Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Elmari muusikauudised 37.nädal
12.09.2011
Jana teeb koostööd F. R. Davidiga

Raadio Elmar Muusikauudistele andis intervjuu Jana Kask, kes on valmis saanud uue laulu “Feel the vibe” oma uue meeskonnaga. Meeskonda kuuluvad veel ka Tony ja Guntars. Stiililiselt püüdleb Jana nüüd ühe oma lemmiku, David Guetta jälgedes, kelle lauludes on alati palju positiivsust. Nii räägib ka “Feel the vibe” sellest, kuidas tantsitakse ja kõik on chill ja super. Kõige kuumemaks uudiseks on aga Jana koostöö F. R. Davidiga, kes legendi staatusesse tõusnud lauludega “Words” ja “Girl”. Töö dueti “Some people never learn” kallal käib ja tulemust on oodata juba õige varsti.

Mia avaldas uue singli

Kaua oodatud Mia uus singel on valmis. Reisirohke suvi Eestis on olnud tore ja sellest ajast kogutud mõtted on pandud uue laulu sisse “Ma tahan tunda”, mis on kaver ansambli Foreigner loost “I want to know what love is”. Eestikeelsed sõnad sellele ballaadile on kirjutanud Heiti Kender. Loost on oodata ka tantsuversiooni ja videot. Sügis toob ka Mia debüütalbumi, mis peaks ilmavalgust nägema novembris.

Gerlil oli häälega hädas

Jalta muusikafestivalile "Crimea Music Fest" esinema sõitnud Gerli Padar oli häälega kimppus. Hääl võis kannatada saada seoses suure temperatuuri muutusega seoses. Päeval on Jaltas oma 30 kraadi sooja. Õnneks tegelesid Gerliga arstid ja andsid julgust, et haigest häälest ei tohiks esinedes aru saada olla. Gerli Padar tõi rahvusvaheliselt noorte lauljate muusikafestivalilt Crimea Music Fest koju sära ja originaalsuse eripreemia. «Eripreemia oli mulle suur üllatus ja ausalt öeldes ega ma ei osanudki selle peale kuidagi teistmoodi reageerida, kui lihtsalt viisakalt tänades,» õhkas Gerli Õhtulehele.

Iff sattus avariisse

Publik sai vihje, et eestlaste poolt palavalt armastatud laulja Ivo Linna on sattunud oma naisega koos Saaremaal autoõnnetusse. "Väike kõks käis ära jah," naeris Ivo Linna Publikuga rääkides südamest. "Tõesti juhtus küll väike kõks, aga see oli juba nädal tagasi, mitte hiljaaegu," naeris laulja lustakalt telefoni. "Absoluutselt kõik jäid terveks ja mina ja naine oleme ühegi kriimuta. Ka teise auto juht lahkus omal jalal ja rahulolevalt, mingit suurt õnnetust ei toimunud," kinnitas Ivo Linna reipalt. Väike autoõnnetus toimus Saaremaal, Orissaares. Ivo Linna on meedias rääkinud, et pole kunagi eriti kihutamisaldis olnud. "Ei tasu ära see kihutamine!" on Linna veendunud. Samas pole ta salanud, et on omal ajal ikka gaasipedaali põhja vajutanud küll. "Oma esimese autoga, Tarmo Pihlapilt 1979. aastal ostetud Žiguli 01-ga, käisin koguni Aegviidu teel proovimas, et palju siis võtab kah – 150 tuli ära," rääkis ta ajaleheintervjuus.

Kosmikud avaldavad plaadi

Sugestiivrokkarid Kosmikutest on uue plaadiga tagasi endise stuudio, produtsendi ja tekstiautori juures, vahendab Publik. Kosmikud on oma viienda kauamängiva salvestanud sama meeskonnaga, kellega anti välja „Kuidas tuli pimedus“ (2003) – 10 lugu mängiti magnetlindile Matrix Stuudios Tallinna Linnahallis, heliinseneriks ja kaasprodutsendiks Elmu Värk. Sarnaselt Pimeduse-plaadile lööb kaasa luuletaja Mait Vaik (Sõpruse Puiestee, Metro Luminal, Vennaskond), kes on kirjutand kõik „Öö ei lase magada“ tekstid. Album ilmub 2. novembril, pärast mida lähevad Kosmikud 14 kontserdist koosnevale plaadiesitlustuurile. „Üks võimalus kuuest“ on esimene raadiosingel ilmuvalt plaadilt ja räägib pereisa salajasest sõltuvusest – vene ruletist. Kui lapsed on kooli saadetud, algab mäng… Lugu saab kuulata Kosmikute myspace’i leheküljelt www.myspace.com/kosmikud.

Traffic avaldab peagi plaadi

Laulja Stig Rästa tunnistab, et uusi lugusid sündis suvel bändil Outloudz kõvasti. Muusik lisas, et see ei tähenda veel uue plaadi ilmumist, värske helikandja valmib hoopis Trafficul, vahendab Elu24. «Meil on suvel olnud päris palju kontserte, see on väga hea. Sai palju harjutada ja bändi ühtsust kasvatada. Oleme saanud ülevaate, kuidas muusika kontsertidel kõlab, see on hea kogemus olnud,» ütles Stig Rästa «Terevisioonis». Stig lisab, et uusi lugusid sündis suvel kõvasti. «Neid sünnib nii suvel kui ka sügisel, ehk siis koguaeg. Materjali on hästi palju aga seda nüüd ka ei ole, et jõuludeks tuleb uus plaat. Me ei mõtle sellele. Tegelikult on meil hoopis Trafficu plaat käsil, mis ilmub kohe varsti. Ega me istuma ei jää peale plaadi valmimist. Muusikat tuleb enda sees koguaeg edasi teha.»

Blind meenutab WTC langemist

Pühapäeval möödus kümme aastat terrorirünnakust, mille tõttu hävisid World Trade Centeri kaksiktornid ning hukkusid tuhanded inimesed. Tol päeval viibisid New Yorgis ka ansambli Blind liikmed, kes pidid seal esinema. Publikule meenutavad kümne aasta taguseid sündmusi Blindi laulja Urmas Voolpriit ja bassimees Joel Berg. "Tollest hommikust mäletan nii palju, et mind aeti üles teatega, et twinnis (World Trade Center - toim.) on ilmselt tulekahju, kuna üks tornidest suitseb. Läksime katusele, kohvitassid näpus asja kontrollima, aga kuna sealt täielikku ülevaadet ei saanud, otsustasime uudiste kasuks," räägib Joel, kes ööbis New Yorgi Eesti maja katusekorteris. "Mõned hetked said mööduda, kui teine lennuk torni rammis - lives tundus see ikka üsna ebareaalne, veidike Orson Welles´ilik, ainult, et koos pildiga." Urmas ööbis kaksiktornidest aga ohutus kauguses. "Kell oli 9 läbi, kui üks kohalik helistas meile, et pange telku käima, twin põleb! Keegi ei teadnud ju lennukist midagi. Tegin akna lahti, sest jube ilus soe ilm oli. Siis kuulsime lennukimüra ja matsu ja samal ajal siis telekast nägime pilti," räägib Urmas, et kuulis reaalselt oma kõrvaga teist kokkupõrget. Kuna New Yorgil oli tol hetkel palju eestlasi, nii kodumaalt, kui kohalikke väliseestlasi, siis püüti üksteisega võimalikult ruttu ühendust saada. "Enamus inimestega saime üsna ruttu ühendust, mure oli ühe sõbraga, kes töötas üsna Wall Streeti külje all. Kui ta lõpuks välja ilmus, nägi ta ikka suht tolmuahv välja. Samuti oli mure ühe paarikese pärast, kes plaanis hommikul kaksiktornide vaateplatvormile minna. Hiljem tuli välja, et nad olid sisse maganud ja külastuse järgmisele päevale edasi lükanud," pajatab Joel, et vähemalt ühel paaril oli see õnnepäev. "No meie siuksed külmad põhjamaa mehed võtsime rahulikult. Ohu (trummar Andres Ohu - toim.) läks poodi, et süüa osta. Seal aga oli paanika, inimesed ostsid vett jne.. Müüjad olid samuti paanikas ja ei saanud aru, miks üks mees ostab mune ja peekoneid ja andis ähmis peaga talle kilose paki mingit oregaanot või midagi, et noh võta!, äkki läheb tarvis!" muheleb Urmas praegu tagasi vaadates. Eesti majast kujunues kiirelt midagi staabilaadset, kuhu paljud inimesed kogunesid ning sündmuste arenemist jälgisid. Vaatamata segadusele õnnestus Blindil anda New Yorgis ka paar kontserti. Tagasi tulles oli maailm aga muutunud - trummar Andres Ohu võeti Joeli sõnul "kolm korda tükkideks", enne kui lennukisse lubati.

Metsatöll plaanib uut plaati

Metsatöllul ilmub sügisel uus kauamängiv “Ulg” ja sellelt on jõudnud Elmarisse ka esimene singel “Kivine maa”. Töö on tehtud vaikselt ja saladuses. Koos mindi Harglasse proove tegema ja praktiliselt kahe nädalaga tehti kõigi lugude põhjad. Mis tundus kohe õige, läks kohe kümne minuti pärast ka linti. Tegu peaks olema ühe kiirema ja vihasema Metsatöllu plaadiga üldse. Karp saab olema seekord metallist pressituna.

Randmäel ilmus esimene soolosingel

Helen Randmäe, kunagise tüdrukute bändi Nexus üks liikmetest, on jõudnud lõpuks pärast aastatepikkust pausi muusikas oma esimese avaliku singlini. Lugu "Hinge sees" on kirjutatud kahesse Heleni enda ja Karl Kanteri poolt, kes viljeleb kitarrimängu erinevates kollektiivides ja jõudis laiema avalikkuseni läbi „Eesti Laulu 2011“, kus tema lugu esitas Marilyn Jurman. Tegu ei ole mitte ainult esimese raadiosingliga, vaid ka Heleni esimese looga, mis avalikkuse ette jõuab. "Lugu sündis minu enda tunnetest ja valmis augusti alguses, kogu protsess läks oodatust kiiremini ja kergemini. Tunded on väga ülevad, ikkagi esimene lugu oma sulest" kommenteeris Helen Randmäe. Samuti on Heleni isiklikus elus oodata suurt sündmust. Helen kihlus Tallinna Lauluväljaku tornis ja tema elukaaslane palus tema kätt tutvumise kolmandal aastapäeval.

Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Priit Rand

SOOVIDE AEG

Top 3
1 Mina Ka Nublu feat. Reket
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap