Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Kuidas võidelda sügisese külmetusega?
13.10.2011
Armsad raadio Elmar kuulajad andsid nõu, kuidas võidelda sügisese nohu, köha ja kurguvaluga! Lugege ja ehk saate isegi mõne nipi.
 
Triin: Kurguvalu vastu aitab, kui kuristada soolaveega. Nohu vastu looduslikud tabletid Sinupret ja loputada mereveega, mis müügil apteegis. Ja muidugi ei saa üle küüslaugust, sidrunist ja ingverist. Kahtlemata ka mõõdukas liikumine...
 
Marko: Küüslauku süüa, aitab alati ja väike pits kanget alkoholi iga päev, vähemalt siis kui tuleb tunne, et nüüd kohe kohe jään tõbiseks, aga ennetada võiks ka :) Nagu vanarahva ütlus, kui pole surma tõbi, saab ikka viinast abi.
 
Merike: Mina olen nohu korral kasutanud Vietnami salvi. Määrin sellega nina kõrvale nahale. Võtab küll alguses pisarad jooksma, aga kohe on tunda, et läheb paremaks.
 
Silja: Üks asi, mis mind alati nohu puhul aitab, on leige soolvesi. Seda tuleb vaheldumisi kummastki ninasõõrmest sisse tõmmata ja suust välja sülitada. Tundub küll suht vastik aga on tõhus.
 
Toivo: Sinepiplaaster kasta korraks kuumast veest läbi, aseta jalakandade peale, sokid kõige otsa. Hoia u. 30 minutit. Siis võta plaastrid ära, kuivata jalad, villane sokk jalga ja magama.
 
Karl: Nohutabletid on kõige paremad, aga koduse ravi puhul on küüslauk jällegi kõige parem.võtab samas veel pisikud ka ära. Tuleb vaid hingata küüslaugu lõhna sisse (panna kaela rippuma) või siis lõigata väiksed tükid ja panna ninasse paariks tunniks.
 
Ivar: Enne magamaminekut jalavann sinepipulbriga, ikka nii tuline kui vähegi kannatab, pärast villased sokid jalga ja voodisse.
 
Maris: Hingata pliidi kohal kuuma auru, lisada sinna üks või kaks tilka eukalüptiõli (rätik pane üle pea), aga võib panna ka ravimteed nt kummel, piparmünt jne.
 
Pille: Köha korral aitavad: ACC pulbrid, sinepi-jalavann 20min, tärpentiinisalvine selg vastu kuuma ahju, sibula-mee segu ja kui on saun siis leil, eukalüptiõliga.
 
Triin: Võtke 1 spl täis kummeliõisi klaasile veele, keetke mõni minut ja asetage kuum keedis mitmekordse marliriide vahele ja asetage kohe nii kuumalt, kui kannatate mähisena kogu näole. Katke veel soojalt, et mähis nii ruttu ei jahtuks ja heitke voodisse sooja teki alla ning hommikuks olete nohust vaba.
 
Anne: Kui nohu ja viirused kalle kipuvad, siis eelnevalt tasuks poe nätsu asemel kasutada taruvaigu nätsu, mis on kõige tugevam looduslik antibiootikum. Taruvaiku saab turult või otse mesiniku käest osta. Küll on ta pisut spetsiifilise maitsega, aga minule see meeldib.
 
Merlin: Garmolist panna 3 tilka tee või kohvi sisse ja saab hingamis teed lahti. Kurgu valu korral aga kuumpiim meega. Teeb kurgu pehmeks.
 
Helika: Iga õhtu teen ühe küüslaugu võileiva juustuga ja igal hommikul poole või veerandi sidrunimahla pigistan klaasi, lisan pool klaasi toasooja vett ja joon ära.
Aga kui on tunda et haigus hakkab tulema on mul üks vana hiina meditsiini tarkus, mida kunagi ammu kusagilt lugesin ja aitab väga hästi. Tarkus siis seisneb selles et tuleb teha jalavann nii kuuma veega kui vähegi kannatab et jalad läheksid hästi soojaks ja vereringe hakkaks hästi tööle siis tuleb jalad ükshaaval kuivatada ja kohe kiiresti määrida talla alla ja varvaste vahele seda haisvat tähekese salvi ja kohe villased sokid sinna peale. Hea kui need sokid jääksid jalga pikemalt (näiteks terveks ööks). Kõndimine on küll mõneks ajaks nagu sütel aga see meetod on mind väga hästi aidanud ja ka minu tuttavaid kellele olen seda soovitanud. Lastega tuleks olla ettevaatlikum, sest nemad seda taldade tulitamist väga ei talu. Kurgu valu vastu on väga hea ja odav ravi jood. Kael tuleb väljast poolt määrida joodiga kogu kõri ulatuses, salli kaela panna ei tohi sest jood võib hakata põletama (ettevaatlik tuleb olla lastega kelle nahk on õrn ja nende inimestega kes joodi mingil põhjusel ei talu). Joodi auru on peale määrimist tunda ka hingamise ajal. Valutava kõri pealt jood haihtub iseenesest tundide jooksul. Ise olen teinud seda õhtul ja hommikuks on kael puhas.
 
Aitäh kõigile nõuannete eest! Püsige terved!!!
Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Priit Rand

ÕHTUSUMIN

Top 3
1 Mina Ka Nublu feat. Reket
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap