Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Elmari muusikauudised 41.nädal
10.10.2011
The Sun annab kõrvaklapikontserti

Reedel, 14. oktoobril toimub Rock Cafes Eesti esimene kõrvaklapikontsert
Jägermeister Silent Party, kus esinevad Tanel Padar ja The Sun. Soojendusartistina
astub üles Orelipoiss. Silent Party eesmärk on pakkuda senisest tunduvalt erinevat
muusikalist elamust, et igal kontserdikülastajal on võimalus muusikat kuulata
täpselt nii valjult nagu ta seda ise soovib. Rock Cafe uksel jaotatakse kõigile
külastajatele spetsiaalselt selleks kontserdiks Soomest kohaletoodud kõrvaklapid,
mis vaikse peo võimalikuks teevad. Eesti suurim kontsertklubi Rock Cafe on sellel
õhtul tundmatuseni muutunud – laval, kus tavaliselt on esinejad, viibivad seekord
hoopis kontserdikülastajad. The Suni bassimängija Danel Pandre sõnul on kontserdi eesmärgiks pakkuda muusikasõbrale huvitavat ja teistsugust muusikalist elamust. "Kõrvaklapipidusid on Eestis küll eelnevalt korraldatud, kuid kontserte suure tõenäosusega mitte," ütles Pandre. "Kuna kõrvaklappidega ei pea hääl tulema kindlal suunal kõlaritest, võib kuulaja saalis paikneda mistahes punktis." Ta lisas, et sel õhtul on parim suhtlemisviis viipekeel, mil teineteisele ülespidi keeratud pöidlaid näidates saab seisukohta võtta nii laval toimuva kohta kui ka nõtke randmeliigutusega viibutades baarist jooke tellida.

MTJ peab juubelit


Raadios Elmar käisid pühapäeval külas Vello Tellissaar ja Lembit Tähepõld ansamblist MTJ. Eestimaine kantribänd tähistab tänavu oma 30-ndat tegutsemisaastat. Esinetakse pea igal nädalavahetusel. Suur juubelipidu peetakse aga maagilisel 11. novembril (11.11.11.) Tartus Vanemuise kontserdimajas. Külalistena astuvad üles Anne Adams, Seelikukütid, Vello Orumets, Tartu Akadeemiline Meeskoor, Raimo Aas ja mitmed teised sõbrad. Kontserdi on algus kell 19.

Muusik Seif peab juubelit

Legendaarne Muusik Seif tähistab sel aastal oma 30. aasta juubelit. Raadio Elmar hommikuprogrammis andis intervjuu trummar Jaak Ahelik. Mees rääkis, et bänd esineb väga harva. Viimase 25 aasta jooksul on esinetud umbes 10 kontserti. Ametlikult laiali pole kunagi mindud ja laupäeval võis bändi juubeli puhul taas laval näha. Tegeletakse ka uue materjali kallal ja pole välistatud ka uue plaadi ilmumine.

Indigolapsed ootavad moosi ja mett

Viru Folgil kõigil neljal aastal publikut rõõmustanud Indigolapsed ootavad oma sõpru sügismoosi kontsertidele Tallinnas ja Tartus. Folk-estraad-jazzi esitavad Indigolapsed lõõritavad tšello ja kitarrede saatel eesti inimeste hingede sisse pugevat muusikat. Muusika on valminud peamiselt maailmarändur Tom Valsbergi sõnadele ja viisidele, millest on loominguliselt üle käinud KõigeSuuremSõber-Leopoldi onupoeg Joosep
Kõrvits. "Rikkad hipid" koguvad ettekuulutatud "maailmalõpuks" moosi, seega vahetatakse 200 moosi või meepurki CD vastu, millel on Indigolaste veel ilmumata lood. Külalisesinejana astub üles Tartu poeet-revolutsionäär Kalev Vapper. Tallinna kontsert toimus pühapäeval, 9.oktoobril 20:00 Okupatsioonide muuseumis. Tartu kontsert toimub neljapäeval, 13.oktoobril 19:00 Tartus Genialistide Klubis. Kui soovite Indigolapsi rõõmustada, liituge sündmusega facebookis ja kutsuge sõpru!

Harlem Gospel Choir esineb Eestis

29. detsembril esineb Tallinnas, Nokia Kontserdimajas, Ameerika Ühendriikide üks legendaarsemaid gospelkoore Harlem Gospel Choir. Kontsert leiab aset koori 25. tegutsemisaastale pühendatud maailmaturnee raames, vahendab Elu24. Alates aastast 1986, mil Allen Bailey koori asutas, on Harlem Gospel Choir tuuritanud ümber kogu maailma ning on esinenud lugematutele hulkadele. Algselt kutsus Bailey lauljad kokku selleks, et avaldada austust inimõiguste eest võitlejale Dr. Martin Luther Kingile. New Yorgist, Harlemi linnaosast pärit evangeelne koor on üks omalaadseimaid maailmas. Kontserdil esitatakse lisaks gospeli omastele evangeelsetele kirikulauludele, ka mitmeid bluusi ja džässi stiilis lugusid. Kokku astub lavale 11 mustanahalist lauljat, kes ligi pooleteise tunni jooksul esitab Harlem Gospel Choiri parimaid lugusid. Koori loomingus ja esinemistes on oluline roll heategevusel – pea alati suunavad nad osa oma honorarist heategevusele. Koori pika karjääri jooksul on nad koos esinenud väga erinevate žanri artistidega nagu näiteks U2, Diana Ross, Simple Minds, John Legend, Razorlight & Gorillaz jpt.

Kosmikud lähevad tuurile

Depresiivrokkarid Kosmikud üllitavad hingedepäevaks uue albumi „Öö ei lase magada“ ning annavad Eestis ja Soomes 14 esitluskontserti, vahendab Publik. Oma ajaloo pikimal tuuril teevad Kosmikud pooleteise kuu jooksul Eestile ringi peale ning ühinevad põhjanaabrite superbändi Apulanta sügisgastrolliga Soomes. Apulanta tuleb omakorda Kosmikuid toetama Tallinnasse ja Tartusse. Londoni eestlaste bänd DND liitub Kosmikute tuuriga neljaks kontserdiks: Rock Cafés, Genialistide klubis, Rubiinis ja Võhandu klubis. Von Krahli kontserdi üllatuskülaliseks on uues koosseisus Agent M. Täpsem info: www.kosmikud.ee. Kosmikud „Öö ei lase magada“ tuur 2011:

04.11.2011 Haapsalu Kultuurikeskus
05.11.2011 Pärnu Endla teatri kohvik
11.11.2011 Tallinn Rock Café (külalised Apulanta ja DND)
12.11.2011 Tartu Genialistide klubi (külalised Apulanta ja DND)
18.11.2011 Viljandi Rubiin (külaline DND)
19.11.2011 Räpina Klubi Võhandu (külaline DND)
25.11.2011 Kuressaare Club Diva
26.11.2011 Kärdla Kultuurikeskus
02.12.2011 Vierumäki Vierumäki Areena (Apulanta külaline)
03.12.2011 Helsinki Virgin Oil Co. (Apulanta külaline)
04.12.2011 Helsinki Virgin Oil Co. (Apulanta külaline)
05.12.2011 Turku Klubi (Apulanta külaline)
09.12.2011 Tallinn Von Krahl (külaline Agent M)
17.12.2011 Rakvere Green Christmas

Metsatöll paneb pillid oksjonile

Filmimise käigus vee all käinud Metsatöllu pillid lähevad oksjonile. Tulu läheb Tallinna Loomaaiale hunditarandiku rajamiseks. Tallinna Loomaaia direktori Mati Kaalu sõnul ei saa loomaaed juba aastaid oma hunte sobiva tarandiku puudumise tõttu eksponeerida ning meie metsaisandad on sunnitud elama hoopis Leedus, vahendab Publik. Loomaaia keskel olevasse metsatukka planeeritud tarandik tuleb ümbritseda nelja meetri kõrguse metalltaraga. Et selle ehitamiseks seemneraha saada, otsustas Metsatöll panna oksjonile pillid, millega enam muusikat teha ei saa. Nimelt kasutati neid peagi avalikkuse ette jõudva video tegemisel, mille osad kaadrid filmiti vee all. Album „Ulg“, millelt lugu pärineb, ilmub 1. novembril. Video režissöör on Liina Paakspuu, pillid kinkis bändile PVX kauplus Muusik. „Et ükski pill pole loodud lainetes ludistamiseks, siis ka veidi tahenenult neist enam laialõugseid lavaloomi ei saa. Küll aga näevad need vesikandled üsna ülbed välja,“ ütles bändi rahvapillimängija Lauri Õunapuu. Töllud kirjutasid pillidele oma autogrammid ning panid need vaatamiseks välja Tallinna kino Coca-Cola Plaza fuajeesse, kus huvilised saavad neid näha 15. novembrini. Oksjonil osalemiseks saab pakkumisi teha bändi kodulehel.

Psychoterror tegi plaadi

Reedel 7. oktoobril Von Krahlis oma 20. sünnipäeva tähistanud punklegend Psychoterror kostitab fänne uue plaadiga. Värske album „XX” sisaldab kolmteist lugu. "Salvestuse tegime MKDK stuudios. Tegime plaadi valmis kahekümne nelja tunniga. Lisaks tuleb plaadile kolm Freddy soololugu,” selgitavad bändimehed. Solist Freddy täpsustab Publikule, et samamoodi paari päevaga on salvestatud enamus Psychoterrori klassikalisi albumeid. Seetõttu kõlab „XX” erinevalt pea aasta otsa valminud mullusest „Parmakarmast” toorelt, albumi üliminimalistlik helikeel on esteetiliselt lähedaseim 80ndate alguse Inglismaa anarhopungile.

Tamme on laval õnnelik

Armastatud lauljanna Heidy Tamme tunnistab, et siiamaani on lava tema jaoks kui muinasmaa. "Olen praegugi kui väike laps, kui mind kutsutatakse. Olen nii õnnelik seal laval," rääkis ta ETV saates "Kahekõne". Heidy Tamme sõnul ei rääkinud ajal, mil tema lauljateed alustas, keegi sellest, et meelelahutajad on staarid ning tema jaoks tähendas laulmine hoopis midagi muud. "Minu jaoks on hetk, mil ma lavale lähen, õnnehetk. Olen siis kui väike laps, kes satub oma muinasjutumaale. See pole üldse soetud mingi staari muinasjutuga. See on maailm, kus ma saan olla õnnelik." Ta tunnistas ka, et viimasel ajal on esinemisi vähemaks jäänud. "Minu sisemine väike Heidy natukene kurvastab, et ei ole enam nii palju võimalusi hüpata sinna muinasjutumaale." Tänapäeva meelelahutuskultuurile heidab Heidy Tamme ette, et olematuks on muutunud hea šlaager ning puudub hea huumor ja elegants, varietee ja glamuur. Rääkides raamatust, mis tema juubeliks ilmus, leidis lauljanna, et tegu oli lausa soperdisega. "Idee iseenesest polnud paha, aga see teostus.... See oli ebaprofessionaalselt ja ebaeetiliselt tehtud. Ja ülepeakaela," oli tema karm hinnang. "Võib-olla ma kirjutan ise," jättis Tamme lahtiseks mõtte, kas ühel heal päeval võiks temast ilmuda uus raamat.

Kairit töötab jumestuskunstnikuna

"Mul on jumestaja diplom tegelikult juba mitu aastat, kuid tööle asusin sel alal alles nüüd," ütleb lauljatar ja saatejuht Kairit Tuhkanen, kes sai meedias tuule tiibadesse "Reporteri" ilmatüdrukuna. Peale mitme muu ameti on ta nüüd aktiivselt tegutsev jumestuskunstnik Make Up Store’i esinduskaupluses, kirjutab Õhtuleht. Peale meikaritöö juhib Kairit praegu Kanal 2 saadet "Peremees otsib perenaist", laulab ning töötab ööklubis Venus eriürituste raames baaridaamina. "Tegelikult on kõik mu ametid ju omamoodi loomingulised," naerab ta. "Kuid ilma naljata – jumestaja oskused ei jookseks mööda külge maha ühelgi naisel, rääkimata siis veel artistist ja saatejuhist."

Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Top 3
1 Sinule Uudo Sepp
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Mina ka Nublu feat. Reket