Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Elmari muusikauudised 40.nädal
03.10.2011
Bad Orange jätkab tegevust

Raadios Elmar käis külas Kalmer Neidla ansamblist Bad Orange. Bänd on üle pika aja valmis saanud uue loo nimega “Lase minna”. Mehed on palju mõtteid kogunud ja Youtube keskkonnas palju muusikat kuulanud, et leida oma bändile uut stiilinišši. Kogutud ideed on pikitud uude laulu, mille muusika ja sõnad on kirjutanud Kalmer. Lugu räägib asjade loomulikku rada minna laskmisest. Alati pole vaja vägisi asjade suunda muuta. Lugu saab olema kindlasti ka bändi järgmisel plaadil, mille kallal aktiivne töö stuudios käib.

Hannah lööb edetabelis laineid

Hannah teatab oma Facebook’i lehel, et tema singel koostöös projektiga Miami Calling, on tõusnud UK Music Week Club Chart tabeli esimesele kohale. Lugu nimega „When the sun comes down“ on järjekordne tunnistus sellest, et koostöö uue tiimiga on viljakas ja tõotab edukat tulevikku. Hannahi postitus: „BREAKING NEWS! Hannah & Miami Calling "When the Sun Comes Down" #1 in UK Music Week Club Chart! This is now third time to be on the top! Amazing!!!

Grete astus ülikooli

Mitu aastat Kanal 2 uudistemagasini «Reporter» ilmatüdrukuna tuntust kogunud Grete Klein otsustas praktilistele teleteadmistele lisaks omandada ka teooriapoole – sellest sügisest on ta Tartu Ülikooli ajakirjanduse ja kommunikatsiooni tudeng. Raadiosse Elmar jõuab peagi ka Grete uus laul.

Getter pole sel õppeaastal kooli jõudnud

Kui laulja Getter Jaani (18) kutsuti võistlema saatesse "Tantsud tähtedega", ei läinud tal otsustamiseks palju aega. Teda ei hoidnud tagasi ka sügisel algav kool. "Ta pole tänaseks veel ühelgi päeval kooli jõudnud," kinnitab Getteri ema Katre. Nii ema kui tütar kiidavad taevani Tallinna Tööstushariduskeskust, kus tüdruk moe- ja keskharidust omandab, kirjutab Naisteleht. "Nad on väga kannatlikud ja küllap saavad aru, et Getter on saanud esinejakarjääri mõttes ree peale ning pole mõistlik jätta seda kõike pooleli," on Katre tänulik. "Aga kool ei jää kindlasti lõpetamata ja ülikooli minemata. Selle eest me hoolitseme," ütleb ema Naistelehele.

Muusikanõukogu tunnustas parimaid

Eesti Muusikanõukogu tunnustas 1. oktoobril kümnendat aastat järjest preemiatega Eesti muusikuid, kelle tegevus on kaasa aidanud muusikavaldkonna arengule, edastasid korraldajad. Traditsiooniliselt anti Eesti Muusikanõukogu preemiad üle rahvusvahelisele muusikapäevale pühendatud kontserdil ja seda neljandat aastat koos Kultuurkapitali Helikunsti Sihtkapitali aastapreemiatega. Eesti Muusikanõukogu heliloomingupreemia pälvis René Eespere sisendusjõulise, rahvuslikke, kultuurilisi ja inimlikke põhiväärtusi kandva loomingu eest. Interpretatsiooni preemia sai Tõnu Naissoo, kui Eesti jazzi suurkuju. Preemia muusikaelu jaoks olulise ja väljapaistva tegevuse eest tõi ära Ants Saluraid. Eesti Kultuurkapitali Helikunsti Sihtkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia sai Ivari Ilja väljapaistva loomingulise ja pedagoogilise tegevuse eest. Särava loomingulise aasta eest tunnustati Martin Kuuskmanni ja Siim Aimlat ning Cyrillus Kreegi monograafia eest Anu Kõlarit. Isikupärase uusooperi ning tõhusa tegevuse eest publitsistikas ja haridusmaastikul austati preemiaga Timo Steinerit. Eesti muusika tipptasemel salvestamise eest pälvis tänu Maido Maadik. Järjekindel loominguline tegevus nii solisti kui ansamblipartnerina tõi tunnustuse Ralf Taalile. Vox Clamantis ja Jaan-Eik Tulve pärjati kirgastavate kontsertide eest nii Eestis kui piiri taga. Triin Kochi tänati silmapaistvate saavutuste eest dirigendi ja koorimuusika arendajana. Tänavune muusikapreemiate üleandmine toimus Estonia Kontserdisaalis. Esinesid Tallinna Kammerorkester, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia koor, solist Anja Lechner. Dirigent ja kunstiline juht oli Tõnu Kaljuste.

Must “Eesti laulul” ei osale

Looga «Everybody» Eesti Eurovisiooni lauluvõistlusel võitjaks viinud Ivar Must «Eesti laulu» konkursil ei osale. «Minu subjektiivne arvamus on see, et antud üritus võiks Eurovisioni lauluvõistlusest eraldiseisev ettevõtmine olla,» ütles mees Õhtulehele. «Eesti laul 2012» konkurss kuulutati välja selle nädala alguses, eelvooru oodatakse laule kuni 12. detsembrini. Finaal peetakse järgmise aasta 3. märtsil. Must pakub välja idee, et žürii hinnangul kümne parema hulka jõudnud laulud võiksid osaleda Eurovisioni lauluvõistlusel ja teised, kes lati alla jäid, «Eesti laulul».

Lea hoiab elektri pealt kokku

Kerkivad hinnad mõjutavad meid kõiki. Lea Liitmaa tunnistab, et ega ta väga raharaiskaja pole kunagi olnud, kuid mõnest kohast hoiab ta nüüdsest ikka kokku. "Meil oleks praeguste ilmadega näiteks juba köögi põrandaküte sisse lülitatud," tõdeb Liitmaa Publikule. Lea köögipõrand on suur ja kahhelplaatidest ning kõrge elektrihinna tõttu võtaks selle kütmine eelarvest paraja ampsu. "Elekter on koledasti kallis! Olen põrandale laotanud pehmed ja soojad lastematid, mis koosnevad tähtedest, mida saab ära võtta. Need on väga mugavad ja asendavad hästi vaipa," tutvustab laulja säästvat lahendust. Maja kütab ta iseeisva keskkütte süsteemiga, mis käetakse puudega. Talveks ollakse valmis: "Puud on valmis ja lõhutud, vaja vaid vanemate juurest ära tuua." Samuti hakkab Lea rahakotile aina enam pihta andma kasvav kütusehind. "Kütus on muidugi samuti väga kallis. Nüüd peab juba mõtlema, kas ikka on vaja autoga kogu aeg sõita," naerab ta. "Autosõidu juures pean rohkem planeerima, et saaks mitu asja korraga ära teha."

Malcolm Lincoln muutis koosseisu

Robin Juhkental ütles «Terevisioonis», et Malcolm Lincoln vahetas oma bändiliikmed välja ja võib-olla plaanib ta koos uue kooseisuga osa võtta ka Eesti laulu konkursist, vahendab Elu24. «Kõik mehed on uued võrreldes Eurovisiooni ajaga. Kes on Tallinnast, kes on Tartust. Endised liikmed on loomulikul teel bändist lahkunud,» kommenteeris ta. «Praegu on esimest korda tõeline bänd koos, arranžeering toimub ühiselt. Nad on kõik väga head muusikud. Malcolm Lincoln on kõvasti parem, kui ta kunagi on olnud.» Järgmine kauamängiv uue kooseisuga peaks poodi jõudma märtsis. «Millalgi kahe või kolme nädala jooksul läheme stuudiosse ja hakkame uusi lugusid linti võtma. Materjal plaadiks on juba olemas,» ütles Robin. Juhkental mõlgutab mõtteid ka „Eesti laulus“ osalemisest. «Ma ei tea, vaatame veel. Mingi Siren 2 ilmset tuleb jah. Võib-olla mitte nii melanhoolne, nutulauluga sinna enam ei läheks.»

