Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Elmari muusikauudised 42.nädal
17.10.2011
Elmar toob lavale The Tuberkuloitedi

Raadio Elmar ja Venus Club kutsuvad eesti muusika sõpru Tubekaid kaema-kuulama! Kaua oodatud esinemine toimub laupäeval, 22. oktoobril Venuses, kus „Eesti Disko“ raames astub lavale legendaarne The Tuberkuloited. Bändile pandi algus juba 1991. aastal Sindi linnas. Ansambli suurim hitt on kahtlemata „Lilleke rohus“. Lisaks sellele võib üritusel kuulda kindlasti teisi tuntud laule: "Põhjamaa neid“, "Tantsin valssi", "Tinasõdur", "Raadio", "Veneetsia tume öö", "Näkineiud" ja "Süsimust roos". Õhtut juhib Lauri Hermann raadiost Elmar. Priipääsmeid jagatakse raadioürituste veebikodus starmusic.ee ja Raadio Elmar soovisaadetes.

Regatt avaldas uue loo ja video

Pühapäeval andis Raadios Elmar intervjuu Mattias ansamblist Regatt. Regati uus lugu „Kauamängiv plaat” tähistab uue estraadiajastu algust. Lugu passib hästi nii tantsusaali, kontsertlavale kui ka automakki. Seekordse uudisteose on kirjutanud Regatile bändi hea sõber Sergei Pedersen ning sõnameistriks on Villu Kangur. Lugu on harmooniliselt estraadilik ning meenutab 80-ndate kontserthitte. Sõnadest õhkub nostalgiat vanade vinüülplaatide järele, mille saatel mitmed põlvkonnad on üles kasvanud. „Oleme viimasel ajal veetnud oluliselt rohkem aega stuudios kui eelnevalt ning panustanud pigem uutele lugudele kui töödelnud vanu hitte. Endiselt oleme lugude valimisel äärmiselt pirtsakad, sest soovime nii muusikaliselt kui ka tekstide poolest pakkuda kuulajatele sama naudingut, mida eelnevalt tuntud 70-80-ndate kaverite puhul”, räägivad bändimehed. Koos raadiosingliga üllitab Regatt ka meeleoluka muusikavideo, mis annab edasi fiilingut, millega bänd laval „Kauamängivat plaati” esitab.

Inesel on uus hobi

Raadio Elmar päevaprogrammis andis intervjuu Ines, kes väisas Lissaboni. Suvisel ajal andis lauljatar palju kontserte üle Eesti. Palju jäi aega ka iseenda jaoks ning mitmed nädalalõpud möödusid vanemate suvekodus. Küsimuse peale, kas Ines “Eesti laulul” kavatseb osaleda, ei vastanud Ines eitavalt ja jättis võimaluse õhku. Ka uus laul on valmis ja selle nimi on “Pilvepiir”. Samuti on lauljatar avalikuks teinud oma uue huviala – sisekujunduse. "Olen New Yorgis sel teemal kursuse võtnud ja algtõed selgeks saanud, aga loomulikult on mul vaja edasi areneda," räägib lauljatar Eda-Ines Etti, kes on muusikamaailmas tuure maha võtnud, et tegeleda veidi teistsuguste asjadega. Inese uus hobi on sisekujundus, vahendab ajakiri Naised. Ametlikult ta veel teistele kodukujundamise teenuseid ei paku, kuid annab hea meelega sel teemal nõu sõpradele ja püüab end interjööriteemadega kursis hoida. Muu hulgas on Inese üks kirg vanavara ja vanad esemed, mida ta hea meelega moodsasse kodusse toob, sest just need loovad mõnusa tunde ja omamoodi õhkkonna. Ines hindab kõrgelt just antiikset ja vana mööblit. Vanakraamipoodides uut elu ja kodu ootavate mööbliesemete suhtes on lauljanna kordi teadlikum, kui mõni teine sisekujunduse spetsialist. "Sisekujunduse teema on minu jaoks suur hobi ja mulle meeldib käia vana mööbli poodides. Tallinnas on mõningaid väga mõnusaid kohti, kust ikka ja jälle läbi astuda ning midagi leida võib."

Koidu üleskutsele vastas vaid üks inimene

"Paraku tuli kohale vaid üks inimene – just tema," räägib laulja Koit Toome, kelle üleskutsele Facebookis, et vanemad naised tuleksid temaga pühapäevasesse "Laulupealinna" saatesse laulma, reageeris vaid kunagine varieteetäht Ülle Tomingas, vahendab Õhtuleht. "Mul polnud kedagi võtta ja polnud üldse ideid ka. Facebooki lehel oli umbes viis inimest, keda soovitati ja kes sobiks vanuse mõttes, sest Laagri on ju nii väike," räägib saates Laagrit esindav Koit Toome, kes sai ülesandeks valida oma kodukohast laulupartneriks naine vanuses 41–65. "Kuna etteteatamine oli lühike, siis mõnda ei saadud ehk kätte ja mõni ei saanud tulla," arvab Koit. "Kui ta kohale tuli, siis ma vaatasin, et ta on nagu natuke tuttava näoga, mul on nägude peale väga hea mälu," räägib Koit, et keegi saate tegijatest ei tundud endist staari esiti äragi.

Getteril soovitati rohkem süüa

"Tants oli äärmiselt põnev, aga mul on üks väike mure, me eelnevalt ka rääkisime natuke: et lõpuni vastu pidada, tuleks natukene sööma hakata!" lausus pühapäevases "Tantsud tähtedega" otse-eetris külaliskohtunik, kulturist Argo Ader lauljale Getter Jaanile. "Sa ei pea vastu muidu! Sa lähed nii kokku ära ja see võtab nii palju energiat ära!" manitses Argo Ader koos treener Ott-Sander Palmiga napis figuuri paljastavas kostüümis tantsusaates tša-tša-tšaad tantsinud Getterit otse-eetris, vahendab Õhtuleht.

Terminaator käis Ameerikas

"New Yorgi tänaval istus kerjus, kellel oli kaelas papitükk, millele oli kirjutatud: "Ema ütles, et selliseid päevi võib ette tulla". See on nii klassikaline ja lihtne ütlus, et selle peale ei tulegi, kui oma silmaga ei näe. Ma väga loodan, et see kerjus polnud seda kuskilt laulutekstist maha kirjutanud," räägib ansambli Terminaator solist Jaagup Kreem, millest ta USA reisil ideid ammutas. Kogemuse kerjusega plaanib Jaagup lauluks vormida: "Mitte küll päris sellest konkreetsest kerjusest, aga just sellest, et selliseid päevi võib elus ette tulla, kui sul pole kõik korras," ütleb kolmandat lorda Ameerikas käinud Jaagup Õhtulehes, millest laul tuleb. Reisilt saadud muljete põhjal on tal praegu töös kolm-neli lugu, ka uusi laulutekste on kogunenud hulganisti.

Festivali nimi sai paika

26.-29. juulil 2012 peetav XX Viljandi pärimusmuusika festival kannab pealkirja "Mehe laul", vahendab Publik. Festivali pealiku Ando Kivibergi sõnul on naiste roll pärimusmuusika olnud alati väga tugev ja tuntav, mis väljendub näiteks selles, et suurem osa üleskirjutatud regilauludest pärineb just naiste suust. „Aga ka meeste väärikus, au ja muusika tegemise kultuur väärivad esile tõstmist. Tahame rõhutada: me vajame endiselt naiselikku kätt ja suhtumist, aga ka mehelikku ilmavaadet ja tundeväljendust – seda nii muusikas kui ka kõiges igapäevases. Toome esile meeste laulud, mis on meestele auasjaks ning mis sütitavad nii mehi endid kui ka naisi ja lapsi,“ sõnas ta. Festivali korraldajad toonitavad, et traditsioonid on oma loomulikul viisil tuginenud tugevatel soorollidel. Sellest on sündinud kirg, mis kannustab otsima uue elu lätet ja sunnib hoidma oma. Samas on rutakust ja pealiskaudsust kummardav ning rituaale tagaplaanile suruv tänapäev, aga ka see, et meeste füüsiline jõud pole enam elu jätkumise kõige olulisem omadus, andnud tõuke soorollide ühtlustumisele. Kui kontserdilavadel on mehed ja naised harjunud oma lugusid ühtviisi kirkalt jagama, siis tantsupõrandatel ja õpitubades on naised enamasti hakkajamad. Järgmisel suvel õhutatakse mehi härjal sarvist haarama ja vaatama, mida uut ning huvitavat õnnestub paunapõhjast ülesotsitud mehelikkusega peale hakata. Aidates tänapäeva mehel taasleida ja mitmekülgsemaks muuta oma rolli pärimusmuusikas, -lauludes ja -tantsudes, antakse valdkonnale uut arenguhoogu ja tuuakse välja vahepeal unustuse hõlmas olnud külgi. Teema ühe olulisema tugevusena tõi Ando Kiviberg välja tõiga, et maailmas leidub ohtralt kultuure, milles meeste laulul on kandev roll. „Näitena võib tuua Korsikat, Bretanniat, Gruusiat, Tõva, Quebeci ja mitmeid teisi. Aga ka meil endal on inspireerivaid kodumaiseid eeskujusid, olgu nendeks siis eri piirkondade meestelaulutraditsioonid või ainsana Setomaal säilinud kasatski kargamine.“

Lenna ja Avandi lähevad tuurile

Novembrikuus teevad Eestile tiiru peale Lenna Kuurmaa ja Märt Avandi.
"Kui vari kaob, siis valgus jääb" nimelise tuuri kavva on valitud Lenna ja Märdi poolt laulud, mis on neile hingelähedased, vahendab Publik. Esitusele tulevad lood, mis on neid alati puudutanud ja puudutavad kindlasti ka edaspidi - ilusad, mõtlikud, ent samas täis headust. Kõik lood on spetsiaalselt klassikalisse võtmesse seadnud noor ja andekas helilooja Kristo Matson. Repertuaari nimekiri: "Kõik saame murelipuudeks", "Tõuse üles ja läheme ära", "Sündimise lugu", "Saatus naerdes homse toob", "Nii kokku me ei saagi eal", "Tule kui leebe tuul", "Mis maa see on", "Inimesed ja inimesed", "Loodan, et sa muudad oma meelt", "Sind otsides", "Hääl jääl", "Paat", "Kuis kulgeb kuu2 jpt. Tuuri "Kui vari kaob, siis valgus jääb" kava:

03.11 kl 19 Viimsi Püha Jaakobi kirik
08.11 kl 19 Türi Kultuurikeskus
10.11 kl 19 Haapsalu Kultuurikeskus * - piletid müügil ainult kohapeal
12.11 kl 19 Mustvee Kultuurikeskus
13.11 kl 19 Athena Keskus
14.11 kl 19 Pärnu Endla Küün
15.11 kl 19 Käina Kultuurikeskus
17.11 kl 19 Kuressaare Kultuurikeskus
19.11 kl 19 Tallinna Jaani kirik

Pilt


Ilusat advendiaega!

Tiiu Sommer ja
Lauri Hermann

ÄRKA, KAUNIS MAA!

Top 3
1 Loomade farm Terminaator
2 Tükike taevast Tanel Padar
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap
Küsetlus

Missugune koht kodus vajab remonti?