Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Elmari muusikauudised 39.nädal
26.09.2011
Paha Polly tegi uue laulu

Raadio Elmar Muusikauudistes käis külas Liana ansamblist Paha Polly. Lauljatar kummutas kõlakad sellest, et bänd plaanib laiali minna. Tema sõnul toimus suvel küll väike koosseisuline muudatus, mistõttu on uutes lugudes ära tunda ka uusi helikeeli eeskätt popi süntesaatoriheliga. Samas püütakse säilitada oma algusaegade hittide kõla uutes lugudes. Vastvalminud loo nimi on “Mu valgus” ja sellele tehti ka video. Bändi koduleht on hetkel tegemisel, kuid infot leiab Paha Polly kohta Facebook keskkonnast.

Koikson põrutab Londonisse

Liisi Koikson andis intervjuu Raadio Elmar päevaprogrammis. 20. septembril toimus Liisi sügishooaja viimane kontsert ning taas võib lauljatari Eestis esinemas näha jõulude ajal. Liisi läheb Londonisse muusikaõpingutele, et muusikaasjadest veelgi paremini aru saada. Koht on Liisile juba tuttav ning kool üle vaadatud. Tegu on pisikese kooliga ning koolikava kestab kokku kolm aastat. Eestis näeb lauljatari nii palju kui kooli kõrvalt võimalust tekib.

Lemsalu üllitab debüütalbumi

Novembri lõpus ilmub 2011. aasta “Eesti otsib superstaari” saatesarja võitja Liis Lemsalu omanimeline debüütalbum. Esimese singlina jõuab kuulajateni lugu “Shining Star”, mille on kirjutanud Suurbritannia laulukirjutaja Niara Scarlett ning Soome heliloojad Ellen T. ning Kyösti Salokorpi, vahendab Publik. Loo salvestas King of Sweden ning miksis ja masterdas Johannes Lõhmus Downtown stuudiost. Liis ise hindab tööd, mida uue albumi valmistamisel tehakse, kõrgelt: “Töötan päevast-päeva uue materjaliga ning seda koostöös Eesti ja välismaiste oma ala tippudega. See on võimas tunne kui saab heale muusikale omaltpoolt lisada kõla ja hinge. Kuuldes "Shining Star" lugu esmakordselt tundsin kohe, et see on laul, mida tahan laulda.” Albumi produtsendi Danel Pandre sõnul on Liisi plaadi puhul tegemist väga põneva ning mitmekülgse rahvusvahelise projektiga: “Album tuleb väga mitmekesise lugudevalikuga, kus kõrvuti nii Eesti kui ka välisautorite poolt spetsiaalselt Liisile kirjutatud lood. Kindlasti kuuleme Liisi esituses ka tema enda kirjutatud palasid, mida hetkel stuudios hoolega salvestatakse”.

Kairiti vara läks haamri alla

Menusaate «Peremees otsib perenaist» juhi Kairit Tuhkaneni (31) vara, mis on kaasomandis Timo Velleõuega (33), on kohtutäituri konksu otsas. Õigupoolest on täitur Arvi Pingil kavas see vara enampakkumise korras ka rahaks teha. Uut omanikku ootab Kairiti ja Timo Tallinna Tehnika tänava kinnistu, kuhu kuulub elamumaa pindalaga 643 ruutmeetrit ja reaalosana 42,6 ruutmeetrine korter. Andmetes vilksatavad ka omanike vahel jaotuva vara mõttelisi osi koormavad hüpoteegid, mis on üles tähendatud veel kroonides – kummagi mõttelisel osal lasuv hüpoteek 572 000 ja tagatipuks veel ühishüpoteek 1 833 000 krooni. Pirakad summad, mille Danske Bank sooviks nüüd vara müües tagasi saada, vahendab Kroonika. Kairit rääkis juba suvel, et ka tema kuulub nende eestlaste hulka, kes loovutab enamuse oma palgast eluasemelaenu tagasimaksmiseks kohe pangale, teise jupi arveteks.

Getterist tehakse seriaal

Kevadel jõuab teleekraanidele Getteri suhetest ja seiklustest jutustav 12osaline seriaal "Päikese poole". "Läbivaks jooneks on see, kuidas avalik tähelepanu mõjutab suhteid lähedaste ja töökaaslastega. Samuti on teemaks, kuidas meedia inimeste elud pea peale pöörab, kuidas valmib üks tõeline hitt ja kui palju sekeldusi võib ühe laulja ümber tekkida," kirjeldab 18aastane lauljatar Getter Jaani endast valmivat telesarja Õhtulehes. "Sari on muusikamaailmas toimuvast ja seal on lugusid nii noorematest kui ka vanematest tegijatest. Teemasid, mida näidata, on väga palju," arvab ta ja lisab: "Kui aus olla, siis ma elangi praegu nagu filmis ja ise ka ei usu, et see kõik minuga juhtub!"

Toimub Revo mälestuskontsert

7. oktoobril meenutavad varalahkunud räppar Revo Jõgisalu muusikutest sõbrad mälestuskontserdiga, mis leiab aset Rock Cafes. Kontserdil astuvad üles No-Big-Silence, Pedigree, Evestus, Me, Myself and I, 3 Pead, Põhjamaade Hirm, Reket, Slide Fifty, RLV Massive, Def Räädu, Atso (Metsatöll), Noizmakaz, Nitrous, Carlos Ramirez, Switch ja paljud teised. Pileti müügitulu läheb Revo nimelisse heategevusfondi, vahendab Delfi. Mälestuskontserdi korraldaja Henry Kõrvits ütles, et esinema kutsuti bändid, kes Revot inspireerisid ja kellega Toe Tag ühist ajalugu jagab. "Näiteks No-Big-Silence oli bänd, kes meid, noori muusikuhakatisi oma plaadiesitlustuurile kaasa võttis. Aga ka spetsiaalselt selleks ürituseks kokku tulev Switch, kellega siis veel täiesti tundmatu ja tegelikult ka olematu Toe Tag oma esimesed lavalised ülesastumised tegi," rääkis Kõrvits, lisades, et esinejate seas on nende endi plaadifirma Legendaarne Recordsi artistid ja paljud sõbrad, tuttavad ning toredad inimesed. Revo mälestuskontserdi piletitulu läheb temanimelisse heategevusfondi. "Oleme siis hetkel loomas MTÜ kaudu fondi, mille eesmärgiks on eelkõige aidata peresid, keda on tabanud ränk õnnetus, olgu see siis pereliikme haigus või mõni muu kurb juhtum," ütles Kõrvits. "Samuti hakkame tegelema ennetustegevusega noorte seas, et kommunikeerida neid terviseohtude eest. Nii et kõik, kes kohale tulevad saavad piletiraha näol teha annetuse sellesse fondi," lisas ta. Rock Cafe uksed avatakse kell 21.00, piletid hinnaga 6 € on müügil uksel. Kogu piletitulu läheb Revo nimelisse heategevusfondi.

Metsatöll uputas kallid pillid

"Uputasime Kalevi ujulasse video tegemise ajal üle mitme tuhande euro väärtuses muusikariistu. Kui see video valmis saab, võib seda pidada Eesti kõige kallimaks muusikavideoks," arvab Metsatöllu trummar Marko Atso bändi viimasest ettevõtmisest. Sõna otseses mõttes uhiuuena võeti karbist välja ja visati basseini firma Matax trummide täiskomplekt ja kaks firma Apollo kitarri, kirjutab Õhtuleht. Mõte muusikavideo vee all filmida tuli Atso sõnul ühiselt ja kõhklemata, kuna kogu uue plaadi "Ulg" läbivaks teemaks on vesi. "Me ei tahtnud videot, kus neli meest stuudios või metsas pilli mängivad, seda on tehtud küll ja veel," seletab ta. Videot on filmitud juba paar kuud, esimesed võtted tehti Põlvamaal Hurmi järves.

Sõnajalg ei soosi rikaste suuremaid makse

Rikastelt veel eraldi maksu korjamine on ebaõiglane, kuna nad nagunii maksavad lõppkokkuvõttes suurema summa, ütles Andres Sõnajalg Delfi Majandusele. "Minu arvates on see ebaõiglane, sest rikkaid nagunii maksustatakse rohkem. Iga inimene maksab teatud protsendi ja sama protsent suuremast summast on suurem summa ka," leidis Sõnajalg. Ta ütles, et Warren Buffeti ettepanek, et rikkad võiksid riigi toetamiseks rohkem makse maksta, tundub talle pisut tellimusliku kampaania moodi. Sõnajalg ütles, et rikaste maksustamine hetkel tõenäoline ei tundu ja ta loodab, et see ei muutu tõenäolisemaks. "Eesti jätkusuutlikkust on aidanud kiiresti tõsta parempoolne majandamine ja parempoolne mõtlemine," märkis ta, öeldes ka, et see on olnud üks Eesti edu pante. Ta tähendas, et investeeringud loovad töökohti ja kui nende jaoks soodsad tingimused luua, siis nad leiavad Eestisse ka tee. "See omakorda aitab ka neid, kes võib-olla kuuluvad kas keskklassi või mitte nüüd rikaste hulka," kõneles Sõnajalg. Tema hinnangul ei peaks maksukoorem olema madal, vaid võrdne - miks peaks edukat inimest karistama selle eest, et ta on jõukas? "Ma väga rõhutan - ta nagunii maksab rohkem. Aga miks ta peaks maksma suuremat osa ära? Selge see, et rikas inimene oma rahaga käitub arukalt ja see raha, mis tema kätte jääb, see ühel või teisel moel liigub ikkagi meie ühiskonnas," rääkis Sõnajalg.

Peebo ja Sander kohtuvad esmakordselt


Annely Peebo ja Mart Sander kohtuvad esmakordselt! Seda siiski lavalise koosluse mõttes ning jõulukontsertidel, mis toimuvad üle Eesti. Kontsertid toimuvad Jõhvis, Pärnus, Tartus ning Tallinnas 15.-19. detsembrini, vahendab Elu24. Ainulaadse koosseisu idee keerles juba 10 aastat tagasi kui Annely ja Mart pidid esialgse plaani järgi Eurovisioonil kohtuma. Nüüd on aga hea võimalus leida lavaline energia koostöös Bel-Etage Swingorkestriga, sest jõulumuusika svingorkestri saatel on kindlasti midagi erilist.Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Top 3
1 Sinule Uudo Sepp
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Mina ka Nublu feat. Reket