Must plaanib välismaale kolida

Üksteist aastat tagasi viis muusikaprodutsent Ivar Must Eesti maailmakaardile võidulauluga "Everybody". Nüüd plaanib mees kodumaalt lahkuda. "Mul pole siin enam midagi teha!" "Tead, kui ma oleksin nelikümmend üheksa, siis ma isegi nutaksin ja oleksin pettunud, aga nüüd on mul uus elu ja ma sülitan selle kõige peale," naerab Must Naistelehele. Kevadel sai Ivar viiskümmend ja otsustas päevapealt, et aitab virisemisest - tuleb tegutseda! Nüüd haub ta julgeid plaane, kuidas oma tegutsemispiire laiendada. "Olen viimased pool aastat selle peale mõelnud ja selle nimel töötanud. Kuna olen kakskeelne, siis vaatangi just Venemaa või Ukraina suunas," avaldab ta Naistelehele. Mitte et Eestis oleks halb elada, lihtsalt Ivar tunneb, et tegutsemis- ja arenguruumi pole. "Minu jaoks ei muutu siin midagi. Ring on sulgunud."

Siska ja Krieger osalesid piketil

29. septembri keskpäeval korraldas endine tütarlastebändi Vanilla Ninja liige ja poliitik Katrin Siska Toompeal Stenbocki maja ees koos pensionäride-, laulu-ja naljamees Erich Kriegeri- ja muusikust neegriga piketi hinnatõusu peatamise toetuseks, vahendab Elu24. «Kas peaksime rahulikult pealt vaatama, kuidas hinnatõus aina tuure juurde kogub? Kindlasti mitte! Me oleme seisnud Balti ketis ja me pole nukud, kellega käputäie rikkurite huve esindavad poliitikud võivad lõputult mängida! Meil on tahe ja uhkus, otsusekindlus, millega enda eest seista,» tulistas ninjatüdruk ruuporisse. Teda toetasid sõna ja muusikaga Erich Krieger ja rasta-patsidega ning plätudega tõmmu trummipõristaja. Kontserti tulid Stenbocki majst kaema ka majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts ja kaitseminister Mart Laar.

Green Christmas toimub ehk taas

Aastaid Rakveres toimunud legendaarne hilissügisene rokifestival Green Christmas toimus viimati 2008. aastal. Festivali hääbumise põhjused olid seotud peamiselt keerulise majandusliku olukorraga. Äsja oma plaadituuri info avaldanud Kosmikud märkisid pressiteates üheks esinemispaigaks aga just selle sama festivali, kus bänd peaks kõigi eelduste kohaselt üles astuma 17. detsembril. Üritust aastaid korraldanud Gunnar Viese ütles Elu24’le, et ei tahaks seda teemat hetkel lähemalt kommenteerida. «Ma praegu ei tahaks midagi öelda, siis kui on õige aeg, siis räägin,» ütles mees, aga lisas, et tegelikult on tal sel teemal nädalavahetusel Rakveres üks koosolek ning täpsemalt saab rääkida järgmisel nädalal.

Eesti mängituim artist on Laura

Eesti Autorite Ühing pani spetsiaalselt «Pealtnägija» palvel kokku kõigi raadiojaamade TOP 50-ne, mis katab ajavahemiku 2005 - 2010. Laura pääses esikümnesse lausa nelja looga, millest «Sunflowers» võttis esikoha, vahendab ERR.ee.
1. Laura «Sunflowers»
2. Laura «581C»
3. Smilers «Käime katuseid mööda»
4. Sahlene «Runaway»
5. Laura «Lihtsad asjad»
6. Tanel Padar and The Sun «Võta aega»
7. Laura «Moonwalk»
8. Nexus «Lubasid tulla»
9. Traffic «Meie laul»
10. Tanel Padar «As My Life Goes On»


Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Ö

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar