega, et ta oli tema. Aga meiega … kuidagi sujuvalt juhtus. … Sujuvalt,” muigab superstaar. Kuigi Liis jääb mehe isiku koha pealt esialgu veel diskreetseks, avaldab ta oma kaaslasega nende ühe siduva huvi — muusika.Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

ELMARI TANTSUÕHTU

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar