Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Elmari muusikauudised 38.nädal
19.09.2011
Veskile määrati orden

Venemaa president Dmitri Medvedev kirjutas ukaasi, mille järgi annab Vene Föderatsioon lauljanna Anne Veskile sõpruse ordeni. Medvedevi ukaasis nr 1138 on kirjas, et laulja ja Eesti kodanikku Anne Veskit auhinnatakse suure panuse eest Vene-Eesti kultuurisuhete tugevdamisel, säilitamisel ning vene kultuuri ja kunsti populariseerimisel Eestis, kirjutab Õhtuleht. «Väga tore seda kuulda, kuid ametlikult pole ma seda teadet saanud,» ütles Veski Õhtulehe veebitoimetusele. «Ma ei oska seda uudist kuidagi kommenteerida, kui orden on käes, alles siis saab muljeid jagada.» Raadio Elmar Muusikauudistele antud intervjuus oli Anne austusavalduse üle ülimalt rõõmus ja väitis, et igasuguse ordeni saamine on suur au. Loodetavasti annab ordeni üle Venemaa president ise!

Laks valmistab uut plaati

Henry Laks andis intervjuu Raadio Elmar hommikuprogrammis. Laksil on ilmunud uus singel pealkirjaga “Tihtipeale kloun ei ole koomik”. “See on rollidest elus. Vahel tehakse nalja siis, kui tegelikult sisemuses midagi piinab,” tutvustas Laks värsket laulu. Laks salvestab hetkel ka oma uut autoriplaati. “Plaadi kreedoks on see, et oleks võimalikult huvitavaid variante seal. Et ei oleks ühekülgset lähenemist,” rääkis laulja. “Uuel plaadil on nii rokki kui ka päris tasaseid lugusid. Praegune singel on selline keskmisepoolne. Plaat veel veidi venib, sest küllaltki palju materjali on salvestatud, aga ma tahaksin nii, et saaks ka mõned laulud välja jätta. See on küll suur luksus, aga parem teha parema lõpptulemuse nimel tööd, kui lihtsalt kõik lood plaadi peale lappida,” lisas laulja. Henry Laksi uus album peaks ilmuma järgmisel aastal.

Chalice tegi ooperi

Suurejooneline ja intensiivne, seda on Jarek Kasari (Chalice) esimene ooper "Katuselt" küll. Kohati veidi ülev, hooti ka trikitav, vaimuka tekstiga. Kolm lauljat – Hannaliisa Uusma, Uku Uusberg ja Jarek Kasar ise, vahendab Õhtuleht. Esietendus "Katuselt" ehk ühes kõige tavatumas saalis, kus ooperit võiks lavale tuua – Skoone bastionil asuvas Põhuteatris. Jareki kirjutatud ja Uku Uusbergi lavastatud ooper on heas mõttes täitsa veider tegu. See on lihtsalt esimene iseloomustav repliik, mis pähe tuleb. Mitte et muusika oleks veider – see on täiesti nii, nagu ooperis olema peab. "Katuselt" kestab aga nelja-viie tunni asemel vaid poolteist ja vaheaegu ei sisaldagi.

Mägi paistis telesaates joodikuna

Tõnis Mägi tunnistas jutusaates "Kahekõne", et Venemaal temast valminud tunnises saates oli lisaks Läti lipuga juhtunud huumorile veel üks huvitav seik, vahendab Delfi. Jutt käib suvel tehtud Pervõi Kanalis saatest "Las räägivad". "Minust tehti tunnine saade. Lugu on väga veider. Kui helistati, siis teatasin, et võtan vastu kuid ainult ühel klauslil - poliitikast me ei räägi. Põhjus selles, et elame ju eraldi planeetidel," rääkis Mägi. "Nad tulid mulle koju külla, istusin tugitoolis. Naisterahvas, kes mind "üle kuulas" küsis äkki, et, kuidas mul on lood alkoholiga. Et kas mul on suured probleemid alkoholiga. Vastasin, et viinale "ei" ei ütle, sõpradega ikka napsu võetud, mõnikord on ka maani täis olnud kuid probleemi alkoholiga ei ole!" Mägi andis intervjueerijatele kaasa plaadi "Ruja" rokkooperist, kus ta mängib paadialust. "See oli üks parimaid rolle, mida ma mänginud olen! Nad panid üles selle jupi, kus ma olen sajaprotsendiline joodik, ilma, et nad oleks sinna juurde midagi täpsustanud. Nii jäetigi minust mulje kui padujoodikust," naeris Mägi.

Kuut põrutas Rootsi

Marju Marynel Kuut (65) on Facebookis oma uueks koduks märkinud Rootsi, vahendab Naisteleht. Allikate andmeil on Stockholmi kolinud ka tema poeg Uku koos perega. Aasta eest pani Kuut müüki kaks Tallinna Süda tänaval asuvat kesklinnakorterit ning need on kinnisturaamtu andmetel leidnud uue omaniku. Aastate jooksul antud intervjuus on Marju mõista andnud, et pärast 1991. aastal USAst Eestisee tagasikolimist pole elu just roosiline olnud. Väike Eesti ei suutnud talendile pikka aega pakkuda normaalset majanduslikku stabiilsust.

Terminaator läheb Ameerikasse

"Me läheme vaatama, milline see Ameerika on ja lihtsalt elu nautima. Võiks öelda, et lihtsalt reisima. Ja läheme ka uue plaadi jaoks inspiratsiooni otsima," ütleb ansambli Terminaator solist Jaagup Kreem Õhtulehele, et algab bändi kolmenädalane Ameerika avastamine. Peale töö ja lõbu peidab ühisreis endas ka bändi ühendavat funktsiooni. "Koos reisida on üldiselt igati kasulik, sest bänd on ju nagu väike perekond. Eestis on meil kõigil elu nii kiire, et omavahel väga palju muul ajal kokku ei saagi, kui ainult laval, stuudios või prooviruumis," avaldab Jaagup kahetsust.

Kerli sai uue hüüdnime

Armastatud lauljatar Kerli Kõiv postitas enda Twitterisse pildi kohvitopsist, kuhu peale oli kirjutatud "Cotton candy" (suhkruvatt). Nimelt olid sellise hüüdnime Kerlile andnud Starbucksi töötajad, vahendab Publik. "Awwwww, Starbucksi inimesed panid mulle hüüdnime!" on Kerli pildi alla kirjutanud. Peab tõele au andma, Kerli on tõesti värviline, armas ja teinekord roosavahune, seega sobiv hüüdnimi.

Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Ö

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar